FacebookTwitterLinkedIn

Vir Search.us.com

Známý též jako: Panel nástrojů Search.us.com
Stupe poškození: Stední

Search.us.com Toolbar - jak zabránit přesměrování na start.search.us.com?

Co je Search.us.com?

Search.us.com je internetová stránka, sestávající z vyhledávacího řádku, která je odkazována pomocí search.us.com panelu nástrojů. Samo o sobě se o malwarovou nebo virovou infekci nejedná, nicméně jde o jeden z klamavých způsobů, jakým jsou ve většině případů internetoví uživatelé na tuto stránku bez jejich souhlasu přesměrovávání. Toto přesměrování je přitom přímým důsledkem instalace panelu nástrojů search.us.com, který změní domovskou stránku internetových prohlížečů (Internet Exploreru, Mozilly Firefox) a výchozí vyhledávač na search.us.com. Máte-li dojem, že jste předmětný panel nástrojů na svůj počítač neinstalovali a přesto se ve Vašem internetovém prohlížeči bez Vašeho souhlasu objevil, pravděpodobně byl svázán s některým z freewarových programů, bezplatně stažených z internetu.

Vývojáři softwaru metodu svazování svých programů s panely nástrojů a jinými prohlížečovými doplňky spojují za účelem generace zisku. Pro vyhnutí se instalaci těchto nevyžádaných panelů nástrojů by počítačoví uživatelé měli zejména věnovat náležitou pozornost jednotlivým krokům při instalaci freewaru a zákazat jakékoliv změny nastavení internetových prohlížečů. Panel nástrojů search.us.com není škodlivý, avšak nemá žádnou přidanou hodnotu, kterou by mohl počítačovým uživatelům nabídnout a jde jej tedy zařadit do kategorie nevyžádaných aplikací.

search.us.com přesměrování

start.search.us domovská stránka a nová záložka

 

Jakkoliv panel nástrojů search.us.com sestává z odkazů na sociální sítě, kalkulačku a stránky s předpověďmi počasí, způsobuje též přesměrovávání prohlížení a jeho instalace na počítači se v tomto ohledu nedoporučuje. Současně dochází ke zpomalování fungování internetového prohlížeče. Domníváte-li se, že byl předmětný panel nástrojů instalovaván na Váš počítače bez Vašho souhlasu a nechcete-li, aby probíhalo přesměrování na stránky search.us.com, postupujte podle následujících pokynů pro odstranění těchto problémů.

Rychlé menu:

Odstranění přesměrování search.us.com:

Uživatelé Windows 10:

Přístup k Programům (odinstalovat) ve Windows 10

Klikněte pravým tlačítkem myši do levého dolního rohu obrazovky, v menu Rychlý přístup zvolte Ovládací panely. V otevřeném okně následně zvolte Programy a funkce.

Uživatelé Windows 7:

Přístup k Programy (odinstalovat) ve Windows 7

Klikněte na Start ("Windows logo" v levém dolním rohu plochy), zvolte Ovládací panely. Přejděte na Programy a klikněte na Odinstalovat program.

Uživatelé macOS (OSX):

Odinstalování aplikace v OSX (Mac)

Klikněte na Finder, na otevřené obrazovce zvolte Aplikace. Přetáhněte danou aplikaci ze složky Aplikace do Koše (v Docku), poté klikněte pravým tlačítkem na ikonu Koše a zvolte Vysypat koš .

search.us.com toolbar uninstall

V okně odebíraných programů, vyhledejte "Search.us.com" zvolte je a klikněte na " Odinstalovat" nebo "Odebrat".

Po odinstalování panelu nástrojů search.us.com zkontrolujte, zda ve Vašem počítači nezůstaly ještě nějaké nevyžádané části nebo případné malwarové infekce. Doporučovaný antispywarový software

▼ Stáhnout odstraňovač Panel nástrojů Search.us.com

Stažením kteréhokoliv softwaru ze seznamu na našich internetových stránkách souhlasíte s našimi zásadami ochrany osobních údajů a smluvními podmínkami. Veškeré námi doporučované produkty byly podrobně testovány a schváleny našimi specialisty, jakožto jedny z nejlepších řešení pro odstraňování internetových hrozeb.

