FacebookTwitterLinkedIn

DefaultTab virus

Známý též jako: Default Tab podle Search Results LLC nebo Panel nástrojů DefaultTab
Stupe poškození: Stední

Návod pro ovdstranění viru DefaultTab

Co je DefaultTab?

DefaultTab virus je termín užívaný pro označení potenciálně nevyžádané aplikace od Search Results, LLC. Tento prohlížečový přesměrovávač zasahuje internetové prohlížeče (Internet Explorer, Google Chrome a Mozilla Firefox) skrz bezplatné stahování softwaru z internetu a jejich následnou nepozornou instalaci, díky které dojde ke změně uživatelského nastavení domovské stránky a výchozího vyhleávače na mysearchresults.com. Ačkliv tento prohlížečový doplněk má údajně zlepšit uživatelské prohlížení internetu umožněním vyhledávání z každé internetové stránky, ve skutečnosti tento potenciálně nevyžádaný program pouze internetový prohlížeč zpomaluje, způsobuje přesměrování, sleduje a zaznamenává údaje o prohlížení internetových stránek, IP adresách, typu prohlížeče, operačního systému, údaje o uživatelském hardwaru, instalovaných aplikacích, internetovém poskytovateli a navštívených stránkách.

Jakkoliv tento doplněk technicky vztato virus či malware není, přítomnost pluginu DefaultTab může vést k ohrožení bezpečnosti dat, resp. počítače. Uživatelé by v tomto kontextu měli vědět, že internetový vyhledávač na stránkách mysearchresults.com zobrazuje pochybné a nedůvěryhodné výsledky vyhledávání a je doslova přeplněn sponzorovanou reklamu. V důsledku předmětného tudíž může dojít k instalaci dalšího adwaru nebo dokonce malwaru do počítače. DefaultTab je bezcenný prohlížečový plugin bez jakékoliv přidané hodnoty - v této souvislosti proto doporučujeme jej internetových prohlížečů odstranit.

Default tab virus

DefaultTab je obdobný jinému nastavení prohlížečů měnícímu adwaru, který se instaluje do počítače prostřednictvím bezplatného softwaru staženého z internetu. Jmenovitě se jedná například o Search Protect by ConduitTrovi.com, Triple-search.com a Gophoto.it. Pro vyhnutí se instalaci těchto potenciálně nevyžádaných programů by měli být uživatelé rudíž obezřetní zejména při stahování a instalaci freewaru, přičemž v současnosti většina stahování z bezplatných internetových zdrojů probíhá prostřednictvím tzv. stahovacích klientů; jedná se o programy, které spracují průběh stahování a instalace a které instalaci podporovaných prohlížečových doplňků klamavým způsobem nepozorným uživatelům podsouvají. V případě, že Vás prohlížeč na stránky mysearchresults.com přesměrovává, postupujte podle následující příručky pro odstranění DefaultTab, resp. přesměrovávačů obecně z počítače.

Snímek klamavého softwarového stahovacího klienta nabízejícího instalaci DefaultTab od Search Results, LLC :

default tab virový instalátor

Rychlé menu:

Odstranění DefaultTab:

Uživatelé Windows 10:

Přístup k Programům (odinstalovat) ve Windows 10

Klikněte pravým tlačítkem myši do levého dolního rohu obrazovky, v menu Rychlý přístup zvolte Ovládací panely. V otevřeném okně následně zvolte Programy a funkce.

Uživatelé Windows 7:

Přístup k Programy (odinstalovat) ve Windows 7

Klikněte na Start ("Windows logo" v levém dolním rohu plochy), zvolte Ovládací panely. Přejděte na Programy a klikněte na Odinstalovat program.

Uživatelé macOS (OSX):

Odinstalování aplikace v OSX (Mac)

Klikněte na Finder, na otevřené obrazovce zvolte Aplikace. Přetáhněte danou aplikaci ze složky Aplikace do Koše (v Docku), poté klikněte pravým tlačítkem na ikonu Koše a zvolte Vysypat koš .

Odinstalace Default tab viru z panelu nástrojů

V okně odebíraných programů, vyhledejte "Default Tab" zvolte je a klikněte na " Odinstalovat" nebo "Odebrat".

Po odinstalování potenciálně nevyžádaných programů, které způsobovaly přesměrovávání Vašeho prohlížeče na internetové stránky mysearchresults.com zkontrolujte, zda ve Vašem počítači nezůstaly ještě nějaké nevyžádané části. K provedené této kontroly můžete použít doporučovaný antispywarový software. Odstraňte veškeré záznamy, které tento program rozpozná, tak abyste se ujistili, že se Váš počítač případné spywarové a malwarové infekce opravdu zbavil

.

