FacebookTwitterLinkedIn

Antivirus Plus 2014

Známý též jako: Antivirus Plus 2014 Falešný antivirus
Stupe poškození: Vysoké

Návod pro odstranění Antivirus Plus 2014

Antivirus Plus 2014 je školdivý antivirový program, který předstírá, že rozpoznal ve Vašem počítači rizikovou malwarovou infekci, a který chce uživatele přimět k zakoupení bezcenného licenčního klíče. Tento software pochází z dílny kybernetických zločinců, kteří jej šíří prostřednictvím emailových zpráv, P2P sítí, nebezpečných internetových stránek, apod. Po úspěšném proniknutí do systému tento falešný antivirový program začne předstírat provádění bezpečnostní kontroly. Po méně než minutě Antivirus Plus 2014 uvede, že byla kontrola dokončena a že byly nalezeny různé virové a malwarové infekce. Pro odstranění domnělých bezpečnostních hrozeb je nabízeno rešení v podobě "aktivace plné ochrany" (tj. zakoupení licenčního kódu k programu). Počítačový uživatelé by se neměli nechat tímto falešným upozorněním zmást; ve skutečnosti k provedení žádné bezpečnostní kontroly nedošlo a nalezené programy jsou programy, které se v počítači běžně nalézají.

Tento program je naprostý podvod, který varuje před nalezenými údajnými hrozbami (15 bezvýznamných souborů), a to na každém počítači. Program pochází z rodiný falešných antivirových programů, zvané FakeRean, dříve známé v jiných variantách pod názvy Internet Security a System Protection. V případě, že ve Vašem počítači Antivirus Plus 2014 provádí bezpečnostní infekce, buďte si jisti, že byl Váš počítač napaden falešným antivirovým programem - ingorujte proto zobrazované bezpečnostní výstrahy a varovné zprávy a postupujte tak, aby jste tento program z Vašeho počítače odstranili.

Antivirus Plus 2014

Počítačoví uživatelé by si měli být vědomi, že Antivirus Plus 2014 nemá žádnou virovou databázi ani systém rozpoznávání virových infekcí; jde o podvod z dílny internetových zločinců. Zakoupení licenčního klíče se tak fakticky rovná zaslání peněz přímo těmto zločincům, nadto jimi poskytujete cenné a citlivé údaje o své platební kartě, což může vést k dalšímu zcizení peněž v budoucnu. Uživatelé, kteří již omylem předmětný škodlivý program zakoupili by tak měli bezprostředně kontaktovat správce svých kreditních karet a vysvětlit jim, že se stali obětí podvodu, který je přiměl k nákupu zcela bezcenného údajného antivirového programu. Pokud se jedná o ochranu počítače, je nejlepším způsobem zakoupení originální verze skutečného antivirového nebo antispywarového programu; samozřejmostí je přitom pravidelná aktualizace instalovaných programů i operačního systému. V případě, že je Váš počítač programem Antivirus Plus 2014 zasažen, postupujte podle následující příručky pro odstranění.

Falešné vyskakující zprávy programu, které mají počítačové uživatele vyděsit a vyvolat dojem, že došlo k zasažení počítače vysoce rizikovým malwarem:

Firefox.exe can not start - File Firefox.exe is infected by W32/Blaster.worm Please activate Antivirus Plus 2014 to protect your computer.

Security Warning! - Malicious program has been detected. Click here to protect your computer.

Antivirus Plus 2014 has found 12 useless and UNWANTED files on your computer! Potentially dangerous files were found on your system during the last scan! It is strongly recommended that you remove them immediately.

Odstranění Antivirus Plus 2014:

Tento falešný antivirový program blokuje spuštění internetových prohlížečů i dalších instalovaných programů, tudíž je v tomto ohledu jeho odstranění poněkud složitější záležitostí. Následující příručka Vám proto ukáže, jak program zablokovat přejměnováním jeho spouštěcího (exe) souboru. Po úspěšné infiltraci, antivirový program vytvoří na ploše zástupce se jménem "Antivirus Plus 2014."