Odstranění přesměrování viru search.us.com z prohlížečů:

Video zobrazující postup pro odstranění případně nevyžádaných prohlížečových doplňků (add-onů):

Internet Explorer logo Odstranění škodlivých doplňků z Internet Exploreru:

search.us.com internet explorer

Klikněte na ikonu "Nástroje" Internet Explorer options icon (v pravém horním rohu) zvolte "Spravovat doplňky". Vyhledejte záznam spojený s search.us.com (Search.us.com Toolbar) a odstraňte je. Pro změnu domovské stránky z search.us.com na Vámi preferovanou klikněte na ikonu "Nástroje" Internet Explorer options icon (v pravém horním rohu) zvolte "Možnosti internetu", a v otevřeném okně odstraňte: search.us.com  a zadejte adresu preferované domény, která se má po každém spuštění Internet Exploreru otevřít.

Jiný způsob:

V případě, že problémy s odstraňováním přesměrování na panel nástrojů search.us.com přetrvávají, obnovte nastavení prohlížeče Internet Explorer na výchozí.

Uživatelé Windows XP: Klikněte na Start, následně na Spusti, a v otevřením okně zadejte inetcpl.cpl. V nově zobrazeném okně přejděte do záložky Upřesnit a klikněte na Obnovit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows XP

Uživatelé Windows Vista a Windows 7: Klikněte na logo Windows, do vyhledávacího pole zadejte inetcpl.cpl a klikněte enter. V otevřeném okně přejděte do záložky Upřesnit a klikněte na Obnovit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 7

Uživatelé Windows 8: Otevřete Internet Explorer a klikněte na ikonu ozubeného kola. Zvolte Možnosti internetu.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 8 - přístup

V otevřeném okně přejděte do záložky Upřesnit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 8 - Záložka Pokročilého nastavení

Klikněte na tlačítko Obnovit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 8 - klikněte na tlačítko Obnovit v Záložce Upřesnit

Volbu obnovy výchozího nastavení Internet Exploreru potvrďte kliknutím na tlačítko Obnovit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 8 - potvrzení obnovení výchozího nastavení

Google Chrome logoOdstranění škodlivých rozšíření z Google Chrome:

odstranění domovské stránky start.search.us z Google Chrome

Změna domovské stránky Google Chrome z start.search.us.com a Vámi preferovanou - klikněte v Chrome menu na ikonu řádků Google Chrome options icon (v pravém horním rohu) zvolte "Nastavení". V sekci "Při spuštění" klikněte na "nastavit stránky", najeďte myší nad Internet Search (start.search.us.com) a zaškrtněte X. Nyní již můžete přidat Vámi preferovanou internetovou adresu jako domovskou stránku.

Změna nastavení vzhledu Google Chrome :

Google Chrome - užití nové záložky namísto start.search.us.com

Klikněte v Chrome menu na ikonu řádků Google Chrome options icon (v pravém horním rohu) zvolte "Nástroje". V sekci "Vzhled" klikněte na "změnit", a otevřeném okně zvolte "Použít novou stránku záložky" namísto "Otevřít stránku: start.search.us.com".

Jiný způsob:

V případě, že problémy s odstraňováním přesměrování na panel nástrojů search.us.com přetrvávají, obnovte výchozí nastavení prohlížeče Google Chrome. Klikněte v menu prohlížeče Chrome na ikonu Google Chrome options icon (v pravém horním rohu) a zvolte Nástroje. V rozbaleném menu následně vyberte Rozšíření. V otevřeném okně zvolte Nastavení (v levém rohu obrazovky). Přejděte dolu na konec okna a následně klikněte na odkaz Zobrazit rozšířená nastavení….

Obnovení výchozího nastavení Google Chrome - přístup k nastavení

Následně dole na obrazovce klikněte na tlačítko Reset nastavení.

Obnovení výchozího nastavení Google Chrome - přístup k nastavení

V otevřeném okně potvrďte svoji volbu obnovy výchozího nastavení Google Chrome kliknutím na tlačítko Resetovat.

RObnovení výchozího nastavení Google Chrome - potvrzení obnovy kliknutím na tlačítko Resetovat nastavení

Mozilla Firefox logoOdstranění přesměrování na search.us.com ve FireFox:

panel nástrojů search.us.com mozilla firefox

Klikněte ve Firefox menu na ikonu řádky firefox menu icon (v pravém horním rohu hlavního okna) zvolte "Doplňky". Klikněte na "Rozšíření" a deaktivujte nebo odstraňte "Search.us.com Toolbar". Pro obnovení Vaší domovské stránky klikněte na "Nástroje", poté zvolte "Možnosti", v otevřeném okně odstraňte search.us.com a zadejte Vámi preferovanou doménu.