▼ Stáhnout odstraňovač Default Tab podle Search Results LLC nebo Panel nástrojů DefaultTab

Stažením kteréhokoliv softwaru ze seznamu na našich internetových stránkách souhlasíte s našimi zásadami ochrany osobních údajů a smluvními podmínkami. Veškeré námi doporučované produkty byly podrobně testovány a schváleny našimi specialisty, jakožto jedny z nejlepších řešení pro odstraňování internetových hrozeb.

Odstranění DefaultTab z prohlížečů:

Video zobrazující postup pro odstranění případně nevyžádaných prohlížečových doplňků (add-onů):

Internet Explorer logo Odstranění škodlivých doplňků z Internet Exploreru:

Odstranění DeafultTab rozšíření:

Odstranění DeafultTab rozšíření z Internet Exploreru

Klikněte na ikonu "Nástroje" Internet Explorer options icon (v pravém horním rohu) zvolte "Spravovat doplňky". Najděte "DefaultTab", zvolte tento záznam a klikněte na "Odstranit".

Změna výchozího vyhledávače:

Odstranění výchozího vyhledávače default tab z Internet Exploreru

Klikněte na ikonu "Nástroje" Internet Explorer options icon (v pravém horním rohu) zvolte "Spravovat doplňky". V otevřeném okně označte "Poskytovatele vyhledávání", nastavte na "Google", "Bing" ebo na jiný preferovaný vyhledávač, jakožto Váš výchozí a následně odstraňte "Search Here".

Jiný způsob:

V případě, že problémy s odstraňováním přesměrování na default tab podle search results llc nebo panel nástrojů defaulttab přetrvávají, obnovte nastavení prohlížeče Internet Explorer na výchozí.

Uživatelé Windows XP: Klikněte na Start, následně na Spusti, a v otevřením okně zadejte inetcpl.cpl. V nově zobrazeném okně přejděte do záložky Upřesnit a klikněte na Obnovit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows XP

Uživatelé Windows Vista a Windows 7: Klikněte na logo Windows, do vyhledávacího pole zadejte inetcpl.cpl a klikněte enter. V otevřeném okně přejděte do záložky Upřesnit a klikněte na Obnovit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 7

Uživatelé Windows 8: Otevřete Internet Explorer a klikněte na ikonu ozubeného kola. Zvolte Možnosti internetu.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 8 - přístup

V otevřeném okně přejděte do záložky Upřesnit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 8 - Záložka Pokročilého nastavení

Klikněte na tlačítko Obnovit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 8 - klikněte na tlačítko Obnovit v Záložce Upřesnit

Volbu obnovy výchozího nastavení Internet Exploreru potvrďte kliknutím na tlačítko Obnovit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 8 - potvrzení obnovení výchozího nastavení

Google Chrome logoOdstranění škodlivých rozšíření z Google Chrome:

Odstranění rozšíření DefaultTab:

Odstranění rozšíření DefaultTab z Google Chrome

Klikněte v Chrome menu na ikonu řádků Google Chrome options icon (v pravém horním rohu), zvolte "Nástroje" a klikněte na "Rozšíření".  Vyhledejte "DefaultTab", zvolte tento a následně klikněte na ikonu odpadkového koše.

Jiný způsob:

V případě, že problémy s odstraňováním přesměrování na default tab podle search results llc nebo panel nástrojů defaulttab přetrvávají, obnovte výchozí nastavení prohlížeče Google Chrome. Klikněte v menu prohlížeče Chrome na ikonu Google Chrome options icon (v pravém horním rohu) a zvolte Nástroje. V rozbaleném menu následně vyberte Rozšíření. V otevřeném okně zvolte Nastavení (v levém rohu obrazovky). Přejděte dolu na konec okna a následně klikněte na odkaz Zobrazit rozšířená nastavení….

Obnovení výchozího nastavení Google Chrome - přístup k nastavení

Následně dole na obrazovce klikněte na tlačítko Reset nastavení.

Obnovení výchozího nastavení Google Chrome - přístup k nastavení

V otevřeném okně potvrďte svoji volbu obnovy výchozího nastavení Google Chrome kliknutím na tlačítko Resetovat.

RObnovení výchozího nastavení Google Chrome - potvrzení obnovy kliknutím na tlačítko Resetovat nastavení

Mozilla Firefox logoOdstranění škodlivých pluginů z Mozilla Firefox:

Odstranění rozšíření DefaultTab:

Odstranění rozšíření DefaultTab z Mozilly Firefox

Klikněte ve Firefox menu na ikonu řádky firefox menu icon (v pravém horním rohu hlavního okna) zvolte "Doplňky". Klikněte na "Rozšíření" a odeberte "Default Tab".

