FacebookTwitterLinkedIn

Sense reklamy

Známý též jako: Sense Virus
Druh: Adware
Stupe poškození: Stední

Návod pro odstranění Sense reklam

Co je Sense?

Sense je potenciálně nevyžádaná aplikace vytvořená skupinou Object Browser, která slibuje zlepšení uživatelského prohlížení internetu zobrazováním slevových kupónů a reklamy při návštěvě internetových stránek zaměřených na online nakupování. Jakkoliv se tato funkce může zdát na první pohled užitečná, ve skutečnosti je Sense adwarem, který se infiltruje do internetových prohlížečů (Internet Exploreru, Google Chrome, a Mozilly Firefox) spolu s bezplatně staženým softwarem, staženým z internetu. Tvůrci tohoto škodlivého programu totiž používají klamavé marketingové strategie zvané bundling (svazování), v jejímž důsledku se ve většině případů instaluje Sense do počítače bez souhlasu uživatele. Při provádění našeho výzkumu byl předmětný doplněk propagován nejčastěji prostřednictvím falešných Java a prohlížečových aktualizací.

Po úspěšné infilitrace toto prohlížečové rozšíření začne generovat rušivou reklamu (ve formě reklamních panelů, vyskakujících oken, apod.), a nadto sleduje a zaznamenává údaje o prohlížení internetu, jako jsou IP adresy, navštívené stránky a další informace. Počítače, do nichž bylo toto prohlížečové rozšíření nedopatřením instalováno, se následně musí potýkat se zobrazováním reklamy z různých zdrojů, jakými jsou například advertise.com, Dealply, Superfish, Verti technologies, Jollywallet, Text enhance, Alerta Descontos, Cortica "Snappyimages", GetDeal "CouponScout", Digital Beacon "Vitruvianleads", Imonomy "Vis-add", IRobinhood, No Problem a R&E "FoxyDeals". Internetoví uživatelé, kterým se Sense reklama při prohlížení internetu zobrazuje, by pro její odstranění měli postupovat podle následující příručky.

Sense reklamy

Prohlížečové rozšíření Sense reálně nemá žádnou přidanou hodnotu - kromě toho zpomaluje internetové prohlížeče, zobrazuje nevyžádanou reklamu a zaznamenává údaje o internetovém prohlížení a vyhledávání. Přítomnost tohoto pluginu tak může vést k ohrožení počítače malwarem či až ke krádeži osobních údajů. Pro vyhnutí se instalaci škodlivých rozšíření obecně vždy odmítejte jakékoliv nabídky na instalaci Sense či jiných bezplatných prohlížečových doplňků. Při instalaci bezplatného softwaru se nadto dále ujistěte, že instalujete v režimu "vlastního" nebo "pokročilého" nastavení, namísto instalace "rychlé" nebo "standardní", která ne vždy odtajní instalované položky. V případě, že se Vám Sense reklamy při prohlížení internetu již zobrazují, postupujte pro jejich odstranění z internetových prohlížečů podle následující příručky pro odstranění.

Rychlé menu:

Odstranění Sense reklam:

Uživatelé Windows 10:

Přístup k Programům (odinstalovat) ve Windows 10

Klikněte pravým tlačítkem myši do levého dolního rohu obrazovky, v menu Rychlý přístup zvolte Ovládací panely. V otevřeném okně následně zvolte Programy a funkce.

Uživatelé Windows 7:

Přístup k Programy (odinstalovat) ve Windows 7

Klikněte na Start ("Windows logo" v levém dolním rohu plochy), zvolte Ovládací panely. Přejděte na Programy a klikněte na Odinstalovat program.

Uživatelé macOS (OSX):

Odinstalování aplikace v OSX (Mac)

Klikněte na Finder, na otevřené obrazovce zvolte Aplikace. Přetáhněte danou aplikaci ze složky Aplikace do Koše (v Docku), poté klikněte pravým tlačítkem na ikonu Koše a zvolte Vysypat koš .

