FacebookTwitterLinkedIn

SaveSense Virus

Známý též jako: Reklama SaveSense
Druh: Adware
Stupe poškození: Stední

Návod pro odstranění reklam SaveSense

Co je SaveSense?

SaveSense Virus je termín označující potenciálně nevyžádanou aplikaci, která se instaluje na internetové prohlížeče (Internet Explorer, Google Chrome a Mozillu Firefox) s bezplatně staženým softwarem z internetu. Tvůrci předmětného prohlížečového rozšíření sice udávají, že SaveSense je nejrychlejší způsob jak nalézt nejnižší cenu za vyhledávaný produkt online, nicméně ve skutečnosti se jedná o potenciálně nevyžádanou aplikace, neboť se instaluje do internetových prohlížečů bez souhlasu uživatele a nadto poté generuje rušivou reklamu.

Po instalaci SaveSense se uživatelům začne při prohlížení internetu zobrazovat reklama ve formě reklamních panelů, slevových kupónů apod. Nadto předmětné adware sleduje a zaznamenává údaje o navštívených stránkách, přibližné lokaci uživatele, IP adresy, typy prohlížečů, časovém pásmu, operačním systému, výchozích vyhledávačích, jazyku prohlížeče, jazyku operačního systému apod. Tento plugin tak ve skutečnosti tvrzenou přidanou hodnotu nenabízí; nadto zpomaluje internetové prohlížeče a jeho přitomnost může vést až k ohrožení počítače malwarem a k ohrožení soukormí uživatele. Uživatelé, kteří se při prohlížení internetu setkávají s reklamamy "od SaveSense" by tak tento adware měli z internetových prohlížečů odstranit.

 

Savesense virus

SaveSense je obdorný jinému adwaru, generujícímu kuponovou reklamu, jako je například Solteratop, Internet Blast a Shopping Suggestion. Všechny tyto prohlížečové doplňky jsou šířeny prostřednictvím klamavé marketingové strategie zvané svazování. V současné době totiž spravování průběhu stahování a následné instalace probíhá prostřednictvím tzv. stahovacího klienta, kteří ne vždy odtajní všechny instalované položky (kromě stahovaného programu) v rámci instalačního balíčku. Bezplatné stahování softwaru z internetu tedy může vést k adwarovým infekcím. Nejlepším způsobem, jak se instalaci takovýchto potenciálně nevyžádaných aplikací vyhnout je věnovat náležitou pozornost při instalačních krocích bezplatného softwaru. Při instalaci bezplatného softwaru obecně se proto ujišťujte, že instalujete v režimu "vlastního" nebo "pokročilého" nastavení, namísto instalace "rychlé" nebo "standardní", která ne vždy odtajní instalované, podporované prohlížečové doplňky. Uživatelé, kterým se reklamy od SaveSense při prohlížení internetu zobrazují, mohou pro jejich odstranění postupovat podle následující odstraňovací příručky.

Rychlé menu:

Odstranění viru SaveSense:

Uživatelé Windows 10:

Přístup k Programům (odinstalovat) ve Windows 10

Klikněte pravým tlačítkem myši do levého dolního rohu obrazovky, v menu Rychlý přístup zvolte Ovládací panely. V otevřeném okně následně zvolte Programy a funkce.

Uživatelé Windows 7:

Přístup k Programy (odinstalovat) ve Windows 7

Klikněte na Start ("Windows logo" v levém dolním rohu plochy), zvolte Ovládací panely. Přejděte na Programy a klikněte na Odinstalovat program.

Uživatelé macOS (OSX):

Odinstalování aplikace v OSX (Mac)

Klikněte na Finder, na otevřené obrazovce zvolte Aplikace. Přetáhněte danou aplikaci ze složky Aplikace do Koše (v Docku), poté klikněte pravým tlačítkem na ikonu Koše a zvolte Vysypat koš .

