FacebookTwitterLinkedIn

Reklama Wajam

Známý též jako: Wajam Virus
Stupe poškození: Stední

Návod pro odstranění Wajam

Co je Wajam?

Wajam je sociální vyhledávač - jedná se o prohlížečový doplnšk, který ve výsledcích vyhledávání uvádí též další výsledky, relevantní ve vztahu ke sdíleným výsledům přátel na FaceBooku, Twitteru nebo Google+. Jedná se o užitečný a oblíbený plug-in, nicméně někteří počítačoví uživatelé uvádějí, že do jejich počítače nebyl nainstalován s předchozím souhlasem. Wajam tedy není malwarová ani virová infekce, jedná se o legimitní prohlížečový doplněk. Situace, díky nimž se tento plug-in do počítače bez předchozího souhlasu dostal mohou pramenit z následujícího - doplněk byl svázán s nějakým bezplatným softwarem, staženým z internetu, nebo jej na počítač nainstaloval jiný uživatel.

V každém případě instalace rozšíření Wajam nebyla způsobena žádným škodlivým softwarem apod. Pro vyhnutí se instalaci nevyžádaných prohlížečových doplňků by měli být počítačoví uživatelé ostražití zejména při instalaci bezplatného softwaru nebo bezplatných prohlížečových plug-inů. Tvůrci bezplatného softwaru jej v mnoha případech svazují s různými rozšířeními a prohlížečovými doplňky, tak aby ve finále dosáhli zisku za odvedenou práci. Pokaždé, když instalujete bezplatný software, stažený z internetu, do svého počítače, byste měli věnovat dostatečnou pozornost jednotlivým instalačním krokům, tak aby Vám neunikly skutečnosti, které by mohly vést ke změně nastavení Vašeho internetového prohlížeče, tj. domovské stránky nebo výchozího vyhledávače, nebo k instalaci prohlížečových doplňků.

Wajam reklama

Wajam je obdobný jiným potenciálně nevyžádaným aplikací, které pronikají do nastavení internetového prohlížeče (Internet Exploreru, Google Chrome a Mozilly Firefox) prostřednictvím klamavé marketingové strategie zvané svazování (bundling). Jde například o Surf and Keep, Kozaka a mnohé další. Chcete-li se instalaci takovýchto prohlížečových doplňků vyhnout, měli byste být proto náležitě ostražití při stahování bezplatného software. V případě, že je Vaše stahování spravováno tzv. stahovacím klientem, vždy se ujistěte, že jste odznačili možnost instalace propagovaného (svazovaného) prohlížečového rozšíření. Předmětný prohlížečový doplněk shromažďuje výsledky vyhledávání Google, Amazon, Ebay apod. Wajam prohlížečový doplněk není virus ani malware - v případě, že jste jej instalovali na základě vlastní vůle, nemusíte jej samozřejmě odstraňovat podle níže uvedeného návodu, nicméně domníváte-li se, že k instalaci došlo bez Vašeho souhlasu, postupujte podle následujících pokynů pro odstranění.

Rychlé menu:

Odstranění Wajam:

Uživatelé Windows 10:

Přístup k Programům (odinstalovat) ve Windows 10

Klikněte pravým tlačítkem myši do levého dolního rohu obrazovky, v menu Rychlý přístup zvolte Ovládací panely. V otevřeném okně následně zvolte Programy a funkce.

Uživatelé Windows 7:

Přístup k Programy (odinstalovat) ve Windows 7

Klikněte na Start ("Windows logo" v levém dolním rohu plochy), zvolte Ovládací panely. Přejděte na Programy a klikněte na Odinstalovat program.

Uživatelé macOS (OSX):

Odinstalování aplikace v OSX (Mac)

Klikněte na Finder, na otevřené obrazovce zvolte Aplikace. Přetáhněte danou aplikaci ze složky Aplikace do Koše (v Docku), poté klikněte pravým tlačítkem na ikonu Koše a zvolte Vysypat koš .

Wajam odinstalace z Ovládacích panelů

V okně odebíraných programů, vyhledejte "Wajam", zvolte tento záznam a klikněte na " Odinstalovat" nebo "Odebrat".

