FacebookTwitterLinkedIn

Searchgol Virus

Známý též jako: Searchgol Prohlížeový pesmrováva
Stupe poškození: Stední

Návod pro odstranění viru Searchgol

Co je Searchgol?

Searchgol.com je internetová stránka, odkazovaná panelem nástrojů Searchgol - jedná se o prohlížečový přesměrovávač, který do prohlížeče (Internet Exploreru, Google Chrome a Mozilly Firefox) pronikne nejčastěji prostřednictvím stahování bezpatnéhosoftwaru. Mnozí počítačoví uživatelé označují Searchgol za virus nebo malware, přičemž takováto negativní asociace pramení ze skutečnosti, že se tento přesměrovávač do jejich systému dostane bez jejich předchozího souhlasu, a to prostřednictvím tzv. svazování (panel nástrojů se instaluje spolu s bezplatným softwarem staženým z internetu). K tomu dodáváme, že po úspěšné instalaci předmětného prohlížečového doplňku dojde ke změně výchozího vyhledávače prohlížeče a ke změně domovské stránky na searchgol.com

Uživatelé nadto nebudou schopni nastavení svého počítače změnit zpět, neboť škodlivý program díky instalaci tzv. pomocných objektů znemožňuje uživateli kontrolovat nastavení domovské stránky a výchozího vyhledávače. Uživatelé by si v tomto ohledu měli zejména uvědomit, že v současné době většina stránek nabízejících stahování souborů se snaží mít ze svých služeb zisk - a to právě i prostřednictvím spojení bezplatného stažení souboru s takovýmto podporovaným prohlížečovým doplňkem. Technicky vzato se však v případě tohoto panelu nástrojů o virus nebo malware nejedná, neboť se zařazuje do kategorie adware nebo potenciálně nevyžádané aplikace, která zobrazuje nechtěnou reklamu, přesměrovává prohlížeč, zpomaluje stahování; v tomto ohledu se proto doporučuje jej z počítače odstranit.

Searchgol.com virus

Searchgolje podobný jiným potenciálně nevyžádaným prohlížečovým doplňkům, které se instalují bez předchozího souhlasu uživatele jak jsou například panely nástrojů Babylon a Delta. Bližší zaměření se na tento adware odhalí zajímavou spojitosti - všechny jsou vytvořeny společností Montiera Technologies a všechny využívají klamavých způsobů jak uživatele internetových prohlížečů obelstít. Nejlepším způsobem, jak se instalaci Searchgol nebo podobného panelu nástrojů vyhnout, je tudíž věnovat stahování a instalaci freeware náležitou pozornost. Pokud Vaše stahování probíhá prostřednictvím stahovacího klienta, vždy odmítejte jakékoliv nabídky na instalaci bezplatných prohlížečových doplňků. Při instalaci bezplatného softwaru se nadto dále ujistěte, že instalujete v režimu "vlastního" nebo "pokročilého" nastavení, namísto instalace "rychlé" nebo "standardní", která ne vždy odtajní instalované položky. Pro odstranění panelu nástrojů Searchgol a přesměrovávání prohlížeče na searchgol.com postupujte podle následujících pokynů.

Rychlé menu:

Odstranění viru Searchgol:

Uživatelé Windows 10:

Přístup k Programům (odinstalovat) ve Windows 10

Klikněte pravým tlačítkem myši do levého dolního rohu obrazovky, v menu Rychlý přístup zvolte Ovládací panely. V otevřeném okně následně zvolte Programy a funkce.

Uživatelé Windows 7:

Přístup k Programy (odinstalovat) ve Windows 7

Klikněte na Start ("Windows logo" v levém dolním rohu plochy), zvolte Ovládací panely. Přejděte na Programy a klikněte na Odinstalovat program.

Uživatelé macOS (OSX):

Odinstalování aplikace v OSX (Mac)

Klikněte na Finder, na otevřené obrazovce zvolte Aplikace. Přetáhněte danou aplikaci ze složky Aplikace do Koše (v Docku), poté klikněte pravým tlačítkem na ikonu Koše a zvolte Vysypat koš .