Změna výchozího vyhledávače:

V řádku pro zadávání URL, napiště about:config a stiskněte Enter.

Klikněte na "Slibuji, budu opatrný!".

Ve vyhledávacím filtru nahoře zadejte: "mysearchresults.com"

Klikněte pravým tlačítkem na nalezené výsledky a zvolte "Obnovit" pro změnu na výchozí nastavení.

Jiný způsob:

Uživatelé, kteří mají problémy s odstraněním přesměrování na default tab podle search results llc nebo panel nástrojů defaulttab mohou obnovit nastavení prohlížeče Mozilla Firefox na výchozí.

Otevřete Mozilla Firefox, v pravém horním rohu okna klikněte na Firefox, firefox menu icon v otevřeném menu klikněte na ikonu Otevřít nabídku s nápovědou, firefox help menu

Obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox - přístup k nastavení

Zvolte Technické informace.

Obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox - přístup k nastavení

V otevřeném okně, klikněte na tlačítko the Obnovit aplikaci Firefox.

Obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox - Kliknutí na tlačítko Resetovat

V otevřením okně následně potvrďte svojí volbu obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox kliknutím na tlačítko Obnovit Firefox.

Obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox - potvrzení obnovy

safari browser logoOdstranění škodlivých rozšíření ze Safari:

Odstranění přesměrovávače ze safari krok 1 - přístup k nastavení

Ujistěte, že je Váš Safari prohlížeč aktivní a klikněte na Safari a zvolte Předvolby...

Odstranění přesměrovávače ze safari krok 2 - Odstranění rozšíření

V otevřeném okně Předvoleb přejděte do záložky Rozšíření. Zde vyhledejte veškerá podezřelá nedávno nainstalovaná rozšíření a odinstalujte je.

Odstranění přesměrovávače ze safari krok step 3 - změna domovské stránky

V otevřeném okně Předvoleb přejděte do záložky Obecné a ujistěte se, že uvedená internetová adresa koresponduje s URL Vámi preferované domovské stránky; v případě, že byla modifikována prohlížečovým přesměrovávačem - změňte ji.

Odstranění přesměrovávače ze safari krok 4 - změna výchozího internetového vyhledávače

V otevřeném okně Předvoleb přejděte do záložky Hledat a ujistěte se, že je zde zvolen Vámi preferovaný internetový vyhledávač.

Jiný způsob:

Ujistěte, že je Váš Safari prohlížeč aktivní a klikněte na Safari a následně v rozbalovacím menu vyberte možnost Smazat historii a data stránek...

obnovení safari krok 1

V otevřeném okně zvolte veškerá historie a klikněte na tlačítko Smazat historii.

obnovení safari krok 2

Shrnutí:

Shrnutí prohlížečový přesměrovávačProhlížečový přesměrovávač je druhem adwaru, který mění nastavení internetového prohlížeče tak, že upraví nastavení domovské stránky a výchozího vyhledávače na nevyžádanou internetovou stránku. Nejčastěji tento adware proniká do operačního systému prostřednictvím stahování bezplatného softwaru. V případě, že stahování programu probíhá prostřednictvím stahovacího klienta, ujistěte se, že jste zvolili možnost neinstalovat nabízené doplňkové panely nástrojů nebo aplikace měnící nastavení domovské stránky internetového prohlížeče nebo jeho vyhledávače. 

Pomoc při odstraňování:

V případě, že se při odstraňování default tab podle search results llc nebo panel nástrojů defaulttab z Vašeho počítače vyskytnuly problémy, požádejte prosím o pomoc v našem fóru pro odstranění malware.

Přidejte komentář:

V případě, že máte o default tab podle search results llc nebo panel nástrojů defaulttab nebo o jeho odstranění doplňující informace, podělte se prosím o svůj názor v sekci níže.

Zdroj: https://www.pcrisk.com/removal-guides/7541-defaulttab-virus

▼ Přidat komentář

Naše příruky pro odstranění malwaru jsou zdarma. Chcete-li nás podpořit, můžete nám zaslat i drobný finanční příspěvek.

Instrukce pro odstranění v dalších jazycích
Jak odinstalovat DefaultTab virus
QR kód
Default Tab podle Search Results LLC nebo Panel nástrojů DefaultTab QR kód
Načtením tohoto QR kódu budete mít možnost snadného přístupu k odstranění Default Tab podle Search Results LLC nebo Panel nástrojů DefaultTab reklam na Vašem mobilním zařízení.