FacebookTwitterLinkedIn

Highlightly Virus

Známý též jako: Reklama Highlightly
Druh: Adware
Stupe poškození: Stední

Návod pro odstranění viru Highlightly

Co je Highlightly?

Highlightly je prohlížečový doplněk slibující zlepšit uživatelské prohlížení internetu zobrazováním výsledků vyhledávání z Wikipedie a Bing v rámci otevřené stránky. Jakkoli se tato funkce může zdát legitimní, ve skutečnosti je třeba předmětný prohlížečový doplněk nutno charakterizovat jako adware nebo potenciálně nevyžádanou aplikace. Instaluje se na internetové prohlížeče (Internet Explorer, Google Chrome a Mozilla Firefox) bez souhlasu uživatele a nadto generuje rušivou reklamu a zaznamenává údaje o prohlížení stránek. Highlightly je šířen pomocí klamavé reklamní strategie zvané svazování, díky tomu se do počítače tento virus dostane spolu s bezplatným softwarem staženým z internetu.

Po úspěšném proniknutí do systému tento adware generuje reklamu v podobě reklamních panelů, vyhledávání, vyskakovacích oken, vnořených oken, zobrazování navštívených stránek a intextové reklamy - mění slova na stránkách na odkazy, které odkazují na reklamní stránky. Kromě toho tato potenciálně nevyžádaná aplikace sleduje a zaznamenává údaje o prohlížení internetu jakož i další užvaitelská data - názvy domén a počet jejich navštívení, IP adresy, typ operačního systému, vyhledávaná hesla, historii prohlížení, geolokaci a další. Přítomnost Highlightly ve Vašem zařízení tak může vést k ohrožení malwarovou nebo virovou infekcí a nadto též způsobit vážné ohrožení soukromí - v této souvislosti důrazně doporučujeme tento adware z internetových prohlížečů odstranit.

Highlightly virus

Highlightly je obdobný jiným potenciálně nevžádaným aplikacím, které se stahují a instalují společně s bezplatným softwarem, jako jsou například SaveSenseRocket Tab a Solteratop. Tyto zmiňované prohlížečové pluginy reálně nenabízejí žádnou přidanou hodnotu a namísto toho způsobují zobrazování nevyžádané reklamy. Nejlepším způsobem, jak se instalaci Highlightly nebo jiného obdobného adwaru vyhnout je věnovat náležitou pozornost při instalačních krocích bezplatného softwaru, zejména pokud probíhá stahováním prostřednictvím stahovací klienta. Při instalaci se následně ujišťujte, že instalujete v režimu "vlastního" nebo "pokročilého" nastavení, namísto instalace "rychlé" nebo "standardní", která ne vždy odtajní instalované, podporované prohlížečové doplňky. V případě, že jste Highlightly již do svého počítače instalovali, postupujte podle následující příručky a odstraňte tuto potenciálně nevyžádanou aplikaci ze svého internetového prohlížeče.

Rychlé menu:

Odstranění viru Highlightly:

Uživatelé Windows 10:

Přístup k Programům (odinstalovat) ve Windows 10

Klikněte pravým tlačítkem myši do levého dolního rohu obrazovky, v menu Rychlý přístup zvolte Ovládací panely. V otevřeném okně následně zvolte Programy a funkce.

Uživatelé Windows 7:

Přístup k Programy (odinstalovat) ve Windows 7

Klikněte na Start ("Windows logo" v levém dolním rohu plochy), zvolte Ovládací panely. Přejděte na Programy a klikněte na Odinstalovat program.

Uživatelé macOS (OSX):

Odinstalování aplikace v OSX (Mac)

Klikněte na Finder, na otevřené obrazovce zvolte Aplikace. Přetáhněte danou aplikaci ze složky Aplikace do Koše (v Docku), poté klikněte pravým tlačítkem na ikonu Koše a zvolte Vysypat koš .

