FacebookTwitterLinkedIn

Reklamy Shopping Suggestion

Známý též jako: Shopping Suggestion Virus
Druh: Adware
Stupe poškození: Stední

Návod pro odstranění Shopping Suggestion

Co je Shopping Suggestion?

Shopping Suggestion je prohlížečový doplněk od WW3 LLC, který je kompatibilní s Internet Explorerem, Google Chrome, a Mozillou Firefox. Toto prohlížečové rozšíření slibuje ušetření času a peněz při online nakupování, nicméně ve skutečnosti pouze při prohlížení konkrétních internetových stránek generuje nevyžádanou reklamu (například PriceGrabber, Shopzilla, shopping.com, atp.) Jakkoliv se shopping suggestion může na první pohled zdát jako plnohodnotný prohlížečový doplněk, ve skutečnosti se jedná o adware, resp. o potenciálně nevyžádanou aplikace, která se instaluje do počítače bez souhlasu uživatele a která způsobuje zobrazování rušivé reklamy.

Tento prohlížečový doplněk nadto sleduje a zaznamenává uživatelské IP adresy, datum a čas návštěv, vyhledávaná slova, typ domén, aktivitu na předmětných stránkách a další informace. Kromě toho shopping suggestion při prohlížení internetu zobrazuje vyskakovací reklamu a reklamní bannery.Kliknutí na tyto odkazy přitom může vést k napadení počítače malwarem a skutečnost, že jsou zaznamenávány údaje o prohlížení též k ohrožení uživatelského soukromí. V době provádění tohoto průzkumu byl doplněk inzerován a podporován klmavými stahovacími klienty a falešnými stahováními (Flashe, Javy, aktualizace prohlížečů, apod.) V této souvislosti se doporučuje adware z internetových prohlížečů odstranit.

reklamy Shopping suggestion

Shopping Suggestion je obdobné jiným potenciálně nevyžádaným aplikacím, které se infiltrují do internetových prohlížečů prostřednictvím stahování freewaru a které následně způsobují nevyžádanou reklamu, jako jsou tedy Albrechto, Object Browser, You-Bar a mnohé další. V průběhu provádění našeho šetření vyšlo najevo, že plugin se instaloval spolu s dalším adwarem - "flash-enhancer," "GPU Monitor," "Mobogiene," "Lightspark" a "Software Version Updater," při postupu podle odstraňovací příručky proto zkontrolujte, zda v počítači, resp. prohlížeči není instalován též některý z těchto programů. ro vyhnutí se instalaci přesměrovávačů obecně vždy odmítejte jakékoliv nabídky na instalaci bezplatných prohlížečových doplňků. Při instalaci bezplatného softwaru se nadto dále ujistěte, že instalujete v režimu "vlastního" nebo "pokročilého" nastavení, namísto instalace "rychlé" nebo "standardní", která ne vždy odtajní instalované položky. V případě,že se Vám reklamy od Shopping Suggestion již zobrazují, postupujte pro jejich odstranění z internetových prohlížečů podle následujících pokynů.

Rychlé menu:

Odstranění Shopping Suggestion:

Uživatelé Windows 10:

Přístup k Programům (odinstalovat) ve Windows 10

Klikněte pravým tlačítkem myši do levého dolního rohu obrazovky, v menu Rychlý přístup zvolte Ovládací panely. V otevřeném okně následně zvolte Programy a funkce.

Uživatelé Windows 7:

Přístup k Programy (odinstalovat) ve Windows 7

Klikněte na Start ("Windows logo" v levém dolním rohu plochy), zvolte Ovládací panely. Přejděte na Programy a klikněte na Odinstalovat program.

Uživatelé macOS (OSX):

Odinstalování aplikace v OSX (Mac)

Klikněte na Finder, na otevřené obrazovce zvolte Aplikace. Přetáhněte danou aplikaci ze složky Aplikace do Koše (v Docku), poté klikněte pravým tlačítkem na ikonu Koše a zvolte Vysypat koš .

Shopping suggestion odinstalace

IV okně odebíraných programů, vyhledejte "flash-Enhancer," "GPU Monitor," "Lightspark," "Mobogiene" a "Software Version Updater"; zvolte je a klikněte na " Odinstalovat" nebo "Odebrat"..

