FacebookTwitterLinkedIn

Zoom Downloader Virus

Známý též jako: Reklama Zoom Downloader
Druh: Adware
Stupe poškození: Stední

Návod pro odstranění Zoom Downloader

Co je Zoom Downloader?

Zoom Downloader je potenciálně nevyžádaná aplikace šířená prostřednictvím klamavé marketingové strategie zvané bundling, neboli svazování. Ve většině případů uživatelé nainstalují tento plugin do svého počítače bez jejich vědomí. Předmětný doplněk byl měl rychlovat stahování, zapamatovat si historii stahování napříč jednotlivými prohlížeči, chránit uživatele před nebezpečnými stránkami, atd., nicméně ve skutečnosti lze Zoom Downloader jako potenciálně nevyžádanou aplikaci nebo adware. Předmětný doplněk se instaluje na internetové prohlížeče (Internet Explorer a Mozilla Firefox) bez souhlasu uživatele, nadto nabízí instalaci dalšího adware v průběhu stahování souborů z internetu.

Instalace předmětného rozšíření v počítači může vést v důsledku k instalaci dalším potenciálně nevyžádaných aplikací, škodlivých optimalizátorů systémů, programů pro zálohování dat, apod. Při provádění našeho průzkumu byl doplněk instalován prostřednictvím "Optimum installeru", tj. malého programu, který spravoval stahovací proces a nabídnul následně instalaci některých prohlížečových doplňků. V obecné rovině by proto měli být internetoví uživatelé při stahování bezplatného softwaru z internetu náležitě ostražití, neboť popisovaný stahovací klient je používán v relativně hojné míře, stáhnutí bezplatně poskytovaného programu tak může de facto vést (nebyla-li tato odmítnuta) k instalaci adwaru do Vašeho počítače.

Zoom Downloader

Zoom Downloader nadto dokáže sledovat údaje o prohlížení internetu, a to zaznamenáváním zadávaných adres do vyhledávacího řádku, způsob připojení k internetu, typ operačního systému, adresu internetového protokolu (IP) i informace další. Tento adware je tak podobný FBDownloader, Free YouTube Downloader a mnohým dalším. Nejlepším způsobem, jak se instalaci potenciálně nevyžádaných aplikací vvyhnout, je věnovat stahování a instalaci freewaru náležitou pozornost (resp. vůbec nestahovat z freewarových stránek, ale z oficiálních stránek tvůrce programu). Vždy se vyplatí kontrolovat jednotlivý krok stahovacího procesu a odškrtnout možnost instalaci nabízeného prohlžečového doplňku. V případě, že jste již do svého počítače Zoom Downloader nainstalovali, postupujte pro odstranění adwaru z internetových prohlížečů podle následující příručky. 

Snímek Zoom Downloaderu nabízející instalaci adwaru:

Zoom downloader nabízející instalaci adwaru

Rychlé menu:

Odstranění Zoom Downloaderu:

Uživatelé Windows 10:

Přístup k Programům (odinstalovat) ve Windows 10

Klikněte pravým tlačítkem myši do levého dolního rohu obrazovky, v menu Rychlý přístup zvolte Ovládací panely. V otevřeném okně následně zvolte Programy a funkce.

Uživatelé Windows 7:

Přístup k Programy (odinstalovat) ve Windows 7

Klikněte na Start ("Windows logo" v levém dolním rohu plochy), zvolte Ovládací panely. Přejděte na Programy a klikněte na Odinstalovat program.

Uživatelé macOS (OSX):

Odinstalování aplikace v OSX (Mac)

Klikněte na Finder, na otevřené obrazovce zvolte Aplikace. Přetáhněte danou aplikaci ze složky Aplikace do Koše (v Docku), poté klikněte pravým tlačítkem na ikonu Koše a zvolte Vysypat koš .

Odinstalace Zoom downloaderu

V okně odebíraných programů, vyhledejte "Zoom Downloader", zvolte jej a klikněte na " Odinstalovat" nebo "Odebrat".

Po odinstalování Zoom Downloaderu zkontrolujte, zda ve Vašem počítači nezůstaly ještě nějaké nevyžádané části nebo případné malwarové infekce. Doporučovaný antispywarový software.

▼ Stáhnout odstraňovač Reklama Zoom Downloader

Stažením kteréhokoliv softwaru ze seznamu na našich internetových stránkách souhlasíte s našimi zásadami ochrany osobních údajů a smluvními podmínkami. Veškeré námi doporučované produkty byly podrobně testovány a schváleny našimi specialisty, jakožto jedny z nejlepších řešení pro odstraňování internetových hrozeb.

