FacebookTwitterLinkedIn

Tube Dimmer Virus

Známý též jako: Reklama Tube Dimmer
Druh: Adware
Stupe poškození: Stední

Návod pro odstranění viru Tube Dimmer

Co je Tube Dimmer?

Tube Dimmer je prohlížečový doplněk od Creative Island Media LLC, který slibuje zlepšení uživatelské sledování videa pomocí funkce "vypnutí a zapnutí světel" Tato funkcionalita může být sice sama o sobě užitečná, nicméně počítačoví uživatelé by měli též vědět, že plugin Tube Dimmer je nutné kategorizovat jako potenciálně nevyžádanou aplikace nebo adware, neboť se instaluje na internetové prohlížeče (Internet Explorer, Google Chrome a Mozilla Firefox) bez předchozího souhlasu uživatele a následně zobrazuje rušivou reklamu, např. v podobě intextové reklamy, reklamních panelů, vyskakovací oken apod. Kromě toho sleduje informace o prohlížení internetu, a to tak že zaznamenává IP adresy, identifikační čísla, operační systém, prohlížeč, zobrazené URL, vyhledávané dotazy a další informace.

Ve většině případů k instalaci Tube Dimmer dochází v důsledku stahování bezplatného softwaru, neboť v současné době většina takovéhoto stahování probíhá prostřednictvím tzv. stahovacích klientů, které spolu s instalací zvoleného programu skrytě nabízí též instalaci prohlížečového doplňku. V této souvislosti tak stahování bezplatných programů způsobuje často proniknutí adwaru do počítače. Jelikož přítomnost Tube Dimmer může vést k ohrožení malwarem nebo až ke krádeži identity, doporučujeme odstranění předmětného adwaru z počítače.

Tube Dimmer virus

Tube Dimmer je obodný jiným potenciálně nevyžádaným aplikacím, které do počítače proniknou prostřednictvím bezplatného stahování softwaru, jako jsou kupříkladu Websteroids, Search Donkey a Spy Alert.  Chcete-li se instalaci předmětného adwaru či nevyžádaných aplikací obecně vyhnout, měli byste být ostražití při jednotlivých krocích instalace stahovaného softwaru a odškrtnout možnost instalace nabízeného prohlížečového doplňku. V současné době totiž většina stahování bezplatného softwaru (a to například i z oblíbených stránek jako jsou download.com nebo softonic.com) probíhá prostřednictvím tzv. stahovacích klientů, u kterých je třeba při následné instalaci důkladně dbát jednotlivých kroků a vždy odškrtávat nabízenou instalaci inzerovaných a nabízených prohlížečových rozšíření. Počítačovým uživatelům, kterým se při prohlížení internetu reklamy Tube Dimmer již zobrazují, by měli předmětný adware z počítače odstranit - k tomuto lze použít následující příručku pro odstranění adwaru z internetových prohlížečů.

Rychlé menu:

Odstranění viru Tube Dimmer:

Uživatelé Windows 10:

Přístup k Programům (odinstalovat) ve Windows 10

Klikněte pravým tlačítkem myši do levého dolního rohu obrazovky, v menu Rychlý přístup zvolte Ovládací panely. V otevřeném okně následně zvolte Programy a funkce.

Uživatelé Windows 7:

Přístup k Programy (odinstalovat) ve Windows 7

Klikněte na Start ("Windows logo" v levém dolním rohu plochy), zvolte Ovládací panely. Přejděte na Programy a klikněte na Odinstalovat program.

Uživatelé macOS (OSX):

Odinstalování aplikace v OSX (Mac)

Klikněte na Finder, na otevřené obrazovce zvolte Aplikace. Přetáhněte danou aplikaci ze složky Aplikace do Koše (v Docku), poté klikněte pravým tlačítkem na ikonu Koše a zvolte Vysypat koš .

Odinstalace Tube Dimmer z panelu nástrojů

V odinstalovaných programech najděte "Tube Dimmer" vyberte jej a klikněte na "Odinstalovat" nebo "Odebrat".  

