FacebookTwitterLinkedIn

Reklama Feven

Známý též jako: Feven Virus
Druh: Adware
Stupe poškození: Stední

Návod pro odstranění Feven

Co je Feven?

Feven je potenciálně nevyžádaná aplikace pocházejí z dílny Brightcircle Investments Limited. Tento prohlížečový doplněk je šířen prostřednictvím stahování bezplatného softwaru přes stahovací klienty a nejčastěji se instaluje na internetové prohlížeč (Internet Explorer, Google Chrome a Mozillu Firefox) bez souhlasu uživatele. Tvůrci tohoto rozšíření uvádějí, že uživatelům při online nakupování šetří jejich čas a peníze, jakkoliv tato funkce může být užitečná, Feven je třeba kategorizovat jako adware nebo potenciálně nevyžádanou aplikaci - a z tohoto důvodu se nedoporučuje jej užívat. Po úspěšném proniknutí do systému tento prohlížečový doplněk zobrazuje nevyžádanou reklamu, ať už jedná o kuponovou reklamu zobrazovanou při návštěvě konkrétních stránek s online nakupováním, Jollywallet kuponovou reklamu, vyskakující reklamu a Ads not by this site. Kliknutí na takovouto inzerci třetích stran přitom může vést k ohrožení bezpečnosti počítače či instalaci malware.

Nadto Feven zaznamenává údaje o prohlížení internetu uživatelem, přičemž takovýto postup může vést až k krádeži identity. Při provádění tohoto výzkumu bylo toto škodlivé prohlížečové rozšíření distribuována prostřednictvím falešných aktualizací internetových prohlížečů - klamavé reklamy ve vyskakujících oknech, která uživatele upozorňuje na zastaralost jím používané verze prohlížeče a která jej má zároveň přimět ke stažení, resp. instalaci Feven. Jakkoliv není předmětný plugin virus nebo malware, jeho instalace může vést až k ohrožení bezpečnosti či soukromí, a z tohoto důvodu se doporučuje adware z počítače odstranit.

Reklama Feven

Wajam je obdobný jiným potenciálně nevyžádaným aplikací, které se do počítače dostanou prostřednictvím stahování bezplatného sotfwaru pomocí tzv. stahovacích klientů, tj. např. Storimbo, SurfEnhance, WonderBrowse a mnohým dalším. Pro vyhnutí se instalaci nevyžádaných prohlížečových doplňků by měli být počítačoví uživatelé ostražití zejména při stahování bezplatného softwaru. V případě, že stahování probíhá prostřednictvím stahovacího klienta, vyplatí se projít si jednotlivé kroky instalaci a odškrtnout položky, které nabízejí instalaci prohlížečových doplňků. V současné době většina internetových stránek, nabízejících stahování freewaru (včetně download.com, softonic.com a mnohých dalších) využívá právě stahovací klienty, aby tím dosáhly zisku, díky čemuž může stahování Vámi vybraného programu ve výsledku skončit adwarovou infekcí. V případě, že se Vám reklamy "brought by Feven" při prohlížení internetu zobrazují, postupujte pro jejich odstranění podle následují příručky pro odstranění adwaru z Vašeho počítače.

Snímek klamavého bezplatného software, podporovaného doplňkěm Feven:

Feven instalátor

Rychlé menu:

Odstranění reklam Feven:

Uživatelé Windows 10:

Přístup k Programům (odinstalovat) ve Windows 10

Klikněte pravým tlačítkem myši do levého dolního rohu obrazovky, v menu Rychlý přístup zvolte Ovládací panely. V otevřeném okně následně zvolte Programy a funkce.

Uživatelé Windows 7:

Přístup k Programy (odinstalovat) ve Windows 7

Klikněte na Start ("Windows logo" v levém dolním rohu plochy), zvolte Ovládací panely. Přejděte na Programy a klikněte na Odinstalovat program.

