FacebookTwitterLinkedIn

Přesměrování Search.whitesmoke.com

Známý též jako: Search.whitesmoke.com Prohlížeový pesmrováva
Rozšíení: Nízké
Stupe poškození: Stední

Návod pro odstranění přesměrovávacího viru Search.whitesmoke.com

Co je Search.whitesmoke.com?

Whitesmoke search přesměrovávací virus je termín označující prohlížečový přesměrovávač, který pronikne do internetových prohlížečů prostřednictvím pochybného stahování bezplatného softwaru pomocí stahovacích klientů, a následně změní nastavení předmětné prohlížeče, tj. zejména jeho domovské stránky a výchozího vyhledávače. Nejčastěji je tedy tento prohlížečový přesměrovávač instalován spolu s bezplatným softwarem, staženým z internetu, a to na základě falešné marketingové strategie zvané bundling (svazování). Internetoví uživatelé by si přitom v tomto ohledu měli uvědomit, že v současné době většina internetového stahování právě prostřednictvím stahovacíh klientů probíhá. Jedná se přitom o malé programy, které spravují průběh stahování freewaru a které jsou vytvářeny proto, aby svým tvůrcům dokázaly z bezplatného poskytnutí samotného softwaru finanční prospěch, a to právě díky společné instalaci podporovaného prohlížečového rozšíření nebo doplňku.

Počítačoví uživatelé, kteří nejsou při stahování bezplatného softwaru, resp. při jednotlivých instalačních krocích náležítě obezřetní, tak mohou snadno skončit s instalovaným programem, resp. nevyžádanou aplikací, nebo v tomto případě prohlížečovým přesměrovávačem ve svém počítači. WhiteSmoke je software, který může být užit pro opravu gramatiky a případných překlepů, avšak vývojáři tohoto programu jej svazují s různým adwarem a z tohoto důvodu se nedoporučuje tuto aplikaci užívat. Při provádění tohoto průzkumu bylo přesměrování způsobována programem zvaným WhiteSmoke Search - jde o software bez jakékoliv přidané hodnoty, která pouze mění nastavení prohlížečů tak, že nastaví search.whitesmoke.com jako výchozí vyhledávač a domovskou stránku uživatele.

Search.whitesmoke.com přesměrovávací virus

Tento prohlížečový přesměrovávač je obdobnými jinému adwaru, který je též šířen prostřednictvím bezplatného stahování a který po úspěšné instalaci změní nastavení internetového prohlížeče; tímto adwarem je například search.babylon.com, Delta-Search.com či mnohé další. Všechny ze zmiňovaných stránek přitom využívají pochybných vyhledávačů, přeplněných sponzorovanými odkazy a klamavou reklamou. Používání search.whitesmoke.com na denní bázi se tudíž nedoporučuje, neboť i náhodné kliknutí na zobrazovanou reklamu může vést k malwarové nebo virové infekci.Pro vyhnutí se  instalaci takovýchto potenciálně nevyžádaných programů by tak měli být uživatelé zejména náležitě opatrní při stahování bezplatného softwaru a vždy odmítat instalaci nabízených aplikací, pluginů apod. V případě, že byl Váš počítač prohlížečovým přesměrovávačem zasažen, postupujte podle následující příručky pro odstranění a pro obnovení nastavení prohlížeče.

Snímek klamavého stahovacího klienta, nabízející instalaci předmětného prohlížečového přesměrovávače:

whitesmoke search instalátor

Rychlé menu:

Odstranění přesměrování Search.whitesmoke.com:

Uživatelé Windows 7:

Přístup k Programy (odinstalovat) ve Windows 7

Klikněte na Start ("Windows logo" v levém dolním rohu plochy), zvolte Ovládací panely. Přejděte na Programy a klikněte na Odinstalovat program.

Uživatelé Windows XP:

Přístup k Přidat nebo odebrat programy ve Windows XP

Klikněte na Start, zvolte Nastavení a následně klikněte na Ovládací panely. Poté klikněte na Přidat nebo odebrat programy.