Odinstalování Sense reklam z panelu nástrojů

V odinstalovaných programech najděte "Sense", vyberte jej a klikněte na "Odinstalovat" nebo "Odebrat".  

Po odstranění Sense zkontrolujte, zda ve Vašem počítači nezůstaly ještě nějaké nevyžádané části nebo malwarové infekce. Doporučovaný antispywarový software.

 

▼ Stáhnout odstraňovač Sense Virus

Stažením kteréhokoliv softwaru ze seznamu na našich internetových stránkách souhlasíte s našimi zásadami ochrany osobních údajů a smluvními podmínkami. Veškeré námi doporučované produkty byly podrobně testovány a schváleny našimi specialisty, jakožto jedny z nejlepších řešení pro odstraňování internetových hrozeb.

Odstranění Sense reklam z internetových prohlížečů:

Video zobrazující postup pro odstranění případně nevyžádaných prohlížečových doplňků (add-onů):

Internet Explorer logo Odstranění škodlivých doplňků z Internet Exploreru:

Odstranění Sense reklam z Internet Exploreru krok 1

Klikněte na ikonu "Nástroje" Internet Explorer options icon (v pravém horním rohu) zvolte "Spravovat doplňky". Vyhledejte "Sense" a zakažte jej.

Odstranění Sense reklam z Internet Exploreru krok 2

Jiný způsob:

V případě, že problémy s odstraňováním přesměrování na sense virus přetrvávají, obnovte nastavení prohlížeče Internet Explorer na výchozí.

Uživatelé Windows XP: Klikněte na Start, následně na Spusti, a v otevřením okně zadejte inetcpl.cpl. V nově zobrazeném okně přejděte do záložky Upřesnit a klikněte na Obnovit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows XP

Uživatelé Windows Vista a Windows 7: Klikněte na logo Windows, do vyhledávacího pole zadejte inetcpl.cpl a klikněte enter. V otevřeném okně přejděte do záložky Upřesnit a klikněte na Obnovit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 7

Uživatelé Windows 8: Otevřete Internet Explorer a klikněte na ikonu ozubeného kola. Zvolte Možnosti internetu.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 8 - přístup

V otevřeném okně přejděte do záložky Upřesnit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 8 - Záložka Pokročilého nastavení

Klikněte na tlačítko Obnovit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 8 - klikněte na tlačítko Obnovit v Záložce Upřesnit

Volbu obnovy výchozího nastavení Internet Exploreru potvrďte kliknutím na tlačítko Obnovit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 8 - potvrzení obnovení výchozího nastavení

Google Chrome logoOdstranění škodlivých rozšíření z Google Chrome:

Odstranění Sense reklam z Google Chrome krok 1

Klikněte v Chrome menu na ikonu řádků Google Chrome options icon (v pravém horním rohu) zvolte "Nástroje" a klikněte na "Rozšíření". Vyhledejte "Sense", zvolte jej a následně klikněte na ikonu odpadkového koše.

Odstranění Sense reklam z Google Chrome krok 2

Jiný způsob:

V případě, že problémy s odstraňováním přesměrování na sense virus přetrvávají, obnovte výchozí nastavení prohlížeče Google Chrome. Klikněte v menu prohlížeče Chrome na ikonu Google Chrome options icon (v pravém horním rohu) a zvolte Nástroje. V rozbaleném menu následně vyberte Rozšíření. V otevřeném okně zvolte Nastavení (v levém rohu obrazovky). Přejděte dolu na konec okna a následně klikněte na odkaz Zobrazit rozšířená nastavení….

Obnovení výchozího nastavení Google Chrome - přístup k nastavení

Následně dole na obrazovce klikněte na tlačítko Reset nastavení.

Obnovení výchozího nastavení Google Chrome - přístup k nastavení

V otevřeném okně potvrďte svoji volbu obnovy výchozího nastavení Google Chrome kliknutím na tlačítko Resetovat.

