FacebookTwitterLinkedIn

Virus Omiga Plus

Známý též jako: Omiga Plus Prohlížeový pesmrováva
Stupe poškození: Stední

Návod pro odstranění viru Omiga Plus

Co je Omiga Plus?

Virus Omiga Plus je internetový přesměrovávač, který změní uživatelské nastavení internetového prohlížeče (Internet Explorer, Google Chrome a Mozilla Firefox), a to konkrétně změnou domovské stránky a výchozího vyhledávače na isearch_omiga-plus_com. Co činí tento adware obzvláště škodlivým je fakt, že mění též cíle zástupců programy, díky čemuž je zpětná změna domovské stránky nebo výchozího vyhledávače znemožněna. Nejčastějším důvodem infiltrace isearch_omiga-plus_com do počítače je stahování a instalace bezplatného softwaru. Při zpracovávání tohoto článku byl přesměrovávač šířen prostřednictvím stahovacích klientů v rámci instalace Omiga Plus softwaru - bezplatného programu pro správu ikon na ploše.

Předmětný způsob šíření (prostřednictvím bezplatného stahování) se nazývá svazování (bundling). Hlavním problémem takovéhoto softwarového marketingu je přitom využívání klamavých metod, díky čemuž uživatelé instalují potenciálně nevyžádané programy do svého počítače bez faktického souhlasu. Omiga Plus software sice sám o sobě virem nebo malwarem není, nicméně jeho instalace způsobuje přesměrování prohlížeče a doporučuje se tudíž se jeho instalaci vyvarovat. Internetovou stránku isearch_omiga-plus_com lze též teoreticky využít k prohlížení internetu, nicméně používaný vyhledávač je doslova přecpán pochybnými sponzorovanými výsledky vyhledávání a kliknutí na některý z nich může vést až k ohrožení bezpečnosti Vašeho počítače. Abyste uchránili Váš počítač před případnými malwarovými infekcemi, doporučuje se odstranit prohlížečový přesměrovávač omiga plus z Vašeho počítače.

Omiga Plus virus

Prohlížečový přesměrovávač isearch_omiga-plus_com je obdobný jinému adware, který mění nastavení internetového prohlížeče, tj. např. qvo6DoSearches a mnohým dalším. Technicky vzato tyto programy viry ani malware nejsou, nicméně lze je charakterizovat jako adware nebo potenciálně nevyžádané aplikace. V případě, že se setkáváte s přesměrováváním prohlížeče, je důležité vyvarovat se kliknutí na zobrazovanou reklamu a nevyužívat nabízený vyhledávač. Správným přístupem, jak s takovýmito programy nakládat je tak pouze jejich odstranění.  Důležité je se instalaci prohlížečových přesměrovávačů vyhnout již v zárodku, neboť při stahování prostřednictvím stahovacího klienta může dojít též k nabídnutí instalace doplňků, panelů nástrojů, apod., tyto proto vždy odmítejte. Nadto při instalaci bezplatného softwaru se nadto dále ujistěte, že instalujete v režimu "vlastního" nebo "pokročilého" nastavení, namísto instalace "rychlé" nebo "standardní", která ne vždy odtajní instalované položky. V případě, že Vás internetový prohlížeč na isearch_omiga-plus_com přesměrovává, postupujte podle následujících pokynů pro odstranění problému.

Rychlé menu:

Odstranění viru Omiga Plus:

Uživatelé Windows 10:

Přístup k Programům (odinstalovat) ve Windows 10

Klikněte pravým tlačítkem myši do levého dolního rohu obrazovky, v menu Rychlý přístup zvolte Ovládací panely. V otevřeném okně následně zvolte Programy a funkce.

Uživatelé Windows 7:

Přístup k Programy (odinstalovat) ve Windows 7

Klikněte na Start ("Windows logo" v levém dolním rohu plochy), zvolte Ovládací panely. Přejděte na Programy a klikněte na Odinstalovat program.

Uživatelé macOS (OSX):

Odinstalování aplikace v OSX (Mac)

Klikněte na Finder, na otevřené obrazovce zvolte Aplikace. Přetáhněte danou aplikaci ze složky Aplikace do Koše (v Docku), poté klikněte pravým tlačítkem na ikonu Koše a zvolte Vysypat koš .