Antivirus Plus 2014 ikona na ploše

Klikněte pravým tlačítkem myši na tuto ikonu a zvolte "Vlastnosti":

Antivirus Plus 2014 nastavení ikony

V otevřeném okně klikněte na tlačítko "Najít cíl":

Antivirus Plus 2014 nastavení ikony

V otevřeném okně klikněte pravým tlačítkem na zvolený soubor a klikněte na "Přejmenovat":

Antivirus Plus 2014 - změna jména spouštěcího souboru

Změňťe jméno spuštěcího souboru Antivirus Plus 2014 na fake.exe (nebo jakýkoliv jiný název).

Antivirus Plus 2014 změna jména spouštěcího souboru

Restartujte počítač.

Po restartování počítače by neměl být Antivirus Plus 2014 nadále aktivní - budete mít přístup k internetu a můžete provádět dříve zablokované operace. Nyní si můžete stáhnout doporučovaný antispywarový software a odstranit předmětný falešný antivirový program ze svého počítače úplně.

▼ Stáhnout odstraňovač Antivirus Plus 2014 Falešný antivirus

Odtranění Antivirus Plus 2014 pomocí aktivačního klíče:

Krok 1
Klikněte na "Získat plnou ochranu" v levém dolním rohu hlavního okna antivirového programu, v registračním okně zadejte falešnou emailovou adresu, a do registračního pole pro zadání kódu vložte tento klíč: Y68REW-T76FD1-U3VCF5A. Následně klikněte na "Potvrdit aktivaci".

Zkusit můžete též tyto registrační klíče:

Y86REW-T75FD5-U9VBF4A
Y76REW-T65FD5-U7VBF5A

Aktivace Antivirus Plus 2014

Po zadání uvedeného registračního klíče Vám Antivirus Plus 2014 poděkuje za úspěšnou registraci a bude iniciovat odstraňování domnělých dříve nalezených bezpečnostních infekcí.

Uvědomte si však, že registrací Antivirus Plus 2014 tento program nebude odstraněn. Umožní však alespoň spuštění instalovaných programů a odblokuje přístup k internetu. Tento krok je tudíž pouze volitený; nicméně může odstraňovací proces alespoň zjednodušit. Pro plné odstranění Antivirus Plus 2014 z počítače přikročte k následujícímu:

Krok 2
Stáhněte si doporučovaný antispywarový software a odstraňte předmětný falešný antivirový program z počítače.

 

▼ Stáhnout odstraňovač Antivirus Plus 2014 Falešný antivirus

Stažením kteréhokoliv softwaru ze seznamu na našich internetových stránkách souhlasíte s našimi zásadami ochrany osobních údajů a smluvními podmínkami. Veškeré námi doporučované produkty byly podrobně testovány a schváleny našimi specialisty, jakožto jedny z nejlepších řešení pro odstraňování internetových hrozeb.

POZNÁMKA: V případě, že nemůže nástroj pro odstranění spustit nebo stáhnout, použijte soubor pro opravu registrů, který umožní spuštění aplikací. Klikněte na odkaz níže, po dokončení stahování klikněte na spustit a následně na OK.

Stáhnoutsoubor pro opravu registrů:

Windows 7 users:


Windows XP users:
Windows 8 users:
Windows Vista users:

Není-li možné antispywarový software nainstalovat, stáhněte si vlastní instalátor antispywarového softwaru, který byl vyvinut právě proto, aby dokázal obejít spwarové infekce a dokázal bezpečnostní programy bez problémů nainstalovat.

Jiný způsob (zablokovaný přístup k prohlížečům):

Nemůžete-li spustit internetový prohlíýeč (Internet Explorer, Google Chrome nebo Mozilla Firefox): Klikněte na Start a následně na Spustit. (Klikněte na logo Windows ve Windows 7 a Windows Vista)

Ve Windows XP, v řádku okna Spustit zadejte následující text:  www.pcrisk.com/download-spyware-remover a klikněte na ENTER. Ve Windows 7 a Windows Vista můžete tento text zadat přímo do vyhledávacího pole a stisknout ENTER.