Searchgol odinstalace

Jiná varianta searchgol viru:

Odinstalace varianty Searchgol

V okně odebíraných programů, vyhledejte "BitGuard", "Delta Chrome Toolbar" nebo "Search-Gol Chrome toolbar" a "Delta toolbar" nebo "searchgol toolbar" zvolte je a klikněte na " Odinstalovat" nebo "Odebrat"

Všimněte si, že při vyhledávání prostřednictvím panelu nástrojů Searchgol došlo též k instalaci Boby Lyrics (adware způsobujícího nevyžádanou reklamu) - měli byste tudíž z Vašeho počítače odinstalovat též tuto utilitu.

Po odinstalování potenciálně nevyžádaných programů, které způsobovaly přesměrovávání Vašeho prohlížeče na internetové stránky searchgol.com zkontrolujte, zda ve Vašem počítači nezůstaly ještě nějaké nevyžádané části. K provedené této kontroly můžete použít doporučovaný antispywarový software. Odstraňte veškeré záznamy, které tento program rozpozná, tak abyste se ujistili, že se Váš počítač případné spywarové a malwarové infekce opravdu zbavil.

▼ Stáhnout odstraňovač Searchgol Prohlížeový pesmrováva

Stažením kteréhokoliv softwaru ze seznamu na našich internetových stránkách souhlasíte s našimi zásadami ochrany osobních údajů a smluvními podmínkami. Veškeré námi doporučované produkty byly podrobně testovány a schváleny našimi specialisty, jakožto jedny z nejlepších řešení pro odstraňování internetových hrozeb.

Odstranění domovské stránky a výchozího vyhledávače Searchgol.com z prohlížečů:

Video zobrazující postup pro odstranění případně nevyžádaných prohlížečových doplňků (add-onů):

Internet Explorer logo Odstranění škodlivých doplňků z Internet Exploreru:

Odstranění Searchgol z Internet Exploreru

Jiná varianta searchgol viru v Internet Exploreru:

Odstranění varianty Searchgol z Internet Exploreru

Klikněte na ikonu "Nástroje" Internet Explorer options icon (v pravém horním rohu) zvolte "Spravovat doplňky". Vyhledejte "delta Helper Object" nebo "searchgol Helper Object" a "Delta Toolbar" nebo "searchgol Toolbar" označte tyto záznamy a klikněte na "Odstranit".

Můžete též odstranit "BobyLyrics-1" (toto rozšíření způsobuje nevyžádanou reklamu).

Změna domovské stránky:

Domovská stránka Searchgol v Internet Exploreru

Pro zpětnou změnu Vaší domovské stránky ze searchgol.com na adresu Vámi zvolenou: klikněte na ikonu "Nástroje" Internet Explorer options icon (v pravém horním rohu) zvolte "Možnosti internetu", a v otevřeném okně odstraňte searchgol.com a zadejte adresu preferované domény, která se má po každém spuštění Internet Exploreru otevřít.

Změna výchozího vyhledávače:

Výchozí vyhledávač Searchgol v Internet Exploreru

Klikněte na ikonu "Nástroje" Internet Explorer options icon (v pravém horním rohu) zvolte "Spravovat doplňky". V otevřeném okně označte "Poskytovatele vyhledávání", nastavte na "Google", "Bing" nebo na jiný preferovaný vyhledávač, jakožto Váš výchozí a následně odstraňte "SearchGol".

Jiný způsob:

V případě, že problémy s odstraňováním přesměrování na searchgol prohlížeový pesmrováva přetrvávají, obnovte nastavení prohlížeče Internet Explorer na výchozí.

Uživatelé Windows XP: Klikněte na Start, následně na Spusti, a v otevřením okně zadejte inetcpl.cpl. V nově zobrazeném okně přejděte do záložky Upřesnit a klikněte na Obnovit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows XP

Uživatelé Windows Vista a Windows 7: Klikněte na logo Windows, do vyhledávacího pole zadejte inetcpl.cpl a klikněte enter. V otevřeném okně přejděte do záložky Upřesnit a klikněte na Obnovit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 7

Uživatelé Windows 8: Otevřete Internet Explorer a klikněte na ikonu ozubeného kola. Zvolte Možnosti internetu.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 8 - přístup

