FacebookTwitterLinkedIn

Přesměrování MaxWebSearch.com

Známý též jako: MaxWebSearch.com Prohlížeový pesmrováva
Stupe poškození: Stední

Návor pro odstranění přesměrovávacího viru MaxWebSearch.com

Co je MaxWebSearch.com?

Internetové přesměrování na stránky maxwebsearch.com je způsobováno klamavými prohlížečovými přesměrovávači, které infiltrují do počítače prostřednictvím stahování bezplatného softwaru. Po úspěšném dokončení instalace tento adware změní nastavení internetového prohlížeče (Internet Exploreru, Google Chrome a Mozilly Firefox), a to konkrétně změní jejich domovské stránky a výchozí vyhledávač na maxwebsearch.com. Jakkoliv tyto stránky nabízejí vyhledávání, jeho výsledky jsou přeplněny pochybnými výsledky se sponzorovanými odkazy, které mohou v důsledku vést až k ohrožení počítače malwarem nebo viry - v této souvislosti se proto užívání předmětných stránek pro provádění internetového vyhledávání nedoporučuje. Nadto prohlížečový přesměrovávač maxwebsearch sleduje historii vyhledávání, způsob připojení k internetu, operační systém, IP adresy, geografickou lokaci, ISP a další údaje.

Počítačoví uživatelé by si proto měli uvědomit, že instalace takovéhoto adwaru, který provádění shora popisované změny a úkony do svého počítače je krajně nežádoucí - tvůrci programu navíc snadno mohou změnit jeho nastavení tak, aby přesměrovával na stránky jiné, tj. škodlivé napadené nebezpečným malwarem. Při provádění našeho průzkumu byl program šířen prostřednictvím tzv. stahovacích klientů - malých programů, které spravují stahovací proces při stahování programů z bezplatných stránek, následně však nabízí též instalaci podporovaného pluginu. Tento pak následně způsobí přesměrovávání vyhledávání na stránky maxwebsearch.com, bar.maxwebsearch.com, default.maxwebsearch.com a home.maxwebsearch.com. Počítačoví užvaitelé by si měli dále uvědomit, že v současné době probíhá stahování většinou právě prostřednictvím stahovacích klientů, je proto na místě věnovat jednotlivým stahovacím a instalačním krokům náležitou pozornost.

Přesměrovávací virus Maxwebsearch.com

Prohlížečový přesměrovávač maxwebsearch.com je obdobný jinému adwaru, který se instaluje spolu s bezplatným softwarema následně mění uživatelské nastavení internetových prohlížečů. Tímto adwarem jsou například My-online-search.com, Delta-Search.com, Do-search.com a mnohé další. Jakkoliv mají předmětné prohlížečové doplňky usnadnit vyhledávání a prohlížení internetu, ve skutečnosti žádnou přidanou hodnotu nenabízí. Pro vyhnutí se instalaci přesměrovávačů obecně vždy odmítejte jakékoliv nabídky na instalaci bezplatných prohlížečových doplňků. Při instalaci bezplatného softwaru se nadto dále ujistěte, že instalujete v režimu "vlastního" nebo "pokročilého" nastavení, namísto instalace "rychlé" nebo "standardní", která ne vždy odtajní instalované položky. V případě, že Vás prohlížeč na stránky maxwebsearch.com přesměrovává, postupujte podle následující příručky pro odstranění přesměrovávačů z počítače.

Rychlé menu:

Odstranění přesměrování maxwebsearch.com:

Uživatelé Windows 10:

Přístup k Programům (odinstalovat) ve Windows 10

Klikněte pravým tlačítkem myši do levého dolního rohu obrazovky, v menu Rychlý přístup zvolte Ovládací panely. V otevřeném okně následně zvolte Programy a funkce.

Uživatelé Windows 7:

Přístup k Programy (odinstalovat) ve Windows 7

Klikněte na Start ("Windows logo" v levém dolním rohu plochy), zvolte Ovládací panely. Přejděte na Programy a klikněte na Odinstalovat program.