Omiga plus odinstalace

V okně odebíraných programů, vyhledejte "Wsys Control" zvolte je a klikněte na " Odinstalovat" nebo "Odebrat".

Po odinstalování Wsys Control, který způsoboval přesměrovávání Vašeho prohlížeče na internetové stránky isearch_omiga-plus_com, zkontrolujte, zda ve Vašem počítači nezůstaly ještě nějaké nevyžádané části. K provedené této kontroly můžete použít doporučovaný antispywarový software. Odstraňte veškeré záznamy, které tento program rozpozná, tak abyste se ujistili, že se Váš počítač případné spywarové a malwarové infekce opravdu zbavil.

▼ Stáhnout odstraňovač Omiga Plus Prohlížeový pesmrováva

Stažením kteréhokoliv softwaru ze seznamu na našich internetových stránkách souhlasíte s našimi zásadami ochrany osobních údajů a smluvními podmínkami. Veškeré námi doporučované produkty byly podrobně testovány a schváleny našimi specialisty, jakožto jedny z nejlepších řešení pro odstraňování internetových hrozeb.

Odstranění viru Omiga Plus z internetových prohlížečů:

Video zobrazující postup pro odstranění případně nevyžádaných prohlížečových doplňků (add-onů):

Internet Explorer logo Odstranění škodlivých doplňků z Internet Exploreru:

Odstranění přesměrování zástupce isearch Omiga plus z Internet Exploreru

Oprava cíle zástupce Internet Exploreru:

Prohlížečový přesměrovávač isearch_omiga-plus_com mění mj. též položku "Cíl" v zástupci Internet Exploreru. Pro opravu - klikněte pravým tlačítkem myši na zástupce Internet Exploreru na ploše, v otevřeném menu zvolte "Vlastnosti". V novém okně klikněte do pole Cíl a smažte text (hxxp://isearch_omiga-plus_com/...) který je zadán po "C:\Program Files\Internet Explorer\iexplore.exe".

Změna domovské stránky:

Pro zpětnou změnu Vaší domovské stránky ze searchgol.com na adresu Vámi zvolenou: klikněte na "Nástroje" (nebo na ikonu nářadí v Internet Exploreru 9) zvolte "Možnosti internetu", a v otevřeném okně odstraňte isearch_omiga-plus_com a zadejte adresu preferované domény, která se má po každém spuštění Internet Exploreru otevřít.

Odstranění domovské stránky Omiga plus z Internet Exploreru

Změna výchozího vyhledávače:

Klikněte na ikonu "Nástroje" Internet Explorer options icon (v pravém horním rohu) zvolte "Spravovat doplňky". V otevřeném okně označte "Poskytovatele vyhledávání", nastavte na "Google", "Bing" nebo na jiný preferovaný vyhledávač, jakožto Váš výchozí a následně odstraňte "omiga-plus".

Odstranění výchozího vyhledávače Omiga plus z Internet Exploreru

Jiný způsob:

V případě, že problémy s odstraňováním přesměrování na omiga plus prohlížeový pesmrováva přetrvávají, obnovte nastavení prohlížeče Internet Explorer na výchozí.

Uživatelé Windows XP: Klikněte na Start, následně na Spusti, a v otevřením okně zadejte inetcpl.cpl. V nově zobrazeném okně přejděte do záložky Upřesnit a klikněte na Obnovit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows XP

Uživatelé Windows Vista a Windows 7: Klikněte na logo Windows, do vyhledávacího pole zadejte inetcpl.cpl a klikněte enter. V otevřeném okně přejděte do záložky Upřesnit a klikněte na Obnovit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 7

Uživatelé Windows 8: Otevřete Internet Explorer a klikněte na ikonu ozubeného kola. Zvolte Možnosti internetu.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 8 - přístup

V otevřeném okně přejděte do záložky Upřesnit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 8 - Záložka Pokročilého nastavení

Klikněte na tlačítko Obnovit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 8 - klikněte na tlačítko Obnovit v Záložce Upřesnit

Volbu obnovy výchozího nastavení Internet Exploreru potvrďte kliknutím na tlačítko Obnovit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 8 - potvrzení obnovení výchozího nastavení

Google Chrome logoOdstranění škodlivých rozšíření z Google Chrome:

