FacebookTwitterLinkedIn

You-Bar Virus

Známý též jako: Reklama You-Bar
Druh: Adware
Stupe poškození: Stední

Návod pro odstranění reklamy You-Bar

Co je You-Bar?

You-Bar je prohlížečový doplněk z dílny WW3 LLC, který slibuje podpořit interakci uživatele s internetovými stránkami lepším vykreslováním grafiky, textu, nebo dalšími funkcemi uvnitř prohlížeče. Jakkoliv se takovéto prohlášení může zdát jako reálné, internetoví uživatelé by měli vědět, že ve skutečnosti je doplněk You-Bar adwarem, resp. potenciálně nevyžádanou aplikací. Toto rozšíření nemá žádnou přidanou hodnotu; kromě toho zpomaluje prohlížeč, zobrazuje rušivou reklamu a může vést až k virové nebo malwarové infekci.

Rozšíření se instaluje na internetové prohlížeče (Internet Explorer, Google Chrome a Mozilla Firefox) spolu se zdarma staženým softwarem z internetu, a to prostřednictvím stahovacích klientů nebo falešného stahování. Například se mohou uživatelé nechat oklamat domnělou instalací aktualizace prohlížeče nebo Javy. Po dokončení instalace začne tento doplněk sledovat a zaznamenávat navštívené IP adresy, jedinečná identifikační čísla, verzi operačního systému, navštívené URL, informace o prohlížečích, vyhledávaná slova, zobrazené stránky apod. Nadto tento doplněk generuje velké množství reklamy, a to jak ve formě vyhledávacích odkazů, banerů, intextové reklamy, atd. V případě, že se Vám při prohlížení internetu zobrazují reklamy "MyInfotopia", můžete si být jisti, že byl Váš počítač zasažen You-Bar adwarem; jelikož se jedná o potenciálně nevyžádanou aplikaci, doporučujeme Vám jí z Vašeho počítače neprodleně odstranit.

You-Bar virus

You-Bar může být ohrožením uživatelské soukromí, nadto kliknutí na reklamu třetích stran může vést až k ohrožení počítače malwarem nebo virovou infekcí. Internetoví uživatelé by si měli uvědomit, že v současné době je většina bezplatného stahování realizována ne z čistého altruismu, ale aby ve finále takto poskytované služby byly pro poskytovatele ziskové. Opatrnost by měly být samozřejmostí zejména v případě stahování softwaru prostřednictvím tzv. stahovacích klientů, tj. malých programů, které spravují stahovací a instalační proces. Svými charakteristikami je You-Bar podobný dalšímu adwaru, jako je Feven, Storimbo a Browsebit. Chcete-li se instalaci popisovaných nevyžádaných aplikací vyhnout, měli byste být ostražití při jednotlivých krocích instalace stahovaného softwaru a odškrtnout možnost instalace nabízeného prohlížečového doplňku. Samozřejmostí je potom ignorovat falešná vyskakovací okna s reklamu, vyzývající k aktualizaci prohlížeče, Javy, apod., neboť se jedná o způsob, jakým chtěji kybernetičtí zločinci pouze zmást nepozorné uživatele. V případě, že se Vám zobrazují reklamy You-Bar (viz snímek nahoře), postupujte pro odstranění tohoto adwaru z internetových prohlížečů podle následující příručky pro odstranění.

Rychlé menu:

Odstranění viru You-Bar:

Uživatelé Windows 10:

Přístup k Programům (odinstalovat) ve Windows 10

Klikněte pravým tlačítkem myši do levého dolního rohu obrazovky, v menu Rychlý přístup zvolte Ovládací panely. V otevřeném okně následně zvolte Programy a funkce.

Uživatelé Windows 7:

Přístup k Programy (odinstalovat) ve Windows 7

Klikněte na Start ("Windows logo" v levém dolním rohu plochy), zvolte Ovládací panely. Přejděte na Programy a klikněte na Odinstalovat program.