Odinstalování Savesense z panelu nástrojů

V odinstalovaných programech najděte "Save Sense" vyberte jej a klikněte na "Odinstalovat" nebo "Odebrat". 

Po odstranění Save Sense zkontrolujte, zda ve Vašem počítači nezůstaly ještě nějaké nevyžádané části nebo malwarové infekce. Doporučovaný antispywarový software.

▼ Stáhnout odstraňovač Reklama SaveSense

Stažením kteréhokoliv softwaru ze seznamu na našich internetových stránkách souhlasíte s našimi zásadami ochrany osobních údajů a smluvními podmínkami. Veškeré námi doporučované produkty byly podrobně testovány a schváleny našimi specialisty, jakožto jedny z nejlepších řešení pro odstraňování internetových hrozeb.

Odstranění SaveSense z internetových prohlížečů:

Video zobrazující postup pro odstranění případně nevyžádaných prohlížečových doplňků (add-onů):

Internet Explorer logo Odstranění škodlivých doplňků z Internet Exploreru:

 Odstranění reklam Savesense z Internet Explorer krok 1

Klikněte na ikonu "Nástroje" Internet Explorer options icon (v pravém horním rohu) zvolte "Spravovat doplňky". Vyhledejte "SaveSense" a zakažte jej.

Odstranění reklam Savesense z Internet Explorer krok 2

Jiný způsob:

V případě, že problémy s odstraňováním přesměrování na reklama savesense přetrvávají, obnovte nastavení prohlížeče Internet Explorer na výchozí.

Uživatelé Windows XP: Klikněte na Start, následně na Spusti, a v otevřením okně zadejte inetcpl.cpl. V nově zobrazeném okně přejděte do záložky Upřesnit a klikněte na Obnovit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows XP

Uživatelé Windows Vista a Windows 7: Klikněte na logo Windows, do vyhledávacího pole zadejte inetcpl.cpl a klikněte enter. V otevřeném okně přejděte do záložky Upřesnit a klikněte na Obnovit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 7

Uživatelé Windows 8: Otevřete Internet Explorer a klikněte na ikonu ozubeného kola. Zvolte Možnosti internetu.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 8 - přístup

V otevřeném okně přejděte do záložky Upřesnit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 8 - Záložka Pokročilého nastavení

Klikněte na tlačítko Obnovit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 8 - klikněte na tlačítko Obnovit v Záložce Upřesnit

Volbu obnovy výchozího nastavení Internet Exploreru potvrďte kliknutím na tlačítko Obnovit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 8 - potvrzení obnovení výchozího nastavení

Google Chrome logoOdstranění škodlivých rozšíření z Google Chrome:

Odstranění Savesense z Google Chrome krok 1

Klikněte v Chrome menu na ikonu řádků Google Chrome options icon (v pravém horním rohu) zvolte "Nástroje" a klikněte na "Rozšíření". Vyhledejte "SaveSense", zvolte jej a následně klikněte na ikonu odpadkového koše.

Odstranění Savesense z Google Chrome krok 2

Jiný způsob:

V případě, že problémy s odstraňováním přesměrování na reklama savesense přetrvávají, obnovte výchozí nastavení prohlížeče Google Chrome. Klikněte v menu prohlížeče Chrome na ikonu Google Chrome options icon (v pravém horním rohu) a zvolte Nástroje. V rozbaleném menu následně vyberte Rozšíření. V otevřeném okně zvolte Nastavení (v levém rohu obrazovky). Přejděte dolu na konec okna a následně klikněte na odkaz Zobrazit rozšířená nastavení….

Obnovení výchozího nastavení Google Chrome - přístup k nastavení

Následně dole na obrazovce klikněte na tlačítko Reset nastavení.

Obnovení výchozího nastavení Google Chrome - přístup k nastavení

V otevřeném okně potvrďte svoji volbu obnovy výchozího nastavení Google Chrome kliknutím na tlačítko Resetovat.