Uživatelé macOS (OSX):

Odinstalování aplikace v OSX (Mac)

Klikněte na Finder, na otevřené obrazovce zvolte Aplikace. Přetáhněte danou aplikaci ze složky Aplikace do Koše (v Docku), poté klikněte pravým tlačítkem na ikonu Koše a zvolte Vysypat koš .

Feven odinstalace

V okně odebíraných programů, vyhledejte "Feven" zvolte jej a klikněte na " Odinstalovat" nebo "Odebrat".

Po odinstalování Feven zkontrolujte, zda ve Vašem počítači nezůstaly ještě nějaké nevyžádané části nebo případné malwarové infekce. Doporučovaný antispywarový software.

▼ Stáhnout odstraňovač Feven Virus

Stažením kteréhokoliv softwaru ze seznamu na našich internetových stránkách souhlasíte s našimi zásadami ochrany osobních údajů a smluvními podmínkami. Veškeré námi doporučované produkty byly podrobně testovány a schváleny našimi specialisty, jakožto jedny z nejlepších řešení pro odstraňování internetových hrozeb.

Odstranění reklamy Feven z internetových prohlížečů:

Video zobrazující postup pro odstranění případně nevyžádaných prohlížečových doplňků (add-onů):

Internet Explorer logo Odstranění škodlivých doplňků z Internet Exploreru:

 Odstranění reklamy Feven z Internet Exploreru krok 1

Klikněte na ikonu "Nástroje" Internet Explorer options icon (v pravém horním rohu) zvolte "Spravovat doplňky". Vyhledejte "Feven" označte tento záznam a klikněte na "Odstranit".

Odstranění reklamy Feven z Internet Exploreru krok 2

Jiný způsob:

V případě, že problémy s odstraňováním přesměrování na feven virus přetrvávají, obnovte nastavení prohlížeče Internet Explorer na výchozí.

Uživatelé Windows XP: Klikněte na Start, následně na Spusti, a v otevřením okně zadejte inetcpl.cpl. V nově zobrazeném okně přejděte do záložky Upřesnit a klikněte na Obnovit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows XP

Uživatelé Windows Vista a Windows 7: Klikněte na logo Windows, do vyhledávacího pole zadejte inetcpl.cpl a klikněte enter. V otevřeném okně přejděte do záložky Upřesnit a klikněte na Obnovit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 7

Uživatelé Windows 8: Otevřete Internet Explorer a klikněte na ikonu ozubeného kola. Zvolte Možnosti internetu.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 8 - přístup

V otevřeném okně přejděte do záložky Upřesnit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 8 - Záložka Pokročilého nastavení

Klikněte na tlačítko Obnovit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 8 - klikněte na tlačítko Obnovit v Záložce Upřesnit

Volbu obnovy výchozího nastavení Internet Exploreru potvrďte kliknutím na tlačítko Obnovit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 8 - potvrzení obnovení výchozího nastavení

Google Chrome logoOdstranění škodlivých rozšíření z Google Chrome:

Odstranění reklamy Feven z Google Chrome krok 1

Klikněte v Chrome menu na ikonu řádků Google Chrome options icon (v pravém horním rohu) zvolte "Nástroje" a klikněte na "Rozšíření".  Vyhledejte "Feven" zvolte jej a následně klikněte na ikonu odpadkového koše.

Odstranění reklamy Feven z Google Chrome krok 2

Jiný způsob:

V případě, že problémy s odstraňováním přesměrování na feven virus přetrvávají, obnovte výchozí nastavení prohlížeče Google Chrome. Klikněte v menu prohlížeče Chrome na ikonu Google Chrome options icon (v pravém horním rohu) a zvolte Nástroje. V rozbaleném menu následně vyberte Rozšíření. V otevřeném okně zvolte Nastavení (v levém rohu obrazovky). Přejděte dolu na konec okna a následně klikněte na odkaz Zobrazit rozšířená nastavení….

Obnovení výchozího nastavení Google Chrome - přístup k nastavení

Následně dole na obrazovce klikněte na tlačítko Reset nastavení.

