FacebookTwitterLinkedIn

Websteroids Virus

Známý též jako: Reklama Websteroids
Druh: Adware
Stupe poškození: Stední

Návod na odstranění viru Websteroids

Co je Websteroids?

Websteroids je potenciálně nevyžádaná aplikace z dílny Creative Island Media LLC. Tento prohlížečový doplněk umožňuje při prohlížení internetu hraní hry Asteroids, nicméně se do počítače dostává bez souhlasu uživatele a nadto způsobuje rušivou reklamu. Nejčastěji se tento doplněk instaluje spolu se softwarem zdarma staženým z internetu, a to díky klamavé marketingové strategii zvané svazování (bundling). Po úspěšné instalaci Websteroids sleduje a zaznamenává IP adresy, jedinečná identifikační čísla, verze operačního systému, prohlížeče a další softwarové informace, URL navštívených internetových stránek a vyhledávaná hesla. Nadto generuje reklmaní panely a intextovou a  user's Internet browsing by recording IP address, unique identifier number, operating system, browser, and other software information, web page URLs visited, and search queries entered. Moreover, this adware generates banner, in-text, intersticiální reklamu.

Instalací tohoto pluginu do internetových prohlížečů (Internet Explorer, Google Chrome, a Mozilla Firefox) může dojít k vysoce rizikovému napadení počítače malwarem a ohrožení soukromí. Internetoví uživatelé by si měli v této souvislosti uvědomit, že v současné době je většina bezplatných stahování ve skutečnosti realizována tak, aby ve finále tvůrci programů, resp. zprostředkovatelé stahování měli ze svých služeb zisk. K tomu používají nejčastěji tzv. stahovacího klienta, který spravuje průběh stahování a instalace a který v tomto konkrétním případě vede až k instalaci Websteroids nebo jiné potenciálně nevyžádané aplikace do počítače. Doporučuje se tento adware z internetových prohlížečů odebrat.

Websteroids virus

Websteroids je obdobný jinému adware, který se do internetových prohlížečů dostává prostřednictvím bezplatného softwarového stahování, jako je např. Spy Alert, Search Donkey a Spy Guard. Všechny zmiňované prohlížečové pluginy slibují podporu a zlepšení uživatelského prohlížení internetu, ve skutečnosti se však jedná o potenciálně nevyžádané aplikace, a v této souvislosti se proto vyplatí být při stahování obecně být nanejvýš obezřetný. Nejlepším způsobem, jak se instalaci takovýchto potenciálně nevyžádaných aplikací vyhnout je věnovat náležitou pozornost při instalačních krocích bezplatného softwaru. Při instalaci bezplatného softwaru se proto ujišťujte, že instalujete v režimu "vlastního" nebo "pokročilého" nastavení, namísto instalace "rychlé" nebo "standardní", která ne vždy odtajní instalované, podporované prohlížečové doplňky. V případě, že se Vám Websteroids reklama zobrazuje, postupujte podle následujících pokynů pro odstranění adwaru z Vašeho počítače.

Rychlé menu:

Odstranění viru Websteroids:

Uživatelé Windows 10:

Přístup k Programům (odinstalovat) ve Windows 10

Klikněte pravým tlačítkem myši do levého dolního rohu obrazovky, v menu Rychlý přístup zvolte Ovládací panely. V otevřeném okně následně zvolte Programy a funkce.

Uživatelé Windows 7:

Přístup k Programy (odinstalovat) ve Windows 7

Klikněte na Start ("Windows logo" v levém dolním rohu plochy), zvolte Ovládací panely. Přejděte na Programy a klikněte na Odinstalovat program.

Uživatelé macOS (OSX):

Odinstalování aplikace v OSX (Mac)

Klikněte na Finder, na otevřené obrazovce zvolte Aplikace. Přetáhněte danou aplikaci ze složky Aplikace do Koše (v Docku), poté klikněte pravým tlačítkem na ikonu Koše a zvolte Vysypat koš .