Po odinstalování Wajam prověřte Váš počítač, zda v něm nezůstaly některé zbylé části programu nebo případné malwarové infekce. Doporučovaný antispywarový software.

▼ Stáhnout odstraňovač Wajam Virus

Stažením kteréhokoliv softwaru ze seznamu na našich internetových stránkách souhlasíte s našimi zásadami ochrany osobních údajů a smluvními podmínkami. Veškeré námi doporučované produkty byly podrobně testovány a schváleny našimi specialisty, jakožto jedny z nejlepších řešení pro odstraňování internetových hrozeb.

Odstranění Wajam reklamy z internetových prohlížečů:

Video zobrazující postup pro odstranění případně nevyžádaných prohlížečových doplňků (add-onů):

Internet Explorer logo Odstranění škodlivých doplňků z Internet Exploreru:

Odstranění Wajam reklamy z Internet Exploreru krok 1

Klikněte na ikonu "Nástroje" Internet Explorer options icon (v pravém horním rohu) zvolte "Spravovat doplňky". Vyhledejte "Wajam" a klikněte na "Odstranit".

Odstranění Wajam reklamy z Internet Exploreru krok 2

Jiný způsob:

V případě, že problémy s odstraňováním přesměrování na wajam virus přetrvávají, obnovte nastavení prohlížeče Internet Explorer na výchozí.

Uživatelé Windows XP: Klikněte na Start, následně na Spusti, a v otevřením okně zadejte inetcpl.cpl. V nově zobrazeném okně přejděte do záložky Upřesnit a klikněte na Obnovit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows XP

Uživatelé Windows Vista a Windows 7: Klikněte na logo Windows, do vyhledávacího pole zadejte inetcpl.cpl a klikněte enter. V otevřeném okně přejděte do záložky Upřesnit a klikněte na Obnovit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 7

Uživatelé Windows 8: Otevřete Internet Explorer a klikněte na ikonu ozubeného kola. Zvolte Možnosti internetu.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 8 - přístup

V otevřeném okně přejděte do záložky Upřesnit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 8 - Záložka Pokročilého nastavení

Klikněte na tlačítko Obnovit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 8 - klikněte na tlačítko Obnovit v Záložce Upřesnit

Volbu obnovy výchozího nastavení Internet Exploreru potvrďte kliknutím na tlačítko Obnovit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 8 - potvrzení obnovení výchozího nastavení

Google Chrome logoOdstranění škodlivých rozšíření z Google Chrome:

Odstranění Wajam reklamy z Google Chrome krok 1

Klikněte v Chrome menu na ikonu řádků Google Chrome options icon (v pravém horním rohu) zvolte "Nástroje" a klikněte na "Rozšíření".  Vyhledejte "Wajam" zvolte jej a následně klikněte na ikonu odpadkového koše.

Odstranění Wajam reklamy z Google Chrome krok 2

Jiný způsob:

V případě, že problémy s odstraňováním přesměrování na wajam virus přetrvávají, obnovte výchozí nastavení prohlížeče Google Chrome. Klikněte v menu prohlížeče Chrome na ikonu Google Chrome options icon (v pravém horním rohu) a zvolte Nástroje. V rozbaleném menu následně vyberte Rozšíření. V otevřeném okně zvolte Nastavení (v levém rohu obrazovky). Přejděte dolu na konec okna a následně klikněte na odkaz Zobrazit rozšířená nastavení….

Obnovení výchozího nastavení Google Chrome - přístup k nastavení

Následně dole na obrazovce klikněte na tlačítko Reset nastavení.

Obnovení výchozího nastavení Google Chrome - přístup k nastavení

V otevřeném okně potvrďte svoji volbu obnovy výchozího nastavení Google Chrome kliknutím na tlačítko Resetovat.

RObnovení výchozího nastavení Google Chrome - potvrzení obnovy kliknutím na tlačítko Resetovat nastavení

Mozilla Firefox logoOdstranění škodlivých pluginů z Mozilla Firefox:

Odstranění Wajam reklamy z Mozilla Firefox krok 1

Klikněte ve Firefox menu na ikonu řádky firefox menu icon (v pravém horním rohu hlavního okna) zvolte "Doplňky". Klikněte na "Rozšíření" a odeberte "Wajam".