V otevřeném okně přejděte do záložky Upřesnit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 8 - Záložka Pokročilého nastavení

Klikněte na tlačítko Obnovit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 8 - klikněte na tlačítko Obnovit v Záložce Upřesnit

Volbu obnovy výchozího nastavení Internet Exploreru potvrďte kliknutím na tlačítko Obnovit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 8 - potvrzení obnovení výchozího nastavení

Google Chrome logoOdstranění škodlivých rozšíření z Google Chrome:

Odstranění Searchgol z Google Chrome

Jiná varianta searchgol viru v Google Chrome:

Jiná varianta Searchgol viru v Google Chrome

Klikněte v Chrome menu na ikonu řádků Google Chrome options icon (v pravém horním rohu) zvolte "Nástroje" a klikněte na "Rozšíření".  Vyhledejte "Delta Toolbar" nebo "Search-Gol toolbar" zvolte jej a následně klikněte na ikonu odpadkového koše.

Můžete též odstranit "BobyLyrics-1" (toto rozšíření způsobuje nevyžádanou reklamu).

Změna domovské stránky:

Domovská stránka Searchgol v Google Chrome

Změna domovské stránky Google Chrome z searchgol.com na Vámi preferovanou - klikněte v Chrome menu na ikonu řádků Google Chrome options icon (v pravém horním rohu) zvolte "Nastavení". V sekci "Při spuštění" klikněte na "nastavit stránky", najeďte myší nad Search-Gol a zaškrtněte X. Nyní již můžete přidat Vámi preferovanou internetovou adresu jako domovskou stránku.

Změna výchozího vyhledávače:

Výchozí vyhledávač Searchgol v Google Chrome

Pro změnu Vašeho výchozího vyhledávače v Google Chrome: Klikněte v Chrome menu na ikonu řádků Google Chrome options icon (v pravém horním rohu) zvolte "Nastavení" a klikněte na "Spravovat vyhledávače...", odstraňte "SearchGol" a přidejte vyhledávač Vámi preferovaný.

Jiný způsob:

V případě, že problémy s odstraňováním přesměrování na searchgol prohlížeový pesmrováva přetrvávají, obnovte výchozí nastavení prohlížeče Google Chrome. Klikněte v menu prohlížeče Chrome na ikonu Google Chrome options icon (v pravém horním rohu) a zvolte Nástroje. V rozbaleném menu následně vyberte Rozšíření. V otevřeném okně zvolte Nastavení (v levém rohu obrazovky). Přejděte dolu na konec okna a následně klikněte na odkaz Zobrazit rozšířená nastavení….

Obnovení výchozího nastavení Google Chrome - přístup k nastavení

Následně dole na obrazovce klikněte na tlačítko Reset nastavení.

Obnovení výchozího nastavení Google Chrome - přístup k nastavení

V otevřeném okně potvrďte svoji volbu obnovy výchozího nastavení Google Chrome kliknutím na tlačítko Resetovat.

RObnovení výchozího nastavení Google Chrome - potvrzení obnovy kliknutím na tlačítko Resetovat nastavení

Mozilla Firefox logoOdstranění škodlivých pluginů z Mozilla Firefox:

Odstranění Searchgol z Mozilly Firefox

Jiná varianta Searchgol viru v Mozille Firefox:

Varianta Searchgol viru v Mozille Firefox

Klikněte ve Firefox menu na ikonu řádky firefox menu icon (v pravém horním rohu hlavního okna) zvolte "Doplňky". Klikněte na "Rozšíření" a odeberte "Delta Toolbar".

Můžete též odstranit "BobyLyrics-1" (toto rozšíření způsobuje nevyžádanou reklamu).

Změna domovské stránky:

Domovská stránka Searchgol v Mozille Firefox

Pro obnovu Vaší domovské stránky, klikněte ve Firefox menu na ikonu řádky firefox menu icon (v pravém horním rohu hlavního okna) a zvolte "Možnosti", v otevřeném okně smažte searchgol.com a zadejte preferovanou doménu.

