FacebookTwitterLinkedIn

Reklama Scorpion Saver

Známý též jako: Scorpion Saver Virus
Druh: Adware
Stupe poškození: Stední

Návod pro odstranění reklamy Scorpion Saver

Co je Scorpion Saver?

Scorpion Saver je potenciálně nevyžádaná aplikace, která se instaluje na internetové prohlížeče (Internet Explorer, Google Chrome a Mozilla Firefox) spolu se zdarma staženým softwarem z internetu. Po úspěšném proniknutí do systému tento prohlížečový doplněk generuje rušivou reklamu, která se zobrazuje zejména při procházení stránek s online nakupováním, jako jsou např. Best Buy, Expedia, Walmart, apod. Jakkoliv mnozí počítačoví uživatelé označují Scorpion Saver jako virus, technicky vzato se o virus nejedná - předmětný plugin náleží do kategorie potenciálně nevyžádaných aplikací nebo adware. Nevyžádaná instalace je přitom ve většině případů způsobena tzv. stahovacími klienty, kteří jsou využíváni internetovými stránkami nabízející stahování programů zdarma. Spravují stahovací proces vybraného bezplatného softwaru, mimo to ale též nabízí instalaci a stažení podporovaného prohlížečového doplňku - neopatrný postup při stahování tak snadno může vést právě až k instalaci Scorpion Saveru nebo jiného adware do Vašeho počítače.

Chcete-li se instalaci popisovaných nevyžádaných aplikací vyhnout, měli byste být zejména ostražití při stahování bezplatného softwaru z internetu, a to obvzláště pokud stahování probíhá prostřednictvím stahovacího klienta. V takovém případě se vždy ujistěte, že jste odšktnuli instalaci doporučovaného nebo navrhovaného prohlížečového rozšíření, které je Vám nabízeno v průběhu instalace. V případě, že konkrétní stahovací klient nedovolí bez instalace doplňku pokračovat ve stahování zvoleného bezplatného programu, doporučujeme Vám předmětné stahování ukončit a pokusit se stáhnout si předmětný program z jiného zdroje. Scorpion Saver sice není virus, avšak způsobuje zpomalení internetového prohlížení, snižuje výkon počítače a zobrazuje rušivou kuponovou reklamu, v neposlední řadě též může způsobit až ohrožení Vašeho soukromí. V této souvislosti se proto doporučuje jej z počítače odstranit.

Scorpion Saver

Scorpion Saver se podobá jinému adwaru, který se šíří pomocí bezplatného stahování softwaru jako je např. Lucky Leap, Shopping Chip, Search Deals a mnohé další. Tvůrci takovýchto potenciálně nevyžádaných programů šíří své výtvory nejčastěji pomocí klamavé marketingové strategie zvané svazování (bundling). Princip této strategie je přitom takový, že adware je "přidružen" že bezplatnému stahovanému softwaru. Po instalaci následně Scorpion Saver zobrazuje nevyžádanou reklamu - ve formě odkazů (hyperlinková reklama), sleduje a zaznemenává údaje o navštívených stránkách a dále zobrazuje nevyžádanou reklamu na základě vyhledávaných slov na konkrétních vyhledávacích stránkácj. Pro odstranění tohoto potenciálně nevyžádaného programu postupujte podle následující příručky pro odstranění.

Rychlé menu:

Odstranění Scorpion Saver:

Uživatelé Windows 10:

Přístup k Programům (odinstalovat) ve Windows 10

Klikněte pravým tlačítkem myši do levého dolního rohu obrazovky, v menu Rychlý přístup zvolte Ovládací panely. V otevřeném okně následně zvolte Programy a funkce.

Uživatelé Windows 7:

Přístup k Programy (odinstalovat) ve Windows 7

Klikněte na Start ("Windows logo" v levém dolním rohu plochy), zvolte Ovládací panely. Přejděte na Programy a klikněte na Odinstalovat program.

Uživatelé macOS (OSX):

Odinstalování aplikace v OSX (Mac)

Klikněte na Finder, na otevřené obrazovce zvolte Aplikace. Přetáhněte danou aplikaci ze složky Aplikace do Koše (v Docku), poté klikněte pravým tlačítkem na ikonu Koše a zvolte Vysypat koš .

