FacebookTwitterLinkedIn

Inspsearch.com virus

Známý též jako: Přesměrování Inspsearch nebo Inspsearch.com reklamy
Stupe poškození: Stední

Návod pro odstranění přesměrovávacího viru Inspsearch.com

Co je Inspsearch.com?

Inspsearch.com virus je termín pro označení několika prohlížečových přesměrovávačů, které napadají internetové prohlížeče (Internet Explorer, Google Chrome a Mozilla Firefox) pomocí klamavé marketingové strategie zvané svazování (bundling). Internetové vyhledávače, zasažené tímto virem následně zobrazují klamavé výsledky vyhledávání, přičemž kliknutí na tyto může snadno vést až k zasažení počítače adwarem nebo malwarovou infekcí. Při našem testování bylo zjištěno, že předmětný prohlížečový přesměrovávač byl nabízen skrze stahovacího klienta DomalQ - malého programu, který spravuje stahovací proces freewaru z internetových stránek. Internetoví uživatelé by si v tomto ohledu měli uvědomit, že stahování a instalace bezplatného softwaru může vést právě až k instalaci přesměrovávače inspsearch.com nebo jiných potenciálně nevyžádaných programů.

Chcete-li se instalaci popisovaných nevyžádaných aplikací vyhnout, měli byste být ostražití při jednotlivých krocích instalace stahovaného softwaru a odškrtnout možnost instalace nabízeného prohlížečového doplňku. Opatrnost by měly být samozřejmostí zejména v případě stahování softwaru prostřednictvím tzv. stahovacích klientů, v takovém případě odmítejte jakékoliv nabídky na instalaci bezplatných prohlížečových doplňků. Při instalaci bezplatného softwaru se nadto dále ujistěte, že instalujete v režimu "vlastního" nebo "pokročilého" nastavení, namísto instalace "rychlé" nebo "standardní", která ne vždy odtajní instalované položky. Po úspěšné infiltraci předmětný prohlížečový přesměrovávač totiž sleduje a zaznamenává IP adresy, druh prohlížeče, internetového poskytovatele, cookies, údaje o navštívených stránkách apod., jeho přítomnost tudíž může vést například až ke kráděži identity. Internetoí uživatelé, které prohlížeč na stránky inspsearch.com přesměrovává si tak mohou být jisti, že se stali obětí adwarového útoku, z tohoto důvodu se proto doporučuje odstranění přesměrovávače v nejkratším možném čase.

inspsearch.com přesměrovávací virus

Inspsearch.com prohlížečový přesměrovávač je obdobný jinému přesměrovávacímu adwaru, který mění nastavení prohlížečů, jako je např. Trovi.comMovies toolbarSweetIM toolbar. Při provádění našeho testování jsme zjistili, že doména inspsearch.com je užívána hned několika prohlížečovými přesměrovávači: Govome, Omigaplus, globososo, airzip, utorrent, qtype a bittorrent, které přesměrovávají na:

  • omigaplus.inspsearch.com
  • govome.inspsearch.com
  • globososo.inspsearch.com
  • airzip.inspsearch.com
  • utorrent.inspsearch.com
  • qtype.inspsearch.com
  • bittorrent.inspsearch.com

Co činí předměrné prohlížečové přesměrovávače obzvlášť škodlivými je fakt, že změní též cíle zástupců programů a tímto tudíž eliminují snahy uživatele o zpětnou změnu na původní nastavení domovské stránky a výchozího vyhledávače. Počítačoví uživatelé, kteří se stali oběťmi přesměrování na některou ze shora uvedených stránek mohou předmětný problém vyřešit podle následujících kroků pro eliminace adwaru z internetových prohlížečů.

Rychlé menu:

Odstranění viru Inspsearch.com:

Uživatelé Windows 10:

Přístup k Programům (odinstalovat) ve Windows 10

Klikněte pravým tlačítkem myši do levého dolního rohu obrazovky, v menu Rychlý přístup zvolte Ovládací panely. V otevřeném okně následně zvolte Programy a funkce.

Uživatelé Windows 7:

Přístup k Programy (odinstalovat) ve Windows 7

Klikněte na Start ("Windows logo" v levém dolním rohu plochy), zvolte Ovládací panely. Přejděte na Programy a klikněte na Odinstalovat program.

Uživatelé macOS (OSX):

Odinstalování aplikace v OSX (Mac)

Klikněte na Finder, na otevřené obrazovce zvolte Aplikace. Přetáhněte danou aplikaci ze složky Aplikace do Koše (v Docku), poté klikněte pravým tlačítkem na ikonu Koše a zvolte Vysypat koš .

