FacebookTwitterLinkedIn

Nav Links Virus

Známý též jako: Nav-Links reklamy
Druh: Adware
Stupe poškození: Stední

Návod pro odstranění viru Nav Links

Co je Nav Links?

Nav Links je reklamní platforma využívaná mnoha pochybnými internetovými stránkami které mají podporat potenciálně nevyžádané programy, pochybné léky, internetové seznamování apod. Tato platforma byla následně implementována tvůrci několika prohlížečových rozšíření, tak aby jim přinesly očekávaný zisk. Nejedná se o standardní samostatný program, internetoví uživatelé, kterým se internetová reklama Nav Links zobrazuje, by tak měli zkontrolovat v minulosti instalované prohlížečové doplňky a rozšíření - protože za zobrazování reklamy mohou právě ony. Jakkoliv tyto reklamy nemohou být samy o sobě kategorizovány jako virus nebo malware, kliknutí na ně může způsobit ohrožění bezpečnosti a soukromí daného uživatele a počítače. Nejčastěji tyto reklamy odkazují dále na pochybné internetové stránky, z tohoto důvodu se na ně též doporučuje neklikat.

Mnoho počítačových užvaiteů uvádí, že žádný prohlížečový doplněk ani rozšíření do svého počítače neinstalovalo, nicméně se jim Nav Links reklamy při prohlížení internetu zobrazují (například Wikipedie, Googlu nebo jiné textové stránky) - tato situace může nastat v případě, že uživatel v nedávné době stahoval i instaloval software bezplatně poskytnutý. Mnoho internetových stránek totiž užívá tzv. stahovacích klientů, které spravují stahovací procesy freewaru a následně (klamavým způsobem) též instalaci (propagovaných) prohlížečových doplňků. Internetoví uživatelé by proto měli při stahování bezplatného softwaru z internetu zachovat náležitou obezřetnost, neboť v opačném případě může neopatrnost vést až instalaci adwaru do počítače, resp. k zobrazování Nav Links reklam.

Nav Links virus

Nav Links reklamní platforma je obdobná "Ads not by this site" adwaru - obě tyto platformy generují rušivou reklamu, která se zobrazuje při navštívení většiny internetových stránek. Toto škodlivé prohlížečový rozšíření využívá grafického vrstvení, díky čemuž se je Nav Links reklamní text zobrazován vždy na vrchu, v podtržené formě, přičemž odkazuje na jiné pochybné či škodlivé webové stránky. Internetoví uživatelé, kteří by se instalaci potenciálně nevyžádaných aplikací, které zobrazování Nav Links reklamy způsobují, chtěli vyhnout, by měli být pozorní zejména při instalaci a stahování bezplatného softwaru. Pro vyhnutí se instalaci přesměrovávačů obecně vždy odmítejte jakékoliv nabídky na instalaci bezplatných prohlížečových doplňků. Při instalaci bezplatného softwaru se ujistěte, že instalujete v režimu "vlastního" nebo "pokročilého" nastavení, namísto instalace "rychlé" nebo "standardní", která ne vždy odtajní instalované položky. V případě,že se Vám reklamy od Nav Links zobrazují, postupujte pro jejich odstranění, resp. příslušného adwaru z internetových prohlížečů podle následujících pokynů.

Rychlé menu:

Odstranění viru Nav Links:

Uživatelé Windows 10:

Přístup k Programům (odinstalovat) ve Windows 10

Klikněte pravým tlačítkem myši do levého dolního rohu obrazovky, v menu Rychlý přístup zvolte Ovládací panely. V otevřeném okně následně zvolte Programy a funkce.

Uživatelé Windows 7:

Přístup k Programy (odinstalovat) ve Windows 7

Klikněte na Start ("Windows logo" v levém dolním rohu plochy), zvolte Ovládací panely. Přejděte na Programy a klikněte na Odinstalovat program.

Uživatelé macOS (OSX):

Odinstalování aplikace v OSX (Mac)

Klikněte na Finder, na otevřené obrazovce zvolte Aplikace. Přetáhněte danou aplikaci ze složky Aplikace do Koše (v Docku), poté klikněte pravým tlačítkem na ikonu Koše a zvolte Vysypat koš .

Nav links odinstalace

Při provádění našeho testování byly Nav Links svázány s adwarem BobyLyrics, nicméně konkrétní situace a programy se mohou lišit. V odinstalovaných programech vyhledejte "BobyLyrics-1" nebo jiný nedávno instalovaný program, který vypadá nepříslušně, označte tyto zánamy a klikněte na "Odinstalovat" nebo "Odstranit"

Zkontrolovat si seznam potenciálně nevyžádaných aplikací, které zobrazování Nav Links reklam způsobují si můžete zde.