Uživatelé Windows 10, Windows 8:

Přístup k Programům (odinstalovat) ve Windows 10

Klikněte pravým tlačítkem myši do levého dolního rohu obrazovky, v menu Rychlý přístup zvolte Ovládací panely. V otevřeném okně následně zvolte Programy a funkce.

Uživatelé Mac OSX:

Odinstalování aplikace v OSX (Mac)

Klikněte na Finder, na otevřené obrazovce zvolte Aplikace. Přetáhněte danou aplikaci ze složky Aplikace do Koše (v Docku), poté klikněte pravým tlačítkem na ikonu Koše a zvolte Vysypat koš .

Whitesmoke search uninstall

V okně odebíraných programů, vyhledejte "WhiteSmoke search" zvolte je a klikněte na " Odinstalovat" nebo "Odebrat".

Po odinstalování potenciálně nevyžádaných programů, které způsobovaly přesměrovávání Vašeho prohlížeče na stránky search.whitesmoke.com zkontrolujte, zda ve Vašem počítači nezůstaly ještě nějaké nevyžádané části. K provedené této kontroly můžet použít doporučovaný antispywarový software. Odstraňte veškeré záznamy, které tento program rozpozná, tak abyste se ujistili, že se Váš počítač případné spywarové a malwarové infekce opravdu zbavil.

▼ Stáhnout odstraňovač Search.whitesmoke.com Prohlížeový pesmrováva

Stažením kteréhokoliv softwaru ze seznamu na našich internetových stránkách souhlasíte s našimi zásadami ochrany osobních údajů a smluvními podmínkami. Veškeré námi doporučované produkty byly podrobně testovány a schváleny našimi specialisty, jakožto jedny z nejlepších řešení pro odstraňování internetových hrozeb.

Odstranění domovské stránky a výchozího vyhledávače whitesmoke.com homepage z internetových prohlížečů:

Video zobrazující postup pro odstranění případně nevyžádaných prohlížečových doplňků (add-onů):

Internet Explorer logo Odstrnaění search.whitesmoke.com z Internet Exploreru:

Změna domovké stránky:

Odstranění přesměrovávače search.whitesmoke.com z Internet Exploreru

Klikněte na ikonu "Nástroje" Internet Explorer options icon (v pravém horním rohu) zvolte "Možnosti internetu", a v otevřeném okně odstraňte search.whitesmoke.com a zadejte adresu preferované domény, která se má po každém spuštění Internet Exploreru otevřít. Zadat můžete též about:blank, má-li se otevřít při spuštění Internet Exploreru stránka prázdná.

Změna výchozího vyhledávače:

Odstranění výchozího vyhledávače search.whitesmoke.com z Internet Exploreru

Klikněte na ikonu "Nástroje" Internet Explorer options icon (v pravém horním rohu) zvolte "Spravovat doplňky". V otevřeném okně označte "Poskytovatele vyhledávání", nastavte na "Google", "Bing" nebo na jiný preferovaný vyhledávač, jakožto Váš výchozí a následně odstraňte "WhiteSmoke search".

Jiný způsob:

V případě, že problémy s odstraňováním přesměrování na search.whitesmoke.com prohlížeový pesmrováva přetrvávají, obnovte nastavení prohlížeče Internet Explorer na výchozí.

Uživatelé Windows XP: Klikněte na Start, následně na Spusti, a v otevřením okně zadejte inetcpl.cpl. V nově zobrazeném okně přejděte do záložky Upřesnit a klikněte na Obnovit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows XP

Uživatelé Windows Vista a Windows 7: Klikněte na logo Windows, do vyhledávacího pole zadejte inetcpl.cpl a klikněte enter. V otevřeném okně přejděte do záložky Upřesnit a klikněte na Obnovit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 7

Uživatelé Windows 8: Otevřete Internet Explorer a klikněte na ikonu ozubeného kola. Zvolte Možnosti internetu.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 8 - přístup