Scorpion Saver odinstalace

V odinstalovaných programech najděte "ScorpionSaver", vyberte jej a klikněte na "Odinstalovat" nebo "Odebrat". 

Po odstranění LinkSwift zkontrolujte, zda ve Vašem počítači nezůstaly ještě nějaké nevyžádané části nebo malwarové infekce. Doporučovanýž antispywarový software.

▼ Stáhnout odstraňovač Scorpion Saver Virus

Stažením kteréhokoliv softwaru ze seznamu na našich internetových stránkách souhlasíte s našimi zásadami ochrany osobních údajů a smluvními podmínkami. Veškeré námi doporučované produkty byly podrobně testovány a schváleny našimi specialisty, jakožto jedny z nejlepších řešení pro odstraňování internetových hrozeb.

Odstranění Scorpion Saver z internetových prohlížečů:

Video zobrazující postup pro odstranění případně nevyžádaných prohlížečových doplňků (add-onů):

Internet Explorer logo Odstranění škodlivých doplňků z Internet Exploreru:

Odstranění Scorpion Saver z Internet Explorer krok 1

Klikněte na ikonu "Nástroje" Internet Explorer options icon (v pravém horním rohu) zvolte "Spravovat doplňky". Vyhledejte "ScorpionSaver" a zakažte jej.

Odstranění Scorpion Saver z Internet Explorer krok 2

Jiný způsob:

V případě, že problémy s odstraňováním přesměrování na scorpion saver virus přetrvávají, obnovte nastavení prohlížeče Internet Explorer na výchozí.

Uživatelé Windows XP: Klikněte na Start, následně na Spusti, a v otevřením okně zadejte inetcpl.cpl. V nově zobrazeném okně přejděte do záložky Upřesnit a klikněte na Obnovit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows XP

Uživatelé Windows Vista a Windows 7: Klikněte na logo Windows, do vyhledávacího pole zadejte inetcpl.cpl a klikněte enter. V otevřeném okně přejděte do záložky Upřesnit a klikněte na Obnovit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 7

Uživatelé Windows 8: Otevřete Internet Explorer a klikněte na ikonu ozubeného kola. Zvolte Možnosti internetu.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 8 - přístup

V otevřeném okně přejděte do záložky Upřesnit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 8 - Záložka Pokročilého nastavení

Klikněte na tlačítko Obnovit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 8 - klikněte na tlačítko Obnovit v Záložce Upřesnit

Volbu obnovy výchozího nastavení Internet Exploreru potvrďte kliknutím na tlačítko Obnovit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 8 - potvrzení obnovení výchozího nastavení

Google Chrome logoOdstranění škodlivých rozšíření z Google Chrome:

Odstranění Scorpion Saver z Google Chrome krok 1

Klikněte v Chrome menu na ikonu řádků Google Chrome options icon (v pravém horním rohu) zvolte "Nástroje" a klikněte na "Rozšíření". Vyhledejte "ScorpionSaver", zvolte jej a následně klikněte na ikonu odpadkového koše.

Odstranění Scorpion Saver z Google Chrome krok 2

Jiný způsob:

V případě, že problémy s odstraňováním přesměrování na scorpion saver virus přetrvávají, obnovte výchozí nastavení prohlížeče Google Chrome. Klikněte v menu prohlížeče Chrome na ikonu Google Chrome options icon (v pravém horním rohu) a zvolte Nástroje. V rozbaleném menu následně vyberte Rozšíření. V otevřeném okně zvolte Nastavení (v levém rohu obrazovky). Přejděte dolu na konec okna a následně klikněte na odkaz Zobrazit rozšířená nastavení….

Obnovení výchozího nastavení Google Chrome - přístup k nastavení

Následně dole na obrazovce klikněte na tlačítko Reset nastavení.

Obnovení výchozího nastavení Google Chrome - přístup k nastavení

V otevřeném okně potvrďte svoji volbu obnovy výchozího nastavení Google Chrome kliknutím na tlačítko Resetovat.