Uživatelé macOS (OSX):

Odinstalování aplikace v OSX (Mac)

Klikněte na Finder, na otevřené obrazovce zvolte Aplikace. Přetáhněte danou aplikaci ze složky Aplikace do Koše (v Docku), poté klikněte pravým tlačítkem na ikonu Koše a zvolte Vysypat koš .

You-bar odinstalace

V odinstalovaných programech najděte "You-Bar" vyberte jej a klikněte na "Odinstalovat" nebo "Odebrat".  

Po odstranění You-Bar zkontrolujte, zda ve Vašem počítači nezůstaly ještě nějaké nevyžádané části nebo malwarové infekce. Doporučovaný antispywarový software.

▼ Stáhnout odstraňovač Reklama You-Bar

Stažením kteréhokoliv softwaru ze seznamu na našich internetových stránkách souhlasíte s našimi zásadami ochrany osobních údajů a smluvními podmínkami. Veškeré námi doporučované produkty byly podrobně testovány a schváleny našimi specialisty, jakožto jedny z nejlepších řešení pro odstraňování internetových hrozeb.

Odstranění You-Bar z internetových prohlížečů:

Video zobrazující postup pro odstranění případně nevyžádaných prohlížečových doplňků (add-onů):

Internet Explorer logo Odstranění škodlivých doplňků z Internet Exploreru:

 Odstranění You-bar z Internet Exploreru krok 1

Klikněte na ikonu "Nástroje" Internet Explorer options icon (v pravém horním rohu) zvolte "Spravovat doplňky". Vyhledejte "You-bar" a zakažte jej.

Odstranění You-bar z Internet Exploreru krok 2

Jiný způsob:

V případě, že problémy s odstraňováním přesměrování na reklama you-bar přetrvávají, obnovte nastavení prohlížeče Internet Explorer na výchozí.

Uživatelé Windows XP: Klikněte na Start, následně na Spusti, a v otevřením okně zadejte inetcpl.cpl. V nově zobrazeném okně přejděte do záložky Upřesnit a klikněte na Obnovit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows XP

Uživatelé Windows Vista a Windows 7: Klikněte na logo Windows, do vyhledávacího pole zadejte inetcpl.cpl a klikněte enter. V otevřeném okně přejděte do záložky Upřesnit a klikněte na Obnovit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 7

Uživatelé Windows 8: Otevřete Internet Explorer a klikněte na ikonu ozubeného kola. Zvolte Možnosti internetu.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 8 - přístup

V otevřeném okně přejděte do záložky Upřesnit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 8 - Záložka Pokročilého nastavení

Klikněte na tlačítko Obnovit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 8 - klikněte na tlačítko Obnovit v Záložce Upřesnit

Volbu obnovy výchozího nastavení Internet Exploreru potvrďte kliknutím na tlačítko Obnovit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 8 - potvrzení obnovení výchozího nastavení

Google Chrome logoOdstranění škodlivých rozšíření z Google Chrome:

Odstranění You-bar z Google Chrome krok 1

Klikněte v Chrome menu na ikonu řádků Google Chrome options icon (v pravém horním rohu) zvolte "Nástroje" a klikněte na "Rozšíření". Vyhledejte "You-Bar", zvolte jej a následně klikněte na ikonu odpadkového koše.

Odstranění You-bar z Google Chrome krok 2

Jiný způsob:

V případě, že problémy s odstraňováním přesměrování na reklama you-bar přetrvávají, obnovte výchozí nastavení prohlížeče Google Chrome. Klikněte v menu prohlížeče Chrome na ikonu Google Chrome options icon (v pravém horním rohu) a zvolte Nástroje. V rozbaleném menu následně vyberte Rozšíření. V otevřeném okně zvolte Nastavení (v levém rohu obrazovky). Přejděte dolu na konec okna a následně klikněte na odkaz Zobrazit rozšířená nastavení….

Obnovení výchozího nastavení Google Chrome - přístup k nastavení

Následně dole na obrazovce klikněte na tlačítko Reset nastavení.

Obnovení výchozího nastavení Google Chrome - přístup k nastavení

V otevřeném okně potvrďte svoji volbu obnovy výchozího nastavení Google Chrome kliknutím na tlačítko Resetovat.