V otevřeném okně přejděte do záložky Upřesnit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 8 - Záložka Pokročilého nastavení

Klikněte na tlačítko Obnovit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 8 - klikněte na tlačítko Obnovit v Záložce Upřesnit

Volbu obnovy výchozího nastavení Internet Exploreru potvrďte kliknutím na tlačítko Obnovit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 8 - potvrzení obnovení výchozího nastavení

Google Chrome logoOdstranění škodlivých rozšíření z Google Chrome:

Odstranění rozšíření whitesmoke search z Google Chrome

Klikněte v Chrome menu na ikonu řádků Google Chrome options icon (v pravém horním rohu) zvolte "Nástroje" a klikněte na "Rozšíření"  Najděte "ChromeTabManager" zvolte jej a přesuňte je do ikony odpadkového koše.

Změna domovské stránky:

Odstranění domovské stránky whitesmoke search z Google Chrome

Klikněte v Chrome menu na ikonu řádků Google Chrome options icon (v pravém horním rohu) zvolte "Nastavení". V sekci "Při spuštění" klikněte na "nastavit stránky", najeďte myší nad search.whitesmoke.com a zaškrtněte X. Nyní již můžete přidat Vámi preferovanou internetovou adresu jako domovskou stránku.

Změna výchozího vyhledávače:

Odstranění výchozího vyhledávače search.whitesmoke.com z Google Chrome

Pro změnu Vašeho výchozího vyhledávače v Google Chrome: Klikněte v Chrome menu na ikonu řádků Google Chrome options icon (v pravém horním rohu) zvolte "Nastavení" a klikněte na "Spravovat vyhledávače...", odstraňte "WhiteSmoke search" a přidejte vyhledávač Vámi preferovaný.

Jiný způsob:

V případě, že problémy s odstraňováním přesměrování na search.whitesmoke.com prohlížeový pesmrováva přetrvávají, obnovte výchozí nastavení prohlížeče Google Chrome. Klikněte v menu prohlížeče Chrome na ikonu Google Chrome options icon (v pravém horním rohu) a zvolte Nástroje. V rozbaleném menu následně vyberte Rozšíření. V otevřeném okně zvolte Nastavení (v levém rohu obrazovky). Přejděte dolu na konec okna a následně klikněte na odkaz Zobrazit rozšířená nastavení….

Obnovení výchozího nastavení Google Chrome - přístup k nastavení

Následně dole na obrazovce klikněte na tlačítko Reset nastavení.

Obnovení výchozího nastavení Google Chrome - přístup k nastavení

V otevřeném okně potvrďte svoji volbu obnovy výchozího nastavení Google Chrome kliknutím na tlačítko Resetovat.

RObnovení výchozího nastavení Google Chrome - potvrzení obnovy kliknutím na tlačítko Resetovat nastavení

Mozilla Firefox logoOdstranění škodlivých pluginů z Mozilla Firefox:

Změna domovské stránky:

Odstranění domovské stránky search.whitesmoke.com z Mozilly Firefox

Pro obnovu Vaší domovské stránky, klikněte ve Firefox menu na ikonu řádky firefox menu icon (v pravém horním rohu hlavního okna) a zvolte "Možnosti", v otevřeném okně smažte search.whitesmoke.com a zadejte preferovanou doménu.

Změna výchozího vyhledávače:

V řádku pro zadávání URL, napiště about:config a stiskněte Enter.

Klikněte na "Slibuji, budu opatrný!".

Ve vyhledávacím filtru nahoře zadejte: "whitesmoke"

Klikněte pravým tlačítkem na nalezené výsledky a zvolte "Obnovit" pro změnu na výchozí nastavení.

Jiný způsob:

Uživatelé, kteří mají problémy s odstraněním přesměrování na search.whitesmoke.com prohlížeový pesmrováva mohou obnovit nastavení prohlížeče Mozilla Firefox na výchozí.

Otevřete Mozilla Firefox, v pravém horním rohu okna klikněte na Firefox, firefox menu icon v otevřeném menu klikněte na ikonu Otevřít nabídku s nápovědou, firefox help menu

Obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox - přístup k nastavení

Zvolte Technické informace.

Obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox - přístup k nastavení

V otevřeném okně, klikněte na tlačítko the Obnovit aplikaci Firefox.

Obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox - Kliknutí na tlačítko Resetovat

V otevřením okně následně potvrďte svojí volbu obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox kliknutím na tlačítko Obnovit Firefox.

Obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox - potvrzení obnovy

safari browser logoOdstranění škodlivých rozšíření ze Safari:

Odstranění přesměrovávače ze safari krok 1 - přístup k nastavení

Ujistěte, že je Váš Safari prohlížeč aktivní a klikněte na Safari a zvolte Předvolby...

Odstranění přesměrovávače ze safari krok 2 - Odstranění rozšíření

V otevřeném okně Předvoleb přejděte do záložky Rozšíření. Zde vyhledejte veškerá podezřelá nedávno nainstalovaná rozšíření a odinstalujte je.

Odstranění přesměrovávače ze safari krok step 3 - změna domovské stránky

V otevřeném okně Předvoleb přejděte do záložky Obecné a ujistěte se, že uvedená internetová adresa koresponduje s URL Vámi preferované domovské stránky; v případě, že byla modifikována prohlížečovým přesměrovávačem - změňte ji.

Odstranění přesměrovávače ze safari krok 4 - změna výchozího internetového vyhledávače

V otevřeném okně Předvoleb přejděte do záložky Hledat a ujistěte se, že je zde zvolen Vámi preferovaný internetový vyhledávač.

Jiný způsob:

Ujistěte, že je Váš Safari prohlížeč aktivní a klikněte na Safari a následně v rozbalovacím menu vyberte možnost Smazat historii a data stránek...

obnovení safari krok 1

V otevřeném okně zvolte veškerá historie a klikněte na tlačítko Smazat historii.

obnovení safari krok 2

Shrnutí:

Shrnutí prohlížečový přesměrovávačProhlížečový přesměrovávač je druhem adwaru, který mění nastavení internetového prohlížeče tak, že upraví nastavení domovské stránky a výchozího vyhledávače na nevyžádanou internetovou stránku. Nejčastěji tento adware proniká do operačního systému prostřednictvím stahování bezplatného softwaru. V případě, že stahování programu probíhá prostřednictvím stahovacího klienta, ujistěte se, že jste zvolili možnost neinstalovat nabízené doplňkové panely nástrojů nebo aplikace měnící nastavení domovské stránky internetového prohlížeče nebo jeho vyhledávače. 

Pomoc při odstraňování:

V případě, že se při odstraňování search.whitesmoke.com prohlížeový pesmrováva z Vašeho počítače vyskytnuly problémy, požádejte prosím o pomoc v našem fóru pro odstranění malware.

Přidejte komentář:

V případě, že máte o search.whitesmoke.com prohlížeový pesmrováva nebo o jeho odstranění doplňující informace, podělte se prosím o svůj názor v sekci níže.

Zdroj: https://www.pcrisk.com/removal-guides/7449-search-whitesmoke-redirect-virus

Přidat komentář

Naše příruky pro odstranění malwaru jsou zdarma. Chcete-li nás podpořit, můžete nám zaslat i drobný finanční příspěvek.

Instrukce pro odstranění v dalších jazycích
Odstranení Přesměrování Search.whitesmoke.com resetováním prohlížece
Jak odinstalovat Přesměrování Search.whitesmoke.com
QR kód
Search.whitesmoke.com Prohlížeový pesmrováva QR kód
QR kód (Quick Response Code) je strojově čitelný kód, v němž jsou uloženy údaje o URL a další informace. Tento kód muže být přečten prostřednictvím kamery na chytrém telefonu nebo tabletu. Načtením tohoto QR kódu budete mít možnost snadného přístupu k odstranění Search.whitesmoke.com Prohlížeový pesmrováva reklam na Vašem mobilním zařízení.