Odinstalace Websteroids z panelu nástrojů

V okně odebíraných programů, vyhledejte "Websteroids", zvolte jej a klikněte na "Odinstalovat" nebo "Odebrat".

Po odinstalování Websteroids, zkontrolujte, zda ve Vašem počítači nezůstaly ještě nějaké nevyžádané části. K provedení této kontroly můžete použít doporučovaný antispywarový software.

▼ Stáhnout odstraňovač Reklama Websteroids

Stažením kteréhokoliv softwaru ze seznamu na našich internetových stránkách souhlasíte s našimi zásadami ochrany osobních údajů a smluvními podmínkami. Veškeré námi doporučované produkty byly podrobně testovány a schváleny našimi specialisty, jakožto jedny z nejlepších řešení pro odstraňování internetových hrozeb.

Odstranění Websteroids z internetových prohlížečů:

Video zobrazující postup pro odstranění případně nevyžádaných prohlížečových doplňků (add-onů):

Internet Explorer logo Odstranění škodlivých doplňků z Internet Exploreru:

Odstranění Websteroids z Internet Exploreru krok 1

Klikněte na ikonu "Nástroje" Internet Explorer options icon (v pravém horním rohu) zvolte "Spravovat doplňky". Vyhledejte "Websteroids", označte tyto záznamy a klikněte na "Odstranit".

Removing Websteroids from Internet Explorer step 2

Jiný způsob:

V případě, že problémy s odstraňováním přesměrování na reklama websteroids přetrvávají, obnovte nastavení prohlížeče Internet Explorer na výchozí.

Uživatelé Windows XP: Klikněte na Start, následně na Spusti, a v otevřením okně zadejte inetcpl.cpl. V nově zobrazeném okně přejděte do záložky Upřesnit a klikněte na Obnovit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows XP

Uživatelé Windows Vista a Windows 7: Klikněte na logo Windows, do vyhledávacího pole zadejte inetcpl.cpl a klikněte enter. V otevřeném okně přejděte do záložky Upřesnit a klikněte na Obnovit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 7

Uživatelé Windows 8: Otevřete Internet Explorer a klikněte na ikonu ozubeného kola. Zvolte Možnosti internetu.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 8 - přístup

V otevřeném okně přejděte do záložky Upřesnit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 8 - Záložka Pokročilého nastavení

Klikněte na tlačítko Obnovit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 8 - klikněte na tlačítko Obnovit v Záložce Upřesnit

Volbu obnovy výchozího nastavení Internet Exploreru potvrďte kliknutím na tlačítko Obnovit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 8 - potvrzení obnovení výchozího nastavení

Google Chrome logoOdstranění škodlivých rozšíření z Google Chrome:

Odstranění Websteroids z Google Chrome krok 1

Klikněte v Chrome menu na ikonu řádků Google Chrome options icon (v pravém horním rohu) zvolte "Nástroje" a klikněte na "Rozšíření".  Vyhledejte "Websteroids", zvolte jej a následně klikněte na ikonu odpadkového koše.

Odstranění Websteroids z Google Chrome krok 2

Jiný způsob:

V případě, že problémy s odstraňováním přesměrování na reklama websteroids přetrvávají, obnovte výchozí nastavení prohlížeče Google Chrome. Klikněte v menu prohlížeče Chrome na ikonu Google Chrome options icon (v pravém horním rohu) a zvolte Nástroje. V rozbaleném menu následně vyberte Rozšíření. V otevřeném okně zvolte Nastavení (v levém rohu obrazovky). Přejděte dolu na konec okna a následně klikněte na odkaz Zobrazit rozšířená nastavení….

Obnovení výchozího nastavení Google Chrome - přístup k nastavení

Následně dole na obrazovce klikněte na tlačítko Reset nastavení.

Obnovení výchozího nastavení Google Chrome - přístup k nastavení

V otevřeném okně potvrďte svoji volbu obnovy výchozího nastavení Google Chrome kliknutím na tlačítko Resetovat.