Po odstranění Tube Dimmer zkontrolujte, zda ve Vašem počítači nezůstaly ještě nějaké nevyžádané části nebo malwarové infekce. Doporučovaný antispywarový software.

.

▼ Stáhnout odstraňovač Reklama Tube Dimmer

Stažením kteréhokoliv softwaru ze seznamu na našich internetových stránkách souhlasíte s našimi zásadami ochrany osobních údajů a smluvními podmínkami. Veškeré námi doporučované produkty byly podrobně testovány a schváleny našimi specialisty, jakožto jedny z nejlepších řešení pro odstraňování internetových hrozeb.

Odstranění Tube Dimmer z internetových prohlížečů:

Video zobrazující postup pro odstranění případně nevyžádaných prohlížečových doplňků (add-onů):

Internet Explorer logo Odstranění škodlivých doplňků z Internet Exploreru:

Odstranění Tube Dimmer z Internet Explorer krok 1

Klikněte na ikonu "Nástroje" Internet Explorer options icon (v pravém horním rohu) zvolte "Spravovat doplňky". Vyhledejte "Tube Dimmer" a zakažte jej.

Odstranění Tube Dimmer z Internet Explorer krok 2

Jiný způsob:

V případě, že problémy s odstraňováním přesměrování na reklama tube dimmer přetrvávají, obnovte nastavení prohlížeče Internet Explorer na výchozí.

Uživatelé Windows XP: Klikněte na Start, následně na Spusti, a v otevřením okně zadejte inetcpl.cpl. V nově zobrazeném okně přejděte do záložky Upřesnit a klikněte na Obnovit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows XP

Uživatelé Windows Vista a Windows 7: Klikněte na logo Windows, do vyhledávacího pole zadejte inetcpl.cpl a klikněte enter. V otevřeném okně přejděte do záložky Upřesnit a klikněte na Obnovit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 7

Uživatelé Windows 8: Otevřete Internet Explorer a klikněte na ikonu ozubeného kola. Zvolte Možnosti internetu.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 8 - přístup

V otevřeném okně přejděte do záložky Upřesnit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 8 - Záložka Pokročilého nastavení

Klikněte na tlačítko Obnovit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 8 - klikněte na tlačítko Obnovit v Záložce Upřesnit

Volbu obnovy výchozího nastavení Internet Exploreru potvrďte kliknutím na tlačítko Obnovit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 8 - potvrzení obnovení výchozího nastavení

Google Chrome logoOdstranění škodlivých rozšíření z Google Chrome:

Odstranění Tube Dimmer z Google Chrome krok 1

Klikněte v Chrome menu na ikonu řádků Google Chrome options icon (v pravém horním rohu) zvolte "Nástroje" a klikněte na "Rozšíření". Vyhledejte "Tube Dimmer", zvolte jej a následně klikněte na ikonu odpadkového koše.

Odstranění Tube Dimmer z Google Chrome krok 2

Jiný způsob:

V případě, že problémy s odstraňováním přesměrování na reklama tube dimmer přetrvávají, obnovte výchozí nastavení prohlížeče Google Chrome. Klikněte v menu prohlížeče Chrome na ikonu Google Chrome options icon (v pravém horním rohu) a zvolte Nástroje. V rozbaleném menu následně vyberte Rozšíření. V otevřeném okně zvolte Nastavení (v levém rohu obrazovky). Přejděte dolu na konec okna a následně klikněte na odkaz Zobrazit rozšířená nastavení….

Obnovení výchozího nastavení Google Chrome - přístup k nastavení

Následně dole na obrazovce klikněte na tlačítko Reset nastavení.

Obnovení výchozího nastavení Google Chrome - přístup k nastavení

V otevřeném okně potvrďte svoji volbu obnovy výchozího nastavení Google Chrome kliknutím na tlačítko Resetovat.

