Contenko.com Virus

Známý též jako: Contenko.com Prohlížeový pesmrováva

Návod pro odstranění viru Contenko.com

Co je Contenko.com?

Contenko.com je klamavý internetový vyhledávač, podporovaný moha prohlížečovými přesměrovávači. Ve většině případů dochází k instalaci předmětných prohlížečových přesměrovávačů spolu s bezplatným softwarem, a to prostřednictvím tzv. klamavých stahovacích klientů.  Internetová stránka, odkazovaná přesměrovávači sice uživatelům nabízí možnost vyhledávání, nicméně výsledky vyhledávání jsou doslova přeplněny pochybnými odkazy, které v důsledku mohou vést k instalaci potenciálně nevyžádaných aplikací či dokonce malwaru do Vašeho počítače. V případě, že Vás internetový prohlížeč na stránky contenko.com přesměrovává, do Vašeho počítače proniknul adware.

Během provádění šetření ohledně předmětného přesměrovávání byl vyhledávač podporován adwarem z dílny SuperWeb LLC. Škodlivé prohlížečové doplňky, vytvořené touto společností, přesměrovávají užiavetlé na internetovou stránku contenko.com pomocí in-textových a vyskakujícíh reklam. Uživatelé by si v tomto ohledu měli zejména uvědomit, že v současné době většina stránek zprostředkovávajících bezplatné stahování používá tzv. stahovací klienty, které nezřídka kdy vedou k zavlečení adwaru do počítače. Stahovací klienti jsou malé programy, které spravují stahovací proces freewaru, a které současně nabízejí instalaci sponzorovaných prohlížečových doplňků a rozšíření (ve většině případů ovšem nevyžádaných aplikací) spolu se skutečně vybraným a stahovaným softwarem. Z tohoto důvodu tak může stahování bezplatného softwaru z internetu vést k instalaci prohlížečového přesměrovávače nebo adwaru.

Contenko.com přesměrovávací virus

Prohlížečový přesměrovávač contenko.com je obdovný jiným adwarovým programům, které do počítačů pronikají prostřednictvím bezplatného stahování programů, a které následně mění nastavení internetových prohlížečů, jako jsou například search.whitesmoke.com, Websearch.searchbomb.info a mnohé další. Odkazované internetové stránky přitom nenabízí žádnou přidaonu hodnotu, jsou využívány pouze proto, aby došlo ke zvýšení návštěvnosti stránek kliknutím na klamavou reklamu, resp. odkaz. Jakkoli přesměrování prohlížeče na první pohled nevypadá jako závažný bezpečnostní problém, ve skutečnosti může vést k virovým a malwarovým hrozbám, neboť Vás tvůrci prohlížečových přesměrovávačů snadno mohou nasměrovat na škodlivé či nebezpečné stránky. Chcete-li se instalaci potenciálně nevyžádaných programů vyhnout, měli byste být náležitě ostražití zejména při stahování bezplatného software. V současné době velká většina zdánlivě legitimních stahovacích portálů (download.com, softonic.com, soft32.com, apod.) užívá stahovací klienty, které tlačítko, kterým se dá z instalace nevyžádaných doplňků a aplikací vyvázat, skrývají. V případě, že jste takovýto adware, který přesměrování prohlížeče na contenko.com způsobuje, instalovali, postupujte pro jeho odstranění podle následujících pokynů pro odstranění potenciálně nevyžádaných aplikací z Vašeho počítače.

Rychlé menu:

Odstranění viru Contenko.com:

Uživatelé Windows 7:

Přístup k Programy (odinstalovat) ve Windows 7

Klikněte na Start ("Windows logo" v levém dolním rohu plochy), zvolte Ovládací panely. Přejděte na Programy a klikněte na Odinstalovat program.

Uživatelé Windows XP:

Přístup k Přidat nebo odebrat programy ve Windows XP

Klikněte na Start, zvolte Nastavení a následně klikněte na Ovládací panely. Poté klikněte na Přidat nebo odebrat programy.

Uživatelé Windows 10, Windows 8:

Přístup k Programům (odinstalovat) ve Windows 10

Klikněte pravým tlačítkem myši do levého dolního rohu obrazovky, v menu Rychlý přístup zvolte Ovládací panely. V otevřeném okně následně zvolte Programy a funkce.

