FacebookTwitterLinkedIn

Search Protect od Conduit

Známý též jako: Vyhledávání Chraňte podle Conduit nebo Conduit Virus
Stupe poškození: Stední

Návod pro odstranění Search Protect od Conduit

Co je Search Protect od Conduit?

Search Protect (nebo SearchProtect) je potenciálně nevyžádaná aplikace od Conduit Ltd., jež mění nastavení internetových prohlížečů (Internet Explorer, Google Chrome a Mozilla Firefox), a to jejich domovské stránky a výchozího vyhledávače na search.conduit.com. Nadto předmětný adware "brání" toto nastavení a zamezuje jejich zpětné změně. Tvůrci tohoto prohlížečového přesměrovávače uvádějí, že Search Protect je užitečná aplikace, která umožňuje lepší správu nastavení prohlížeče, ve skutečnosti se však jedná o aplikaci s minimální nebo spíše nulovou přidanou hodnotou, jejímž jediným účelem je fakticky pouze přesměrovávat uživatele na stránky search.conduit.com a zabránit zpětnému vrácení změněného nastavení internetových prohlížečů.

Nevyžádané přesměrování na předmětné internetové stránky má tvůrcům přinést zisk z každého kliknutí na reklamu, které každý jednotlivý uživatel na zmiňovaných internetových stránkách učiní, nebo každé použití internetového vyhledávače. Počítačoví uživatelé by měli v této souvislosti dále vědět, že kromě nevyžádaného přesměrování Search Protect nadto sleduje údaje o prohlížení internetu. Jmenovitě se jedná o záznamy o navštívených stránkách, uživatelský jazyk, IP adresu, geografickou lokaci a zadaná vyhledávaná hesla. Přitomnost Search Protect od Conduit tudíž může vést až k malwarovým infekcím a ohrožení soukromých dat; doporučujeme proto tuto potenciálně nevyžádanou aplikaci, resp. přesměrovávač search.conduit.com z počítače odstranit.

Search Protect by Conduit

Search Protect by Conduit je adware obdobný jiným prohlížečovým přesměrovávačům, které mění nastavení internetových prohlížečů, jako je např. Sweet-page.com, Aartemis.com, Nationzoom.comDo-search.com Nejčastěji instalují internetoví uživatelé tento nastavení prohlížečů měnící adware při stahování bezplatně stahovaného softwaru. V současné době totiž většina bezplatného stahování probíhá prostřednictvím tzv. stahovacích klientů - malých programů které kromě instalace samotného "hlavního" programu nabídnout též instalaci podporovaných prohlížečových doplňků. Nevěnování dostatečné pozornosti jednotlivým instalačním krokům tak snadno může vést až k instalaci adwaru do počítače. V tomto ohledu proto dbejte při zmiňované instalaci bezplatného softwaru dostatečné pozornosti a instalaci nabízených doplňků vždy odmítejte. V případě, že Váš již prohlížeč na stránky search.conduit.com přesměrovává, postupujte, podle následujícíh pokynů pro odstranění předmětného prohlížečového přesměrovávače z Vašeho počítače.

Snímek klamavého freewarového stahovacího klienta podporujícího instalaci Search Protect od Conduit:

Search Protect by Conduit instalátor

Snímek Search Protect od Conduit:

Search Protect by Conduit settings

Rychlé menu:

Odstranění Search Protect od Conduit:

Uživatelé Windows 10:

Přístup k Programům (odinstalovat) ve Windows 10

Klikněte pravým tlačítkem myši do levého dolního rohu obrazovky, v menu Rychlý přístup zvolte Ovládací panely. V otevřeném okně následně zvolte Programy a funkce.

Uživatelé Windows 7:

Přístup k Programy (odinstalovat) ve Windows 7

Klikněte na Start ("Windows logo" v levém dolním rohu plochy), zvolte Ovládací panely. Přejděte na Programy a klikněte na Odinstalovat program.

Uživatelé macOS (OSX):

Odinstalování aplikace v OSX (Mac)

Klikněte na Finder, na otevřené obrazovce zvolte Aplikace. Přetáhněte danou aplikaci ze složky Aplikace do Koše (v Docku), poté klikněte pravým tlačítkem na ikonu Koše a zvolte Vysypat koš .

Odinstalování Search Protect od Conduit z panelu nástrojů

V okně odebíraných programů, vyhledejte "Search protect (publisher - Conduit)" zvolte je a klikněte na " Odinstalovat" nebo "Odebrat".

Při provádění našeho šetření se Search Protect od instaloval spolu s dalšími potenciálně nevyžádanými programy: PC Speed Maximizer, MyPC Backup a Mobogenie. Odinstalujte též tyto programy.

Po odinstalování potenciálně nevyžádaných programů, které způsobovaly přesměrovávání Vašeho prohlížeče na internetové stránky search.conduit.com zkontrolujte, zda ve Vašem počítači nezůstaly ještě nějaké nevyžádané části. K provedené této kontroly můžete použít doporučovaný antispywarový software. Odstraňte veškeré záznamy, které tento program rozpozná, tak abyste se ujistili, že se Váš počítač případné spywarové a malwarové infekce opravdu zbavil..