RObnovení výchozího nastavení Google Chrome - potvrzení obnovy kliknutím na tlačítko Resetovat nastavení

Mozilla Firefox logoOdstranění škodlivých pluginů z Mozilla Firefox:

Odstranění Tube Dimmer z Mozilly Firefox krok 1

Klikněte ve Firefox menu na ikonu řádky firefox menu icon (v pravém horním rohu hlavního okna) zvolte "Doplňky". Klikněte na "Rozšíření" a zakažte tento doplněk: "Tube Dimmer".

Odstranění Tube Dimmer z Mozilly Firefox krok 2

Jiný způsob:

Uživatelé, kteří mají problémy s odstraněním přesměrování na reklama tube dimmer mohou obnovit nastavení prohlížeče Mozilla Firefox na výchozí.

Otevřete Mozilla Firefox, v pravém horním rohu okna klikněte na Firefox, firefox menu icon v otevřeném menu klikněte na ikonu Otevřít nabídku s nápovědou, firefox help menu

Obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox - přístup k nastavení

Zvolte Technické informace.

Obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox - přístup k nastavení

V otevřeném okně, klikněte na tlačítko the Obnovit aplikaci Firefox.

Obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox - Kliknutí na tlačítko Resetovat

V otevřením okně následně potvrďte svojí volbu obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox kliknutím na tlačítko Obnovit Firefox.

Obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox - potvrzení obnovy

safari browser logoOdstranění škodlivých rozšíření ze Safari:

odstranění adwaru ze safari krok 1 - přístup k Předvolbám

Ujistěte, že je Váš Safari prohlížeč aktivní a klikněte na Safari a zvolte Předvolby....

odstranění adwaru ze safari krok 2 - odstranění rozšíření

V otevřeném okně Předvoleb přejděte do záložky Rozšíření. Zde vyhledejte veškerá podezřelá nedávno nainstalovaná rozšíření a klikněte na Odinstalovat.

Jiný způsob:

Ujistěte, že je Váš Safari prohlížeč aktivní a klikněte na Safari. V rozbalovacím menu následně vyberte možnost Smazat historii a data stránek...

resetování safari krok 1

V otevřeném okně vyberte veškerá historie a klikněte na tlačítko Smazat historii.

resetování safari krok 2

Shrnutí:

Shrnutí adwarový programNejčastěji adware nebo potenciálně nevyžádané aplikace pronikají do prohlížečů prostřednictvím stahování bezplatného softwaru. Vezměte prosím na vědomí, že nejbezpečnějším zdrojem, ze kterého je možné software bezplatně stáhnout, jsou přímo internetové stránky tvůrce. Pro vyhnutí se instalaci adwaru se tak vyplatí být náležitě ostražitý, a to zejména při stahování a instalaci bezplatného softwaru. V instalačním procesu bezplatného programu volte možnosti vlastní nebo pokročilé instalace - tímto krokem umožníte odhalení veškerých potenciálně nevyžádaných aplikací, k jejichž instalaci by došlo současně s instalací Vámi zvoleného bezplatného programu.

Pomoc při odstraňování:
V případě, že se při odstraňování reklama tube dimmer z Vašeho počítače vyskytnuly problémy, požádejte prosím o pomoc v našem fóru pro odstranění malware.

Přidejte komentář:
V případě, že máte o reklama tube dimmer nebo o jeho odstranění doplňující informace, podělte se prosím o svůj názor v sekci níže.

Zdroj: https://www.pcrisk.com/removal-guides/7501-tube-dimmer-virus

▼ Přidat komentář

Naše příruky pro odstranění malwaru jsou zdarma. Chcete-li nás podpořit, můžete nám zaslat i drobný finanční příspěvek.

Instrukce pro odstranění v dalších jazycích
Jak odinstalovat Tube Dimmer Virus
QR kód
Reklama Tube Dimmer QR kód
Načtením tohoto QR kódu budete mít možnost snadného přístupu k odstranění Reklama Tube Dimmer reklam na Vašem mobilním zařízení.