Odinstalování Highlightly z panelu nástrojů

V odinstalovaných programech najděte "Highlightly" vyberte jej a klikněte na "Odinstalovat" nebo "Odebrat".

Po odstranění Highlightly zkontrolujte, zda ve Vašem počítači nezůstaly ještě nějaké nevyžádané části nebo malwarové infekce. Doporučovaný antispywarový software

▼ Stáhnout odstraňovač Reklama Highlightly

Stažením kteréhokoliv softwaru ze seznamu na našich internetových stránkách souhlasíte s našimi zásadami ochrany osobních údajů a smluvními podmínkami. Veškeré námi doporučované produkty byly podrobně testovány a schváleny našimi specialisty, jakožto jedny z nejlepších řešení pro odstraňování internetových hrozeb.

Odstranění Highlightly z internetových prohlížečů:

Video zobrazující postup pro odstranění případně nevyžádaných prohlížečových doplňků (add-onů):

Internet Explorer logo Odstranění škodlivých doplňků z Internet Exploreru:

Odstranění rozšíření Highlightly z Internet Exploreru krok 1

Klikněte na ikonu "Nástroje" Internet Explorer options icon (v pravém horním rohu) zvolte "Spravovat doplňky". Vyhledejte "Highlightly" a zakažte jej

Odstranění rozšíření Highlightly z Internet Exploreru krok 2

Jiný způsob:

V případě, že problémy s odstraňováním přesměrování na reklama highlightly přetrvávají, obnovte nastavení prohlížeče Internet Explorer na výchozí.

Uživatelé Windows XP: Klikněte na Start, následně na Spusti, a v otevřením okně zadejte inetcpl.cpl. V nově zobrazeném okně přejděte do záložky Upřesnit a klikněte na Obnovit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows XP

Uživatelé Windows Vista a Windows 7: Klikněte na logo Windows, do vyhledávacího pole zadejte inetcpl.cpl a klikněte enter. V otevřeném okně přejděte do záložky Upřesnit a klikněte na Obnovit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 7

Uživatelé Windows 8: Otevřete Internet Explorer a klikněte na ikonu ozubeného kola. Zvolte Možnosti internetu.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 8 - přístup

V otevřeném okně přejděte do záložky Upřesnit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 8 - Záložka Pokročilého nastavení

Klikněte na tlačítko Obnovit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 8 - klikněte na tlačítko Obnovit v Záložce Upřesnit

Volbu obnovy výchozího nastavení Internet Exploreru potvrďte kliknutím na tlačítko Obnovit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 8 - potvrzení obnovení výchozího nastavení

Google Chrome logoOdstranění škodlivých rozšíření z Google Chrome:

Odstranění rozšíření Highlightly z Google Chrome krok 1

Klikněte v Chrome menu na ikonu řádků Google Chrome options icon (v pravém horním rohu) zvolte "Nástroje" a klikněte na "Rozšíření". Vyhledejte "Highlightly", zvolte jej a následně klikněte na ikonu odpadkového koše.

Odstranění rozšíření Highlightly z Google Chrome krok 2

Jiný způsob:

V případě, že problémy s odstraňováním přesměrování na reklama highlightly přetrvávají, obnovte výchozí nastavení prohlížeče Google Chrome. Klikněte v menu prohlížeče Chrome na ikonu Google Chrome options icon (v pravém horním rohu) a zvolte Nástroje. V rozbaleném menu následně vyberte Rozšíření. V otevřeném okně zvolte Nastavení (v levém rohu obrazovky). Přejděte dolu na konec okna a následně klikněte na odkaz Zobrazit rozšířená nastavení….

Obnovení výchozího nastavení Google Chrome - přístup k nastavení

Následně dole na obrazovce klikněte na tlačítko Reset nastavení.

Obnovení výchozího nastavení Google Chrome - přístup k nastavení

V otevřeném okně potvrďte svoji volbu obnovy výchozího nastavení Google Chrome kliknutím na tlačítko Resetovat.

