FacebookTwitterLinkedIn

Přesměrování MyStart.com

Známý též jako: Panel nástrojů MyStart
Stupe poškození: Stední

Návod pro odstranění přesměrování MyStart.com

Co je MyStart.com?

Panel nástrojů MyStart je prohlížečové rozšíření vyvinuté Visicom Media. Tento prohlížečový panel nástrojů je možné stáhnout z oficiálních internetových stránek výrobce, nicméně nejčastěji se na internetu vyskytuje ve verzi svázané s bezplatným softwarem, stahovaným z internetu. Při provádění našeho testování byla tato potenciálně nevyžádaná aplikace svazována též s falešnými aktualizacemi užitečných programů, jako jsou např. Java, Flash a aktualizace prohlížečů. Po instalaci do počítače tento panel nástrojů změní nastavení internetových prohlížečů, a to konkrétně změní domovskou internetovou stránku a výchozí vyhledávač na mystart.com Předmětná internetová stránka sice malwarem nebo virem sama o sobě není, nicméně tvůrci programu mají nad panelem nástrojů, resp. přesměrováním plnou kontrolu a kdykoliv tak mohou přesměrování změnit na stránky jiné, např. škodlivé či nebezpečné.

Jakkoli je svazování jakožto marketingová strategie legálním způsobem šíření programů, v současnosti je využívána zejména k tomu, aby se do počítače instalovaly programy (jako tento panel nástrojů) bez výslovného souhlasu uživatele. Pro vyhnutí se instalaci panelu nástrojů by tak měli být počítačoví uživatelé náležitě ostražití při stahování a následné instalaci bezplatně stahovaných programů z internetu. Není v tomto ohledu žádným překvapením, že i tvůrci bezplatně poskytovaných programů nepracují často úplně zdarma, když zisk ze svého úsilí jim nezřídka kdy plyne právě z těchto strategií. Hlavní zdrojem příjmu MyStart.com a obdobných sponzorovaných vyhledávačů jsou přitom zobrazované odkazy při internetovém vyhledávání. Technicky vzato panel nástrojů MyStart virus ani malware není, jedná se však každopádně o potenciálně nevyžádanou aplikaci bez téměř jakékoliv přidané hodnoty která nadto zpomaluje internetové prohlížeče, v této souvislosti se předmětný adware doporučuje odstranit.

Přesměrování Mystart.com

Tento panel nástrojů je obdobný jinému adware, který se instaluje spolu s bezplatně stahovaným softwarem a který mění nastavení prohlížečů, jako je např. Babylon toolbar, Delta Search toolbar a FindWide toolbar. Panel nástrojů MyStart toolbar displnuje širokým spektrem odkazů a klávesových zkratek na sociální sítě, hry a akční slevové nabídky. Ačkoliv se tyto odkazy mohou zdát na první pohled užitečné, ve skutečnosti velkou reálnou hodnotu nemají a nadto kliknutí na ně může vést k instalaci dalšího adware. Vyhledávací panel MyStart.com používá vyhledávače Yahoo a jeho užívání by tudíž nemělo k ohrožení bezpečnosti počítače vést. V případě, že jste instalovali panel nástrojů MyStart toolbar sami a za Vašeho plného souhlasu, nemusíte samozřejmě podle návodu pro odstranění pokračovat, nicméně máte-li pocit, že k přesměrování internetových prohlížečů (Internet Exploreru, Mozilly Firefox) na mystart.com dochází bez Vašeho souhlasu, postupujte podle následjících informací a pokynů pro odstranění adwaru z Vašeho počítače.

Rychlé menu:

Návod pro odstranění viru Mystart.com:

Uživatelé Windows 10:

Přístup k Programům (odinstalovat) ve Windows 10

Klikněte pravým tlačítkem myši do levého dolního rohu obrazovky, v menu Rychlý přístup zvolte Ovládací panely. V otevřeném okně následně zvolte Programy a funkce.

