FacebookTwitterLinkedIn

Reklamy Lucky Leap

Známý též jako: Lucky Leap Virus
Druh: Adware
Stupe poškození: Stední

Lucky Leap - jak odstranit nevyžádanou vyskakovací reklamu?

Co je Lucky Leap?

Lucky Leap je potenciálně nevyžádanou aplikací (doplňkem prohlížeče), který se do počítače instaluje spolu s bezplatným softwarem staženým z internetu. Zobrazuje kuponou reklamu, vždy když uživatel navštíví online nákupní stránky (Amazon, Ebay, atp.) Tento prohlížečový doplněk je kompatibilní s Internet Explorerem, Google Chrome a Mozillou FireFox. Mnohými počítačovými uživateli je Lucky Leap označován jako malware, adware nebo virus, tato negativní asociace pramení ze skutečnosti, že je teto rozšíření prohlížeče instalováno k prohlížeči bez souhlasu uživatele - spolu s bezplatným freewarem. Tento způsob šíření softwaru se přitom nazývá svazování a je užíván většinou internetových stránek zprostředkovávajících bezplatné stahování (download.com, softonic.com, soft32.com a mnohé další).

Nejlepším způsobem, jak se instalaci takovýchto potenciálně nevyžádaných aplikací vyhnout je věnovat náležitou pozornost při instalačních krocích bezplatného softwaru. Při instalaci bezplatného softwaru se proto ujišťujte, že instalujete v režimu "vlastního" nebo "pokročilého" nastavení, namísto instalace "rychlé" nebo "standardní", která ne vždy odtajní instalované, podporované prohlížečové doplňky, které mají za následek zpravidla přesměrování prohlížeče, ohrožení bezpečnosti nebo nevyžádanou vyskakovací reklamu. Lucky Leap tedy sice virus nebo malware není, nicméně zobrazuje značné množství nevyžádané reklamy a omezuje tak funkčnost prohlížeče - z tohoto důvodu se proto i doporučuje jeho odstranění.

Lucky Leap

Lucky Leape podobný jiným potenciálně nevyžádaným aplikacím, instalovaným k internetovým prohlížečům bez vědomí uživatele. V současné době většina internetových stránek zprostředkovává stahování souborů prostřednictvím instalátoru nebo stahovacího klienta - při stahování se tak vyplatí být nanejvýš opatrný, neboť případná nepozornost může vést k instalaci nevyžádaných prohlížečových doplňků. Kuponová reklama zobrazovaná Lucky Leap sice není škodlivá, nicméně kliknutí na některé reklamní odkazy třetích stran může vést k ohrožení soukromí a bezpečnosti počítače. Pro odstranění této nevyžádané aplikace postupujte podle následující příručky pro odstranění.

Rychlé menu:

Odstranění Lucky Leap:

Uživatelé Windows 10:

Přístup k Programům (odinstalovat) ve Windows 10

Klikněte pravým tlačítkem myši do levého dolního rohu obrazovky, v menu Rychlý přístup zvolte Ovládací panely. V otevřeném okně následně zvolte Programy a funkce.

Uživatelé Windows 7:

Přístup k Programy (odinstalovat) ve Windows 7

Klikněte na Start ("Windows logo" v levém dolním rohu plochy), zvolte Ovládací panely. Přejděte na Programy a klikněte na Odinstalovat program.

Uživatelé macOS (OSX):

Odinstalování aplikace v OSX (Mac)

Klikněte na Finder, na otevřené obrazovce zvolte Aplikace. Přetáhněte danou aplikaci ze složky Aplikace do Koše (v Docku), poté klikněte pravým tlačítkem na ikonu Koše a zvolte Vysypat koš .

Lucky Leap odinstalování z Ovládacích panelů

V okně odebíraných programů, vyhledejte "Lucky Leap", zvolte je a klikněte na " Odinstalovat" nebo "Odebrat"

Po odinstalování Lucky Leap zkontrolujte, zda ve Vašem počítači nezůstaly ještě nějaké nevyžádané části. Doporučovaný antispywarový software.

▼ Stáhnout odstraňovač Lucky Leap Virus

Stažením kteréhokoliv softwaru ze seznamu na našich internetových stránkách souhlasíte s našimi zásadami ochrany osobních údajů a smluvními podmínkami. Veškeré námi doporučované produkty byly podrobně testovány a schváleny našimi specialisty, jakožto jedny z nejlepších řešení pro odstraňování internetových hrozeb.

Odstranění Lucky Leap z internetových prohlížečů:

Video zobrazující postup pro odstranění případně nevyžádaných prohlížečových doplňků (add-onů):

Internet Explorer logo Odstranění škodlivých doplňků z Internet Exploreru:

Odstranění Lucky Leap z Internet Exploreru

Klikněte na ikonu "Nástroje" Internet Explorer options icon (v pravém horním rohu) zvolte "Spravovat doplňky". Vyhledejte "lucky leap" a zablokujte jej.

Jiný způsob:

V případě, že problémy s odstraňováním přesměrování na lucky leap virus přetrvávají, obnovte nastavení prohlížeče Internet Explorer na výchozí.

