FacebookTwitterLinkedIn

Outobox Virus

Známý též jako: Outobox Prohlížeový pesmrováva
Druh: Adware
Stupe poškození: Stední

Návod pro odstranění viru OutoBox

Co je Outobox?

OutoBox je prohlížečový doplněk z dílny společnosti Super Web LLC, který slibuje zvýšit uživalskou ovladatelnost při prohlížení internetu, a to prostřednictvím umožnění vícerého vyhledávání a zobrazování hodnocení stránek. Jakkoliv je tato funkce užitečná či nikoliv, ve skutečnosti lze OutoBox charakterizovat jako potenciálně nevyžádanou aplikaci nebo adware. Společnost, která tento doplněk uvedla do oběhu již v minulosti vytvořila několik obdobných produktů se stejnou funkcionalitou, pouze pod různými jmény, aby se tak program dokázal vyhnout antivirové nebo antispywarové kontrole.

K šíření tohoto škodlivého rozšíření používý Super Web LLC klamavé marketingové strategie zvané svazování (bundling), díky které se aplikace nainstaluje do počítače bez souhlasu uživatele, a to spolu s jiným softwarem, nejčastěji bezplatně staženým z internetu. Při provádění našeho průzkumu byl Outobox šířen prostřednictvím stahování souborů ze sránek download.com. Uživatelé by si v tomto ohledu měli zejména uvědomit, že v současné době většina stránek nabízejících stahování souborů se snaží mít ze svých služeb zisk - a to právě i prostřednictvím spojení bezplatného stažení souboru s podporovaným prohlížečovým doplňkem. Stahovací klienti pak spravují proběh stahování a navádějí tak fakticky uživatele k instalaci předmětného doplňku. Jakkoli Outobox není virus ani malware, doporučuje se jeho odstranění z internetových prohlížečů (Internet Explorer, Google Chrome and Mozilla Firefox) neboť zobrazuje nevyžádanou reklamu a může též vést k nepřípustnému ohrožení soukromí.

Outobox virus

Po své instalace OutoBox generuje nevyžádanou reklamu - vyhledávácí výsledky, panely, textové odkazy, mezistránkovou reklamu apod, nadto však též sleduje prohlížení internetu zaznamenáváním IP adres, jedinečného identifikačního čísla, operačního systému, údajích o prohlížeči, navštívených URL, zobrazených stránkách, zadaných příkazů a dalších informací. Předchozí varianty tohoto programu byly šířeny pod názvem Spring Smart, SkyWebber, BatBrowse a dalšími. Pro vyvarování se instalace adwaru do počítače by proto měli být dostatečně pozorní zejména při stahování bezplatného softwaru, tj. odmítat instalaci propagovaných prohlížečových doplňků a rozšíření. Při instalaci bezplatného softwaru se nadto dále ujistěte, že instalujete v režimu "vlastního" nebo "pokročilého" nastavení, namísto instalace "rychlé" nebo "standardní", která ne vždy odtajní instalované položky. Pokud se Vám již při prohlížení internetu reklamy "Ads by OutoBox", "Powered by OutoBox" nebo "OutoBox Deals" zobrazují, postupujte pro odstranění adware podle níže uvedených instrukcí.

Rychlé menu:

Odstranění OutoBox:

Uživatelé Windows 10:

Přístup k Programům (odinstalovat) ve Windows 10

Klikněte pravým tlačítkem myši do levého dolního rohu obrazovky, v menu Rychlý přístup zvolte Ovládací panely. V otevřeném okně následně zvolte Programy a funkce.

Uživatelé Windows 7:

Přístup k Programy (odinstalovat) ve Windows 7

Klikněte na Start ("Windows logo" v levém dolním rohu plochy), zvolte Ovládací panely. Přejděte na Programy a klikněte na Odinstalovat program.

Uživatelé macOS (OSX):

Odinstalování aplikace v OSX (Mac)

Klikněte na Finder, na otevřené obrazovce zvolte Aplikace. Přetáhněte danou aplikaci ze složky Aplikace do Koše (v Docku), poté klikněte pravým tlačítkem na ikonu Koše a zvolte Vysypat koš .