RObnovení výchozího nastavení Google Chrome - potvrzení obnovy kliknutím na tlačítko Resetovat nastavení

Mozilla Firefox logoOdstranění škodlivých pluginů z Mozilla Firefox:

Odstranění Websteroids z Mozilly Firefox krok 1

Klikněte ve Firefox menu na ikonu řádky firefox menu icon (v pravém horním rohu hlavního okna) zvolte "Doplňky". Klikněte na "Rozšíření" a odstraňte "Websteroids".

Odstranění Websteroids z Mozilla Firefox krok 2

Jiný způsob:

Uživatelé, kteří mají problémy s odstraněním přesměrování na reklama websteroids mohou obnovit nastavení prohlížeče Mozilla Firefox na výchozí.

Otevřete Mozilla Firefox, v pravém horním rohu okna klikněte na Firefox, firefox menu icon v otevřeném menu klikněte na ikonu Otevřít nabídku s nápovědou, firefox help menu

Obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox - přístup k nastavení

Zvolte Technické informace.

Obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox - přístup k nastavení

V otevřeném okně, klikněte na tlačítko the Obnovit aplikaci Firefox.

Obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox - Kliknutí na tlačítko Resetovat

V otevřením okně následně potvrďte svojí volbu obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox kliknutím na tlačítko Obnovit Firefox.

Obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox - potvrzení obnovy

safari browser logoOdstranění škodlivých rozšíření ze Safari:

odstranění adwaru ze safari krok 1 - přístup k Předvolbám

Ujistěte, že je Váš Safari prohlížeč aktivní a klikněte na Safari a zvolte Předvolby....

odstranění adwaru ze safari krok 2 - odstranění rozšíření

V otevřeném okně Předvoleb přejděte do záložky Rozšíření. Zde vyhledejte veškerá podezřelá nedávno nainstalovaná rozšíření a klikněte na Odinstalovat.

Jiný způsob:

Ujistěte, že je Váš Safari prohlížeč aktivní a klikněte na Safari. V rozbalovacím menu následně vyberte možnost Smazat historii a data stránek...

resetování safari krok 1

V otevřeném okně vyberte veškerá historie a klikněte na tlačítko Smazat historii.

resetování safari krok 2

Shrnutí:

Shrnutí adwarový programNejčastěji adware nebo potenciálně nevyžádané aplikace pronikají do prohlížečů prostřednictvím stahování bezplatného softwaru. Vezměte prosím na vědomí, že nejbezpečnějším zdrojem, ze kterého je možné software bezplatně stáhnout, jsou přímo internetové stránky tvůrce. Pro vyhnutí se instalaci adwaru se tak vyplatí být náležitě ostražitý, a to zejména při stahování a instalaci bezplatného softwaru. V instalačním procesu bezplatného programu volte možnosti vlastní nebo pokročilé instalace - tímto krokem umožníte odhalení veškerých potenciálně nevyžádaných aplikací, k jejichž instalaci by došlo současně s instalací Vámi zvoleného bezplatného programu.

Pomoc při odstraňování:
V případě, že se při odstraňování reklama websteroids z Vašeho počítače vyskytnuly problémy, požádejte prosím o pomoc v našem fóru pro odstranění malware.

Přidejte komentář:
V případě, že máte o reklama websteroids nebo o jeho odstranění doplňující informace, podělte se prosím o svůj názor v sekci níže.

Zdroj: https://www.pcrisk.com/removal-guides/7480-websteroids-virus

▼ Přidat komentář

Naše příruky pro odstranění malwaru jsou zdarma. Chcete-li nás podpořit, můžete nám zaslat i drobný finanční příspěvek.

Instrukce pro odstranění v dalších jazycích
Jak odinstalovat Websteroids Virus
QR kód
Reklama Websteroids QR kód
Načtením tohoto QR kódu budete mít možnost snadného přístupu k odstranění Reklama Websteroids reklam na Vašem mobilním zařízení.