FacebookTwitterLinkedIn

Aartemis Virus

Známý též jako: Aartemis Prohlížeový pesmrováva
Stupe poškození: Stední

Návod pro odstranění viru Aartemis

Co je Aartemis?

Virus Aartemis je prohlížečový přesměrovávač který mění uživatelské nastavení internetových prohlížečů (Internet Explorer, Google Chrome a Mozilla Firefox), a to jejich domovskou stránku a výchozí vyhledávač na aartemis.com Tento adware je šířen prostřednictvím klamavé marketingové strategie zvané svazování (bundling) - nejčastěji tak, že si počítačoví uživatelé instalují předmětný prohlížečový přesměrovávač bez svého souhlasu při instalaci bezplatně stáhnutého programu z internetu. Uživetelé by si proto měli uvědomit, že v současné době probíhá stahování bezplatných programů z internetových stránek prostřednictvým tzv. stahovacích klientů - malých programů, které stahovací proces vybraného software spravují. Stahovací klienti jsou v této souvislosti často využíváni právě k tomu, aby zavedly bezplatné prohlížečové doplňky.

Internetoví uživatelé, kteří nejsou při stahování freewaru náležitě obezřetní se tak snadno mohou obětí nevyžádané instalace aartemis nebo jiné potenciálně nevyžádané aplikace. Některé z bezplatných stránek nabízejících bezplatné stahování přitom používá pochybné stahovací klienty, u nichž je nezřídka kdy nalezení tlačítka "odmítnout", díky čemuž se můžete instalaci nabízených prohlížečových rozšíření vyhnout, opravdu velmi obtížné. Jakkoliv je aartemis.com inzerován jako užitečná stránka, ve skutečnosti se pro denní provádění internetového vyhledávání nedoporučuje - výsledky vyhledávání jsou doslova přecpány sponzorovanými odkazy, které mohou v konečném důsledku vést až k virové nebo malwarové nákaze. V případě, že Vás internetový prohlížeč na aartemis.com již přesměrovává, můžete si být jistě, že byl právě Váš počítač adwarem nakažen, přičemž v této souvislosti proto doporučujeme jeho odstranění z internetových prohlížečů.

Aartemis virus

Aartemis prohlížečový přesměrovávač je obdobný jinému adwaru, které též mění uživatelské nastavení internetových prohlížečů, jako jsou např. Govome, Omiga Plus a mnohé další. Nebezpečnost aartemis oproti jiným obdobným programům spočívá v tom, že kromě změny domovské stránky a výchozího vyhledávače internetového prohlížeče dochází též k současné instalaci pomocných nástrojů (Wsys Control), které nedovolují provedené úpravy anulovat a vrátit původní nastavení zpět. Dále předmětný prohlížečový přesměrovávač po instalaci mění cíle zástupců internetových prohlížečů, díky čemuž Váš počítač bude nucen otevírat stránky aartemis.com. Pro vyvarování se instalace adwaru do počítače by proto měli být dostatečně pozorní zejména při stahování bezplatného softwaru, tj. odmítat instalaci propagovaných prohlížečových doplňků a rozšíření. Pokud Vás Váš internetový prohlížeč na stránky již nevyžádaně přesměrovává, postupujte pro vyřazení z Vašeho počítače podle následujícho návodu pro odstranění.

Rychlé menu:

Odstranění viru Aartemis:

Uživatelé Windows 10:

Přístup k Programům (odinstalovat) ve Windows 10

Klikněte pravým tlačítkem myši do levého dolního rohu obrazovky, v menu Rychlý přístup zvolte Ovládací panely. V otevřeném okně následně zvolte Programy a funkce.

Uživatelé Windows 7:

Přístup k Programy (odinstalovat) ve Windows 7

Klikněte na Start ("Windows logo" v levém dolním rohu plochy), zvolte Ovládací panely. Přejděte na Programy a klikněte na Odinstalovat program.

Uživatelé macOS (OSX):

Odinstalování aplikace v OSX (Mac)

Klikněte na Finder, na otevřené obrazovce zvolte Aplikace. Přetáhněte danou aplikaci ze složky Aplikace do Koše (v Docku), poté klikněte pravým tlačítkem na ikonu Koše a zvolte Vysypat koš .