Po odinstalování potenciálně nevyžádaných programů, které způsobovaly zobrazování reklamy, zkontrolujte, Váš počítač na případné zbylé nevyžádané části nebo případné malwarové infekce. Doporučovaný antispywarový software.

▼ Stáhnout odstraňovač Shopping Suggestion Virus

Stažením kteréhokoliv softwaru ze seznamu na našich internetových stránkách souhlasíte s našimi zásadami ochrany osobních údajů a smluvními podmínkami. Veškeré námi doporučované produkty byly podrobně testovány a schváleny našimi specialisty, jakožto jedny z nejlepších řešení pro odstraňování internetových hrozeb.

Odstranění Shopping Suggestion z internetových prohlížečů:

Video zobrazující postup pro odstranění případně nevyžádaných prohlížečových doplňků (add-onů):

Internet Explorer logo Odstranění škodlivých doplňků z Internet Exploreru:

Odstranění Shopping Suggestion z Internet Exploreru krok 1

Klikněte na ikonu "Nástroje" Internet Explorer options icon (v pravém horním rohu) zvolte "Spravovat doplňky". Najděte "Shopping Suggestion" a "flash-Enhancer", zvolte tyto záznamy a klikněte na "Odstranit".

Odstranění Shopping Suggestion z Internet Exploreru krok 2

Jiný způsob:

V případě, že problémy s odstraňováním přesměrování na shopping suggestion virus přetrvávají, obnovte nastavení prohlížeče Internet Explorer na výchozí.

Uživatelé Windows XP: Klikněte na Start, následně na Spusti, a v otevřením okně zadejte inetcpl.cpl. V nově zobrazeném okně přejděte do záložky Upřesnit a klikněte na Obnovit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows XP

Uživatelé Windows Vista a Windows 7: Klikněte na logo Windows, do vyhledávacího pole zadejte inetcpl.cpl a klikněte enter. V otevřeném okně přejděte do záložky Upřesnit a klikněte na Obnovit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 7

Uživatelé Windows 8: Otevřete Internet Explorer a klikněte na ikonu ozubeného kola. Zvolte Možnosti internetu.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 8 - přístup

V otevřeném okně přejděte do záložky Upřesnit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 8 - Záložka Pokročilého nastavení

Klikněte na tlačítko Obnovit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 8 - klikněte na tlačítko Obnovit v Záložce Upřesnit

Volbu obnovy výchozího nastavení Internet Exploreru potvrďte kliknutím na tlačítko Obnovit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 8 - potvrzení obnovení výchozího nastavení

Google Chrome logoOdstranění škodlivých rozšíření z Google Chrome:

Odstranění Shopping suggestion z Google Chrome krok 1

Klikněte v Chrome menu na ikonu řádků Google Chrome options icon (v pravém horním rohu) zvolte "Nástroje" a klikněte na "Rozšíření".  Vyhledejte: "Shopping Suggestion" a "flash-Enhancer" zvolte tyto a následně klikněte na ikonu odpadkového koše.

Odstranění Shopping suggestion z Google Chrome krok 2

Jiný způsob:

V případě, že problémy s odstraňováním přesměrování na shopping suggestion virus přetrvávají, obnovte výchozí nastavení prohlížeče Google Chrome. Klikněte v menu prohlížeče Chrome na ikonu Google Chrome options icon (v pravém horním rohu) a zvolte Nástroje. V rozbaleném menu následně vyberte Rozšíření. V otevřeném okně zvolte Nastavení (v levém rohu obrazovky). Přejděte dolu na konec okna a následně klikněte na odkaz Zobrazit rozšířená nastavení….

Obnovení výchozího nastavení Google Chrome - přístup k nastavení

Následně dole na obrazovce klikněte na tlačítko Reset nastavení.

Obnovení výchozího nastavení Google Chrome - přístup k nastavení

V otevřeném okně potvrďte svoji volbu obnovy výchozího nastavení Google Chrome kliknutím na tlačítko Resetovat.