▼ Stáhnout odstraňovač Vyhledávání Chraňte podle Conduit nebo Conduit Virus

Stažením kteréhokoliv softwaru ze seznamu na našich internetových stránkách souhlasíte s našimi zásadami ochrany osobních údajů a smluvními podmínkami. Veškeré námi doporučované produkty byly podrobně testovány a schváleny našimi specialisty, jakožto jedny z nejlepších řešení pro odstraňování internetových hrozeb.

Odstranění Search Protect od Conduit z internetových prohlížečů:

Video zobrazující postup pro odstranění případně nevyžádaných prohlížečových doplňků (add-onů):

Internet Explorer logo Odstranění škodlivých doplňků z Internet Exploreru:

Změna domovské stránky:

Odstranění domovské stránky Search Protect od Conduit z Internet Exploreru

Klikněte na ikonu "Nástroje" Internet Explorer options icon (v pravém horním rohu) zvolte "Možnosti internetu", a v otevřeném okně odstraňte search.conduit.com a zadejte adresu preferované domény, která se má po každém spuštění Internet Exploreru otevřít.

Změna výchozího vyhledávače:

Odstranění nastavení výchozího vyhledávače Search Protect by Conduit z Internet Exploreru

Klikněte na ikonu "Nástroje" Internet Explorer options icon (v pravém horním rohu), zvolte "Spravovat doplňky". V otevřeném okně označte "Poskytovatele vyhledávání", nastavte na "Google", "Bing" nebo na jiný preferovaný vyhledávač, jakožto Váš výchozí a následně odstraňte "Conduit Search".

Jiný způsob:

V případě, že problémy s odstraňováním přesměrování na vyhledávání chraňte podle conduit nebo conduit virus přetrvávají, obnovte nastavení prohlížeče Internet Explorer na výchozí.

Uživatelé Windows XP: Klikněte na Start, následně na Spusti, a v otevřením okně zadejte inetcpl.cpl. V nově zobrazeném okně přejděte do záložky Upřesnit a klikněte na Obnovit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows XP

Uživatelé Windows Vista a Windows 7: Klikněte na logo Windows, do vyhledávacího pole zadejte inetcpl.cpl a klikněte enter. V otevřeném okně přejděte do záložky Upřesnit a klikněte na Obnovit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 7

Uživatelé Windows 8: Otevřete Internet Explorer a klikněte na ikonu ozubeného kola. Zvolte Možnosti internetu.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 8 - přístup

V otevřeném okně přejděte do záložky Upřesnit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 8 - Záložka Pokročilého nastavení

Klikněte na tlačítko Obnovit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 8 - klikněte na tlačítko Obnovit v Záložce Upřesnit

Volbu obnovy výchozího nastavení Internet Exploreru potvrďte kliknutím na tlačítko Obnovit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 8 - potvrzení obnovení výchozího nastavení

Google Chrome logoOdstranění škodlivých rozšíření z Google Chrome:

Změna domovské stránky:

Odstranění domovské stránky Search Protect od Conduit z Google Chrome

Klikněte v Chrome menu na ikonu řádků Google Chrome options icon (v pravém horním rohu) zvolte "Nastavení". V sekci "Při spuštění" klikněte na "nastavit stránky", najeďte myší nad search.conduit.com a zaškrtněte X. Nyní již můžete přidat Vámi preferovanou internetovou adresu jako domovskou stránku.

Změna výchozího vyhledávače:

Odstranění nastavení výchozího vyhledávače Search Protect od Conduit z Google Chrome

Pro změnu Vašeho výchozího vyhledávače v Google Chrome: Klikněte v Chrome menu na ikonu řádků Google Chrome options icon (v pravém horním rohu) zvolte "Nastavení" a klikněte na "Spravovat vyhledávače...", odstraňte "Conduit Search" a přidejte vyhledávač Vámi preferovaný.

Jiný způsob:

V případě, že problémy s odstraňováním přesměrování na vyhledávání chraňte podle conduit nebo conduit virus přetrvávají, obnovte výchozí nastavení prohlížeče Google Chrome. Klikněte v menu prohlížeče Chrome na ikonu Google Chrome options icon (v pravém horním rohu) a zvolte Nástroje. V rozbaleném menu následně vyberte Rozšíření. V otevřeném okně zvolte Nastavení (v levém rohu obrazovky). Přejděte dolu na konec okna a následně klikněte na odkaz Zobrazit rozšířená nastavení….

Obnovení výchozího nastavení Google Chrome - přístup k nastavení

Následně dole na obrazovce klikněte na tlačítko Reset nastavení.

Obnovení výchozího nastavení Google Chrome - přístup k nastavení

V otevřeném okně potvrďte svoji volbu obnovy výchozího nastavení Google Chrome kliknutím na tlačítko Resetovat.

RObnovení výchozího nastavení Google Chrome - potvrzení obnovy kliknutím na tlačítko Resetovat nastavení

Mozilla Firefox logoOdstranění škodlivých pluginů z Mozilla Firefox:

Odstranění rozšíření Search Protect od Conduit z Mozilly Firefox

Klikněte ve Firefox menu na ikonu řádky firefox menu icon (v pravém horním rohu hlavního okna) zvolte "Doplňky". Klikněte na "Rozšíření" a odeberte "Conduit".