Aartemis odinstalace

V okně odebíraných programů, vyhledejte "Wsys Control" zvolte je a klikněte na " Odinstalovat" nebo "Odebrat". Tento krok byste neměli v žádném případe opomenout, neboť "Wsys Control" je pomocný objekt který nedovoluje změnit nastavení Vašeho internetového prohlížeče.

Po odinstalování potenciálně nevyžádaných programů, které způsobovaly přesměrovávání Vašeho prohlížeče na internetové stránky Aartemis.com zkontrolujte, zda ve Vašem počítači nezůstaly ještě nějaké nevyžádané části. K provedené této kontroly můžete použít doporučovaný antispywarový software. Odstraňte veškeré záznamy, které tento program rozpozná, tak abyste se ujistili, že se Váš počítač případné spywarové a malwarové infekce opravdu zbavil.

▼ Stáhnout odstraňovač Aartemis Prohlížeový pesmrováva

Stažením kteréhokoliv softwaru ze seznamu na našich internetových stránkách souhlasíte s našimi zásadami ochrany osobních údajů a smluvními podmínkami. Veškeré námi doporučované produkty byly podrobně testovány a schváleny našimi specialisty, jakožto jedny z nejlepších řešení pro odstraňování internetových hrozeb.

Odstranění domovské stránky a výchozího vyhledávače Aartemis.com z prohlížečů:

Video zobrazující postup pro odstranění případně nevyžádaných prohlížečových doplňků (add-onů):

Internet Explorer logo Odstranění škodlivých doplňků z Internet Exploreru:

Odstranění cíle zástupce viru Aartemis z Internet Exploreru

Oprava cíle zástupce v Internet Exploreru:

Aartemis přesměrovávač mění "Cíl" některých zástupců Internet Exploreru. Pro opravu - najděte zástupce programu Internet Explorer na ploše a klikněte na něj pravým tlačítkem. V otevřeném menu zvolte "Vlastnosti". V otevřeném okně najeďte do okna Cíl a vymažte text  (hxxp://www.Aartemis.com/...) který je zadán po "C:\Program Files\Internet Explorer\iexplore.exe".

Změna domovské stránky:

Odstranění domovské stránky aartemis z Internet Exploreru

Klikněte na ikonu "Nástroje" Internet Explorer options icon (v pravém horním rohu) zvolte "Možnosti internetu", a v otevřeném okně odstraňte Aartemis.com a zadejte adresu preferované domény, která se má po každém spuštění Internet Exploreru otevřít.

Změna výchozího vyhledávače:

Odstranění výchozího vyhledávače Aartemis z Internet Exploreru

Klikněte na ikonu "Nástroje" Internet Explorer options icon (v pravém horním rohu) zvolte "Spravovat doplňky". V otevřeném okně označte "Poskytovatele vyhledávání", nastavte na "Google", "Bing" nebo na jiný preferovaný vyhledávač, jakožto Váš výchozí a následně odstraňte "aartemis".

Jiný způsob:

V případě, že problémy s odstraňováním přesměrování na aartemis prohlížeový pesmrováva přetrvávají, obnovte nastavení prohlížeče Internet Explorer na výchozí.

Uživatelé Windows XP: Klikněte na Start, následně na Spusti, a v otevřením okně zadejte inetcpl.cpl. V nově zobrazeném okně přejděte do záložky Upřesnit a klikněte na Obnovit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows XP

Uživatelé Windows Vista a Windows 7: Klikněte na logo Windows, do vyhledávacího pole zadejte inetcpl.cpl a klikněte enter. V otevřeném okně přejděte do záložky Upřesnit a klikněte na Obnovit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 7

Uživatelé Windows 8: Otevřete Internet Explorer a klikněte na ikonu ozubeného kola. Zvolte Možnosti internetu.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 8 - přístup

V otevřeném okně přejděte do záložky Upřesnit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 8 - Záložka Pokročilého nastavení

Klikněte na tlačítko Obnovit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 8 - klikněte na tlačítko Obnovit v Záložce Upřesnit

Volbu obnovy výchozího nastavení Internet Exploreru potvrďte kliknutím na tlačítko Obnovit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 8 - potvrzení obnovení výchozího nastavení