RObnovení výchozího nastavení Google Chrome - potvrzení obnovy kliknutím na tlačítko Resetovat nastavení

Mozilla Firefox logoOdstranění škodlivých pluginů z Mozilla Firefox:

Odstranění Scorpion Saver z Mozilla Firefox krok 1

Klikněte ve Firefox menu na ikonu řádky firefox menu icon (v pravém horním rohu hlavního okna) zvolte "Doplňky". Klikněte na "Rozšíření" a zakažte tento doplňek: "ScorpionSaver".

Odstranění Scorpion Saver z Mozilla Firefox krok 2

Jiný způsob:

Uživatelé, kteří mají problémy s odstraněním přesměrování na scorpion saver virus mohou obnovit nastavení prohlížeče Mozilla Firefox na výchozí.

Otevřete Mozilla Firefox, v pravém horním rohu okna klikněte na Firefox, firefox menu icon v otevřeném menu klikněte na ikonu Otevřít nabídku s nápovědou, firefox help menu

Obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox - přístup k nastavení

Zvolte Technické informace.

Obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox - přístup k nastavení

V otevřeném okně, klikněte na tlačítko the Obnovit aplikaci Firefox.

Obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox - Kliknutí na tlačítko Resetovat

V otevřením okně následně potvrďte svojí volbu obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox kliknutím na tlačítko Obnovit Firefox.

Obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox - potvrzení obnovy

safari browser logoOdstranění škodlivých rozšíření ze Safari:

odstranění adwaru ze safari krok 1 - přístup k Předvolbám

Ujistěte, že je Váš Safari prohlížeč aktivní a klikněte na Safari a zvolte Předvolby....

odstranění adwaru ze safari krok 2 - odstranění rozšíření

V otevřeném okně Předvoleb přejděte do záložky Rozšíření. Zde vyhledejte veškerá podezřelá nedávno nainstalovaná rozšíření a klikněte na Odinstalovat.

Jiný způsob:

Ujistěte, že je Váš Safari prohlížeč aktivní a klikněte na Safari. V rozbalovacím menu následně vyberte možnost Smazat historii a data stránek...

resetování safari krok 1

V otevřeném okně vyberte veškerá historie a klikněte na tlačítko Smazat historii.

resetování safari krok 2

Shrnutí:

Shrnutí adwarový programNejčastěji adware nebo potenciálně nevyžádané aplikace pronikají do prohlížečů prostřednictvím stahování bezplatného softwaru. Vezměte prosím na vědomí, že nejbezpečnějším zdrojem, ze kterého je možné software bezplatně stáhnout, jsou přímo internetové stránky tvůrce. Pro vyhnutí se instalaci adwaru se tak vyplatí být náležitě ostražitý, a to zejména při stahování a instalaci bezplatného softwaru. V instalačním procesu bezplatného programu volte možnosti vlastní nebo pokročilé instalace - tímto krokem umožníte odhalení veškerých potenciálně nevyžádaných aplikací, k jejichž instalaci by došlo současně s instalací Vámi zvoleného bezplatného programu.

Pomoc při odstraňování:
V případě, že se při odstraňování scorpion saver virus z Vašeho počítače vyskytnuly problémy, požádejte prosím o pomoc v našem fóru pro odstranění malware.

Přidejte komentář:
V případě, že máte o scorpion saver virus nebo o jeho odstranění doplňující informace, podělte se prosím o svůj názor v sekci níže.

Zdroj: https://www.pcrisk.com/removal-guides/7416-scorpion-saver-ads

▼ Přidat komentář

Naše příruky pro odstranění malwaru jsou zdarma. Chcete-li nás podpořit, můžete nám zaslat i drobný finanční příspěvek.

Instrukce pro odstranění v dalších jazycích
Odstranení Reklama Scorpion Saver resetováním prohlížece
Jak odinstalovat Reklama Scorpion Saver
QR kód
Scorpion Saver Virus QR kód
Načtením tohoto QR kódu budete mít možnost snadného přístupu k odstranění Scorpion Saver Virus reklam na Vašem mobilním zařízení.