Uživatelé Mac OSX:

Odinstalování aplikace v OSX (Mac)

Klikněte na Finder, na otevřené obrazovce zvolte Aplikace. Přetáhněte danou aplikaci ze složky Aplikace do Koše (v Docku), poté klikněte pravým tlačítkem na ikonu Koše a zvolte Vysypat koš .

Contenko odinstalace

V okně odebíraných programů, vyhledejte nedávno instalované potenciálně nevyžádané aplikace, zvolte je a klikněte na Odinstalovat" nebo "Odebrat". Při provádění tohoto průzkumu byly stránky contenko.com podporovány adwarem z dílny SuperWeb LLC. zde jsou některé z příkladů adwaru, které přesměrování na předmětné stránky způsobují: Lemur Leap, Outobox, WonderBrowse, Spring Smart, Kozaka a mnohé další.

Po odinstalování potenciálně nevyžádaných programů, které způsobovaly přesměrovávání Vašeho prohlížeče na internetové stránky contenko.com zkontrolujte, zda ve Vašem počítači nezůstaly ještě nějaké nevyžádané části. K provedené této kontroly můžete použít doporučovaný antispywarový software. Odstraňte veškeré záznamy, které tento program rozpozná, tak abyste se ujistili, že se Váš počítač případné spywarové a malwarové infekce opravdu zbavil.

▼ Stáhnout odstraňovač Contenko.com Prohlížeový pesmrováva

Stažením kteréhokoliv softwaru ze seznamu na našich internetových stránkách souhlasíte s našimi zásadami ochrany osobních údajů a smluvními podmínkami. Veškeré námi doporučované produkty byly podrobně testovány a schváleny našimi specialisty, jakožto jedny z nejlepších řešení pro odstraňování internetových hrozeb.

Odstranění domovské stránky a výchozího vyhledávače Contenko.com z prohlížečů:

Video zobrazující postup pro odstranění případně nevyžádaných prohlížečových doplňků (add-onů):

Internet Explorer logo Odstranění škodlivých doplňků z Internet Exploreru:

Odstranění rozšíření Contenko z Internet Exploreru

Klikněte na ikonu "Nástroje" Internet Explorer options icon (v pravém horním rohu) zvolte "Spravovat doplňky". Vyhledejte nedávno instalované potenciálně nevyžádané aplikace, označte tyto záznamy a klikněte na "Odstranit".

Příklady adwaru, který přesměrování na předmětné stránky způsobuje: Lemur Leap, Outobox, WonderBrowse, Spring Smart, Kozaka.

Změna domovské stránky:

Odstranění domovské stránky Contenko.com z Internet Exploreru

Klikněte na ikonu "Nástroje" Internet Explorer options icon (v pravém horním rohu) zvolte "Možnosti internetu", a v otevřeném okně odstraňte contenko.com a zadejte adresu preferované domény, která se má po každém spuštění Internet Exploreru otevřít (zadat lze též about:blank, má-li se otevřít stránky prázdná).

Změna výchozího vyhledávače:

Odstranění výchozího vyhledávače contenko.com z Internet Exploreru

Klikněte na ikonu "Nástroje" Internet Explorer options icon (v pravém horním rohu) zvolte "Spravovat doplňky". V otevřeném okně označte "Poskytovatele vyhledávání", nastavte na "Google", "Bing" nebo na jiný preferovaný vyhledávač, jakožto Váš výchozí a následně odstraňte "Contenko".

Jiný způsob:

V případě, že problémy s odstraňováním přesměrování na contenko.com prohlížeový pesmrováva přetrvávají, obnovte nastavení prohlížeče Internet Explorer na výchozí.