Odinstalace inspsearch.com viru z panelu nástrojů

V okně odebíraných programů, vyhledejte "WPM17.8.0.3297" zvolte jej a klikněte na "Odinstalovat" nebo "Odebrat".

Po odinstalování potenciálně nevyžádaných programů, které způsobovaly přesměrovávání Vašeho prohlížeče na internetové stránky inspsearch.com zkontrolujte, zda ve Vašem počítači nezůstaly ještě nějaké nevyžádané části. K provedené této kontroly můžete použít doporučovaný antispywarový software. Odstraňte veškeré záznamy, které tento program rozpozná, tak abyste se ujistili, že se Váš počítač případné spywarové a malwarové infekce opravdu zbavil.

▼ Stáhnout odstraňovač Přesměrování Inspsearch nebo Inspsearch.com reklamy

Stažením kteréhokoliv softwaru ze seznamu na našich internetových stránkách souhlasíte s našimi zásadami ochrany osobních údajů a smluvními podmínkami. Veškeré námi doporučované produkty byly podrobně testovány a schváleny našimi specialisty, jakožto jedny z nejlepších řešení pro odstraňování internetových hrozeb.

Odstranění viru Inspsearch.com z prohlížečů:

Video zobrazující postup pro odstranění případně nevyžádaných prohlížečových doplňků (add-onů):

Internet Explorer logo Odstranění škodlivých doplňků z Internet Exploreru:

Odstranění cíle zástupce inspsearch.com z Internet Exploreru krok 1

Oprava cíle zástupce v Internet Exploreru:

Inspsearch prohlížečový přesměrovávač mění "Cíl" některých zástupců Internet Exploreru. Pro opravu - najděte zástupce programu Internet Explorer na ploše a klikněte na něj pravým tlačítkem. V otevřeném menu zvolte "Vlastnosti". V otevřeném okně najeďte do okna Cíl a vymažte text (hxxp://www.inspsearch.com/...) který je zadán po "C:\Program Files\Internet Explorer\iexplore.exe".

Odstranění cíle zástupce inspsearch.com z Internet Exploreru krok 2

Změna domovské stránky:

Odstranění domovské stránky inspsearch.com z Internet Exploreru

Klikněte na ikonu "Nástroje" Internet Explorer options icon (v pravém horním rohu) zvolte "Možnosti internetu", a v otevřeném okně odstraňte hxxp://inspsearch.com a zadejte adresu preferované domény, která se má po každém spuštění Internet Exploreru otevřít.

Změna výchozího vyhledávače:

Odstranění výchozího vyhledávače inspsearch.com z Internet Exploreru

Klikněte na ikonu "Nástroje" Internet Explorer options icon (v pravém horním rohu) zvolte "Spravovat doplňky". V otevřeném okně označte "Poskytovatele vyhledávání", nastavte na "Google", "Bing" nebo na jiný preferovaný vyhledávač, jakožto Váš výchozí a následně odstraňte nevyžádané vyhledávače (dle typu: omiga-plus", "govome", globososo", "airzip", "utorrent", "qtype" nebo "bittorrent").

Jiný způsob:

V případě, že problémy s odstraňováním přesměrování na přesměrování inspsearch nebo inspsearch.com reklamy přetrvávají, obnovte nastavení prohlížeče Internet Explorer na výchozí.

Uživatelé Windows XP: Klikněte na Start, následně na Spusti, a v otevřením okně zadejte inetcpl.cpl. V nově zobrazeném okně přejděte do záložky Upřesnit a klikněte na Obnovit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows XP

Uživatelé Windows Vista a Windows 7: Klikněte na logo Windows, do vyhledávacího pole zadejte inetcpl.cpl a klikněte enter. V otevřeném okně přejděte do záložky Upřesnit a klikněte na Obnovit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 7

Uživatelé Windows 8: Otevřete Internet Explorer a klikněte na ikonu ozubeného kola. Zvolte Možnosti internetu.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 8 - přístup

V otevřeném okně přejděte do záložky Upřesnit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 8 - Záložka Pokročilého nastavení

Klikněte na tlačítko Obnovit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 8 - klikněte na tlačítko Obnovit v Záložce Upřesnit

Volbu obnovy výchozího nastavení Internet Exploreru potvrďte kliknutím na tlačítko Obnovit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 8 - potvrzení obnovení výchozího nastavení

Google Chrome logoOdstranění škodlivých rozšíření z Google Chrome:

Odstranění cíle zástupce inspsearch.com z Google Chrome

Oprava cíle zástupce v Google Chrome:

Inspearch prohlížečový přesměrovávač mění "Cíl" některých zástupců Google Chrome. Pro opravu - najděte zástupce programu Google Chrome na ploše a klikněte na něj pravým tlačítkem. V otevřeném menu zvolte "Vlasnosti". V otevřeném okně najeďte do okna Cíl a vymažte text (hxxp://www.inspsearch.com/...), který je zadán po "C:\Program Files\Google\Chrome\Application\chrome.exe

Removing inspsearch.com redirect virus from Google Chrome shortcut target step 2Odstranění Inspsearch.com prohlížečových doplňků:

Odstranění inspsearch.com doplňků z Google Chrome

Klikněte v Chrome menu na ikonu řádků Google Chrome options icon (v pravém horním rohu) zvolte "Nástroje" a klikněte na "Rozšíření"  Najděte "Extended Protection" a "Lightning Newtab" zvolte je a přesuňte je do ikony odpadkového koše.

Změna domovské stránky:

Odstranění domovské stránky inspsearch.com z Google Chrome

Klikněte v Chrome menu na ikonu řádků Google Chrome options icon (v pravém horním rohu) zvolte "Nastavení". V sekci "Při spuštění" klikněte na "nastavit stránky", najeďte myší nad inspsearch.com a zaškrtněte X. Nyní již můžete přidat Vámi preferovanou internetovou adresu jako domovskou stránku.

Změna výchozího vyhledávače:

Odstranění výchozího vyhledávače inspsearch.com z Google Chrome

Pro změnu Vašeho výchozího vyhledávače v Google Chrome: Klikněte v Chrome menu na ikonu řádků Google Chrome options icon (v pravém horním rohu) zvolte "Nastavení" a klikněte na "Spravovat vyhledávače...", odstraňte "Inspsearch" (respektive v závislosti na druhu přesměrovávače omiga-plus", "govome", globososo", "airzip", "utorrent", "qtype" nebo "bittorrent") a přidejte vyhledávač Vámi preferovaný.

Jiný způsob:

V případě, že problémy s odstraňováním přesměrování na přesměrování inspsearch nebo inspsearch.com reklamy přetrvávají, obnovte výchozí nastavení prohlížeče Google Chrome. Klikněte v menu prohlížeče Chrome na ikonu Google Chrome options icon (v pravém horním rohu) a zvolte Nástroje. V rozbaleném menu následně vyberte Rozšíření. V otevřeném okně zvolte Nastavení (v levém rohu obrazovky). Přejděte dolu na konec okna a následně klikněte na odkaz Zobrazit rozšířená nastavení….

Obnovení výchozího nastavení Google Chrome - přístup k nastavení

Následně dole na obrazovce klikněte na tlačítko Reset nastavení.

Obnovení výchozího nastavení Google Chrome - přístup k nastavení

V otevřeném okně potvrďte svoji volbu obnovy výchozího nastavení Google Chrome kliknutím na tlačítko Resetovat.

RObnovení výchozího nastavení Google Chrome - potvrzení obnovy kliknutím na tlačítko Resetovat nastavení

Mozilla Firefox logoOdstranění škodlivých pluginů z Mozilla Firefox:

Odstranění cíle zástupce inspsearch.com z Mozilly Firefox krok 1

Oprava cíle zástupce v Mozille Firefox:

Tento prohlížečový přesměrovávač mění "Cíl" některých zástupců Mozille Firefox. Pro opravu - najděte zástupce programu Mozilla Firefox na ploše a klikněte na něj pravým tlačítkem. V otevřeném menu zvolte "Vlasnosti". V otevřeném okně najeďte do okna Cíl a vymažte text (hxxp://www.inspsearch.com/...) který je zadán po "C:\Program Files\Mozilla Firefox\firefox.exe"

Odstranění cíle zástupce inspsearch.com z Mozilly Firefox krok 2

Změna domovské stránky:

Odstranění domovské stránky inspsearch.com z Mozilla Firefox

Pro obnovu Vaší domovské stránky, klikněte ve Firefox menu na ikonu řádky firefox menu icon (v pravém horním rohu hlavního okna) a zvolte "Možnosti", v otevřeném okně smažte inspsearch.com a zadejte preferovanou doménu.

Změna výchozího vyhledávače:

V řádku pro zadávání URL, napiště about:config a stiskněte Enter.