Obnovení výchozího nastavení Google Chrome - přístup k nastavení

V otevřeném okně potvrďte svoji volbu obnovy výchozího nastavení Google Chrome kliknutím na tlačítko Resetovat.

RObnovení výchozího nastavení Google Chrome - potvrzení obnovy kliknutím na tlačítko Resetovat nastavení

Mozilla Firefox logoOdstranění škodlivých pluginů z Mozilla Firefox:

Odstranění reklamy Feven z Mozilly Firefox krok 1

Klikněte ve Firefox menu na ikonu řádky firefox menu icon (v pravém horním rohu hlavního okna) zvolte "Doplňky". Klikněte na "Rozšíření" a odeberte "Feven".

Odstranění reklamy Feven z Mozilly Firefox krok 2

Jiný způsob:

Uživatelé, kteří mají problémy s odstraněním přesměrování na feven virus mohou obnovit nastavení prohlížeče Mozilla Firefox na výchozí.

Otevřete Mozilla Firefox, v pravém horním rohu okna klikněte na Firefox, firefox menu icon v otevřeném menu klikněte na ikonu Otevřít nabídku s nápovědou, firefox help menu

Obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox - přístup k nastavení

Zvolte Technické informace.

Obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox - přístup k nastavení

V otevřeném okně, klikněte na tlačítko the Obnovit aplikaci Firefox.

Obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox - Kliknutí na tlačítko Resetovat

V otevřením okně následně potvrďte svojí volbu obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox kliknutím na tlačítko Obnovit Firefox.

Obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox - potvrzení obnovy

safari browser logoOdstranění škodlivých rozšíření ze Safari:

odstranění adwaru ze safari krok 1 - přístup k Předvolbám

Ujistěte, že je Váš Safari prohlížeč aktivní a klikněte na Safari a zvolte Předvolby....

odstranění adwaru ze safari krok 2 - odstranění rozšíření

V otevřeném okně Předvoleb přejděte do záložky Rozšíření. Zde vyhledejte veškerá podezřelá nedávno nainstalovaná rozšíření a klikněte na Odinstalovat.

Jiný způsob:

Ujistěte, že je Váš Safari prohlížeč aktivní a klikněte na Safari. V rozbalovacím menu následně vyberte možnost Smazat historii a data stránek...

resetování safari krok 1

V otevřeném okně vyberte veškerá historie a klikněte na tlačítko Smazat historii.

resetování safari krok 2

Shrnutí:

Shrnutí adwarový programNejčastěji adware nebo potenciálně nevyžádané aplikace pronikají do prohlížečů prostřednictvím stahování bezplatného softwaru. Vezměte prosím na vědomí, že nejbezpečnějším zdrojem, ze kterého je možné software bezplatně stáhnout, jsou přímo internetové stránky tvůrce. Pro vyhnutí se instalaci adwaru se tak vyplatí být náležitě ostražitý, a to zejména při stahování a instalaci bezplatného softwaru. V instalačním procesu bezplatného programu volte možnosti vlastní nebo pokročilé instalace - tímto krokem umožníte odhalení veškerých potenciálně nevyžádaných aplikací, k jejichž instalaci by došlo současně s instalací Vámi zvoleného bezplatného programu.

Pomoc při odstraňování:
V případě, že se při odstraňování feven virus z Vašeho počítače vyskytnuly problémy, požádejte prosím o pomoc v našem fóru pro odstranění malware.

Přidejte komentář:
V případě, že máte o feven virus nebo o jeho odstranění doplňující informace, podělte se prosím o svůj názor v sekci níže.

Zdroj: https://www.pcrisk.com/removal-guides/7455-feven-ads

▼ Přidat komentář

Naše příruky pro odstranění malwaru jsou zdarma. Chcete-li nás podpořit, můžete nám zaslat i drobný finanční příspěvek.

Instrukce pro odstranění v dalších jazycích
Jak odinstalovat Reklama Feven
QR kód
Feven Virus QR kód
Načtením tohoto QR kódu budete mít možnost snadného přístupu k odstranění Feven Virus reklam na Vašem mobilním zařízení.