Uživatelé Windows XP: Klikněte na Start, následně na Spusti, a v otevřením okně zadejte inetcpl.cpl. V nově zobrazeném okně přejděte do záložky Upřesnit a klikněte na Obnovit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows XP

Uživatelé Windows Vista a Windows 7: Klikněte na logo Windows, do vyhledávacího pole zadejte inetcpl.cpl a klikněte enter. V otevřeném okně přejděte do záložky Upřesnit a klikněte na Obnovit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 7

Uživatelé Windows 8: Otevřete Internet Explorer a klikněte na ikonu ozubeného kola. Zvolte Možnosti internetu.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 8 - přístup

V otevřeném okně přejděte do záložky Upřesnit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 8 - Záložka Pokročilého nastavení

Klikněte na tlačítko Obnovit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 8 - klikněte na tlačítko Obnovit v Záložce Upřesnit

Volbu obnovy výchozího nastavení Internet Exploreru potvrďte kliknutím na tlačítko Obnovit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 8 - potvrzení obnovení výchozího nastavení

Google Chrome logoOdstranění škodlivých rozšíření z Google Chrome:

Odstranění rozšíření prohlížeče Contenko.com z Google Chrome

Klikněte v Chrome menu na ikonu řádků Google Chrome options icon (v pravém horním rohu) zvolte "Nástroje" a klikněte na "Rozšíření".  Vyhledejte nedávno instalované potenciálně nevyžádané aplikace, zvolte jej a následně klikněte na ikonu odpadkového koše.

Příklady adwaru, který přesměrování na předmětné stránky způsobuje: Lemur Leap, Outobox, WonderBrowse, Spring Smart, Kozaka.

Změna domovské stránky:

Odstranění domovské stránky contenko.com z Google Chrome

Klikněte v Chrome menu na ikonu řádků Google Chrome options icon (v pravém horním rohu) zvolte "Nastavení". V sekci "Při spuštění" klikněte na "nastavit stránky", najeďte myší nad contenko.com  zaškrtněte X. Nyní již můžete přidat Vámi preferovanou internetovou adresu jako domovskou stránku.

Změna výchozího vyhledávače:

Odstranění výchozího vyhledávače contenko.com z Google Chrome

Pro změnu Vašeho výchozího vyhledávače v Google Chrome: Klikněte v Chrome menu na ikonu řádků Google Chrome options icon (v pravém horním rohu) zvolte "Nastavení" a klikněte na "Spravovat vyhledávače...", odstraňte "Contenko a přidejte vyhledávač Vámi preferovaný.

Jiný způsob:

V případě, že problémy s odstraňováním přesměrování na contenko.com prohlížeový pesmrováva přetrvávají, obnovte výchozí nastavení prohlížeče Google Chrome. Klikněte v menu prohlížeče Chrome na ikonu Google Chrome options icon (v pravém horním rohu) a zvolte Nástroje. V rozbaleném menu následně vyberte Rozšíření. V otevřeném okně zvolte Nastavení (v levém rohu obrazovky). Přejděte dolu na konec okna a následně klikněte na odkaz Zobrazit rozšířená nastavení….

Obnovení výchozího nastavení Google Chrome - přístup k nastavení

Následně dole na obrazovce klikněte na tlačítko Reset nastavení.

Obnovení výchozího nastavení Google Chrome - přístup k nastavení

V otevřeném okně potvrďte svoji volbu obnovy výchozího nastavení Google Chrome kliknutím na tlačítko Resetovat.

RObnovení výchozího nastavení Google Chrome - potvrzení obnovy kliknutím na tlačítko Resetovat nastavení

Mozilla Firefox logoOdstranění škodlivých pluginů z Mozilla Firefox:

Odstranění pluginů contenko.com z Mozilly Firefox

Klikněte ve Firefox menu na ikonu řádky firefox menu icon (v pravém horním rohu hlavního okna) zvolte "Doplňky". Klikněte na "Rozšíření" a odeberte nedávno instalované potenciálně nevyžádané aplikace.

Příklady adwaru, který přesměrování na předmětné stránky způsobuje: Lemur Leap, Outobox, WonderBrowse, Spring Smart, Kozaka.

Změna domovské stránky:

Odstranění domovské stránky contenko.com z Mozilly Firefox

Pro obnovu Vaší domovské stránky, klikněte ve Firefox menu na ikonu řádky firefox menu icon (v pravém horním rohu hlavního okna) a zvolte "Možnosti", v otevřeném okně smažte contenko.com aa zadejte preferovanou doménu, která se má po každém spuštění Mozilly Firefox otevřít.

Změna výchozího vyhledávače:

V řádku pro zadávání URL, napiště about:config a stiskněte Enter.

Klikněte na "Slibuji, budu opatrný!".

Ve vyhledávacím filtru nahoře zadejte: "contenko"

Klikněte pravým tlačítkem na nalezené výsledky a zvolte "Obnovit" pro změnu na výchozí nastavení.