Uživatelé Windows 7:

Přístup k Programy (odinstalovat) ve Windows 7

Klikněte na Start ("Windows logo" v levém dolním rohu plochy), zvolte Ovládací panely. Přejděte na Programy a klikněte na Odinstalovat program.

Uživatelé macOS (OSX):

Odinstalování aplikace v OSX (Mac)

Klikněte na Finder, na otevřené obrazovce zvolte Aplikace. Přetáhněte danou aplikaci ze složky Aplikace do Koše (v Docku), poté klikněte pravým tlačítkem na ikonu Koše a zvolte Vysypat koš .

Odinstalování mystart.com z panelu nástrojů

V okně odebíraných programů, vyhledejte "MyStart Toolbar" zvolte jej a klikněte na " Odinstalovat" nebo "Odebrat".

Po odinstalování potenciálně nevyžádaných programů, které způsobovaly přesměrovávání Vašeho prohlížeče na internetové stránky mystart.com zkontrolujte, zda ve Vašem počítači nezůstaly ještě nějaké nevyžádané části. K provedené této kontroly můžete použít doporučovaný antispywarový software. Odstraňte veškeré záznamy, které tento program rozpozná, tak abyste se ujistili, že se Váš počítač případné spywarové a malwarové infekce opravdu zbavil.

▼ Stáhnout odstraňovač Panel nástrojů MyStart

Stažením kteréhokoliv softwaru ze seznamu na našich internetových stránkách souhlasíte s našimi zásadami ochrany osobních údajů a smluvními podmínkami. Veškeré námi doporučované produkty byly podrobně testovány a schváleny našimi specialisty, jakožto jedny z nejlepších řešení pro odstraňování internetových hrozeb.

Odstranění domovské stránky a výchozího vyhledávače Mystart.com z internetových prohlížečů:

Video zobrazující postup pro odstranění případně nevyžádaných prohlížečových doplňků (add-onů):

Internet Explorer logo Odstranění škodlivých doplňků z Internet Exploreru:

Odstranění rozšíření Mystart.com z Internet Exploreru

Klikněte na ikonu "Nástroje" Internet Explorer options icon (v pravém horním rohu) zvolte "Spravovat doplňky". Vyhledejte "MySearch Toolbar", označte jej a klikněte na "Odstranit".

Změna domovské stránky:

Odstranění domovské stránky mystart.com z Internet Exploreru

Pro zpětnou změnu Vaší domovské stránky z mystart.com na adresu Vámi zvolenou: klikněte na ikonu "Nástroje" Internet Explorer options icon (v pravém horním rohu) zvolte "Možnosti internetu", a v otevřeném okně odstraňte mystart.com a zadejte adresu preferované domény, která se má po každém spuštění Internet Exploreru otevřít.

Změna výchozího vyhledávače:

Odstranění nastavení výchozího vyhledávače mystart.com z Internet Exploreru

 

Klikněte na ikonu "Nástroje" Internet Explorer options icon (v pravém horním rohu) zvolte "Spravovat doplňky". V otevřeném okně označte "Poskytovatele vyhledávání", nastavte na "Google", "Bing" nebo na jiný preferovaný vyhledávač, jakožto Váš výchozí a následně odstraňte "Search The Web".

Jiný způsob:

V případě, že problémy s odstraňováním přesměrování na panel nástrojů mystart přetrvávají, obnovte nastavení prohlížeče Internet Explorer na výchozí.

Uživatelé Windows XP: Klikněte na Start, následně na Spusti, a v otevřením okně zadejte inetcpl.cpl. V nově zobrazeném okně přejděte do záložky Upřesnit a klikněte na Obnovit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows XP

Uživatelé Windows Vista a Windows 7: Klikněte na logo Windows, do vyhledávacího pole zadejte inetcpl.cpl a klikněte enter. V otevřeném okně přejděte do záložky Upřesnit a klikněte na Obnovit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 7

Uživatelé Windows 8: Otevřete Internet Explorer a klikněte na ikonu ozubeného kola. Zvolte Možnosti internetu.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 8 - přístup