Google Chrome logoOdstranění škodlivých rozšíření z Google Chrome:

Odstranění cíle zástupce Aartemis z Google Chrome

Oprava cíle zástupce v Google Chrome:

Aartemis prohlížečový přesměrovávač mění "Cíl" některých zástupců Google Chrome. Pro opravu - najděte zástupce programu Google Chrome na ploše a klikněte na něj pravým tlačítkem. V otevřeném menu zvolte "Vlasnosti". V otevřeném okně najeďte do okna Cíl a vymažte text  (hxxp://www.aartemis.com/...) který je zadán po "C:\Program Files\Google\Chrome\Application\chrome.exe"

Odstranění Aartemis rozšíření prohlížeče:

Odstranění rozšíření Aartemis z Google Chrome

Klikněte v Chrome menu na ikonu řádků Google Chrome options icon (v pravém horním rohu) zvolte "Nástroje" a klikněte na "Rozšíření"  Najděte "Extended Protection" a "Lightning Newtab" zvolte je a přesuňte je do ikony odpadkového koše.

Změna domovské stránky:

Odstranění domovské stránky Aartemis z Google Chrome

Klikněte v Chrome menu na ikonu řádků Google Chrome options icon (v pravém horním rohu) zvolte "Nastavení". V sekci "Při spuštění" klikněte na "nastavit stránky", najeďte myší nad aartemis.com a zaškrtněte X. Nyní již můžete přidat Vámi preferovanou internetovou adresu jako domovskou stránku.

Změna výchozího vyhledávače:

Odstranění nastavení výchozího vyhledávače Aartemis z Google Chrome

Pro změnu Vašeho výchozího vyhledávače v Google Chrome: Klikněte v Chrome menu na ikonu řádků Google Chrome options icon (v pravém horním rohu) zvolte "Nastavení" a klikněte na "Spravovat vyhledávače...", odstraňte "aartemis" a přidejte vyhledávač Vámi preferovaný.

Jiný způsob:

V případě, že problémy s odstraňováním přesměrování na aartemis prohlížeový pesmrováva přetrvávají, obnovte výchozí nastavení prohlížeče Google Chrome. Klikněte v menu prohlížeče Chrome na ikonu Google Chrome options icon (v pravém horním rohu) a zvolte Nástroje. V rozbaleném menu následně vyberte Rozšíření. V otevřeném okně zvolte Nastavení (v levém rohu obrazovky). Přejděte dolu na konec okna a následně klikněte na odkaz Zobrazit rozšířená nastavení….

Obnovení výchozího nastavení Google Chrome - přístup k nastavení

Následně dole na obrazovce klikněte na tlačítko Reset nastavení.

Obnovení výchozího nastavení Google Chrome - přístup k nastavení

V otevřeném okně potvrďte svoji volbu obnovy výchozího nastavení Google Chrome kliknutím na tlačítko Resetovat.

RObnovení výchozího nastavení Google Chrome - potvrzení obnovy kliknutím na tlačítko Resetovat nastavení

Mozilla Firefox logoOdstranění škodlivých pluginů z Mozilla Firefox:

Odstranění cíle zástupce Aartemis z Mozilly Firefox

Oprava cíle zástupce v Mozille Firefox:

Aartemis prohlížečový přesměrovávač mění "Cíl" některých zástupců Mozille Firefox. Pro opravu - najděte zástupce programu Mozilla Firefox na ploše a klikněte na něj pravým tlačítkem. V otevřeném menu zvolte "Vlasnosti". V otevřeném okně najeďte do okna Cíl a vymažte text (hxxp://www.aartemis.com/...) který je zadán po "C:\Program Files\Mozilla Firefox\firefox.exe"

Změna domovské stránky:

Odstranění domovské stránky Aartemis z Mozilly Firefox

Pro obnovu Vaší domovské stránky, klikněte ve Firefox menu na ikonu řádky firefox menu icon (v pravém horním rohu hlavního okna) a zvolte "Možnosti", v otevřeném okně smažte aartemis.com a zadejte preferovanou doménu.

Změna výchozího vyhledávače:

V řádku pro zadávání URL, napiště about:config a stiskněte Enter.

