FacebookTwitterLinkedIn

Spigot Virus

Známý též jako: Spigot Prohlížeový pesmrováva
Druh: Adware
Stupe poškození: Stední

Návod pro odstranění viru Spigot

Co je Spigot?

Spigot virus je termín užívaný pro označení potenciálně nevyžádané aplikace z dílny Spigot Inc. Adware vytvořený touto společností se instaluje do počítače spolu s zebplatně staženým softwarem z internetu pomocí klamaté marketingové strategie zvané bundling (svazování). Internetoví uživatelé by si tak v tomto ohledu měli zejména uvědomit, že v současné době je většina stahování z takto zaměřených internetových stránek (jako např. download.com, soft32.com, softonic.com apod. )spravována tzv. stahovacími klienty, přičemž tyto malé programy jsou používány zejména za tím účelem, aby přinesli zisk i ze zdánlivě bezplatného poskytování stahovacích služeb, a to konkrétně podporou nabízených prohlížečových doplňků a pluginů. Při provádění našeho průzkumu stahovací klienti podporovaly zejména panel nástrojů Bling Toolbar od Spigot, Slick Savings, Domain Error Assistant, Ebay a Amazon Assistants.

Tyto potenciálně nevyžádané programy způsobuje přesměrování na yahoo.com (domovská stránka a výchozí vyhledávač), zobrazují kuponovou reklamu při nakupování na internetových portálech a dále vytvářejí různou vyskakovací reklamu, intextovou reklamu, atd. Instalace předmětného adwaru v internetovém prohlížeči (Internet Exploreru, Google Chrome a Mozille Firefox) může v důsledku vést až k malwarové nebo virové infekci, nadto může kliknutí na pochybnou zobrazovanou reklamu vést k ohrožení soukromí. Jakkoliv v obecné rovině tvůrci předmětných rozšíření proklamují, že se jedná o užitečné aplikace, které mají prohlížení internetu zjednodušit a obohatit o nové funkce, je jejich nepopíratelným negativním důsledkem mj. způsobování přesměrování, a v této souvislosti se doporučuje je z počítače odstranit.

Spigot virus

Potenciálně nevyžádané programy od Spigot jsou obdobné WajamZoom Downloader a mnohým dalším. Nejlepší způsob, jak se chtějí instalaci takovéhoto prohlížečového přesměrovávače vyhnout, je přitom věnovat náležitou pozornost každému kroku při instalaci freewarových programů. Pokud Vaše stahování probíhá prostřednictvím stahovacího klienta, vždy odmítejte jakékoliv nabídky na instalaci bezplatných prohlížečových doplňků. Při instalaci bezplatného softwaru se nadto dále ujistěte, že instalujete v režimu "vlastního" nebo "pokročilého" nastavení, namísto instalace "rychlé" nebo "standardní", která ne vždy odtajní instalované položky. Vemte dále na vědomí, že jakkoliv v době našeho testování Spigot adware přesměrovával na stránky yahoo.com, může se tato skutečnost v reálném čase lišit; při odstraňování podle následující příručky můžete rovněž prověřit, zda ve Vašem počítači nejsou nainstalovány další prohlížečová rozšíření od Spigot.

Rychlé menu:

Odstranění viru Spigot:

Uživatelé Windows 10:

Přístup k Programům (odinstalovat) ve Windows 10

Klikněte pravým tlačítkem myši do levého dolního rohu obrazovky, v menu Rychlý přístup zvolte Ovládací panely. V otevřeném okně následně zvolte Programy a funkce.

Uživatelé Windows 7:

Přístup k Programy (odinstalovat) ve Windows 7

Klikněte na Start ("Windows logo" v levém dolním rohu plochy), zvolte Ovládací panely. Přejděte na Programy a klikněte na Odinstalovat program.

Uživatelé macOS (OSX):

Odinstalování aplikace v OSX (Mac)

Klikněte na Finder, na otevřené obrazovce zvolte Aplikace. Přetáhněte danou aplikaci ze složky Aplikace do Koše (v Docku), poté klikněte pravým tlačítkem na ikonu Koše a zvolte Vysypat koš .

Spigot odinstalace

V okně odebíraných programů, vyhledejte "123 Downloader", "Bling Toolbar" and "Slick Savings" zvolte je a klikněte na " Odinstalovat" nebo "Odebrat".

Po odinstalování potenciálně nevyžádaných programů, které způsobovaly zobrazování reklamy a přesměrování Vašeho prohlížeče na internetové stránky searchgol.com zkontrolujte, zda ve Vašem počítači nezůstaly ještě nějaké nevyžádané části. K provedené této kontroly můžete použít doporučovaný antispywarový software. Odstraňte veškeré záznamy, které tento program rozpozná, tak abyste se ujistili, že se Váš počítač případné spywarové a malwarové infekce opravdu zbavil.

▼ Stáhnout odstraňovač Spigot Prohlížeový pesmrováva

Stažením kteréhokoliv softwaru ze seznamu na našich internetových stránkách souhlasíte s našimi zásadami ochrany osobních údajů a smluvními podmínkami. Veškeré námi doporučované produkty byly podrobně testovány a schváleny našimi specialisty, jakožto jedny z nejlepších řešení pro odstraňování internetových hrozeb.

