FacebookTwitterLinkedIn

Panel nástrojů Mindspark

Známý též jako: Panel nástrojů MindSpark
Stupe poškození: Stední

Návod pro odstranění panelu nástrojů Mindspark

Co je Panel nástrojů Mindspark?

Mindspark je společnost, která vytváří různorodé panely nástrojů a rozšíření pro Internet Explorer, Google Chrome a Mozillu Firefox. Internetoví uživatelé si mohou tyto doplňky stáhnout z jejich internetových stránek, nicméně nejčastěji se k nim dostahnou spolu s bezplatným softwarem stáhnutým z internetu, nebo prostřednictvím klamavých reklamních panelů. mnozí internetoví uživatelé, že byl panel nástrojů Mindspark instalován k jejich internetovým prohlížečům bez předchozího souhlasu. Tato nevyžádaná instalace je nejčastěji způsobována díky stahovacím klientům, které inzerují stáhnutí prohlížečových doplňků v jednotlivých instalačních krocích. Panely nástrojů Mindspark jsou současně inzerovány na mnohých internetových stránkách a bannerech, které mají pomocí zvýrazněného tlačítka pro stažení předmětného rozšíření přimět internetového uživatele k instalaci do počítače, zatímco se uživatel mylně domnívá, že stahuje požadovaný bezplatný software.

Po úspěšné instalaci panely nástrojů Mindspark změní nastavení internetových prohlížečů tak, že se domovská stránka a výchozí vyhledávač nastaví na ask.com nebo mywebsearch.com. Pro vyhnutí se instalace tohoto adwaru (též zvaného potenciálně nevyžádaná aplikace) by měli být internetoví uživatelé náležitě ostražití zejmína při instalaci a stahování bezplatného software. Je-li Vám při instalaci staženého programu nabízena instalace doplňků, panelů nástrojů, tyto vždy odmítejte kliknutím na tlačítko "odmítnout". Ačkoliv se tedy v případě panelů nástrojů Mindspark technicky vzato o virovou nebo malwarovou infekci nejedná, stále jde o nevyžádané přesměrování prohlížeče a z tohoto důvodu se doporučuje jejich odstranění z internetových prohlížečů.

Mindspark panely nástrojů

Panely nástrojů Mindspark jsou obdobné jiným prohlížečovým doplňkům, které způsobují problémy s přesměrováním, jako například panelům nástrojů babylon, delta search a mnohým dalším. Nejčastěji se tyto dostanou do počítače bez souhlasu uživatele a následně způsobují přesměrovávání prohlížení. Dalším problémem, které předmětné panely nástrojů způsobují je jejich instalace spolu s tzv. pomocnými objekty, díky čemuž je zpětná změna na původní výchozí nastavení o něco obtížnější. Nejlepším způsobem, jak se instalaci takovýchto prohlížečových rozšíření vyhnout je stahování bezplatného softwaru přímo ze stránek jejich výrobce. Současně se při instalaci freewaru ujišťujte, že instalujete v pokročilém nebo vlastním nastavení, které dokáže odkrýt skryté instalované položky, jako jsou právě například zmiňované panely nástrojů apod. V případě, že byl některý z panelů nástrojů Mindspark instalován na Váš počítač bez předchozího souhlasu, postupujte pro jejich odstranění z internetových prohlížečů podle následujícího návodu.

Seznam nejčastějších podporovaných panelů nástrojů Mindspark:

Allin1Convert
Astrology
Audio to Audio
Better Career Search
Bring Me Apps
Bring Me Sports
Bring Me Sports Rugby
Bring Me Sports Tennis
CelebSauce
Conservative Talk Now
Coupon Alert
Coupon Xplorer
Crazy for Crafts
Crazy for Cricket
CursorMania
Daily Bible Guide
Daily Dollar Guide
Daily Fitness Center
Daily Wellness Guide
Dictionary Boss
Easy Home Decorating
Election Tracker
Fantasy Football Boss
File Share Fanatic
Gardening Enthusiast
IWON
Know the Bible
Maps Galaxy
MarineAquarium Lite
MetroWhiz
MMA in Motion
Mortgage Hawk
My Car Companion
My Daily Runway
My Image Converter
MyFunCards
MyScrapNook
MyWebface
Package Tracer
PetsHarmony
Play Pop Trivia
PopularScreensavers
Product Recall Alert
Quotation Cafe
Radio Rage
Reading Fanatic
Recipe Hub
Recipe Kart
Homework Simplified
Inbox Ace
Reference Boss
Retrogamer
Round Up Radio
SafePCRepair
Sample Sale Dash
SmileyCentral
Soccer Inferno
Suddenly Music
Television Fanatic
Total Recipe Search
Translation Buddy
Utility Chest
VacationXplorer
Video Download Converter
Video Scavenger
Weather Blink
Webfetti
Your Local Lotto
Your Video Chat
Zwinky
Film Fanatic
From Doc To PDF
GasGlance
Headline Alley
How to Simplified
iHeartAudioBooks

