FacebookTwitterLinkedIn

Reklama Rocket Tab

Známý též jako: Rocket Tab Virus
Druh: Adware
Stupe poškození: Stední

Návod na odstranění Rocket Tab

Co je Rocket Tab?

Rocket Tab je prohlížečový doplněk z dílny Rich River Media, který slibuje zlepšit prohlížení internetu pomocí umožnění současného vyhledávání na více stránkách - tjj. vyhledávání na oblíbených stránkách bez toho, aniž by byl uživatel nucen otevírat novou záložku nebo okno. Jakkoliv se může na první pohled jednat o plnohodnotnou funkci, tento plugin je třeba kategorizovat jako adware nebo potenciálně nevžádanou aplikaci. Rocket Tab se instaluje na internetové prohlížeče (Internet Explorer, Google Chrome a Mozillu Firefox) bez souhlasu uživatele, a to pomocí klamavé marketingové metody zvané svazování.

Nejčastěji se tento prohlížečový doplněk instaluje spolu se softwarem, bezplatně staženým z internetu. Po úspěšné infiltraci tento prohlížečový plugin začne při vyhledávání pomocí Googlu generovat rušivou reklamu. Nadto tento doplněk sleduje a zaznamenává historii navštívených stránek a vyhledávaná klíčová slova. Kliknutí na reklamu Rocket Tab tak může vést k ohrožení počítače malwarovou nebo virovou infekcí, internetoví uživatelé, kterým se předmětné reklamy zobrazují, by proto měli předmětný adware podle níže uvedené přiručky pro odstranění ze svého počítače odebrat.

Rocket tab reklamy

Rocket Tab je obdobný jinému adware, který se instaluje k prohlížečům společně s bezplatným softwarem staženým z internetu, jako jsou například aplikace zvané Internet Blast, Searchadence a Shopping Suggestion. Zatímco tvůrci předmětných programů samozřejmě tvrdí, že se jedná o užitečné či potřebné utility, ve skutečnosti jsou šířeny čistě za účelem přinést těmto zisk na základě zobrazovaných reklamních sdělení. Chcete-li se instalaci Rocket Tab či shora popisovaných nevyžádaných aplikací vyhnout, měli byste být ostražití při jednotlivých krocích instalace stahovaného softwaru a odškrtnout možnost instalace nabízeného prohlížečového doplňku. V současné době totiž většina stahování bezplatného softwaru probíhá prostřednictvím tzv. stahovacích klientů, u kterých je třeba při následné instalaci důkladně dbát jednotlivých kroků a vždy odškrtávat nabízenou instalaci inzerovaných a nabízených prohlížečových rozšíření. V případě, že se Vám reklamy Rocket Tab při vyhledávání pomocí Google zobrazuje, pro odstranění potenciálně nevyžádané aplikace použijte následující příručku pro odstranění.

Rychlé menu:

Odstranění reklam Rocket Tab:

Uživatelé Windows 10:

Přístup k Programům (odinstalovat) ve Windows 10

Klikněte pravým tlačítkem myši do levého dolního rohu obrazovky, v menu Rychlý přístup zvolte Ovládací panely. V otevřeném okně následně zvolte Programy a funkce.

Uživatelé Windows 7:

Přístup k Programy (odinstalovat) ve Windows 7

Klikněte na Start ("Windows logo" v levém dolním rohu plochy), zvolte Ovládací panely. Přejděte na Programy a klikněte na Odinstalovat program.

Uživatelé macOS (OSX):

Odinstalování aplikace v OSX (Mac)

Klikněte na Finder, na otevřené obrazovce zvolte Aplikace. Přetáhněte danou aplikaci ze složky Aplikace do Koše (v Docku), poté klikněte pravým tlačítkem na ikonu Koše a zvolte Vysypat koš .

Rocket tab odinstalace

V odinstalovaných programech najděte "Rocket Tab" vyberte jej a klikněte na "Odinstalovat" nebo "Odebrat".  