Klikněte na "Slibuji, budu opatrný!".

Ve vyhledávacím filtru nahoře zadejte: "inspsearch" (respektive omiga-plus", "govome", globososo", "airzip", "utorrent", "qtype" nebo "bittorrent")

Klikněte pravým tlačítkem na nalezené výsledky a zvolte "Obnovit" pro změnu na výchozí nastavení.

Jiný způsob:

Uživatelé, kteří mají problémy s odstraněním přesměrování na přesměrování inspsearch nebo inspsearch.com reklamy mohou obnovit nastavení prohlížeče Mozilla Firefox na výchozí.

Otevřete Mozilla Firefox, v pravém horním rohu okna klikněte na Firefox, firefox menu icon v otevřeném menu klikněte na ikonu Otevřít nabídku s nápovědou, firefox help menu

Obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox - přístup k nastavení

Zvolte Technické informace.

Obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox - přístup k nastavení

V otevřeném okně, klikněte na tlačítko the Obnovit aplikaci Firefox.

Obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox - Kliknutí na tlačítko Resetovat

V otevřením okně následně potvrďte svojí volbu obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox kliknutím na tlačítko Obnovit Firefox.

Obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox - potvrzení obnovy

safari browser logoOdstranění škodlivých rozšíření ze Safari:

Odstranění přesměrovávače ze safari krok 1 - přístup k nastavení

Ujistěte, že je Váš Safari prohlížeč aktivní a klikněte na Safari a zvolte Předvolby...

Odstranění přesměrovávače ze safari krok 2 - Odstranění rozšíření

V otevřeném okně Předvoleb přejděte do záložky Rozšíření. Zde vyhledejte veškerá podezřelá nedávno nainstalovaná rozšíření a odinstalujte je.

Odstranění přesměrovávače ze safari krok step 3 - změna domovské stránky

V otevřeném okně Předvoleb přejděte do záložky Obecné a ujistěte se, že uvedená internetová adresa koresponduje s URL Vámi preferované domovské stránky; v případě, že byla modifikována prohlížečovým přesměrovávačem - změňte ji.

Odstranění přesměrovávače ze safari krok 4 - změna výchozího internetového vyhledávače

V otevřeném okně Předvoleb přejděte do záložky Hledat a ujistěte se, že je zde zvolen Vámi preferovaný internetový vyhledávač.

Jiný způsob:

Ujistěte, že je Váš Safari prohlížeč aktivní a klikněte na Safari a následně v rozbalovacím menu vyberte možnost Smazat historii a data stránek...

obnovení safari krok 1

V otevřeném okně zvolte veškerá historie a klikněte na tlačítko Smazat historii.

obnovení safari krok 2

Shrnutí:

Shrnutí prohlížečový přesměrovávačProhlížečový přesměrovávač je druhem adwaru, který mění nastavení internetového prohlížeče tak, že upraví nastavení domovské stránky a výchozího vyhledávače na nevyžádanou internetovou stránku. Nejčastěji tento adware proniká do operačního systému prostřednictvím stahování bezplatného softwaru. V případě, že stahování programu probíhá prostřednictvím stahovacího klienta, ujistěte se, že jste zvolili možnost neinstalovat nabízené doplňkové panely nástrojů nebo aplikace měnící nastavení domovské stránky internetového prohlížeče nebo jeho vyhledávače. 

Pomoc při odstraňování:

V případě, že se při odstraňování přesměrování inspsearch nebo inspsearch.com reklamy z Vašeho počítače vyskytnuly problémy, požádejte prosím o pomoc v našem fóru pro odstranění malware.

Přidejte komentář:

V případě, že máte o přesměrování inspsearch nebo inspsearch.com reklamy nebo o jeho odstranění doplňující informace, podělte se prosím o svůj názor v sekci níže.

Zdroj: https://www.pcrisk.com/removal-guides/7524-inspsearchcom-virus

▼ Přidat komentář

Naše příruky pro odstranění malwaru jsou zdarma. Chcete-li nás podpořit, můžete nám zaslat i drobný finanční příspěvek.

Instrukce pro odstranění v dalších jazycích
Odstranení Inspsearch.com virus resetováním prohlížece
Jak odinstalovat Inspsearch.com virus
QR kód
Přesměrování Inspsearch nebo Inspsearch.com reklamy QR kód
Načtením tohoto QR kódu budete mít možnost snadného přístupu k odstranění Přesměrování Inspsearch nebo Inspsearch.com reklamy reklam na Vašem mobilním zařízení.