RObnovení výchozího nastavení Google Chrome - potvrzení obnovy kliknutím na tlačítko Resetovat nastavení

Mozilla Firefox logoOdstranění škodlivých pluginů z Mozilla Firefox:

Odstranění Sense reklam z Mozilly Firefox krok 1

Klikněte ve Firefox menu na ikonu řádky firefox menu icon (v pravém horním rohu hlavního okna) zvolte "Doplňky". Klikněte na "Rozšíření" a zakažte tento doplněk "Sense".

Odstranění Sense reklam z Mozilly Firefox krok 2

Jiný způsob:

Uživatelé, kteří mají problémy s odstraněním přesměrování na sense virus mohou obnovit nastavení prohlížeče Mozilla Firefox na výchozí.

Otevřete Mozilla Firefox, v pravém horním rohu okna klikněte na Firefox, firefox menu icon v otevřeném menu klikněte na ikonu Otevřít nabídku s nápovědou, firefox help menu

Obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox - přístup k nastavení

Zvolte Technické informace.

Obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox - přístup k nastavení

V otevřeném okně, klikněte na tlačítko the Obnovit aplikaci Firefox.

Obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox - Kliknutí na tlačítko Resetovat

V otevřením okně následně potvrďte svojí volbu obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox kliknutím na tlačítko Obnovit Firefox.

Obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox - potvrzení obnovy

safari browser logoOdstranění škodlivých rozšíření ze Safari:

odstranění adwaru ze safari krok 1 - přístup k Předvolbám

Ujistěte, že je Váš Safari prohlížeč aktivní a klikněte na Safari a zvolte Předvolby....

odstranění adwaru ze safari krok 2 - odstranění rozšíření

V otevřeném okně Předvoleb přejděte do záložky Rozšíření. Zde vyhledejte veškerá podezřelá nedávno nainstalovaná rozšíření a klikněte na Odinstalovat.

Jiný způsob:

Ujistěte, že je Váš Safari prohlížeč aktivní a klikněte na Safari. V rozbalovacím menu následně vyberte možnost Smazat historii a data stránek...

resetování safari krok 1

V otevřeném okně vyberte veškerá historie a klikněte na tlačítko Smazat historii.

resetování safari krok 2

Shrnutí:

Shrnutí adwarový programNejčastěji adware nebo potenciálně nevyžádané aplikace pronikají do prohlížečů prostřednictvím stahování bezplatného softwaru. Vezměte prosím na vědomí, že nejbezpečnějším zdrojem, ze kterého je možné software bezplatně stáhnout, jsou přímo internetové stránky tvůrce. Pro vyhnutí se instalaci adwaru se tak vyplatí být náležitě ostražitý, a to zejména při stahování a instalaci bezplatného softwaru. V instalačním procesu bezplatného programu volte možnosti vlastní nebo pokročilé instalace - tímto krokem umožníte odhalení veškerých potenciálně nevyžádaných aplikací, k jejichž instalaci by došlo současně s instalací Vámi zvoleného bezplatného programu.

Pomoc při odstraňování:
V případě, že se při odstraňování sense virus z Vašeho počítače vyskytnuly problémy, požádejte prosím o pomoc v našem fóru pro odstranění malware.

Přidejte komentář:
V případě, že máte o sense virus nebo o jeho odstranění doplňující informace, podělte se prosím o svůj názor v sekci níže.

Zdroj: https://www.pcrisk.com/removal-guides/7498-ads-by-sense

▼ Přidat komentář

Naše příruky pro odstranění malwaru jsou zdarma. Chcete-li nás podpořit, můžete nám zaslat i drobný finanční příspěvek.

Instrukce pro odstranění v dalších jazycích
Jak odinstalovat Sense reklamy
QR kód
Sense Virus QR kód
Načtením tohoto QR kódu budete mít možnost snadného přístupu k odstranění Sense Virus reklam na Vašem mobilním zařízení.