Po odstranění Rocket Tab zkontrolujte, zda ve Vašem počítači nezůstaly ještě nějaké nevyžádané části nebo malwarové infekce. Doporučovaný antispywarový software.

▼ Stáhnout odstraňovač Rocket Tab Virus

Stažením kteréhokoliv softwaru ze seznamu na našich internetových stránkách souhlasíte s našimi zásadami ochrany osobních údajů a smluvními podmínkami. Veškeré námi doporučované produkty byly podrobně testovány a schváleny našimi specialisty, jakožto jedny z nejlepších řešení pro odstraňování internetových hrozeb.

Odstranění Rocket Tab z internetových prohlížečů:

Video zobrazující postup pro odstranění případně nevyžádaných prohlížečových doplňků (add-onů):

Internet Explorer logo Odstranění škodlivých doplňků z Internet Exploreru:

Odstranění reklamy rocket tab z Internet Exploreru krok 1

Klikněte na ikonu "Nástroje" Internet Explorer options icon (v pravém horním rohu) zvolte "Spravovat doplňky". Vyhledejte "RocketTab" a zakažte jej.

Odstranění reklamy rocket tab z Internet Exploreru krok 2

Jiný způsob:

V případě, že problémy s odstraňováním přesměrování na rocket tab virus přetrvávají, obnovte nastavení prohlížeče Internet Explorer na výchozí.

Uživatelé Windows XP: Klikněte na Start, následně na Spusti, a v otevřením okně zadejte inetcpl.cpl. V nově zobrazeném okně přejděte do záložky Upřesnit a klikněte na Obnovit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows XP

Uživatelé Windows Vista a Windows 7: Klikněte na logo Windows, do vyhledávacího pole zadejte inetcpl.cpl a klikněte enter. V otevřeném okně přejděte do záložky Upřesnit a klikněte na Obnovit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 7

Uživatelé Windows 8: Otevřete Internet Explorer a klikněte na ikonu ozubeného kola. Zvolte Možnosti internetu.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 8 - přístup

V otevřeném okně přejděte do záložky Upřesnit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 8 - Záložka Pokročilého nastavení

Klikněte na tlačítko Obnovit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 8 - klikněte na tlačítko Obnovit v Záložce Upřesnit

Volbu obnovy výchozího nastavení Internet Exploreru potvrďte kliknutím na tlačítko Obnovit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 8 - potvrzení obnovení výchozího nastavení

Google Chrome logoOdstranění škodlivých rozšíření z Google Chrome:

Odstranění reklamy Rocket tab z Google Chrome krok 1

Klikněte v Chrome menu na ikonu řádků Google Chrome options icon (v pravém horním rohu) zvolte "Nástroje" a klikněte na "Rozšíření". Vyhledejte "Rocket Tab", zvolte jej a následně klikněte na ikonu odpadkového koše.

Odstranění reklamy Rocket tab z Google Chrome krok 2

Jiný způsob:

V případě, že problémy s odstraňováním přesměrování na rocket tab virus přetrvávají, obnovte výchozí nastavení prohlížeče Google Chrome. Klikněte v menu prohlížeče Chrome na ikonu Google Chrome options icon (v pravém horním rohu) a zvolte Nástroje. V rozbaleném menu následně vyberte Rozšíření. V otevřeném okně zvolte Nastavení (v levém rohu obrazovky). Přejděte dolu na konec okna a následně klikněte na odkaz Zobrazit rozšířená nastavení….

Obnovení výchozího nastavení Google Chrome - přístup k nastavení

Následně dole na obrazovce klikněte na tlačítko Reset nastavení.

Obnovení výchozího nastavení Google Chrome - přístup k nastavení

V otevřeném okně potvrďte svoji volbu obnovy výchozího nastavení Google Chrome kliknutím na tlačítko Resetovat.