RObnovení výchozího nastavení Google Chrome - potvrzení obnovy kliknutím na tlačítko Resetovat nastavení

Mozilla Firefox logoOdstranění škodlivých pluginů z Mozilla Firefox:

Odstranění Highlightly z Mozilly Firefox krok 1

Klikněte ve Firefox menu na ikonu řádky firefox menu icon (v pravém horním rohu hlavního okna) zvolte "Doplňky". Klikněte na "Rozšíření" a zakažte tento doplněk "Highlightly".

Odstranění Highlightly z Mozilly Firefox krok 2

Jiný způsob:

Uživatelé, kteří mají problémy s odstraněním přesměrování na reklama highlightly mohou obnovit nastavení prohlížeče Mozilla Firefox na výchozí.

Otevřete Mozilla Firefox, v pravém horním rohu okna klikněte na Firefox, firefox menu icon v otevřeném menu klikněte na ikonu Otevřít nabídku s nápovědou, firefox help menu

Obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox - přístup k nastavení

Zvolte Technické informace.

Obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox - přístup k nastavení

V otevřeném okně, klikněte na tlačítko the Obnovit aplikaci Firefox.

Obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox - Kliknutí na tlačítko Resetovat

V otevřením okně následně potvrďte svojí volbu obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox kliknutím na tlačítko Obnovit Firefox.

Obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox - potvrzení obnovy

safari browser logoOdstranění škodlivých rozšíření ze Safari:

odstranění adwaru ze safari krok 1 - přístup k Předvolbám

Ujistěte, že je Váš Safari prohlížeč aktivní a klikněte na Safari a zvolte Předvolby....

odstranění adwaru ze safari krok 2 - odstranění rozšíření

V otevřeném okně Předvoleb přejděte do záložky Rozšíření. Zde vyhledejte veškerá podezřelá nedávno nainstalovaná rozšíření a klikněte na Odinstalovat.

Jiný způsob:

Ujistěte, že je Váš Safari prohlížeč aktivní a klikněte na Safari. V rozbalovacím menu následně vyberte možnost Smazat historii a data stránek...

resetování safari krok 1

V otevřeném okně vyberte veškerá historie a klikněte na tlačítko Smazat historii.

resetování safari krok 2

Shrnutí:

Shrnutí adwarový programNejčastěji adware nebo potenciálně nevyžádané aplikace pronikají do prohlížečů prostřednictvím stahování bezplatného softwaru. Vezměte prosím na vědomí, že nejbezpečnějším zdrojem, ze kterého je možné software bezplatně stáhnout, jsou přímo internetové stránky tvůrce. Pro vyhnutí se instalaci adwaru se tak vyplatí být náležitě ostražitý, a to zejména při stahování a instalaci bezplatného softwaru. V instalačním procesu bezplatného programu volte možnosti vlastní nebo pokročilé instalace - tímto krokem umožníte odhalení veškerých potenciálně nevyžádaných aplikací, k jejichž instalaci by došlo současně s instalací Vámi zvoleného bezplatného programu.

Pomoc při odstraňování:
V případě, že se při odstraňování reklama highlightly z Vašeho počítače vyskytnuly problémy, požádejte prosím o pomoc v našem fóru pro odstranění malware.

Přidejte komentář:
V případě, že máte o reklama highlightly nebo o jeho odstranění doplňující informace, podělte se prosím o svůj názor v sekci níže.

Zdroj: https://www.pcrisk.com/removal-guides/7492-highlightly-virus

▼ Přidat komentář

Naše příruky pro odstranění malwaru jsou zdarma. Chcete-li nás podpořit, můžete nám zaslat i drobný finanční příspěvek.

Instrukce pro odstranění v dalších jazycích
Jak odinstalovat Highlightly Virus
QR kód
Reklama Highlightly QR kód
Načtením tohoto QR kódu budete mít možnost snadného přístupu k odstranění Reklama Highlightly reklam na Vašem mobilním zařízení.