Stáhnutí ostraňovače přes příkaz Spustit ve windows xp

Stáhnutí ostraňovače přes příkaz Spustit ve windows 7

Uživatelé Windows 8: Windows tlačítko + R, Zobrazí se okno Spustit. V otevřeném okně zadejte: www.pcrisk.com/installer.com a stiskněte ENTER

Windows 8 Spustit

Po stisknutí enteru se zobrazí stahování souboru, tj. doporučovaného antispywarového softwaru. Klikněte na spustit a dále postupujte podle zobrazovaných pokynů.

Odstranění Antivirus Plus 2014 prostřednictvím Nouzového režimu s prací v síti:

1. Uživatelé Windows XP a Windows 7: Během spuštění Vašeho počítače klikněte několikrát za sebou opakovaně na klávesu F8, dokud se Vám nezobrazí Windows menu, ve kterém vyberte ze seznamu Nouzový režim s prací v síti a stiskněte ENTER.

Nouzový režim s prací v síti

Video zobrazující spuštění Windows 7 v "Nouzovém režimu s prací v síti":

Uživatelé Windows 8: Najeďte na úvodní obrazovku Windows 8, zadejte Pokročilé, ve výsledcích vyhledávání zvolte Nastavení. Klikněte na Pokročilé možnosti spuštění, v otevřeném okně "Obecné nastavení počítače" zvolte Pokročilé spuštění. Klikněte na  tlačítko "Restartovat nyní". Váš počítač se nyní restartuje s menu Pokročilé možnosti spuštění. Klikněte na tlačítko "Řešení problémů" a poté klikněte na tlačítko "Pokročilé možnosti" Následně zvolte "Nastavení spuštění". Klikněte na tlačítko "Restartartovat". Váš počítač bude restartován s obrazovkou Nastavení spuštění. Stiskněte "5", spustí se Vám Nouzový režim s příkazovým řádkem.

Windows 8 Nouzový režim s prací v síti

Video zobrazující spuštění Windows 8 v "Nouzovém režimu s prací v síti":

2. Stáhněte si soubor fix.reg. Po stažení na tento soubor dvakrát klikněte a zvolte ANO pro potvrzení.

Odstraňte nastavení proxy v Internet Exploreru. Tento škodlivý antivirový program přidává do nastavení internetového připojení proxy, díky čemuž se při pokusu o připojení zobrazují různé chybové zprávy. Pro odstranění proxy: Otevřete Internet Explorer a klikněte na ikonu nástrojů. V rozbaleném menu zvolte "Možnosti internetu".

Odstranění nastavení proxy z Internet Exploreru krok 1

V otevřeném okně přejděte na záložku "Připojení".

Odstranění nastavení proxy z Internet Exploreru krok 2

V záložce "Připojení" klikněte na "Nastavení LAN".

Odstranění nastavení proxy z Internet Exploreru krok 3

V případě, že je "Použít pro LAN proxy server" zaškrnuto, odškrtněte tuto položku a klikněte na OK.

Odstranění nastavení proxy z Internet Exploreru krok 43. Stáhněte si antispywarový software a proveďte úplné odstranění falešného antiviru z počítače.