V otevřeném okně přejděte do záložky Upřesnit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 8 - Záložka Pokročilého nastavení

Klikněte na tlačítko Obnovit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 8 - klikněte na tlačítko Obnovit v Záložce Upřesnit

Volbu obnovy výchozího nastavení Internet Exploreru potvrďte kliknutím na tlačítko Obnovit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 8 - potvrzení obnovení výchozího nastavení

Google Chrome logoOdstranění škodlivých rozšíření z Google Chrome:

Odstranění rozšíření mystart.com z Google Chrome

Klikněte v Chrome menu na ikonu řádků Google Chrome options icon (v pravém horním rohu) zvolte "Nástroje" a klikněte na "Rozšíření".  Vyhledejte "New Tab Search", zvolte jej a následně klikněte na ikonu odpadkového koše.

Změna domovské stránky:

Odstranění domovské stránky mystart.com z Google Chrome

 

Změna domovské stránky Google Chrome na Vámi preferovanou - klikněte v Chrome menu na ikonu řádků Google Chrome options icon (v pravém horním rohu) zvolte "Nastavení". V sekci "Při spuštění" klikněte na "nastavit stránky", najeďte myší nad mystart.com a zaškrtněte X. Nyní již můžete přidat Vámi preferovanou internetovou adresu jako domovskou stránku..

Změna výchozího vyhledávače:

Odstranění nastavení výchozího vyhledávače mystart.com z Google Chrome

 

Pro změnu Vašeho výchozího vyhledávače v Google Chrome: Klikněte v Chrome menu na ikonu řádků Google Chrome options icon (v pravém horním rohu) zvolte "Nastavení" a klikněte na "Spravovat vyhledávače...", odstraňte "Search The Web" a přidejte vyhledávač Vámi preferovaný..

Jiný způsob:

V případě, že problémy s odstraňováním přesměrování na panel nástrojů mystart přetrvávají, obnovte výchozí nastavení prohlížeče Google Chrome. Klikněte v menu prohlížeče Chrome na ikonu Google Chrome options icon (v pravém horním rohu) a zvolte Nástroje. V rozbaleném menu následně vyberte Rozšíření. V otevřeném okně zvolte Nastavení (v levém rohu obrazovky). Přejděte dolu na konec okna a následně klikněte na odkaz Zobrazit rozšířená nastavení….

Obnovení výchozího nastavení Google Chrome - přístup k nastavení

Následně dole na obrazovce klikněte na tlačítko Reset nastavení.

Obnovení výchozího nastavení Google Chrome - přístup k nastavení

V otevřeném okně potvrďte svoji volbu obnovy výchozího nastavení Google Chrome kliknutím na tlačítko Resetovat.

RObnovení výchozího nastavení Google Chrome - potvrzení obnovy kliknutím na tlačítko Resetovat nastavení

Mozilla Firefox logoOdstranění škodlivých pluginů z Mozilla Firefox:

Odstranění rozšíření mystart.com z Mozilla Firefox

Klikněte ve Firefox menu na ikonu řádky firefox menu icon (v pravém horním rohu hlavního okna) zvolte "Doplňky". Klikněte na "Rozšíření" a odstraňte "MyStart Toolbar".

 Změna domovské stránky:

Odstranění domovské stránky mystart.com z Mozilla Firefox

Pro obnovu Vaší domovské stránky, klikněte ve Firefox menu na ikonu řádky firefox menu icon (v pravém horním rohu hlavního okna) a zvolte "Možnosti", v otevřeném okně smažte mystart.com a zadejte preferovanou doménu.

Změna výchozího vyhledávače:

V řádku pro zadávání URL, napiště about:config a stiskněte Enter.
Klikněte na "Slibuji, budu opatrný!".
Ve vyhledávacím filtru nahoře zadejte: "mystart.com"
Klikněte pravým tlačítkem na nalezené výsledky a zvolte "Obnovit" pro změnu na výchozí nastavení.

