FacebookTwitterLinkedIn

Reklamy iWebar

Známý též jako: iWeBar Add-On nebo iWebar Virus
Druh: Adware
Stupe poškození: Stední

Návod na odstranění iWebar reklam

Co je iWebar?

iWebar je prohlížečový doplněk od společnosti s názvem Goobzo, který slibuje údajné zlepšení uživatelské interakce s internetovými stránkami lepším vykreslování grafiky, textu a dalšího funkčního či interaktivního obsahu prohlížeče. Jakkoliv se na první pohled může zdát popisovaná funkcionalita užitečná, ve skutečnosti je třeba iWebar kategorizovat jako adware nebo potenciálně nevyžádanou aplikaci. Tvůrci předmětného prohlížečového rozšíření pro jeho šíření používají klamavé marketingové strategie zvané bundling (svazování), díky které dochází k instalaci iWebar do počítače při stahování a instalaci bezplatně poskytovaných programů bez souhlasu uživatele. 

Po úspěšném proniknutí začne předmětný adware generovat panelovou nebo textovou reklamu, zaznamenávat údaje o internetovém prohlížení, jako jsou vyhledávaná slova, navštívené stránky, typ prohlížeče a operačního systému, IP adresy, geografickou lokaci a další umístění. Instalace iWebar též může vést k malwarovým inflekcím, ohrožení soukromých údajů či až krádeži identity; v této souvislosti se proto doporučuje předmětný potenciálně nevyžádaný program z prohlížečů (Internet Explorer, Google Chrome a Mozilla Firefox) odstranit. Jinými slovy, iWebar je sice nabízen jako užitečný plugin, nicméně ve skutečnosti je jeho hlavním účelem přinášit svým tvůrcům zisk ze zobrazování rušivých reklamních sdělení.

iWebar reklamy

iWebar je obdobný jiným potenciálně nevyžádaným aplikacím, které pronikají do internetových prohlížečů prostřednictvím bezplatného stahování softwaru z internetu, jako jsou např. DefaultTabSearch ProtectTroviPlus-HD. Akkoliv mají předmětné prohlížečové doplňky usnadnit vyhledávání a prohlížení internetu, ve skutečnosti žádnou přidanou hodnotu nenabízí. Pro vyhnutí se instalaci předmětných adwarových programů obecně vždy odmítejte jakékoliv nabídky na instalaci bezplatných prohlížečových doplňků. Při instalaci bezplatného softwaru se nadto dále ujistěte, že instalujete v režimu "vlastního" nebo "pokročilého" nastavení, namísto instalace "rychlé" nebo "standardní", která ne vždy odtajní instalované položky.  Počítačoví uživatelé, kterým se při prohlížení internetu reklamy od iWebar zobrazují, mohou pro jejich odstranění použít následující příručku pro odstranění adwaru z internetových prohlížečů.

Rychlé menu:

Odstranění reklam iWebar:

Uživatelé Windows 10:

Přístup k Programům (odinstalovat) ve Windows 10

Klikněte pravým tlačítkem myši do levého dolního rohu obrazovky, v menu Rychlý přístup zvolte Ovládací panely. V otevřeném okně následně zvolte Programy a funkce.

Uživatelé Windows 7:

Přístup k Programy (odinstalovat) ve Windows 7

Klikněte na Start ("Windows logo" v levém dolním rohu plochy), zvolte Ovládací panely. Přejděte na Programy a klikněte na Odinstalovat program.

Uživatelé macOS (OSX):

Odinstalování aplikace v OSX (Mac)

Klikněte na Finder, na otevřené obrazovce zvolte Aplikace. Přetáhněte danou aplikaci ze složky Aplikace do Koše (v Docku), poté klikněte pravým tlačítkem na ikonu Koše a zvolte Vysypat koš .

Odinstalace iWebar z panelu nástrojů

V okně odebíraných programů, vyhledejte "iWebar", zvolte tento záznam a klikněte na " Odinstalovat" nebo "Odebrat".