Rychlé menu:

Odstranění panelu nástrojů Mindspark:

Uživatelé Windows 10:

Přístup k Programům (odinstalovat) ve Windows 10

Klikněte pravým tlačítkem myši do levého dolního rohu obrazovky, v menu Rychlý přístup zvolte Ovládací panely. V otevřeném okně následně zvolte Programy a funkce.

Uživatelé Windows 7:

Přístup k Programy (odinstalovat) ve Windows 7

Klikněte na Start ("Windows logo" v levém dolním rohu plochy), zvolte Ovládací panely. Přejděte na Programy a klikněte na Odinstalovat program.

Uživatelé macOS (OSX):

Odinstalování aplikace v OSX (Mac)

Klikněte na Finder, na otevřené obrazovce zvolte Aplikace. Přetáhněte danou aplikaci ze složky Aplikace do Koše (v Docku), poté klikněte pravým tlačítkem na ikonu Koše a zvolte Vysypat koš .

Odinstalování panelu nástrojů Mindspark

V okně odebíraných programů, vyhledejte programy, jejichž výrobcem je Mindspark Interactive Network zvolte je a klikněte na " Odinstalovat" nebo "Odebrat"

Po odinstalování potenciálně nevyžádaných programů, které způsobovaly přesměrovávání Vašeho prohlížeče na internetové stránky home.tb.ask.com nebo mywebsearch.com zkontrolujte, zda ve Vašem počítači nezůstaly ještě nějaké nevyžádané části. K provedené této kontroly můžete použít doporučovaný antispywarový software. Odstraňte veškeré záznamy, které tento program rozpozná, tak abyste se ujistili, že se Váš počítač případné spywarové a malwarové infekce opravdu zbavil.

▼ Stáhnout odstraňovač Panel nástrojů MindSpark

Stažením kteréhokoliv softwaru ze seznamu na našich internetových stránkách souhlasíte s našimi zásadami ochrany osobních údajů a smluvními podmínkami. Veškeré námi doporučované produkty byly podrobně testovány a schváleny našimi specialisty, jakožto jedny z nejlepších řešení pro odstraňování internetových hrozeb.

Odstranění panelů nástrojů Mindspark z prohlížečů:

Video zobrazující postup pro odstranění případně nevyžádaných prohlížečových doplňků (add-onů):

Internet Explorer logo Odstranění škodlivých doplňků z Internet Exploreru:

Odstranění rozšíření panelu nástrojů Mindspark z Internet Exploreru

Klikněte na ikonu "Nástroje" Internet Explorer options icon (v pravém horním rohu) zvolte "Spravovat doplňky". Vyhledejte panely nástrojů a pomocné objekty prohlížečů, jejichž výrobcem je Mindspark Interactive Network, zvolte tyto záznamy a klikněte na "Odstranit".

Změna domovské stránky:

Odstranění domovské stránky Mindspark z Internet Exploreru

Klikněte na ikonu "Nástroje" Internet Explorer options icon (v pravém horním rohu) zvolte "Možnosti internetu", a v otevřeném okně odstraňte home.tb.ask.com nebo mywebsearch.com a zadejte adresu preferované domény, která se má po každém spuštění Internet Exploreru otevřít.

Změna výchozího vyhledávače:

Odstranění výchozího vyhledávače Mindspark z Internet Exploreru

Klikněte na ikonu "Nástroje" Internet Explorer options icon (v pravém horním rohu) zvolte "Spravovat doplňky". V otevřeném okně označte "Poskytovatele vyhledávání", nastavte na "Google", "Bing" nebo na jiný preferovaný vyhledávač, jakožto Váš výchozí a následně odstraňte "Ask Wen Search" nebo "My Web Search".

Jiný způsob:

V případě, že problémy s odstraňováním přesměrování na panel nástrojů mindspark přetrvávají, obnovte nastavení prohlížeče Internet Explorer na výchozí.