Odstranění cíle zástupce Removing Omiga plus z Google Chrome

Oprava cíle zástupce Google Chrome:

Prohlížečový přesměrovávač isearch_omiga-plus_com mění mj. též položku "Cíl" v zástupci Google Chrome. Pro opravu - klikněte pravým tlačítkem myši na zástupce Google Chrome na ploše, v otevřeném menu zvolte "Vlastnosti". V novém okně klikněte do pole Cíl a smažte text (hxxp://isearch_omiga-plus_com/...) který je zadán po "C:\Program Files\Google\Chrome\Application\chrome.exe"

Odstranění nevyžádaných rozšíření:

Odstranění nevyžádaných rozšíření Omiga plus z Google Chrome

Klikněte v Chrome menu na ikonu řádků Google Chrome options icon (v pravém horním rohu) zvolte "Nástroje" a klikněte na "Rozšíření".  Najděte "Extended Protection" a "Lightning Newtab", zvolte je klikněte na ikonu odpadkového koše.

Změna domovské stránky:

Pro změnu domovské stránky z isearch_omiga-plus_com na Vámi preferovanou - Klikněte v Chrome menu na ikonu řádků Google Chrome options icon (v pravém horním rohu) zvolte "Nastavení". V sekci "Po spuštění" klikněte na  "nastavit stránky", najeďte myší na isearch_omiga-plus_com a klikněte na X. Nyní zadejte Vám preferovanou adresu Vaší domovské stránky.

Odstranění domovské stránky Omiga z Google Chrome

Změna výchozího vyhledávače:

Pro změnu Vašeho výchozího vyhledávače v Google Chrome: klikněte v Chrome menu na ikonu řádků Google Chrome options icon (v pravém horním rohu) zvolte "Nastavení" a klikněte na "Spravovat vyhledávače...", odstraňte "omiga-plus" a přidejte vyhledávač Vámi preferovaný.

Změna nastavení výchozího vyhledávače omiga plus v Google Chrome

Jiný způsob:

V případě, že problémy s odstraňováním přesměrování na omiga plus prohlížeový pesmrováva přetrvávají, obnovte výchozí nastavení prohlížeče Google Chrome. Klikněte v menu prohlížeče Chrome na ikonu Google Chrome options icon (v pravém horním rohu) a zvolte Nástroje. V rozbaleném menu následně vyberte Rozšíření. V otevřeném okně zvolte Nastavení (v levém rohu obrazovky). Přejděte dolu na konec okna a následně klikněte na odkaz Zobrazit rozšířená nastavení….

Obnovení výchozího nastavení Google Chrome - přístup k nastavení

Následně dole na obrazovce klikněte na tlačítko Reset nastavení.

Obnovení výchozího nastavení Google Chrome - přístup k nastavení

V otevřeném okně potvrďte svoji volbu obnovy výchozího nastavení Google Chrome kliknutím na tlačítko Resetovat.

RObnovení výchozího nastavení Google Chrome - potvrzení obnovy kliknutím na tlačítko Resetovat nastavení

Mozilla Firefox logoOdstranění škodlivých pluginů z Mozilla Firefox:

Odstranění cíle zástupce Removing Omiga plus z Mozilla Firefox

Oprava cíle zástupce Mozilla Firefox:

Prohlížečový přesměrovávač isearch_omiga-plus_com mění mj. též položku "Cíl" v zástupci Mozilla Firefox. Pro opravu - klikněte pravým tlačítkem myši na zástupce Mozilla Firefox na ploše, v otevřeném menu zvolte "Vlastnosti". V novém okně klikněte do pole Cíl a smažte text (hxxp://isearch_omiga-plus_com/...) který je zadán po "C:\Program Files\Mozilla Firefox\firefox.exe"

Změna domovské stránky:

Pro obnovu Vaší domovské stránky, klikněte ve Firefox menu na ikonu řádky firefox menu icon (v pravém horním rohu hlavního okna) a zvolte "Možnosti", v otevřeném okně smažte isearch_omiga-plus_com a zadejte preferovanou doménu.