Jiný způsob:

Uživatelé, kteří mají problémy s odstraněním přesměrování na panel nástrojů search.us.com mohou obnovit nastavení prohlížeče Mozilla Firefox na výchozí.

Otevřete Mozilla Firefox, v pravém horním rohu okna klikněte na Firefox, firefox menu icon v otevřeném menu klikněte na ikonu Otevřít nabídku s nápovědou, firefox help menu

Obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox - přístup k nastavení

Zvolte Technické informace.

Obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox - přístup k nastavení

V otevřeném okně, klikněte na tlačítko the Obnovit aplikaci Firefox.

Obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox - Kliknutí na tlačítko Resetovat

V otevřením okně následně potvrďte svojí volbu obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox kliknutím na tlačítko Obnovit Firefox.

Obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox - potvrzení obnovy

safari browser logoOdstranění škodlivých rozšíření ze Safari:

Odstranění přesměrovávače ze safari krok 1 - přístup k nastavení

Ujistěte, že je Váš Safari prohlížeč aktivní a klikněte na Safari a zvolte Předvolby...

Odstranění přesměrovávače ze safari krok 2 - Odstranění rozšíření

V otevřeném okně Předvoleb přejděte do záložky Rozšíření. Zde vyhledejte veškerá podezřelá nedávno nainstalovaná rozšíření a odinstalujte je.

Odstranění přesměrovávače ze safari krok step 3 - změna domovské stránky

V otevřeném okně Předvoleb přejděte do záložky Obecné a ujistěte se, že uvedená internetová adresa koresponduje s URL Vámi preferované domovské stránky; v případě, že byla modifikována prohlížečovým přesměrovávačem - změňte ji.

Odstranění přesměrovávače ze safari krok 4 - změna výchozího internetového vyhledávače

V otevřeném okně Předvoleb přejděte do záložky Hledat a ujistěte se, že je zde zvolen Vámi preferovaný internetový vyhledávač.

Jiný způsob:

Ujistěte, že je Váš Safari prohlížeč aktivní a klikněte na Safari a následně v rozbalovacím menu vyberte možnost Smazat historii a data stránek...

obnovení safari krok 1

V otevřeném okně zvolte veškerá historie a klikněte na tlačítko Smazat historii.

obnovení safari krok 2

Shrnutí:

Shrnutí prohlížečový přesměrovávačProhlížečový přesměrovávač je druhem adwaru, který mění nastavení internetového prohlížeče tak, že upraví nastavení domovské stránky a výchozího vyhledávače na nevyžádanou internetovou stránku. Nejčastěji tento adware proniká do operačního systému prostřednictvím stahování bezplatného softwaru. V případě, že stahování programu probíhá prostřednictvím stahovacího klienta, ujistěte se, že jste zvolili možnost neinstalovat nabízené doplňkové panely nástrojů nebo aplikace měnící nastavení domovské stránky internetového prohlížeče nebo jeho vyhledávače. 

Pomoc při odstraňování:

V případě, že se při odstraňování panel nástrojů search.us.com z Vašeho počítače vyskytnuly problémy, požádejte prosím o pomoc v našem fóru pro odstranění malware.

Přidejte komentář:

V případě, že máte o panel nástrojů search.us.com nebo o jeho odstranění doplňující informace, podělte se prosím o svůj názor v sekci níže.

Zdroj: https://www.pcrisk.com/removal-guides/6989-remove-search-us-com-redirect-toolbar

▼ Přidat komentář

Naše příruky pro odstranění malwaru jsou zdarma. Chcete-li nás podpořit, můžete nám zaslat i drobný finanční příspěvek.

Instrukce pro odstranění v dalších jazycích
Jak odinstalovat Vir Search.us.com
QR kód
Panel nástrojů Search.us.com QR kód
Načtením tohoto QR kódu budete mít možnost snadného přístupu k odstranění Panel nástrojů Search.us.com reklam na Vašem mobilním zařízení.