Změna výchozího vyhledávače:

V řádku pro zadávání URL, napiště about:config a stiskněte Enter.
Klikněte na "Slibuji, budu opatrný!".
Ve vyhledávacím filtru nahoře zadejte: "searchgol"
Klikněte pravým tlačítkem na nalezené výsledky a zvolte "Obnovit" pro změnu na výchozí nastavení.

Jiný způsob:

Uživatelé, kteří mají problémy s odstraněním přesměrování na searchgol prohlížeový pesmrováva mohou obnovit nastavení prohlížeče Mozilla Firefox na výchozí.

Otevřete Mozilla Firefox, v pravém horním rohu okna klikněte na Firefox, firefox menu icon v otevřeném menu klikněte na ikonu Otevřít nabídku s nápovědou, firefox help menu

Obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox - přístup k nastavení

Zvolte Technické informace.

Obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox - přístup k nastavení

V otevřeném okně, klikněte na tlačítko the Obnovit aplikaci Firefox.

Obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox - Kliknutí na tlačítko Resetovat

V otevřením okně následně potvrďte svojí volbu obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox kliknutím na tlačítko Obnovit Firefox.

Obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox - potvrzení obnovy

safari browser logoOdstranění škodlivých rozšíření ze Safari:

Odstranění přesměrovávače ze safari krok 1 - přístup k nastavení

Ujistěte, že je Váš Safari prohlížeč aktivní a klikněte na Safari a zvolte Předvolby...

Odstranění přesměrovávače ze safari krok 2 - Odstranění rozšíření

V otevřeném okně Předvoleb přejděte do záložky Rozšíření. Zde vyhledejte veškerá podezřelá nedávno nainstalovaná rozšíření a odinstalujte je.

Odstranění přesměrovávače ze safari krok step 3 - změna domovské stránky

V otevřeném okně Předvoleb přejděte do záložky Obecné a ujistěte se, že uvedená internetová adresa koresponduje s URL Vámi preferované domovské stránky; v případě, že byla modifikována prohlížečovým přesměrovávačem - změňte ji.

Odstranění přesměrovávače ze safari krok 4 - změna výchozího internetového vyhledávače

V otevřeném okně Předvoleb přejděte do záložky Hledat a ujistěte se, že je zde zvolen Vámi preferovaný internetový vyhledávač.

Jiný způsob:

Ujistěte, že je Váš Safari prohlížeč aktivní a klikněte na Safari a následně v rozbalovacím menu vyberte možnost Smazat historii a data stránek...

obnovení safari krok 1

V otevřeném okně zvolte veškerá historie a klikněte na tlačítko Smazat historii.

obnovení safari krok 2

Shrnutí:

Shrnutí prohlížečový přesměrovávačProhlížečový přesměrovávač je druhem adwaru, který mění nastavení internetového prohlížeče tak, že upraví nastavení domovské stránky a výchozího vyhledávače na nevyžádanou internetovou stránku. Nejčastěji tento adware proniká do operačního systému prostřednictvím stahování bezplatného softwaru. V případě, že stahování programu probíhá prostřednictvím stahovacího klienta, ujistěte se, že jste zvolili možnost neinstalovat nabízené doplňkové panely nástrojů nebo aplikace měnící nastavení domovské stránky internetového prohlížeče nebo jeho vyhledávače. 

Pomoc při odstraňování:

V případě, že se při odstraňování searchgol prohlížeový pesmrováva z Vašeho počítače vyskytnuly problémy, požádejte prosím o pomoc v našem fóru pro odstranění malware.

Přidejte komentář:

V případě, že máte o searchgol prohlížeový pesmrováva nebo o jeho odstranění doplňující informace, podělte se prosím o svůj názor v sekci níže.

Zdroj: https://www.pcrisk.com/removal-guides/7343-searchgol-virus

▼ Přidat komentář

Naše příruky pro odstranění malwaru jsou zdarma. Chcete-li nás podpořit, můžete nám zaslat i drobný finanční příspěvek.

Instrukce pro odstranění v dalších jazycích
Jak odinstalovat Searchgol Virus
QR kód
Searchgol Prohlížeový pesmrováva QR kód
Načtením tohoto QR kódu budete mít možnost snadného přístupu k odstranění Searchgol Prohlížeový pesmrováva reklam na Vašem mobilním zařízení.