Odstranění domovské stránky Omiga plus z Mozilla Firefox

Změna výchozího vyhledávače:

V řádku pro zadávání URL, napiště about:config a stiskněte Enter.
Klikněte na "Slibuji, budu opatrný!".
Ve vyhledávacím filtru nahoře zadejte: "omiga"
RKlikněte pravým tlačítkem na nalezené výsledky a zvolte "Obnovit" pro změnu na výchozí nastavení.

Jiný způsob:

Uživatelé, kteří mají problémy s odstraněním přesměrování na omiga plus prohlížeový pesmrováva mohou obnovit nastavení prohlížeče Mozilla Firefox na výchozí.

Otevřete Mozilla Firefox, v pravém horním rohu okna klikněte na Firefox, firefox menu icon v otevřeném menu klikněte na ikonu Otevřít nabídku s nápovědou, firefox help menu

Obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox - přístup k nastavení

Zvolte Technické informace.

Obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox - přístup k nastavení

V otevřeném okně, klikněte na tlačítko the Obnovit aplikaci Firefox.

Obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox - Kliknutí na tlačítko Resetovat

V otevřením okně následně potvrďte svojí volbu obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox kliknutím na tlačítko Obnovit Firefox.

Obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox - potvrzení obnovy

safari browser logoOdstranění škodlivých rozšíření ze Safari:

Odstranění přesměrovávače ze safari krok 1 - přístup k nastavení

Ujistěte, že je Váš Safari prohlížeč aktivní a klikněte na Safari a zvolte Předvolby...

Odstranění přesměrovávače ze safari krok 2 - Odstranění rozšíření

V otevřeném okně Předvoleb přejděte do záložky Rozšíření. Zde vyhledejte veškerá podezřelá nedávno nainstalovaná rozšíření a odinstalujte je.

Odstranění přesměrovávače ze safari krok step 3 - změna domovské stránky

V otevřeném okně Předvoleb přejděte do záložky Obecné a ujistěte se, že uvedená internetová adresa koresponduje s URL Vámi preferované domovské stránky; v případě, že byla modifikována prohlížečovým přesměrovávačem - změňte ji.

Odstranění přesměrovávače ze safari krok 4 - změna výchozího internetového vyhledávače

V otevřeném okně Předvoleb přejděte do záložky Hledat a ujistěte se, že je zde zvolen Vámi preferovaný internetový vyhledávač.

Jiný způsob:

Ujistěte, že je Váš Safari prohlížeč aktivní a klikněte na Safari a následně v rozbalovacím menu vyberte možnost Smazat historii a data stránek...

obnovení safari krok 1

V otevřeném okně zvolte veškerá historie a klikněte na tlačítko Smazat historii.

obnovení safari krok 2

Shrnutí:

Shrnutí prohlížečový přesměrovávačProhlížečový přesměrovávač je druhem adwaru, který mění nastavení internetového prohlížeče tak, že upraví nastavení domovské stránky a výchozího vyhledávače na nevyžádanou internetovou stránku. Nejčastěji tento adware proniká do operačního systému prostřednictvím stahování bezplatného softwaru. V případě, že stahování programu probíhá prostřednictvím stahovacího klienta, ujistěte se, že jste zvolili možnost neinstalovat nabízené doplňkové panely nástrojů nebo aplikace měnící nastavení domovské stránky internetového prohlížeče nebo jeho vyhledávače. 

Pomoc při odstraňování:

V případě, že se při odstraňování omiga plus prohlížeový pesmrováva z Vašeho počítače vyskytnuly problémy, požádejte prosím o pomoc v našem fóru pro odstranění malware.

Přidejte komentář:

V případě, že máte o omiga plus prohlížeový pesmrováva nebo o jeho odstranění doplňující informace, podělte se prosím o svůj názor v sekci níže.

Zdroj: https://www.pcrisk.com/removal-guides/7418-omiga-plus-virus

▼ Přidat komentář

Naše příruky pro odstranění malwaru jsou zdarma. Chcete-li nás podpořit, můžete nám zaslat i drobný finanční příspěvek.

Instrukce pro odstranění v dalších jazycích
Jak odinstalovat Virus Omiga Plus
QR kód
Omiga Plus Prohlížeový pesmrováva QR kód
Načtením tohoto QR kódu budete mít možnost snadného přístupu k odstranění Omiga Plus Prohlížeový pesmrováva reklam na Vašem mobilním zařízení.