Klikněte na "Slibuji, budu opatrný!".

Ve vyhledávacím filtru nahoře zadejte: "aartemis"

Klikněte pravým tlačítkem na nalezené výsledky a zvolte "Obnovit" pro změnu na výchozí nastavení.

Jiný způsob:

Uživatelé, kteří mají problémy s odstraněním přesměrování na aartemis prohlížeový pesmrováva mohou obnovit nastavení prohlížeče Mozilla Firefox na výchozí.

Otevřete Mozilla Firefox, v pravém horním rohu okna klikněte na Firefox, firefox menu icon v otevřeném menu klikněte na ikonu Otevřít nabídku s nápovědou, firefox help menu

Obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox - přístup k nastavení

Zvolte Technické informace.

Obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox - přístup k nastavení

V otevřeném okně, klikněte na tlačítko the Obnovit aplikaci Firefox.

Obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox - Kliknutí na tlačítko Resetovat

V otevřením okně následně potvrďte svojí volbu obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox kliknutím na tlačítko Obnovit Firefox.

Obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox - potvrzení obnovy

safari browser logoOdstranění škodlivých rozšíření ze Safari:

Odstranění přesměrovávače ze safari krok 1 - přístup k nastavení

Ujistěte, že je Váš Safari prohlížeč aktivní a klikněte na Safari a zvolte Předvolby...

Odstranění přesměrovávače ze safari krok 2 - Odstranění rozšíření

V otevřeném okně Předvoleb přejděte do záložky Rozšíření. Zde vyhledejte veškerá podezřelá nedávno nainstalovaná rozšíření a odinstalujte je.

Odstranění přesměrovávače ze safari krok step 3 - změna domovské stránky

V otevřeném okně Předvoleb přejděte do záložky Obecné a ujistěte se, že uvedená internetová adresa koresponduje s URL Vámi preferované domovské stránky; v případě, že byla modifikována prohlížečovým přesměrovávačem - změňte ji.

Odstranění přesměrovávače ze safari krok 4 - změna výchozího internetového vyhledávače

V otevřeném okně Předvoleb přejděte do záložky Hledat a ujistěte se, že je zde zvolen Vámi preferovaný internetový vyhledávač.

Jiný způsob:

Ujistěte, že je Váš Safari prohlížeč aktivní a klikněte na Safari a následně v rozbalovacím menu vyberte možnost Smazat historii a data stránek...

obnovení safari krok 1

V otevřeném okně zvolte veškerá historie a klikněte na tlačítko Smazat historii.

obnovení safari krok 2

Shrnutí:

Shrnutí prohlížečový přesměrovávačProhlížečový přesměrovávač je druhem adwaru, který mění nastavení internetového prohlížeče tak, že upraví nastavení domovské stránky a výchozího vyhledávače na nevyžádanou internetovou stránku. Nejčastěji tento adware proniká do operačního systému prostřednictvím stahování bezplatného softwaru. V případě, že stahování programu probíhá prostřednictvím stahovacího klienta, ujistěte se, že jste zvolili možnost neinstalovat nabízené doplňkové panely nástrojů nebo aplikace měnící nastavení domovské stránky internetového prohlížeče nebo jeho vyhledávače. 

Pomoc při odstraňování:

V případě, že se při odstraňování aartemis prohlížeový pesmrováva z Vašeho počítače vyskytnuly problémy, požádejte prosím o pomoc v našem fóru pro odstranění malware.

Přidejte komentář:

V případě, že máte o aartemis prohlížeový pesmrováva nebo o jeho odstranění doplňující informace, podělte se prosím o svůj názor v sekci níže.

Zdroj: https://www.pcrisk.com/removal-guides/7429-aartemis-virus

▼ Přidat komentář

Naše příruky pro odstranění malwaru jsou zdarma. Chcete-li nás podpořit, můžete nám zaslat i drobný finanční příspěvek.

Instrukce pro odstranění v dalších jazycích
Jak odinstalovat Aartemis Virus
QR kód
Aartemis Prohlížeový pesmrováva QR kód
Načtením tohoto QR kódu budete mít možnost snadného přístupu k odstranění Aartemis Prohlížeový pesmrováva reklam na Vašem mobilním zařízení.