Odstranění Zoom Downloaderu z internetových prohlížečů:

Video zobrazující postup pro odstranění případně nevyžádaných prohlížečových doplňků (add-onů):

Internet Explorer logo Odstranění škodlivých doplňků z Internet Exploreru:

Odstranění rozšíření Zoom downloaderu z Internet Exploreru krok 1

Klikněte na ikonu "Nástroje" Internet Explorer options icon (v pravém horním rohu) zvolte "Spravovat doplňky". Vyhledejte "Zoom Downloader" označte tento záznam a klikněte na "Odstranit".

Odstranění rozšíření Zoom downloaderu z Internet Exploreru krok 2

Jiný způsob:

V případě, že problémy s odstraňováním přesměrování na reklama zoom downloader přetrvávají, obnovte nastavení prohlížeče Internet Explorer na výchozí.

Uživatelé Windows XP: Klikněte na Start, následně na Spusti, a v otevřením okně zadejte inetcpl.cpl. V nově zobrazeném okně přejděte do záložky Upřesnit a klikněte na Obnovit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows XP

Uživatelé Windows Vista a Windows 7: Klikněte na logo Windows, do vyhledávacího pole zadejte inetcpl.cpl a klikněte enter. V otevřeném okně přejděte do záložky Upřesnit a klikněte na Obnovit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 7

Uživatelé Windows 8: Otevřete Internet Explorer a klikněte na ikonu ozubeného kola. Zvolte Možnosti internetu.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 8 - přístup

V otevřeném okně přejděte do záložky Upřesnit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 8 - Záložka Pokročilého nastavení

Klikněte na tlačítko Obnovit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 8 - klikněte na tlačítko Obnovit v Záložce Upřesnit

Volbu obnovy výchozího nastavení Internet Exploreru potvrďte kliknutím na tlačítko Obnovit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 8 - potvrzení obnovení výchozího nastavení

Mozilla Firefox logoOdstranění škodlivých pluginů z Mozilla Firefox:

Odstranění rozšíření Zoom downloaderu z Mozilly Firefox krok 1

Klikněte ve Firefox menu na ikonu řádky firefox menu icon (v pravém horním rohu hlavního okna) zvolte "Doplňky". Klikněte na "Rozšíření" a odeberte: "Zoom Downloader".

Odstranění rozšíření Zoom downloaderu z Mozilly Firefox krok 2

Jiný způsob:

Uživatelé, kteří mají problémy s odstraněním přesměrování na reklama zoom downloader mohou obnovit nastavení prohlížeče Mozilla Firefox na výchozí.

Otevřete Mozilla Firefox, v pravém horním rohu okna klikněte na Firefox, firefox menu icon v otevřeném menu klikněte na ikonu Otevřít nabídku s nápovědou, firefox help menu

Obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox - přístup k nastavení

Zvolte Technické informace.

Obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox - přístup k nastavení

V otevřeném okně, klikněte na tlačítko the Obnovit aplikaci Firefox.

Obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox - Kliknutí na tlačítko Resetovat

V otevřením okně následně potvrďte svojí volbu obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox kliknutím na tlačítko Obnovit Firefox.

Obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox - potvrzení obnovy

Shrnutí:

Shrnutí adwarový programNejčastěji adware nebo potenciálně nevyžádané aplikace pronikají do prohlížečů prostřednictvím stahování bezplatného softwaru. Vezměte prosím na vědomí, že nejbezpečnějším zdrojem, ze kterého je možné software bezplatně stáhnout, jsou přímo internetové stránky tvůrce. Pro vyhnutí se instalaci adwaru se tak vyplatí být náležitě ostražitý, a to zejména při stahování a instalaci bezplatného softwaru. V instalačním procesu bezplatného programu volte možnosti vlastní nebo pokročilé instalace - tímto krokem umožníte odhalení veškerých potenciálně nevyžádaných aplikací, k jejichž instalaci by došlo současně s instalací Vámi zvoleného bezplatného programu.

Pomoc při odstraňování:
V případě, že se při odstraňování reklama zoom downloader z Vašeho počítače vyskytnuly problémy, požádejte prosím o pomoc v našem fóru pro odstranění malware.

Přidejte komentář:
V případě, že máte o reklama zoom downloader nebo o jeho odstranění doplňující informace, podělte se prosím o svůj názor v sekci níže.

Zdroj: https://www.pcrisk.com/removal-guides/7438-zoom-downloader-virus

▼ Přidat komentář

Naše příruky pro odstranění malwaru jsou zdarma. Chcete-li nás podpořit, můžete nám zaslat i drobný finanční příspěvek.

Instrukce pro odstranění v dalších jazycích
Odstranení Zoom Downloader Virus resetováním prohlížece
Jak odinstalovat Zoom Downloader Virus
QR kód
Reklama Zoom Downloader QR kód
Načtením tohoto QR kódu budete mít možnost snadného přístupu k odstranění Reklama Zoom Downloader reklam na Vašem mobilním zařízení.