Po odinstalování iWebar prověřte Váš počítač, zda v něm nezůstaly některé zbylé části programu nebo případné malwarové infekce. Doporučovaný antispywarový software.

▼ Stáhnout odstraňovač iWeBar Add-On nebo iWebar Virus

Stažením kteréhokoliv softwaru ze seznamu na našich internetových stránkách souhlasíte s našimi zásadami ochrany osobních údajů a smluvními podmínkami. Veškeré námi doporučované produkty byly podrobně testovány a schváleny našimi specialisty, jakožto jedny z nejlepších řešení pro odstraňování internetových hrozeb.

Odstranění iWebar reklam z internetových prohlížečů:

Video zobrazující postup pro odstranění případně nevyžádaných prohlížečových doplňků (add-onů)

Internet Explorer logo Odstranění škodlivých doplňků z Internet Exploreru:

Odstranění iWebar z Internet Exploreru krok 1

Klikněte na ikonu "Nástroje" Internet Explorer options icon (v pravém horním rohu) zvolte "Spravovat doplňky". Vyhledejte "iWebar" a klikněte na "Odstranit".

Odstranění iWebar z Internet Exploreru krok 2

Jiný způsob:

V případě, že problémy s odstraňováním přesměrování na iwebar add-on nebo iwebar virus přetrvávají, obnovte nastavení prohlížeče Internet Explorer na výchozí.

Uživatelé Windows XP: Klikněte na Start, následně na Spusti, a v otevřením okně zadejte inetcpl.cpl. V nově zobrazeném okně přejděte do záložky Upřesnit a klikněte na Obnovit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows XP

Uživatelé Windows Vista a Windows 7: Klikněte na logo Windows, do vyhledávacího pole zadejte inetcpl.cpl a klikněte enter. V otevřeném okně přejděte do záložky Upřesnit a klikněte na Obnovit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 7

Uživatelé Windows 8: Otevřete Internet Explorer a klikněte na ikonu ozubeného kola. Zvolte Možnosti internetu.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 8 - přístup

V otevřeném okně přejděte do záložky Upřesnit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 8 - Záložka Pokročilého nastavení

Klikněte na tlačítko Obnovit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 8 - klikněte na tlačítko Obnovit v Záložce Upřesnit

Volbu obnovy výchozího nastavení Internet Exploreru potvrďte kliknutím na tlačítko Obnovit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 8 - potvrzení obnovení výchozího nastavení

Google Chrome logoOdstranění škodlivých rozšíření z Google Chrome:

Odstranění iWebar z Google Chrome krok 1

Klikněte v Chrome menu na ikonu řádků Google Chrome options icon (v pravém horním rohu) zvolte "Nástroje" a klikněte na "Rozšíření".  Vyhledejte "iWebar" zvolte jej a následně klikněte na ikonu odpadkového koše.

Odstranění iWebar z Google Chrome krok 2

Jiný způsob:

V případě, že problémy s odstraňováním přesměrování na iwebar add-on nebo iwebar virus přetrvávají, obnovte výchozí nastavení prohlížeče Google Chrome. Klikněte v menu prohlížeče Chrome na ikonu Google Chrome options icon (v pravém horním rohu) a zvolte Nástroje. V rozbaleném menu následně vyberte Rozšíření. V otevřeném okně zvolte Nastavení (v levém rohu obrazovky). Přejděte dolu na konec okna a následně klikněte na odkaz Zobrazit rozšířená nastavení….

Obnovení výchozího nastavení Google Chrome - přístup k nastavení

Následně dole na obrazovce klikněte na tlačítko Reset nastavení.

Obnovení výchozího nastavení Google Chrome - přístup k nastavení

V otevřeném okně potvrďte svoji volbu obnovy výchozího nastavení Google Chrome kliknutím na tlačítko Resetovat.