Po odinstalování Boby Lyrics (adware způsobujícího Nav Links reklamu zkontrolujte Váš počítač na případné zbylé nevyžádané části nebo případné malwarové infekce. Doporučovaný antispywarový software.

▼ Stáhnout odstraňovač Nav-Links reklamy

Stažením kteréhokoliv softwaru ze seznamu na našich internetových stránkách souhlasíte s našimi zásadami ochrany osobních údajů a smluvními podmínkami. Veškeré námi doporučované produkty byly podrobně testovány a schváleny našimi specialisty, jakožto jedny z nejlepších řešení pro odstraňování internetových hrozeb.

Odstranění Nav Links z internetových prohlížečů:

Video zobrazující postup pro odstranění případně nevyžádaných prohlížečových doplňků (add-onů):

Internet Explorer logo Odstranění škodlivých doplňků z Internet Exploreru:

Odstranění Nav Links z Internet Exploreru

Klikněte na ikonu "Nástroje" Internet Explorer options icon (v pravém horním rohu) zvolte "Spravovat doplňky". Najděte nedávno instalované prohlížečové doplňky a odstraňte je. Při provádění našeho výzkumu se jednalo nejčastěji o plugin zvaný "BobyLyrics".

Jiný způsob:

V případě, že problémy s odstraňováním přesměrování na nav-links reklamy přetrvávají, obnovte nastavení prohlížeče Internet Explorer na výchozí.

Uživatelé Windows XP: Klikněte na Start, následně na Spusti, a v otevřením okně zadejte inetcpl.cpl. V nově zobrazeném okně přejděte do záložky Upřesnit a klikněte na Obnovit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows XP

Uživatelé Windows Vista a Windows 7: Klikněte na logo Windows, do vyhledávacího pole zadejte inetcpl.cpl a klikněte enter. V otevřeném okně přejděte do záložky Upřesnit a klikněte na Obnovit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 7

Uživatelé Windows 8: Otevřete Internet Explorer a klikněte na ikonu ozubeného kola. Zvolte Možnosti internetu.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 8 - přístup

V otevřeném okně přejděte do záložky Upřesnit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 8 - Záložka Pokročilého nastavení

Klikněte na tlačítko Obnovit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 8 - klikněte na tlačítko Obnovit v Záložce Upřesnit

Volbu obnovy výchozího nastavení Internet Exploreru potvrďte kliknutím na tlačítko Obnovit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 8 - potvrzení obnovení výchozího nastavení

Google Chrome logoOdstranění škodlivých rozšíření z Google Chrome:

Odstranění Nav Links z Google Chrome

Klikněte v Chrome menu na ikonu řádků Google Chrome options icon (v pravém horním rohu) zvolte "Nástroje" a klikněte na "Rozšíření".  Vyhledejte aedávno instalované prohlížečové doplňky a klikněte na ikonu odpadkového koše.

Jiný způsob:

V případě, že problémy s odstraňováním přesměrování na nav-links reklamy přetrvávají, obnovte výchozí nastavení prohlížeče Google Chrome. Klikněte v menu prohlížeče Chrome na ikonu Google Chrome options icon (v pravém horním rohu) a zvolte Nástroje. V rozbaleném menu následně vyberte Rozšíření. V otevřeném okně zvolte Nastavení (v levém rohu obrazovky). Přejděte dolu na konec okna a následně klikněte na odkaz Zobrazit rozšířená nastavení….

Obnovení výchozího nastavení Google Chrome - přístup k nastavení

Následně dole na obrazovce klikněte na tlačítko Reset nastavení.

Obnovení výchozího nastavení Google Chrome - přístup k nastavení

V otevřeném okně potvrďte svoji volbu obnovy výchozího nastavení Google Chrome kliknutím na tlačítko Resetovat.

RObnovení výchozího nastavení Google Chrome - potvrzení obnovy kliknutím na tlačítko Resetovat nastavení

Mozilla Firefox logoOdstranění škodlivých pluginů z Mozilla Firefox:

Odstranění Boby Lyrics z Mozilla Firefox

Klikněte ve Firefox menu na ikonu řádky firefox menu icon (v pravém horním rohu hlavního okna) zvolte "Doplňky". Klikněte na "Rozšíření" a odeberte nedávno instalované doplňky. Při provádění našeho výzkumu se jednalo nejčastěji o plugin zvaný "BobyLyrics", nicméně Nav Links mohou být svázány též s rozšířením jiným. Standardně má být panel rozšíření ve Firefoxu prázdný.