Odstranění Wajam reklamy z Mozilla Firefox krok 2

Jiný způsob:

Uživatelé, kteří mají problémy s odstraněním přesměrování na wajam virus mohou obnovit nastavení prohlížeče Mozilla Firefox na výchozí.

Otevřete Mozilla Firefox, v pravém horním rohu okna klikněte na Firefox, firefox menu icon v otevřeném menu klikněte na ikonu Otevřít nabídku s nápovědou, firefox help menu

Obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox - přístup k nastavení

Zvolte Technické informace.

Obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox - přístup k nastavení

V otevřeném okně, klikněte na tlačítko the Obnovit aplikaci Firefox.

Obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox - Kliknutí na tlačítko Resetovat

V otevřením okně následně potvrďte svojí volbu obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox kliknutím na tlačítko Obnovit Firefox.

Obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox - potvrzení obnovy

safari browser logoOdstranění škodlivých rozšíření ze Safari:

Odstranění přesměrovávače ze safari krok 1 - přístup k nastavení

Ujistěte, že je Váš Safari prohlížeč aktivní a klikněte na Safari a zvolte Předvolby...

Odstranění přesměrovávače ze safari krok 2 - Odstranění rozšíření

V otevřeném okně Předvoleb přejděte do záložky Rozšíření. Zde vyhledejte veškerá podezřelá nedávno nainstalovaná rozšíření a odinstalujte je.

Odstranění přesměrovávače ze safari krok step 3 - změna domovské stránky

V otevřeném okně Předvoleb přejděte do záložky Obecné a ujistěte se, že uvedená internetová adresa koresponduje s URL Vámi preferované domovské stránky; v případě, že byla modifikována prohlížečovým přesměrovávačem - změňte ji.

Odstranění přesměrovávače ze safari krok 4 - změna výchozího internetového vyhledávače

V otevřeném okně Předvoleb přejděte do záložky Hledat a ujistěte se, že je zde zvolen Vámi preferovaný internetový vyhledávač.

Jiný způsob:

Ujistěte, že je Váš Safari prohlížeč aktivní a klikněte na Safari a následně v rozbalovacím menu vyberte možnost Smazat historii a data stránek...

obnovení safari krok 1

V otevřeném okně zvolte veškerá historie a klikněte na tlačítko Smazat historii.

obnovení safari krok 2

Shrnutí:

Shrnutí prohlížečový přesměrovávačProhlížečový přesměrovávač je druhem adwaru, který mění nastavení internetového prohlížeče tak, že upraví nastavení domovské stránky a výchozího vyhledávače na nevyžádanou internetovou stránku. Nejčastěji tento adware proniká do operačního systému prostřednictvím stahování bezplatného softwaru. V případě, že stahování programu probíhá prostřednictvím stahovacího klienta, ujistěte se, že jste zvolili možnost neinstalovat nabízené doplňkové panely nástrojů nebo aplikace měnící nastavení domovské stránky internetového prohlížeče nebo jeho vyhledávače. 

Pomoc při odstraňování:

V případě, že se při odstraňování wajam virus z Vašeho počítače vyskytnuly problémy, požádejte prosím o pomoc v našem fóru pro odstranění malware.

Přidejte komentář:

V případě, že máte o wajam virus nebo o jeho odstranění doplňující informace, podělte se prosím o svůj názor v sekci níže.

Zdroj: https://www.pcrisk.com/removal-guides/6938-remove-wajam

▼ Přidat komentář

Naše příruky pro odstranění malwaru jsou zdarma. Chcete-li nás podpořit, můžete nám zaslat i drobný finanční příspěvek.

Instrukce pro odstranění v dalších jazycích
Jak odinstalovat Reklama Wajam
QR kód
Wajam Virus QR kód
Načtením tohoto QR kódu budete mít možnost snadného přístupu k odstranění Wajam Virus reklam na Vašem mobilním zařízení.