Uživatelé macOS (OSX):

Odinstalování aplikace v OSX (Mac)

Klikněte na Finder, na otevřené obrazovce zvolte Aplikace. Přetáhněte danou aplikaci ze složky Aplikace do Koše (v Docku), poté klikněte pravým tlačítkem na ikonu Koše a zvolte Vysypat koš .

Odinstalace maxwebsearch z panelu nástrojů

IV okně odebíraných programůvyhledejte "Max Websearch" zvolte je a klikněte na " Odinstalovat" nebo "Odebrat". 

Po odinstalování potenciálně nevyžádaných programů, které způsobovaly přesměrovávání Vašeho prohlížeče na internetové stránky maxwebsearch.com zkontrolujte, zda ve Vašem počítači nezůstaly ještě nějaké nevyžádané části. K provedené této kontroly můžete použít doporučovaný antispywarový software. Odstraňte veškeré záznamy, které tento program rozpozná, tak abyste se ujistili, že se Váš počítač případné spywarové a malwarové infekce opravdu zbavil.

▼ Stáhnout odstraňovač MaxWebSearch.com Prohlížeový pesmrováva

Stažením kteréhokoliv softwaru ze seznamu na našich internetových stránkách souhlasíte s našimi zásadami ochrany osobních údajů a smluvními podmínkami. Veškeré námi doporučované produkty byly podrobně testovány a schváleny našimi specialisty, jakožto jedny z nejlepších řešení pro odstraňování internetových hrozeb.

Odstranění domovské stránky a výchozího vyhledávače maxwebsearch.com z internetových prohlížečů:

Video zobrazující postup pro odstranění případně nevyžádaných prohlížečových doplňků (add-onů):

Internet Explorer logo Odstranění škodlivých doplňků z Internet Exploreru:

Odstranění rozšíření Maxwebsearch.com z Internet Exploreru

Klikněte na ikonu "Nástroje" Internet Explorer options icon (v pravém horním rohu) zvolte "Spravovat doplňky". Najděte "Max Websearch Toolbar" a "Max Websearch BHO", zvolte tyto záznamy a klikněte na "Odstranit".

Změna domovské stránky:

Odstranění domovské stránky Maxwebsearch.com z Internet Exploreru

Pro zpětnou změnu Vaší domovské stránky ze websearch.searchbomb.info na adresu Vámi zvolenou: klikněte na ikonu "Nástroje" Internet Explorer options icon (v pravém horním rohu) zvolte "Možnosti internetu", a v otevřeném okně odstraňte maxwebsearch.com a zadejte adresu preferované domény, která se má po každém spuštění Internet Exploreru otevřít (zadat můžete též about:blank, má-li se otevřít stránky prázdná).

Změna výchozího vyhledávače:

Odstranění výchozího vyhledávače Maxwebsearch.com z Internet  Exploreru

Klikněte na ikonu "Nástroje" Internet Explorer options icon (v pravém horním rohu) zvolte "Spravovat doplňky". V otevřeném okně označte "Poskytovatele vyhledávání", nastavte na "Google", "Bing" ebo na jiný preferovaný vyhledávač, jakožto Váš výchozí a následně odstraňte "MaxWebSearch".

Jiný způsob:

V případě, že problémy s odstraňováním přesměrování na maxwebsearch.com prohlížeový pesmrováva přetrvávají, obnovte nastavení prohlížeče Internet Explorer na výchozí.

Uživatelé Windows XP: Klikněte na Start, následně na Spusti, a v otevřením okně zadejte inetcpl.cpl. V nově zobrazeném okně přejděte do záložky Upřesnit a klikněte na Obnovit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows XP

Uživatelé Windows Vista a Windows 7: Klikněte na logo Windows, do vyhledávacího pole zadejte inetcpl.cpl a klikněte enter. V otevřeném okně přejděte do záložky Upřesnit a klikněte na Obnovit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 7

Uživatelé Windows 8: Otevřete Internet Explorer a klikněte na ikonu ozubeného kola. Zvolte Možnosti internetu.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 8 - přístup

V otevřeném okně přejděte do záložky Upřesnit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 8 - Záložka Pokročilého nastavení