Uživatelé Windows XP: Klikněte na Start, následně na Spusti, a v otevřením okně zadejte inetcpl.cpl. V nově zobrazeném okně přejděte do záložky Upřesnit a klikněte na Obnovit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows XP

Uživatelé Windows Vista a Windows 7: Klikněte na logo Windows, do vyhledávacího pole zadejte inetcpl.cpl a klikněte enter. V otevřeném okně přejděte do záložky Upřesnit a klikněte na Obnovit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 7

Uživatelé Windows 8: Otevřete Internet Explorer a klikněte na ikonu ozubeného kola. Zvolte Možnosti internetu.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 8 - přístup

V otevřeném okně přejděte do záložky Upřesnit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 8 - Záložka Pokročilého nastavení

Klikněte na tlačítko Obnovit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 8 - klikněte na tlačítko Obnovit v Záložce Upřesnit

Volbu obnovy výchozího nastavení Internet Exploreru potvrďte kliknutím na tlačítko Obnovit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 8 - potvrzení obnovení výchozího nastavení

Google Chrome logoOdstranění škodlivých rozšíření z Google Chrome:

Odstranění Lucky Leap z Google Chrome

Klikněte v Chrome menu na ikonu řádků Google Chrome options icon (v pravém horním rohu) zvolte "Nástroje" a klikněte na "Rozšíření".  Vyhledejte: "lucky leap" zvolte jej a následně klikněte na ikonu odpadkového koše.

Jiný způsob:

V případě, že problémy s odstraňováním přesměrování na lucky leap virus přetrvávají, obnovte výchozí nastavení prohlížeče Google Chrome. Klikněte v menu prohlížeče Chrome na ikonu Google Chrome options icon (v pravém horním rohu) a zvolte Nástroje. V rozbaleném menu následně vyberte Rozšíření. V otevřeném okně zvolte Nastavení (v levém rohu obrazovky). Přejděte dolu na konec okna a následně klikněte na odkaz Zobrazit rozšířená nastavení….

Obnovení výchozího nastavení Google Chrome - přístup k nastavení

Následně dole na obrazovce klikněte na tlačítko Reset nastavení.

Obnovení výchozího nastavení Google Chrome - přístup k nastavení

V otevřeném okně potvrďte svoji volbu obnovy výchozího nastavení Google Chrome kliknutím na tlačítko Resetovat.

RObnovení výchozího nastavení Google Chrome - potvrzení obnovy kliknutím na tlačítko Resetovat nastavení

Mozilla Firefox logoOdstranění škodlivých pluginů z Mozilla Firefox:

Odstranění Lucky Leap z Mozilly Firefox

Klikněte ve Firefox menu na ikonu řádky firefox menu icon (v pravém horním rohu hlavního okna) zvolte "Doplňky". Klikněte na "Rozšíření" a odstraňte: "Lucky Leap".

Jiný způsob:

Uživatelé, kteří mají problémy s odstraněním přesměrování na lucky leap virus mohou obnovit nastavení prohlížeče Mozilla Firefox na výchozí.

Otevřete Mozilla Firefox, v pravém horním rohu okna klikněte na Firefox, firefox menu icon v otevřeném menu klikněte na ikonu Otevřít nabídku s nápovědou, firefox help menu

Obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox - přístup k nastavení

Zvolte Technické informace.

Obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox - přístup k nastavení

V otevřeném okně, klikněte na tlačítko the Obnovit aplikaci Firefox.

Obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox - Kliknutí na tlačítko Resetovat

V otevřením okně následně potvrďte svojí volbu obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox kliknutím na tlačítko Obnovit Firefox.

Obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox - potvrzení obnovy

safari browser logoOdstranění škodlivých rozšíření ze Safari:

odstranění adwaru ze safari krok 1 - přístup k Předvolbám

Ujistěte, že je Váš Safari prohlížeč aktivní a klikněte na Safari a zvolte Předvolby....

odstranění adwaru ze safari krok 2 - odstranění rozšíření

V otevřeném okně Předvoleb přejděte do záložky Rozšíření. Zde vyhledejte veškerá podezřelá nedávno nainstalovaná rozšíření a klikněte na Odinstalovat.

Jiný způsob:

Ujistěte, že je Váš Safari prohlížeč aktivní a klikněte na Safari. V rozbalovacím menu následně vyberte možnost Smazat historii a data stránek...

resetování safari krok 1

V otevřeném okně vyberte veškerá historie a klikněte na tlačítko Smazat historii.

resetování safari krok 2

Shrnutí:

Shrnutí adwarový programNejčastěji adware nebo potenciálně nevyžádané aplikace pronikají do prohlížečů prostřednictvím stahování bezplatného softwaru. Vezměte prosím na vědomí, že nejbezpečnějším zdrojem, ze kterého je možné software bezplatně stáhnout, jsou přímo internetové stránky tvůrce. Pro vyhnutí se instalaci adwaru se tak vyplatí být náležitě ostražitý, a to zejména při stahování a instalaci bezplatného softwaru. V instalačním procesu bezplatného programu volte možnosti vlastní nebo pokročilé instalace - tímto krokem umožníte odhalení veškerých potenciálně nevyžádaných aplikací, k jejichž instalaci by došlo současně s instalací Vámi zvoleného bezplatného programu.

Pomoc při odstraňování:
V případě, že se při odstraňování lucky leap virus z Vašeho počítače vyskytnuly problémy, požádejte prosím o pomoc v našem fóru pro odstranění malware.

Přidejte komentář:
V případě, že máte o lucky leap virus nebo o jeho odstranění doplňující informace, podělte se prosím o svůj názor v sekci níže.

Zdroj: https://www.pcrisk.com/removal-guides/7315-lucky-leap

▼ Přidat komentář

Naše příruky pro odstranění malwaru jsou zdarma. Chcete-li nás podpořit, můžete nám zaslat i drobný finanční příspěvek.

Instrukce pro odstranění v dalších jazycích
Jak odinstalovat Reklamy Lucky Leap
QR kód
Lucky Leap Virus QR kód
Načtením tohoto QR kódu budete mít možnost snadného přístupu k odstranění Lucky Leap Virus reklam na Vašem mobilním zařízení.