Další známé nástroje pro odstranění Antivirus Plus 2014 "designed to protect":

Shrnutí:

Falešné antivirové programy (známí též jako "škodlivé antivirové programy" nebo "scareware") jsou takové aplikace, které se snaží počítačové uživatele přimět k zaplacení neexistentních plných verzí programů, aby tak mohlo dojít k odstranění údajně nalezených bezpečnostních infekcí (ačkoliv je počítače ve skutečnosti čistý). Tyto škodlivé programy jsou vyvíjeny počítačovými zločinci, které je vyvíjí tak, aby vypadaly přesně jako legitimní a legální antivirové softwarové programy. Nejčastěji tyto škodlivé antivirové programy pronikají do počítače prostřednictvím vyskakovacích oken nebo upozornění, které se uivatelům zobrazují při prohlížení internetu a následným stažením do počítače. Dalším klamavou strategií pro šíření scarewaru jsou tzv. exploit kity, infikované emailové zprávy, online reklamní sítě, stahování souborů z cizích počítačů či dokonce přímé telefonáty uživatelům nabízející bezplatnou podporu.

Počítač, který byl falešným antivirovým programem infikován, může být současně napaden i jiným druhem malwaru, neboť falešné antivirové prgoramy bývají nezřídka doprovázeny též trojskými koni a exploit kity. Za zmínku v tomto ohledu stojí, že malware, který počítač zasáhnul, v operačním systému poškozeného uživatele zůstává bez ohledu na to, zda dojde či nedojde k zaplacení a pořízení údajné plné verze programu. Zde je níže uvedeno několik falešných bezpečnostních zpráv, užívaných při šíření antiviru antivirus plus 2014 falešný antivirus:

Falešná vyskakovací zpráva užívaná při šíření falešného antivirového programu, příklad 1

Falešná vyskakovací zpráva užívaná při šíření falešného antivirového programu, příklad 2

Počítačoví uživatelé, kteří se s infekcí falešným bezpečnostním softwarem potýkají, by v žádném případě neměli zakupovat jeho "plnou" verzi, neboť zaplacením na licenční kód fakticky dochází pouze k odeslání peněz a bankovních údajů kyberzločincům. Uživatelé, kteří již čísla svých kreditních karet (případně jiné důvěrné informace) poskytnuli, by měli neprodleně kontaktovat vydavatele, resp. správce kreditní karty, tak aby nedošlo k jejímu zneužití, a informovat je o tom, že se stali obětí podvodného nákupu bezpečnostního softwaru. Níže je uveden snímek stránky, jež má přimět uživatele k zakoupení neexistující plné verze antivirus plus 2014 falešný antivirus a jiných škodlivých antivirových programů:

Příklad internetové stránky sloužící k získání platebních informací

Pro ochranu počítače před antivirus plus 2014 falešný antivirus a dalšími škodlivými antivirovými programy by měli uživatelé:

  • Mít operační systém a instalované programy vždy aktualizované.
  • Používat legitimní antivirové a antispywarové programy.
  • Být ostražití při klikání na odkazy na sociálních sítích a v emailových zprávách.
  • Nedůvěřovat vyskovacích zprávám, které uvádějí, že je počítač nakažen a nabízí Vám stažení bezpečnostního softwaru.

c falešným antivirovým programem:

  • Rušivá vyskakující bezpečnostní varování.
  • Upozornění na upgradování a pořízení placené verze programu pro odstranění údajně nalezeného malware.
  • Zpomalení výkonu počítače.
  • Zablokování aktualizací Windows.
  • Zablokovaný správce úloh.
  • Zablokované internetové prohlížeče nebo nemožnost navštívit internetové stránky prodejců legitimních antivirových programů.

V případě, že máte o antivirus plus 2014 falešný antivirus nebo o jeho odstranění další informace, sdílejte prosím své poznatky níže v sekci komentáře.

Zdroj: https://www.pcrisk.com/removal-guides/7468-antivirus-plus-2014

▼ Přidat komentář

Naše příruky pro odstranění malwaru jsou zdarma. Chcete-li nás podpořit, můžete nám zaslat i drobný finanční příspěvek.

Instrukce pro odstranění v dalších jazycích
QR kód
Antivirus Plus 2014 Falešný antivirus QR kód
Načtením tohoto QR kódu budete mít možnost snadného přístupu k odstranění Antivirus Plus 2014 Falešný antivirus reklam na Vašem mobilním zařízení.