RObnovení výchozího nastavení Google Chrome - potvrzení obnovy kliknutím na tlačítko Resetovat nastavení

Mozilla Firefox logoOdstranění škodlivých pluginů z Mozilla Firefox:

Odstranění reklam Savesense z Mozilly Firefox krok 1

Klikněte ve Firefox menu na ikonu řádky firefox menu icon (v pravém horním rohu hlavního okna) zvolte "Doplňky". Klikněte na "Rozšíření" a zakažte tento doplněk: "SaveSense".

Odstranění reklam Savesense z Mozilly Firefox krok 2

Jiný způsob:

Uživatelé, kteří mají problémy s odstraněním přesměrování na reklama savesense mohou obnovit nastavení prohlížeče Mozilla Firefox na výchozí.

Otevřete Mozilla Firefox, v pravém horním rohu okna klikněte na Firefox, firefox menu icon v otevřeném menu klikněte na ikonu Otevřít nabídku s nápovědou, firefox help menu

Obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox - přístup k nastavení

Zvolte Technické informace.

Obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox - přístup k nastavení

V otevřeném okně, klikněte na tlačítko the Obnovit aplikaci Firefox.

Obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox - Kliknutí na tlačítko Resetovat

V otevřením okně následně potvrďte svojí volbu obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox kliknutím na tlačítko Obnovit Firefox.

Obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox - potvrzení obnovy

safari browser logoOdstranění škodlivých rozšíření ze Safari:

odstranění adwaru ze safari krok 1 - přístup k Předvolbám

Ujistěte, že je Váš Safari prohlížeč aktivní a klikněte na Safari a zvolte Předvolby....

odstranění adwaru ze safari krok 2 - odstranění rozšíření

V otevřeném okně Předvoleb přejděte do záložky Rozšíření. Zde vyhledejte veškerá podezřelá nedávno nainstalovaná rozšíření a klikněte na Odinstalovat.

Jiný způsob:

Ujistěte, že je Váš Safari prohlížeč aktivní a klikněte na Safari. V rozbalovacím menu následně vyberte možnost Smazat historii a data stránek...

resetování safari krok 1

V otevřeném okně vyberte veškerá historie a klikněte na tlačítko Smazat historii.

resetování safari krok 2

Shrnutí:

Shrnutí adwarový programNejčastěji adware nebo potenciálně nevyžádané aplikace pronikají do prohlížečů prostřednictvím stahování bezplatného softwaru. Vezměte prosím na vědomí, že nejbezpečnějším zdrojem, ze kterého je možné software bezplatně stáhnout, jsou přímo internetové stránky tvůrce. Pro vyhnutí se instalaci adwaru se tak vyplatí být náležitě ostražitý, a to zejména při stahování a instalaci bezplatného softwaru. V instalačním procesu bezplatného programu volte možnosti vlastní nebo pokročilé instalace - tímto krokem umožníte odhalení veškerých potenciálně nevyžádaných aplikací, k jejichž instalaci by došlo současně s instalací Vámi zvoleného bezplatného programu.

Pomoc při odstraňování:
V případě, že se při odstraňování reklama savesense z Vašeho počítače vyskytnuly problémy, požádejte prosím o pomoc v našem fóru pro odstranění malware.

Přidejte komentář:
V případě, že máte o reklama savesense nebo o jeho odstranění doplňující informace, podělte se prosím o svůj názor v sekci níže.

Zdroj: https://www.pcrisk.com/removal-guides/7491-savesense-virus

▼ Přidat komentář

Naše příruky pro odstranění malwaru jsou zdarma. Chcete-li nás podpořit, můžete nám zaslat i drobný finanční příspěvek.

Instrukce pro odstranění v dalších jazycích
Jak odinstalovat SaveSense Virus
QR kód
Reklama SaveSense QR kód
Načtením tohoto QR kódu budete mít možnost snadného přístupu k odstranění Reklama SaveSense reklam na Vašem mobilním zařízení.