RObnovení výchozího nastavení Google Chrome - potvrzení obnovy kliknutím na tlačítko Resetovat nastavení

Mozilla Firefox logoOdstranění škodlivých pluginů z Mozilla Firefox:

Odstranění You-bar z Mozilly Firefox krok 1

Klikněte ve Firefox menu na ikonu řádky firefox menu icon (v pravém horním rohu hlavního okna) zvolte "Doplňky". Klikněte na "Rozšíření" a zakažte tento doplňek: "You-Bar".

Odstranění You-bar z Mozilly Firefox krok  2

Jiný způsob:

Uživatelé, kteří mají problémy s odstraněním přesměrování na reklama you-bar mohou obnovit nastavení prohlížeče Mozilla Firefox na výchozí.

Otevřete Mozilla Firefox, v pravém horním rohu okna klikněte na Firefox, firefox menu icon v otevřeném menu klikněte na ikonu Otevřít nabídku s nápovědou, firefox help menu

Obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox - přístup k nastavení

Zvolte Technické informace.

Obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox - přístup k nastavení

V otevřeném okně, klikněte na tlačítko the Obnovit aplikaci Firefox.

Obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox - Kliknutí na tlačítko Resetovat

V otevřením okně následně potvrďte svojí volbu obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox kliknutím na tlačítko Obnovit Firefox.

Obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox - potvrzení obnovy

safari browser logoOdstranění škodlivých rozšíření ze Safari:

odstranění adwaru ze safari krok 1 - přístup k Předvolbám

Ujistěte, že je Váš Safari prohlížeč aktivní a klikněte na Safari a zvolte Předvolby....

odstranění adwaru ze safari krok 2 - odstranění rozšíření

V otevřeném okně Předvoleb přejděte do záložky Rozšíření. Zde vyhledejte veškerá podezřelá nedávno nainstalovaná rozšíření a klikněte na Odinstalovat.

Jiný způsob:

Ujistěte, že je Váš Safari prohlížeč aktivní a klikněte na Safari. V rozbalovacím menu následně vyberte možnost Smazat historii a data stránek...

resetování safari krok 1

V otevřeném okně vyberte veškerá historie a klikněte na tlačítko Smazat historii.

resetování safari krok 2

Shrnutí:

Shrnutí adwarový programNejčastěji adware nebo potenciálně nevyžádané aplikace pronikají do prohlížečů prostřednictvím stahování bezplatného softwaru. Vezměte prosím na vědomí, že nejbezpečnějším zdrojem, ze kterého je možné software bezplatně stáhnout, jsou přímo internetové stránky tvůrce. Pro vyhnutí se instalaci adwaru se tak vyplatí být náležitě ostražitý, a to zejména při stahování a instalaci bezplatného softwaru. V instalačním procesu bezplatného programu volte možnosti vlastní nebo pokročilé instalace - tímto krokem umožníte odhalení veškerých potenciálně nevyžádaných aplikací, k jejichž instalaci by došlo současně s instalací Vámi zvoleného bezplatného programu.

Pomoc při odstraňování:
V případě, že se při odstraňování reklama you-bar z Vašeho počítače vyskytnuly problémy, požádejte prosím o pomoc v našem fóru pro odstranění malware.

Přidejte komentář:
V případě, že máte o reklama you-bar nebo o jeho odstranění doplňující informace, podělte se prosím o svůj názor v sekci níže.

Zdroj: https://www.pcrisk.com/removal-guides/7467-you-bar-virus

▼ Přidat komentář

Naše příruky pro odstranění malwaru jsou zdarma. Chcete-li nás podpořit, můžete nám zaslat i drobný finanční příspěvek.

Instrukce pro odstranění v dalších jazycích
Jak odinstalovat You-Bar Virus
QR kód
Reklama You-Bar QR kód
Načtením tohoto QR kódu budete mít možnost snadného přístupu k odstranění Reklama You-Bar reklam na Vašem mobilním zařízení.