RObnovení výchozího nastavení Google Chrome - potvrzení obnovy kliknutím na tlačítko Resetovat nastavení

Mozilla Firefox logoOdstranění škodlivých pluginů z Mozilla Firefox:

Odstranění Shopping suggestion z Mozilly Firefox krok 1

Klikněte ve Firefox menu na ikonu řádky firefox menu icon (v pravém horním rohu hlavního okna) zvolte "Doplňky". Klikněte na "Rozšíření" a odeberte "Shopping Suggestion" a "flash-Enhancer".

Odstranění Shopping suggestion z Mozilly Firefox krok 2

Jiný způsob:

Uživatelé, kteří mají problémy s odstraněním přesměrování na shopping suggestion virus mohou obnovit nastavení prohlížeče Mozilla Firefox na výchozí.

Otevřete Mozilla Firefox, v pravém horním rohu okna klikněte na Firefox, firefox menu icon v otevřeném menu klikněte na ikonu Otevřít nabídku s nápovědou, firefox help menu

Obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox - přístup k nastavení

Zvolte Technické informace.

Obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox - přístup k nastavení

V otevřeném okně, klikněte na tlačítko the Obnovit aplikaci Firefox.

Obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox - Kliknutí na tlačítko Resetovat

V otevřením okně následně potvrďte svojí volbu obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox kliknutím na tlačítko Obnovit Firefox.

Obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox - potvrzení obnovy

safari browser logoOdstranění škodlivých rozšíření ze Safari:

odstranění adwaru ze safari krok 1 - přístup k Předvolbám

Ujistěte, že je Váš Safari prohlížeč aktivní a klikněte na Safari a zvolte Předvolby....

odstranění adwaru ze safari krok 2 - odstranění rozšíření

V otevřeném okně Předvoleb přejděte do záložky Rozšíření. Zde vyhledejte veškerá podezřelá nedávno nainstalovaná rozšíření a klikněte na Odinstalovat.

Jiný způsob:

Ujistěte, že je Váš Safari prohlížeč aktivní a klikněte na Safari. V rozbalovacím menu následně vyberte možnost Smazat historii a data stránek...

resetování safari krok 1

V otevřeném okně vyberte veškerá historie a klikněte na tlačítko Smazat historii.

resetování safari krok 2

Shrnutí:

Shrnutí adwarový programNejčastěji adware nebo potenciálně nevyžádané aplikace pronikají do prohlížečů prostřednictvím stahování bezplatného softwaru. Vezměte prosím na vědomí, že nejbezpečnějším zdrojem, ze kterého je možné software bezplatně stáhnout, jsou přímo internetové stránky tvůrce. Pro vyhnutí se instalaci adwaru se tak vyplatí být náležitě ostražitý, a to zejména při stahování a instalaci bezplatného softwaru. V instalačním procesu bezplatného programu volte možnosti vlastní nebo pokročilé instalace - tímto krokem umožníte odhalení veškerých potenciálně nevyžádaných aplikací, k jejichž instalaci by došlo současně s instalací Vámi zvoleného bezplatného programu.

Pomoc při odstraňování:
V případě, že se při odstraňování shopping suggestion virus z Vašeho počítače vyskytnuly problémy, požádejte prosím o pomoc v našem fóru pro odstranění malware.

Přidejte komentář:
V případě, že máte o shopping suggestion virus nebo o jeho odstranění doplňující informace, podělte se prosím o svůj názor v sekci níže.

Zdroj: https://www.pcrisk.com/removal-guides/7481-shopping-suggestion-ads

▼ Přidat komentář

Naše příruky pro odstranění malwaru jsou zdarma. Chcete-li nás podpořit, můžete nám zaslat i drobný finanční příspěvek.

Instrukce pro odstranění v dalších jazycích
Odstranení Reklamy Shopping Suggestion resetováním prohlížece
Jak odinstalovat Reklamy Shopping Suggestion
QR kód
Shopping Suggestion Virus QR kód
Načtením tohoto QR kódu budete mít možnost snadného přístupu k odstranění Shopping Suggestion Virus reklam na Vašem mobilním zařízení.