Klikněte na tlačítko Obnovit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 8 - klikněte na tlačítko Obnovit v Záložce Upřesnit

Volbu obnovy výchozího nastavení Internet Exploreru potvrďte kliknutím na tlačítko Obnovit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 8 - potvrzení obnovení výchozího nastavení

Google Chrome logoOdstranění škodlivých rozšíření z Google Chrome:

Odstranění rozšíření maxwebsearch.com z Google Chrome

Klikněte v Chrome menu na ikonu řádků Google Chrome options icon (v pravém horním rohu) zvolte "Nástroje" a klikněte na "Rozšíření".  Vyhledejte "Max Websearch" a "New Tab" zvolte tyto a následně klikněte na ikonu odpadkového koše.

Změna domovské stránky:

Odstranění domovské stránky maxwebsearch.com z Google Chrome

Klikněte v Chrome menu na ikonu řádků Google Chrome options icon (v pravém horním rohu) zvolte "Nastavení". V sekci "Při spuštění" klikněte na "nastavit stránky", najeďte myší nad maxwebsearch.com a zaškrtněte X. Nyní již můžete přidat Vámi preferovanou internetovou adresu jako domovskou stránku.

Změna výchozího vyhledávače:

Odstranění výchozího vyhledávače maxwebsearch.com z Google Chrome

Pro změnu Vašeho výchozího vyhledávače v Google Chrome: Klikněte v Chrome menu na ikonu řádků Google Chrome options icon (v pravém horním rohu) zvolte "Nastavení" a klikněte na "Spravovat vyhledávače...", odstraňte "MaxWebSearch" a přidejte vyhledávač Vámi preferovaný.

Jiný způsob:

V případě, že problémy s odstraňováním přesměrování na maxwebsearch.com prohlížeový pesmrováva přetrvávají, obnovte výchozí nastavení prohlížeče Google Chrome. Klikněte v menu prohlížeče Chrome na ikonu Google Chrome options icon (v pravém horním rohu) a zvolte Nástroje. V rozbaleném menu následně vyberte Rozšíření. V otevřeném okně zvolte Nastavení (v levém rohu obrazovky). Přejděte dolu na konec okna a následně klikněte na odkaz Zobrazit rozšířená nastavení….

Obnovení výchozího nastavení Google Chrome - přístup k nastavení

Následně dole na obrazovce klikněte na tlačítko Reset nastavení.

Obnovení výchozího nastavení Google Chrome - přístup k nastavení

V otevřeném okně potvrďte svoji volbu obnovy výchozího nastavení Google Chrome kliknutím na tlačítko Resetovat.

RObnovení výchozího nastavení Google Chrome - potvrzení obnovy kliknutím na tlačítko Resetovat nastavení

Mozilla Firefox logoOdstranění škodlivých pluginů z Mozilla Firefox:

Removing maxwebsearch.com from Mozilla Firefox extensions

Klikněte ve Firefox menu na ikonu řádky firefox menu icon (v pravém horním rohu hlavního okna) zvolte "Doplňky". Klikněte na "Rozšíření" a odeberte "Max Websearch".

Změna domovské stránky:

Odstranění domovské stránky maxwebsearch.com z Mozilly Firefox

Pro obnovu Vaší domovské stránky, klikněte ve Firefox menu na ikonu řádky firefox menu icon (v pravém horním rohu hlavního okna) a zvolte "Možnosti", v otevřeném okně smažte Maxwebsearch.com a zadejte preferovanou doménu, která se má po každém spuštění Mozilla Firefox otevřít.

Změna výchozího vyhledávače:

V řádku pro zadávání URL, napiště about:config a stiskněte Enter.

Klikněte na "Slibuji, budu opatrný!".

Ve vyhledávacím filtru nahoře zadejte: "maxwebsearch"

Klikněte pravým tlačítkem na nalezené výsledky a zvolte "Obnovit" pro změnu na výchozí nastavení.