Uživatelé Windows XP: Klikněte na Start, následně na Spusti, a v otevřením okně zadejte inetcpl.cpl. V nově zobrazeném okně přejděte do záložky Upřesnit a klikněte na Obnovit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows XP

Uživatelé Windows Vista a Windows 7: Klikněte na logo Windows, do vyhledávacího pole zadejte inetcpl.cpl a klikněte enter. V otevřeném okně přejděte do záložky Upřesnit a klikněte na Obnovit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 7

Uživatelé Windows 8: Otevřete Internet Explorer a klikněte na ikonu ozubeného kola. Zvolte Možnosti internetu.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 8 - přístup

V otevřeném okně přejděte do záložky Upřesnit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 8 - Záložka Pokročilého nastavení

Klikněte na tlačítko Obnovit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 8 - klikněte na tlačítko Obnovit v Záložce Upřesnit

Volbu obnovy výchozího nastavení Internet Exploreru potvrďte kliknutím na tlačítko Obnovit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 8 - potvrzení obnovení výchozího nastavení

Google Chrome logoOdstranění škodlivých rozšíření z Google Chrome:

Odstranění rozšíření panelů nástrojů Mindspark z Google Chrome

Klikněte v Chrome menu na ikonu řádků Google Chrome options icon (v pravém horním rohu) zvolte "Nástroje" a klikněte na "Rozšíření"  Najděte doplňky rozšíření spojené s Mindspark (můžete použít seznam uvedený výše) zvolte je a klikněte na ikonu odpadkového koše.

Změna domovské stránky:

Odstranění domovské stránky Mindspark z Google Chrome

Klikněte v Chrome menu na ikonu řádků Google Chrome options icon (v pravém horním rohu) zvolte "Nastavení". V sekci "Při spuštění" klikněte na "nastavit stránky", najeďte myší nad home.tb.ask.com nebo mywebsearch.com a zaškrtněte X. Nyní již můžete přidat Vámi preferovanou internetovou adresu jako domovskou stránku.

Změna výchozího vyhledávače:

Odstranění nastavení výchozího vyhledávače Mindspark z Google Chrome

Pro změnu Vašeho výchozího vyhledávače v Google Chrome: Klikněte v Chrome menu na ikonu řádků Google Chrome options icon (v pravém horním rohu) zvolte "Nastavení" a klikněte na "Spravovat vyhledávače...", odstraňte "Ask.com" nebo "Mywebsearch.com" a přidejte vyhledávač Vámi preferovaný.

Jiný způsob:

V případě, že problémy s odstraňováním přesměrování na panel nástrojů mindspark přetrvávají, obnovte výchozí nastavení prohlížeče Google Chrome. Klikněte v menu prohlížeče Chrome na ikonu Google Chrome options icon (v pravém horním rohu) a zvolte Nástroje. V rozbaleném menu následně vyberte Rozšíření. V otevřeném okně zvolte Nastavení (v levém rohu obrazovky). Přejděte dolu na konec okna a následně klikněte na odkaz Zobrazit rozšířená nastavení….

Obnovení výchozího nastavení Google Chrome - přístup k nastavení

Následně dole na obrazovce klikněte na tlačítko Reset nastavení.

Obnovení výchozího nastavení Google Chrome - přístup k nastavení

V otevřeném okně potvrďte svoji volbu obnovy výchozího nastavení Google Chrome kliknutím na tlačítko Resetovat.

RObnovení výchozího nastavení Google Chrome - potvrzení obnovy kliknutím na tlačítko Resetovat nastavení

Mozilla Firefox logoOdstranění škodlivých pluginů z Mozilla Firefox:

Odstranění panelů nástrojů Mindspark z rozšíření Mozilly Firefox

Klikněte ve Firefox menu na ikonu řádky firefox menu icon (v pravém horním rohu hlavního okna) zvolte "Doplňky". Klikněte na  "Rozšíření" a odstraťe rozšíření spojená s Mindspark.

Změna domovské stránky:

Odstranění domovské stránky Mindspark z Mozilly Firefox

TPro obnovu Vaší domovské stránky, klikněte ve Firefox menu na ikonu řádky firefox menu icon (v pravém horním rohu hlavního okna) a zvolte "Možnosti", v otevřeném okně smažte home.tb.ask.com nebo mywebsearch.com a zadejte preferovanou doménu.