Jiný způsob:

Uživatelé, kteří mají problémy s odstraněním přesměrování na nav-links reklamy mohou obnovit nastavení prohlížeče Mozilla Firefox na výchozí.

Otevřete Mozilla Firefox, v pravém horním rohu okna klikněte na Firefox, firefox menu icon v otevřeném menu klikněte na ikonu Otevřít nabídku s nápovědou, firefox help menu

Obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox - přístup k nastavení

Zvolte Technické informace.

Obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox - přístup k nastavení

V otevřeném okně, klikněte na tlačítko the Obnovit aplikaci Firefox.

Obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox - Kliknutí na tlačítko Resetovat

V otevřením okně následně potvrďte svojí volbu obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox kliknutím na tlačítko Obnovit Firefox.

Obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox - potvrzení obnovy

safari browser logoOdstranění škodlivých rozšíření ze Safari:

odstranění adwaru ze safari krok 1 - přístup k Předvolbám

Ujistěte, že je Váš Safari prohlížeč aktivní a klikněte na Safari a zvolte Předvolby....

odstranění adwaru ze safari krok 2 - odstranění rozšíření

V otevřeném okně Předvoleb přejděte do záložky Rozšíření. Zde vyhledejte veškerá podezřelá nedávno nainstalovaná rozšíření a klikněte na Odinstalovat.

Jiný způsob:

Ujistěte, že je Váš Safari prohlížeč aktivní a klikněte na Safari. V rozbalovacím menu následně vyberte možnost Smazat historii a data stránek...

resetování safari krok 1

V otevřeném okně vyberte veškerá historie a klikněte na tlačítko Smazat historii.

resetování safari krok 2

Jiný způsob:

V případě, že problémy s odstraňováním přesměrování na nav-links reklamy přetrvávají, obnovte výchozí nastavení prohlížeče Google Chrome. Klikněte v menu prohlížeče Chrome na ikonu Google Chrome options icon (v pravém horním rohu) a zvolte Nástroje. V rozbaleném menu následně vyberte Rozšíření. V otevřeném okně zvolte Nastavení (v levém rohu obrazovky). Přejděte dolu na konec okna a následně klikněte na odkaz Zobrazit rozšířená nastavení….

Obnovení výchozího nastavení Google Chrome - přístup k nastavení

Následně dole na obrazovce klikněte na tlačítko Reset nastavení.

Obnovení výchozího nastavení Google Chrome - přístup k nastavení

V otevřeném okně potvrďte svoji volbu obnovy výchozího nastavení Google Chrome kliknutím na tlačítko Resetovat.

RObnovení výchozího nastavení Google Chrome - potvrzení obnovy kliknutím na tlačítko Resetovat nastavení

Shrnutí:

Shrnutí adwarový programNejčastěji adware nebo potenciálně nevyžádané aplikace pronikají do prohlížečů prostřednictvím stahování bezplatného softwaru. Vezměte prosím na vědomí, že nejbezpečnějším zdrojem, ze kterého je možné software bezplatně stáhnout, jsou přímo internetové stránky tvůrce. Pro vyhnutí se instalaci adwaru se tak vyplatí být náležitě ostražitý, a to zejména při stahování a instalaci bezplatného softwaru. V instalačním procesu bezplatného programu volte možnosti vlastní nebo pokročilé instalace - tímto krokem umožníte odhalení veškerých potenciálně nevyžádaných aplikací, k jejichž instalaci by došlo současně s instalací Vámi zvoleného bezplatného programu.

Pomoc při odstraňování:
V případě, že se při odstraňování nav-links reklamy z Vašeho počítače vyskytnuly problémy, požádejte prosím o pomoc v našem fóru pro odstranění malware.

Přidejte komentář:
V případě, že máte o nav-links reklamy nebo o jeho odstranění doplňující informace, podělte se prosím o svůj názor v sekci níže.

Zdroj: https://www.pcrisk.com/removal-guides/7361-nav-links-virus

▼ Přidat komentář

Naše příruky pro odstranění malwaru jsou zdarma. Chcete-li nás podpořit, můžete nám zaslat i drobný finanční příspěvek.

Instrukce pro odstranění v dalších jazycích
Jak odinstalovat Nav Links Virus
QR kód
Nav-Links reklamy QR kód
Načtením tohoto QR kódu budete mít možnost snadného přístupu k odstranění Nav-Links reklamy reklam na Vašem mobilním zařízení.