Jiný způsob:

Uživatelé, kteří mají problémy s odstraněním přesměrování na panel nástrojů mystart mohou obnovit nastavení prohlížeče Mozilla Firefox na výchozí.

Otevřete Mozilla Firefox, v pravém horním rohu okna klikněte na Firefox, firefox menu icon v otevřeném menu klikněte na ikonu Otevřít nabídku s nápovědou, firefox help menu

Obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox - přístup k nastavení

Zvolte Technické informace.

Obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox - přístup k nastavení

V otevřeném okně, klikněte na tlačítko the Obnovit aplikaci Firefox.

Obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox - Kliknutí na tlačítko Resetovat

V otevřením okně následně potvrďte svojí volbu obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox kliknutím na tlačítko Obnovit Firefox.

Obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox - potvrzení obnovy

safari browser logoOdstranění škodlivých rozšíření ze Safari:

Odstranění přesměrovávače ze safari krok 1 - přístup k nastavení

Ujistěte, že je Váš Safari prohlížeč aktivní a klikněte na Safari a zvolte Předvolby...

Odstranění přesměrovávače ze safari krok 2 - Odstranění rozšíření

V otevřeném okně Předvoleb přejděte do záložky Rozšíření. Zde vyhledejte veškerá podezřelá nedávno nainstalovaná rozšíření a odinstalujte je.

Odstranění přesměrovávače ze safari krok step 3 - změna domovské stránky

V otevřeném okně Předvoleb přejděte do záložky Obecné a ujistěte se, že uvedená internetová adresa koresponduje s URL Vámi preferované domovské stránky; v případě, že byla modifikována prohlížečovým přesměrovávačem - změňte ji.

Odstranění přesměrovávače ze safari krok 4 - změna výchozího internetového vyhledávače

V otevřeném okně Předvoleb přejděte do záložky Hledat a ujistěte se, že je zde zvolen Vámi preferovaný internetový vyhledávač.

Jiný způsob:

Ujistěte, že je Váš Safari prohlížeč aktivní a klikněte na Safari a následně v rozbalovacím menu vyberte možnost Smazat historii a data stránek...

obnovení safari krok 1

V otevřeném okně zvolte veškerá historie a klikněte na tlačítko Smazat historii.

obnovení safari krok 2

Shrnutí:

Shrnutí prohlížečový přesměrovávačProhlížečový přesměrovávač je druhem adwaru, který mění nastavení internetového prohlížeče tak, že upraví nastavení domovské stránky a výchozího vyhledávače na nevyžádanou internetovou stránku. Nejčastěji tento adware proniká do operačního systému prostřednictvím stahování bezplatného softwaru. V případě, že stahování programu probíhá prostřednictvím stahovacího klienta, ujistěte se, že jste zvolili možnost neinstalovat nabízené doplňkové panely nástrojů nebo aplikace měnící nastavení domovské stránky internetového prohlížeče nebo jeho vyhledávače. 

Pomoc při odstraňování:

V případě, že se při odstraňování panel nástrojů mystart z Vašeho počítače vyskytnuly problémy, požádejte prosím o pomoc v našem fóru pro odstranění malware.

Přidejte komentář:

V případě, že máte o panel nástrojů mystart nebo o jeho odstranění doplňující informace, podělte se prosím o svůj názor v sekci níže.

Zdroj: https://www.pcrisk.com/removal-guides/6907-remove-mystart-toolbar-redirect

▼ Přidat komentář

Naše příruky pro odstranění malwaru jsou zdarma. Chcete-li nás podpořit, můžete nám zaslat i drobný finanční příspěvek.

Instrukce pro odstranění v dalších jazycích
Odstranení Přesměrování MyStart.com resetováním prohlížece
Jak odinstalovat Přesměrování MyStart.com
QR kód
Panel nástrojů MyStart QR kód
Načtením tohoto QR kódu budete mít možnost snadného přístupu k odstranění Panel nástrojů MyStart reklam na Vašem mobilním zařízení.