Změna výchozího vyhledávače:

IV řádku pro zadávání URL, napiště about:config a stiskněte Enter.

Klikněte na "Slibuji, budu opatrný!".

Ve vyhledávacím filtru nahoře zadejte: "mindspark"

Klikněte pravým tlačítkem na nalezené výsledky a zvolte "Obnovit" pro změnu na výchozí nastavení.

Jiný způsob:

Uživatelé, kteří mají problémy s odstraněním přesměrování na panel nástrojů mindspark mohou obnovit nastavení prohlížeče Mozilla Firefox na výchozí.

Otevřete Mozilla Firefox, v pravém horním rohu okna klikněte na Firefox, firefox menu icon v otevřeném menu klikněte na ikonu Otevřít nabídku s nápovědou, firefox help menu

Obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox - přístup k nastavení

Zvolte Technické informace.

Obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox - přístup k nastavení

V otevřeném okně, klikněte na tlačítko the Obnovit aplikaci Firefox.

Obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox - Kliknutí na tlačítko Resetovat

V otevřením okně následně potvrďte svojí volbu obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox kliknutím na tlačítko Obnovit Firefox.

Obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox - potvrzení obnovy

safari browser logoOdstranění škodlivých rozšíření ze Safari:

Odstranění přesměrovávače ze safari krok 1 - přístup k nastavení

Ujistěte, že je Váš Safari prohlížeč aktivní a klikněte na Safari a zvolte Předvolby...

Odstranění přesměrovávače ze safari krok 2 - Odstranění rozšíření

V otevřeném okně Předvoleb přejděte do záložky Rozšíření. Zde vyhledejte veškerá podezřelá nedávno nainstalovaná rozšíření a odinstalujte je.

Odstranění přesměrovávače ze safari krok step 3 - změna domovské stránky

V otevřeném okně Předvoleb přejděte do záložky Obecné a ujistěte se, že uvedená internetová adresa koresponduje s URL Vámi preferované domovské stránky; v případě, že byla modifikována prohlížečovým přesměrovávačem - změňte ji.

Odstranění přesměrovávače ze safari krok 4 - změna výchozího internetového vyhledávače

V otevřeném okně Předvoleb přejděte do záložky Hledat a ujistěte se, že je zde zvolen Vámi preferovaný internetový vyhledávač.

Jiný způsob:

Ujistěte, že je Váš Safari prohlížeč aktivní a klikněte na Safari a následně v rozbalovacím menu vyberte možnost Smazat historii a data stránek...

obnovení safari krok 1

V otevřeném okně zvolte veškerá historie a klikněte na tlačítko Smazat historii.

obnovení safari krok 2

Shrnutí:

Shrnutí prohlížečový přesměrovávačProhlížečový přesměrovávač je druhem adwaru, který mění nastavení internetového prohlížeče tak, že upraví nastavení domovské stránky a výchozího vyhledávače na nevyžádanou internetovou stránku. Nejčastěji tento adware proniká do operačního systému prostřednictvím stahování bezplatného softwaru. V případě, že stahování programu probíhá prostřednictvím stahovacího klienta, ujistěte se, že jste zvolili možnost neinstalovat nabízené doplňkové panely nástrojů nebo aplikace měnící nastavení domovské stránky internetového prohlížeče nebo jeho vyhledávače. 

Pomoc při odstraňování:

V případě, že se při odstraňování panel nástrojů mindspark z Vašeho počítače vyskytnuly problémy, požádejte prosím o pomoc v našem fóru pro odstranění malware.

Přidejte komentář:

V případě, že máte o panel nástrojů mindspark nebo o jeho odstranění doplňující informace, podělte se prosím o svůj názor v sekci níže.

Zdroj: https://www.pcrisk.com/removal-guides/7420-mindspark-toolbar

▼ Přidat komentář

Naše příruky pro odstranění malwaru jsou zdarma. Chcete-li nás podpořit, můžete nám zaslat i drobný finanční příspěvek.

Instrukce pro odstranění v dalších jazycích
Odstranení Panel nástrojů Mindspark resetováním prohlížece
Jak odinstalovat Panel nástrojů Mindspark
QR kód
Panel nástrojů MindSpark QR kód
Načtením tohoto QR kódu budete mít možnost snadného přístupu k odstranění Panel nástrojů MindSpark reklam na Vašem mobilním zařízení.