Změna domovské stránky:

Odstranění domovské stránky Search Protect od Conduit z Mozilly Firefox

Pro obnovu Vaší domovské stránky, klikněte ve Firefox menu na ikonu řádky firefox menu icon (v pravém horním rohu hlavního okna) a zvolte "Možnosti", v otevřeném okně smažte search.conduit.com a zadejte preferovanou doménu.

Změna výchozího vyhledávače:

V řádku pro zadávání URL, napiště about:config a stiskněte Enter.

Klikněte na "Slibuji, budu opatrný!".

Ve vyhledávacím filtru nahoře zadejte: "search.conduit.com"

Klikněte pravým tlačítkem na nalezené výsledky a zvolte "Obnovit" pro změnu na výchozí nastavení.

Jiný způsob:

Uživatelé, kteří mají problémy s odstraněním přesměrování na vyhledávání chraňte podle conduit nebo conduit virus mohou obnovit nastavení prohlížeče Mozilla Firefox na výchozí.

Otevřete Mozilla Firefox, v pravém horním rohu okna klikněte na Firefox, firefox menu icon v otevřeném menu klikněte na ikonu Otevřít nabídku s nápovědou, firefox help menu

Obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox - přístup k nastavení

Zvolte Technické informace.

Obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox - přístup k nastavení

V otevřeném okně, klikněte na tlačítko the Obnovit aplikaci Firefox.

Obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox - Kliknutí na tlačítko Resetovat

V otevřením okně následně potvrďte svojí volbu obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox kliknutím na tlačítko Obnovit Firefox.

Obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox - potvrzení obnovy

safari browser logoOdstranění škodlivých rozšíření ze Safari:

Odstranění přesměrovávače ze safari krok 1 - přístup k nastavení

Ujistěte, že je Váš Safari prohlížeč aktivní a klikněte na Safari a zvolte Předvolby...

Odstranění přesměrovávače ze safari krok 2 - Odstranění rozšíření

V otevřeném okně Předvoleb přejděte do záložky Rozšíření. Zde vyhledejte veškerá podezřelá nedávno nainstalovaná rozšíření a odinstalujte je.

Odstranění přesměrovávače ze safari krok step 3 - změna domovské stránky

V otevřeném okně Předvoleb přejděte do záložky Obecné a ujistěte se, že uvedená internetová adresa koresponduje s URL Vámi preferované domovské stránky; v případě, že byla modifikována prohlížečovým přesměrovávačem - změňte ji.

Odstranění přesměrovávače ze safari krok 4 - změna výchozího internetového vyhledávače

V otevřeném okně Předvoleb přejděte do záložky Hledat a ujistěte se, že je zde zvolen Vámi preferovaný internetový vyhledávač.

Jiný způsob:

Ujistěte, že je Váš Safari prohlížeč aktivní a klikněte na Safari a následně v rozbalovacím menu vyberte možnost Smazat historii a data stránek...

obnovení safari krok 1

V otevřeném okně zvolte veškerá historie a klikněte na tlačítko Smazat historii.

obnovení safari krok 2

Shrnutí:

Shrnutí prohlížečový přesměrovávačProhlížečový přesměrovávač je druhem adwaru, který mění nastavení internetového prohlížeče tak, že upraví nastavení domovské stránky a výchozího vyhledávače na nevyžádanou internetovou stránku. Nejčastěji tento adware proniká do operačního systému prostřednictvím stahování bezplatného softwaru. V případě, že stahování programu probíhá prostřednictvím stahovacího klienta, ujistěte se, že jste zvolili možnost neinstalovat nabízené doplňkové panely nástrojů nebo aplikace měnící nastavení domovské stránky internetového prohlížeče nebo jeho vyhledávače. 

Pomoc při odstraňování:

V případě, že se při odstraňování vyhledávání chraňte podle conduit nebo conduit virus z Vašeho počítače vyskytnuly problémy, požádejte prosím o pomoc v našem fóru pro odstranění malware.

Přidejte komentář:

V případě, že máte o vyhledávání chraňte podle conduit nebo conduit virus nebo o jeho odstranění doplňující informace, podělte se prosím o svůj názor v sekci níže.

Zdroj: https://www.pcrisk.com/removal-guides/7537-search-protect-by-conduit

▼ Přidat komentář

Naše příruky pro odstranění malwaru jsou zdarma. Chcete-li nás podpořit, můžete nám zaslat i drobný finanční příspěvek.

Instrukce pro odstranění v dalších jazycích
Odstranení Search Protect od Conduit resetováním prohlížece
Jak odinstalovat Search Protect od Conduit
QR kód
Vyhledávání Chraňte podle Conduit nebo Conduit Virus QR kód
Načtením tohoto QR kódu budete mít možnost snadného přístupu k odstranění Vyhledávání Chraňte podle Conduit nebo Conduit Virus reklam na Vašem mobilním zařízení.