Outobox odinstalace

V okně odebíraných programů, vyhledejte "OutoBox" zvolte jej a klikněte na " Odinstalovat" nebo "Odebrat"

Po odinstalování OutoBox zkontrolujte, zda ve Vašem počítači nezůstaly ještě nějaké nevyžádané části nebo případné malwarové infekce. Doporučovaný antispywarový software.

▼ Stáhnout odstraňovač Outobox Prohlížeový pesmrováva

Stažením kteréhokoliv softwaru ze seznamu na našich internetových stránkách souhlasíte s našimi zásadami ochrany osobních údajů a smluvními podmínkami. Veškeré námi doporučované produkty byly podrobně testovány a schváleny našimi specialisty, jakožto jedny z nejlepších řešení pro odstraňování internetových hrozeb.

Odstranění OutoBox z prohlížečů:

Video zobrazující postup pro odstranění případně nevyžádaných prohlížečových doplňků (add-onů):

Internet Explorer logo Odstranění škodlivých doplňků z Internet Exploreru:

 Odstranění rozšíření Outobox z Internet Explorer krok 1

Klikněte na ikonu "Nástroje" Internet Explorer options icon (v pravém horním rohu) zvolte "Spravovat doplňky". Najděte "OutoBox" a klikněte na "Odstranit"

Odstranění rozšíření Outobox z Internet Exploreru krok 2

Jiný způsob:

V případě, že problémy s odstraňováním přesměrování na outobox prohlížeový pesmrováva přetrvávají, obnovte nastavení prohlížeče Internet Explorer na výchozí.

Uživatelé Windows XP: Klikněte na Start, následně na Spusti, a v otevřením okně zadejte inetcpl.cpl. V nově zobrazeném okně přejděte do záložky Upřesnit a klikněte na Obnovit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows XP

Uživatelé Windows Vista a Windows 7: Klikněte na logo Windows, do vyhledávacího pole zadejte inetcpl.cpl a klikněte enter. V otevřeném okně přejděte do záložky Upřesnit a klikněte na Obnovit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 7

Uživatelé Windows 8: Otevřete Internet Explorer a klikněte na ikonu ozubeného kola. Zvolte Možnosti internetu.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 8 - přístup

V otevřeném okně přejděte do záložky Upřesnit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 8 - Záložka Pokročilého nastavení

Klikněte na tlačítko Obnovit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 8 - klikněte na tlačítko Obnovit v Záložce Upřesnit

Volbu obnovy výchozího nastavení Internet Exploreru potvrďte kliknutím na tlačítko Obnovit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 8 - potvrzení obnovení výchozího nastavení

Google Chrome logoOdstranění škodlivých rozšíření z Google Chrome:

Odstranění rozšíření Outobox z Google Chrome krok 1

Klikněte v Chrome menu na ikonu řádků Google Chrome options icon (v pravém horním rohu) zvolte "Nástroje" a klikněte na "Rozšíření".  Vyhledejte "OutoBox" zvolte jej a následně klikněte na ikonu odpadkového koše.

Odstranění rozšíření Outobox z Google Chrome krok 2

Jiný způsob:

V případě, že problémy s odstraňováním přesměrování na outobox prohlížeový pesmrováva přetrvávají, obnovte výchozí nastavení prohlížeče Google Chrome. Klikněte v menu prohlížeče Chrome na ikonu Google Chrome options icon (v pravém horním rohu) a zvolte Nástroje. V rozbaleném menu následně vyberte Rozšíření. V otevřeném okně zvolte Nastavení (v levém rohu obrazovky). Přejděte dolu na konec okna a následně klikněte na odkaz Zobrazit rozšířená nastavení….

Obnovení výchozího nastavení Google Chrome - přístup k nastavení

Následně dole na obrazovce klikněte na tlačítko Reset nastavení.

Obnovení výchozího nastavení Google Chrome - přístup k nastavení

V otevřeném okně potvrďte svoji volbu obnovy výchozího nastavení Google Chrome kliknutím na tlačítko Resetovat.