Jiný způsob:

Uživatelé, kteří mají problémy s odstraněním přesměrování na maxwebsearch.com prohlížeový pesmrováva mohou obnovit nastavení prohlížeče Mozilla Firefox na výchozí.

Otevřete Mozilla Firefox, v pravém horním rohu okna klikněte na Firefox, firefox menu icon v otevřeném menu klikněte na ikonu Otevřít nabídku s nápovědou, firefox help menu

Obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox - přístup k nastavení

Zvolte Technické informace.

Obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox - přístup k nastavení

V otevřeném okně, klikněte na tlačítko the Obnovit aplikaci Firefox.

Obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox - Kliknutí na tlačítko Resetovat

V otevřením okně následně potvrďte svojí volbu obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox kliknutím na tlačítko Obnovit Firefox.

Obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox - potvrzení obnovy

safari browser logoOdstranění škodlivých rozšíření ze Safari:

Odstranění přesměrovávače ze safari krok 1 - přístup k nastavení

Ujistěte, že je Váš Safari prohlížeč aktivní a klikněte na Safari a zvolte Předvolby...

Odstranění přesměrovávače ze safari krok 2 - Odstranění rozšíření

V otevřeném okně Předvoleb přejděte do záložky Rozšíření. Zde vyhledejte veškerá podezřelá nedávno nainstalovaná rozšíření a odinstalujte je.

Odstranění přesměrovávače ze safari krok step 3 - změna domovské stránky

V otevřeném okně Předvoleb přejděte do záložky Obecné a ujistěte se, že uvedená internetová adresa koresponduje s URL Vámi preferované domovské stránky; v případě, že byla modifikována prohlížečovým přesměrovávačem - změňte ji.

Odstranění přesměrovávače ze safari krok 4 - změna výchozího internetového vyhledávače

V otevřeném okně Předvoleb přejděte do záložky Hledat a ujistěte se, že je zde zvolen Vámi preferovaný internetový vyhledávač.

Jiný způsob:

Ujistěte, že je Váš Safari prohlížeč aktivní a klikněte na Safari a následně v rozbalovacím menu vyberte možnost Smazat historii a data stránek...

obnovení safari krok 1

V otevřeném okně zvolte veškerá historie a klikněte na tlačítko Smazat historii.

obnovení safari krok 2

Shrnutí:

Shrnutí prohlížečový přesměrovávačProhlížečový přesměrovávač je druhem adwaru, který mění nastavení internetového prohlížeče tak, že upraví nastavení domovské stránky a výchozího vyhledávače na nevyžádanou internetovou stránku. Nejčastěji tento adware proniká do operačního systému prostřednictvím stahování bezplatného softwaru. V případě, že stahování programu probíhá prostřednictvím stahovacího klienta, ujistěte se, že jste zvolili možnost neinstalovat nabízené doplňkové panely nástrojů nebo aplikace měnící nastavení domovské stránky internetového prohlížeče nebo jeho vyhledávače. 

Pomoc při odstraňování:

V případě, že se při odstraňování maxwebsearch.com prohlížeový pesmrováva z Vašeho počítače vyskytnuly problémy, požádejte prosím o pomoc v našem fóru pro odstranění malware.

Přidejte komentář:

V případě, že máte o maxwebsearch.com prohlížeový pesmrováva nebo o jeho odstranění doplňující informace, podělte se prosím o svůj názor v sekci níže.

Zdroj: https://www.pcrisk.com/removal-guides/7437-maxwebsearch-redirect

▼ Přidat komentář

Naše příruky pro odstranění malwaru jsou zdarma. Chcete-li nás podpořit, můžete nám zaslat i drobný finanční příspěvek.

Instrukce pro odstranění v dalších jazycích
Odstranení Přesměrování MaxWebSearch.com resetováním prohlížece
Jak odinstalovat Přesměrování MaxWebSearch.com
QR kód
MaxWebSearch.com Prohlížeový pesmrováva QR kód
Načtením tohoto QR kódu budete mít možnost snadného přístupu k odstranění MaxWebSearch.com Prohlížeový pesmrováva reklam na Vašem mobilním zařízení.