Jiný způsob:

Uživatelé, kteří mají problémy s odstraněním přesměrování na contenko.com prohlížeový pesmrováva mohou obnovit nastavení prohlížeče Mozilla Firefox na výchozí.

Otevřete Mozilla Firefox, v pravém horním rohu okna klikněte na Firefox, firefox menu icon v otevřeném menu klikněte na ikonu Otevřít nabídku s nápovědou, firefox help menu

Obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox - přístup k nastavení

Zvolte Technické informace.

Obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox - přístup k nastavení

V otevřeném okně, klikněte na tlačítko the Obnovit aplikaci Firefox.

Obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox - Kliknutí na tlačítko Resetovat

V otevřením okně následně potvrďte svojí volbu obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox kliknutím na tlačítko Obnovit Firefox.

Obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox - potvrzení obnovy

safari browser logoOdstranění škodlivých rozšíření ze Safari:

Odstranění přesměrovávače ze safari krok 1 - přístup k nastavení

Ujistěte, že je Váš Safari prohlížeč aktivní a klikněte na Safari a zvolte Předvolby...

Odstranění přesměrovávače ze safari krok 2 - Odstranění rozšíření

V otevřeném okně Předvoleb přejděte do záložky Rozšíření. Zde vyhledejte veškerá podezřelá nedávno nainstalovaná rozšíření a odinstalujte je.

Odstranění přesměrovávače ze safari krok step 3 - změna domovské stránky

V otevřeném okně Předvoleb přejděte do záložky Obecné a ujistěte se, že uvedená internetová adresa koresponduje s URL Vámi preferované domovské stránky; v případě, že byla modifikována prohlížečovým přesměrovávačem - změňte ji.

Odstranění přesměrovávače ze safari krok 4 - změna výchozího internetového vyhledávače

V otevřeném okně Předvoleb přejděte do záložky Hledat a ujistěte se, že je zde zvolen Vámi preferovaný internetový vyhledávač.

Jiný způsob:

Ujistěte, že je Váš Safari prohlížeč aktivní a klikněte na Safari a následně v rozbalovacím menu vyberte možnost Smazat historii a data stránek...

obnovení safari krok 1

V otevřeném okně zvolte veškerá historie a klikněte na tlačítko Smazat historii.

obnovení safari krok 2

Shrnutí:

Shrnutí prohlížečový přesměrovávačProhlížečový přesměrovávač je druhem adwaru, který mění nastavení internetového prohlížeče tak, že upraví nastavení domovské stránky a výchozího vyhledávače na nevyžádanou internetovou stránku. Nejčastěji tento adware proniká do operačního systému prostřednictvím stahování bezplatného softwaru. V případě, že stahování programu probíhá prostřednictvím stahovacího klienta, ujistěte se, že jste zvolili možnost neinstalovat nabízené doplňkové panely nástrojů nebo aplikace měnící nastavení domovské stránky internetového prohlížeče nebo jeho vyhledávače. 

Pomoc při odstraňování:

V případě, že se při odstraňování contenko.com prohlížeový pesmrováva z Vašeho počítače vyskytnuly problémy, požádejte prosím o pomoc v našem fóru pro odstranění malware.

Přidejte komentář:

V případě, že máte o contenko.com prohlížeový pesmrováva nebo o jeho odstranění doplňující informace, podělte se prosím o svůj názor v sekci níže.

Zdroj: https://www.pcrisk.com/removal-guides/7450-contenko-virus

Přidat komentář

Naše příruky pro odstranění malwaru jsou zdarma. Chcete-li nás podpořit, můžete nám zaslat i drobný finanční příspěvek.

Instrukce pro odstranění v dalších jazycích
Jak odinstalovat Contenko.com Virus
QR kód
Contenko.com Prohlížeový pesmrováva QR kód
QR kód (Quick Response Code) je strojově čitelný kód, v němž jsou uloženy údaje o URL a další informace. Tento kód muže být přečten prostřednictvím kamery na chytrém telefonu nebo tabletu. Načtením tohoto QR kódu budete mít možnost snadného přístupu k odstranění Contenko.com Prohlížeový pesmrováva reklam na Vašem mobilním zařízení.