RObnovení výchozího nastavení Google Chrome - potvrzení obnovy kliknutím na tlačítko Resetovat nastavení

Mozilla Firefox logoOdstranění škodlivých pluginů z Mozilla Firefox:

Odstranění rozšíření Outobox z Mozilly Firefox krok 1

Klikněte ve Firefox menu na ikonu řádky firefox menu icon (v pravém horním rohu hlavního okna) zvolte "Doplňky". Klikněte na "Rozšíření" a odstraňte: "OutoBox".

Odstranění rozšíření Outobox z Mozilly Firefox krok 2

Jiný způsob:

Uživatelé, kteří mají problémy s odstraněním přesměrování na outobox prohlížeový pesmrováva mohou obnovit nastavení prohlížeče Mozilla Firefox na výchozí.

Otevřete Mozilla Firefox, v pravém horním rohu okna klikněte na Firefox, firefox menu icon v otevřeném menu klikněte na ikonu Otevřít nabídku s nápovědou, firefox help menu

Obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox - přístup k nastavení

Zvolte Technické informace.

Obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox - přístup k nastavení

V otevřeném okně, klikněte na tlačítko the Obnovit aplikaci Firefox.

Obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox - Kliknutí na tlačítko Resetovat

V otevřením okně následně potvrďte svojí volbu obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox kliknutím na tlačítko Obnovit Firefox.

Obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox - potvrzení obnovy

safari browser logoOdstranění škodlivých rozšíření ze Safari:

odstranění adwaru ze safari krok 1 - přístup k Předvolbám

Ujistěte, že je Váš Safari prohlížeč aktivní a klikněte na Safari a zvolte Předvolby....

odstranění adwaru ze safari krok 2 - odstranění rozšíření

V otevřeném okně Předvoleb přejděte do záložky Rozšíření. Zde vyhledejte veškerá podezřelá nedávno nainstalovaná rozšíření a klikněte na Odinstalovat.

Jiný způsob:

Ujistěte, že je Váš Safari prohlížeč aktivní a klikněte na Safari. V rozbalovacím menu následně vyberte možnost Smazat historii a data stránek...

resetování safari krok 1

V otevřeném okně vyberte veškerá historie a klikněte na tlačítko Smazat historii.

resetování safari krok 2

Shrnutí:

Shrnutí adwarový programNejčastěji adware nebo potenciálně nevyžádané aplikace pronikají do prohlížečů prostřednictvím stahování bezplatného softwaru. Vezměte prosím na vědomí, že nejbezpečnějším zdrojem, ze kterého je možné software bezplatně stáhnout, jsou přímo internetové stránky tvůrce. Pro vyhnutí se instalaci adwaru se tak vyplatí být náležitě ostražitý, a to zejména při stahování a instalaci bezplatného softwaru. V instalačním procesu bezplatného programu volte možnosti vlastní nebo pokročilé instalace - tímto krokem umožníte odhalení veškerých potenciálně nevyžádaných aplikací, k jejichž instalaci by došlo současně s instalací Vámi zvoleného bezplatného programu.

Pomoc při odstraňování:
V případě, že se při odstraňování outobox prohlížeový pesmrováva z Vašeho počítače vyskytnuly problémy, požádejte prosím o pomoc v našem fóru pro odstranění malware.

Přidejte komentář:
V případě, že máte o outobox prohlížeový pesmrováva nebo o jeho odstranění doplňující informace, podělte se prosím o svůj názor v sekci níže.

Zdroj: https://www.pcrisk.com/removal-guides/7442-outobox-virus

▼ Přidat komentář

Naše příruky pro odstranění malwaru jsou zdarma. Chcete-li nás podpořit, můžete nám zaslat i drobný finanční příspěvek.

Instrukce pro odstranění v dalších jazycích
Jak odinstalovat Outobox Virus
QR kód
Outobox Prohlížeový pesmrováva QR kód
Načtením tohoto QR kódu budete mít možnost snadného přístupu k odstranění Outobox Prohlížeový pesmrováva reklam na Vašem mobilním zařízení.