Odstranění viru Spigot z internetových prohlížečů:

Video zobrazující postup pro odstranění případně nevyžádaných prohlížečových doplňků (add-onů):

Internet Explorer logo Odstranění škodlivých doplňků z Internet Exploreru:

Odstranění rozšíření Spigot z Internet Exploreru

Klikněte na ikonu "Nástroje" Internet Explorer options icon (v pravém horním rohu) zvolte "Spravovat doplňky". Najděte "Bling Toolbar" a "Slick Savings" zvolte tyto záznamy a klikněte na "Odstranit".

Změna domovské stránky:

Odstranění domovské stránky Spigot z Internet Exploreru

 

Pro zpětnou změnu Vaší domovské stránky ze websearch.searchbomb.info na adresu Vámi zvolenou: klikněte na ikonu "Nástroje" Internet Explorer options icon (v pravém horním rohu) zvolte "Možnosti internetu", a v otevřeném okně odstraňte search.yahoo.com a zadejte adresu preferované domény, která se má po každém spuštění Internet Exploreru otevřít (zadat můžete též about:blank, má-li se otevřít stránky prázdná).

Změna výchozího vyhledávače:

Odstranění výchozího vyhledávače Spigot z Internet Exploreru

Klikněte na ikonu "Nástroje" Internet Explorer options icon (v pravém horním rohu) zvolte "Spravovat doplňky". V otevřeném okně označte "Poskytovatele vyhledávání", nastavte na "Google", "Bing" ebo na jiný preferovaný vyhledávač, jakožto Váš výchozí a následně odstraňte "Yahoo".

Jiný způsob:

V případě, že problémy s odstraňováním přesměrování na spigot prohlížeový pesmrováva přetrvávají, obnovte nastavení prohlížeče Internet Explorer na výchozí.

Uživatelé Windows XP: Klikněte na Start, následně na Spusti, a v otevřením okně zadejte inetcpl.cpl. V nově zobrazeném okně přejděte do záložky Upřesnit a klikněte na Obnovit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows XP

Uživatelé Windows Vista a Windows 7: Klikněte na logo Windows, do vyhledávacího pole zadejte inetcpl.cpl a klikněte enter. V otevřeném okně přejděte do záložky Upřesnit a klikněte na Obnovit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 7

Uživatelé Windows 8: Otevřete Internet Explorer a klikněte na ikonu ozubeného kola. Zvolte Možnosti internetu.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 8 - přístup

V otevřeném okně přejděte do záložky Upřesnit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 8 - Záložka Pokročilého nastavení

Klikněte na tlačítko Obnovit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 8 - klikněte na tlačítko Obnovit v Záložce Upřesnit

Volbu obnovy výchozího nastavení Internet Exploreru potvrďte kliknutím na tlačítko Obnovit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 8 - potvrzení obnovení výchozího nastavení

Google Chrome logoOdstranění škodlivých rozšíření z Google Chrome:

Odstranění rozšíření Spigot z Google Chrome

Klikněte v Chrome menu na ikonu řádků Google Chrome options icon (v pravém horním rohu) zvolte "Nástroje" a klikněte na "Rozšíření".  Vyhledejte "Amazon Shopping Assistant by Spigot", "Domain Error Assistant", "Ebay Shopping Assistant by Spigot" a "Slick Savings" zvolte tyto a následně klikněte na ikonu odpadkového koše.

Změna domovské stránky:

Odstranění domovské stránky Spigot z Google Chrome

Klikněte v Chrome menu na ikonu řádků Google Chrome options icon (v pravém horním rohu) zvolte "Nastavení". V sekci "Při spuštění" klikněte na "nastavit stránky", najeďte myší nad seach.yahoo.com a zaškrtněte X. Nyní již můžete přidat Vámi preferovanou internetovou adresu jako domovskou stránku.

Změna výchozího vyhledávače:

Odstranění nastavení výchozího vyhledávače Spigot z Google Chrome

Pro změnu Vašeho výchozího vyhledávače v Google Chrome: Klikněte v Chrome menu na ikonu řádků Google Chrome options icon (v pravém horním rohu) zvolte "Nastavení" a klikněte na "Spravovat vyhledávače...", odstraňte "Yahoo" a přidejte vyhledávač Vámi preferovaný.

Jiný způsob:

V případě, že problémy s odstraňováním přesměrování na spigot prohlížeový pesmrováva přetrvávají, obnovte výchozí nastavení prohlížeče Google Chrome. Klikněte v menu prohlížeče Chrome na ikonu Google Chrome options icon (v pravém horním rohu) a zvolte Nástroje. V rozbaleném menu následně vyberte Rozšíření. V otevřeném okně zvolte Nastavení (v levém rohu obrazovky). Přejděte dolu na konec okna a následně klikněte na odkaz Zobrazit rozšířená nastavení….

Obnovení výchozího nastavení Google Chrome - přístup k nastavení

Následně dole na obrazovce klikněte na tlačítko Reset nastavení.