RObnovení výchozího nastavení Google Chrome - potvrzení obnovy kliknutím na tlačítko Resetovat nastavení

Mozilla Firefox logoOdstranění škodlivých pluginů z Mozilla Firefox:

Odstranění iWebar z Mozilly Firefox krok 1

Klikněte ve Firefox menu na ikonu řádky firefox menu icon (v pravém horním rohu hlavního okna) zvolte "Doplňky". Klikněte na "Rozšíření" a odeberte "iWebar".

Odstranění iWebar z Mozilly Firefox krok 2

Jiný způsob:

Uživatelé, kteří mají problémy s odstraněním přesměrování na iwebar add-on nebo iwebar virus mohou obnovit nastavení prohlížeče Mozilla Firefox na výchozí.

Otevřete Mozilla Firefox, v pravém horním rohu okna klikněte na Firefox, firefox menu icon v otevřeném menu klikněte na ikonu Otevřít nabídku s nápovědou, firefox help menu

Obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox - přístup k nastavení

Zvolte Technické informace.

Obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox - přístup k nastavení

V otevřeném okně, klikněte na tlačítko the Obnovit aplikaci Firefox.

Obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox - Kliknutí na tlačítko Resetovat

V otevřením okně následně potvrďte svojí volbu obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox kliknutím na tlačítko Obnovit Firefox.

Obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox - potvrzení obnovy

safari browser logoOdstranění škodlivých rozšíření ze Safari:

odstranění adwaru ze safari krok 1 - přístup k Předvolbám

Ujistěte, že je Váš Safari prohlížeč aktivní a klikněte na Safari a zvolte Předvolby....

odstranění adwaru ze safari krok 2 - odstranění rozšíření

V otevřeném okně Předvoleb přejděte do záložky Rozšíření. Zde vyhledejte veškerá podezřelá nedávno nainstalovaná rozšíření a klikněte na Odinstalovat.

Jiný způsob:

Ujistěte, že je Váš Safari prohlížeč aktivní a klikněte na Safari. V rozbalovacím menu následně vyberte možnost Smazat historii a data stránek...

resetování safari krok 1

V otevřeném okně vyberte veškerá historie a klikněte na tlačítko Smazat historii.

resetování safari krok 2

Shrnutí:

Shrnutí adwarový programNejčastěji adware nebo potenciálně nevyžádané aplikace pronikají do prohlížečů prostřednictvím stahování bezplatného softwaru. Vezměte prosím na vědomí, že nejbezpečnějším zdrojem, ze kterého je možné software bezplatně stáhnout, jsou přímo internetové stránky tvůrce. Pro vyhnutí se instalaci adwaru se tak vyplatí být náležitě ostražitý, a to zejména při stahování a instalaci bezplatného softwaru. V instalačním procesu bezplatného programu volte možnosti vlastní nebo pokročilé instalace - tímto krokem umožníte odhalení veškerých potenciálně nevyžádaných aplikací, k jejichž instalaci by došlo současně s instalací Vámi zvoleného bezplatného programu.

Pomoc při odstraňování:
V případě, že se při odstraňování iwebar add-on nebo iwebar virus z Vašeho počítače vyskytnuly problémy, požádejte prosím o pomoc v našem fóru pro odstranění malware.

Přidejte komentář:
V případě, že máte o iwebar add-on nebo iwebar virus nebo o jeho odstranění doplňující informace, podělte se prosím o svůj názor v sekci níže.

Zdroj: https://www.pcrisk.com/removal-guides/7543-iwebar-ads

▼ Přidat komentář

Naše příruky pro odstranění malwaru jsou zdarma. Chcete-li nás podpořit, můžete nám zaslat i drobný finanční příspěvek.

Instrukce pro odstranění v dalších jazycích
Jak odinstalovat Reklamy iWebar
QR kód
iWeBar Add-On nebo iWebar Virus QR kód
Načtením tohoto QR kódu budete mít možnost snadného přístupu k odstranění iWeBar Add-On nebo iWebar Virus reklam na Vašem mobilním zařízení.