RObnovení výchozího nastavení Google Chrome - potvrzení obnovy kliknutím na tlačítko Resetovat nastavení

Mozilla Firefox logoOdstranění škodlivých pluginů z Mozilla Firefox:

Odstranění reklamy Rocket tab z Mozilly Firefox krok 1

Klikněte ve Firefox menu na ikonu řádky firefox menu icon (v pravém horním rohu hlavního okna) zvolte "Doplňky". Klikněte na "Rozšíření" a zakažte tento doplněk: "RocketTab".

Odstranění reklamy Rocket tab z Mozilly Firefox krok 2

Jiný způsob:

Uživatelé, kteří mají problémy s odstraněním přesměrování na rocket tab virus mohou obnovit nastavení prohlížeče Mozilla Firefox na výchozí.

Otevřete Mozilla Firefox, v pravém horním rohu okna klikněte na Firefox, firefox menu icon v otevřeném menu klikněte na ikonu Otevřít nabídku s nápovědou, firefox help menu

Obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox - přístup k nastavení

Zvolte Technické informace.

Obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox - přístup k nastavení

V otevřeném okně, klikněte na tlačítko the Obnovit aplikaci Firefox.

Obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox - Kliknutí na tlačítko Resetovat

V otevřením okně následně potvrďte svojí volbu obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox kliknutím na tlačítko Obnovit Firefox.

Obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox - potvrzení obnovy

safari browser logoOdstranění škodlivých rozšíření ze Safari:

odstranění adwaru ze safari krok 1 - přístup k Předvolbám

Ujistěte, že je Váš Safari prohlížeč aktivní a klikněte na Safari a zvolte Předvolby....

odstranění adwaru ze safari krok 2 - odstranění rozšíření

V otevřeném okně Předvoleb přejděte do záložky Rozšíření. Zde vyhledejte veškerá podezřelá nedávno nainstalovaná rozšíření a klikněte na Odinstalovat.

Jiný způsob:

Ujistěte, že je Váš Safari prohlížeč aktivní a klikněte na Safari. V rozbalovacím menu následně vyberte možnost Smazat historii a data stránek...

resetování safari krok 1

V otevřeném okně vyberte veškerá historie a klikněte na tlačítko Smazat historii.

resetování safari krok 2

Shrnutí:

Shrnutí adwarový programNejčastěji adware nebo potenciálně nevyžádané aplikace pronikají do prohlížečů prostřednictvím stahování bezplatného softwaru. Vezměte prosím na vědomí, že nejbezpečnějším zdrojem, ze kterého je možné software bezplatně stáhnout, jsou přímo internetové stránky tvůrce. Pro vyhnutí se instalaci adwaru se tak vyplatí být náležitě ostražitý, a to zejména při stahování a instalaci bezplatného softwaru. V instalačním procesu bezplatného programu volte možnosti vlastní nebo pokročilé instalace - tímto krokem umožníte odhalení veškerých potenciálně nevyžádaných aplikací, k jejichž instalaci by došlo současně s instalací Vámi zvoleného bezplatného programu.

Pomoc při odstraňování:
V případě, že se při odstraňování rocket tab virus z Vašeho počítače vyskytnuly problémy, požádejte prosím o pomoc v našem fóru pro odstranění malware.

Přidejte komentář:
V případě, že máte o rocket tab virus nebo o jeho odstranění doplňující informace, podělte se prosím o svůj názor v sekci níže.

Zdroj: https://www.pcrisk.com/removal-guides/7488-rocket-tab-ads

▼ Přidat komentář

Naše příruky pro odstranění malwaru jsou zdarma. Chcete-li nás podpořit, můžete nám zaslat i drobný finanční příspěvek.

Instrukce pro odstranění v dalších jazycích
Jak odinstalovat Reklama Rocket Tab
QR kód
Rocket Tab Virus QR kód
Načtením tohoto QR kódu budete mít možnost snadného přístupu k odstranění Rocket Tab Virus reklam na Vašem mobilním zařízení.