Obnovení výchozího nastavení Google Chrome - přístup k nastavení

V otevřeném okně potvrďte svoji volbu obnovy výchozího nastavení Google Chrome kliknutím na tlačítko Resetovat.

RObnovení výchozího nastavení Google Chrome - potvrzení obnovy kliknutím na tlačítko Resetovat nastavení

Mozilla Firefox logoOdstranění škodlivých pluginů z Mozilla Firefox:

Odstranění rozšíření Spigot z Mozilla Firefox

Klikněte ve Firefox menu na ikonu řádky firefox menu icon (v pravém horním rohu hlavního okna) zvolte "Doplňky". Klikněte na "Rozšíření" a odeberte "Bling Toolbar", "Slick Savings" a"Start Page".

Změna domovské stránky:

Odstranění domovské stránky Spigot z Mozilla Firefox

Pro obnovu Vaší domovské stránky, klikněte ve Firefox menu na ikonu řádky firefox menu icon (v pravém horním rohu hlavního okna) a zvolte "Možnosti", v otevřeném okně smažte search.yahoo.com a zadejte preferovanou doménu, která se má po každém spuštění Mozilla Firefox otevřít.

Změna výchozího vyhledávače:

V řádku pro zadávání URL, napiště about:config a stiskněte Enter.

Klikněte na "Slibuji, budu opatrný!".

Ve vyhledávacím filtru nahoře zadejte: "yahoo"

Klikněte pravým tlačítkem na nalezené výsledky a zvolte "Obnovit" pro změnu na výchozí nastavení.

Jiný způsob:

Uživatelé, kteří mají problémy s odstraněním přesměrování na spigot prohlížeový pesmrováva mohou obnovit nastavení prohlížeče Mozilla Firefox na výchozí.

Otevřete Mozilla Firefox, v pravém horním rohu okna klikněte na Firefox, firefox menu icon v otevřeném menu klikněte na ikonu Otevřít nabídku s nápovědou, firefox help menu

Obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox - přístup k nastavení

Zvolte Technické informace.

Obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox - přístup k nastavení

V otevřeném okně, klikněte na tlačítko the Obnovit aplikaci Firefox.

Obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox - Kliknutí na tlačítko Resetovat

V otevřením okně následně potvrďte svojí volbu obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox kliknutím na tlačítko Obnovit Firefox.

Obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox - potvrzení obnovy

safari browser logoOdstranění škodlivých rozšíření ze Safari:

odstranění adwaru ze safari krok 1 - přístup k Předvolbám

Ujistěte, že je Váš Safari prohlížeč aktivní a klikněte na Safari a zvolte Předvolby....

odstranění adwaru ze safari krok 2 - odstranění rozšíření

V otevřeném okně Předvoleb přejděte do záložky Rozšíření. Zde vyhledejte veškerá podezřelá nedávno nainstalovaná rozšíření a klikněte na Odinstalovat.

Jiný způsob:

Ujistěte, že je Váš Safari prohlížeč aktivní a klikněte na Safari. V rozbalovacím menu následně vyberte možnost Smazat historii a data stránek...

resetování safari krok 1

V otevřeném okně vyberte veškerá historie a klikněte na tlačítko Smazat historii.

resetování safari krok 2

Shrnutí:

Shrnutí adwarový programNejčastěji adware nebo potenciálně nevyžádané aplikace pronikají do prohlížečů prostřednictvím stahování bezplatného softwaru. Vezměte prosím na vědomí, že nejbezpečnějším zdrojem, ze kterého je možné software bezplatně stáhnout, jsou přímo internetové stránky tvůrce. Pro vyhnutí se instalaci adwaru se tak vyplatí být náležitě ostražitý, a to zejména při stahování a instalaci bezplatného softwaru. V instalačním procesu bezplatného programu volte možnosti vlastní nebo pokročilé instalace - tímto krokem umožníte odhalení veškerých potenciálně nevyžádaných aplikací, k jejichž instalaci by došlo současně s instalací Vámi zvoleného bezplatného programu.

Pomoc při odstraňování:
V případě, že se při odstraňování spigot prohlížeový pesmrováva z Vašeho počítače vyskytnuly problémy, požádejte prosím o pomoc v našem fóru pro odstranění malware.

Přidejte komentář:
V případě, že máte o spigot prohlížeový pesmrováva nebo o jeho odstranění doplňující informace, podělte se prosím o svůj názor v sekci níže.

Zdroj: https://www.pcrisk.com/removal-guides/7439-spigot-virus

▼ Přidat komentář

Naše příruky pro odstranění malwaru jsou zdarma. Chcete-li nás podpořit, můžete nám zaslat i drobný finanční příspěvek.

Instrukce pro odstranění v dalších jazycích
Jak odinstalovat Spigot Virus
QR kód
Spigot Prohlížeový pesmrováva QR kód
Načtením tohoto QR kódu budete mít možnost snadného přístupu k odstranění Spigot Prohlížeový pesmrováva reklam na Vašem mobilním zařízení.