FacebookTwitterLinkedIn

LemurLeap Pop-up

Známý též jako: Reklama LemurLeap
Druh: Adware
Stupe poškození: Stední

Návod pro odstranění LemurLeap

Co je LemurLeap?

LemurLeap je potenciálně nevyžádanou aplikací šířenou prostřednictvím stahování bezplatného software. Tento prohlížečový doplněk se instaluje sám na Internet Explorer, Google Chrome a Mozillu Firefox spolu se staženým softwarem z internetu. Nevyžádaná instalace probíhá přes některý z pochybných stahovacích klientů nebo instalátorů. Při provádění našeho výzkumu a testování bylo LemurLeap prostřednictvím stahovacího klienta Somoto. Uživatelé internetu by měli v tomto ohledu proto mít na zřeteli, že v současné době většina bezplatného stahování softwaru probíhá prostřednictvím právě těchto stahovacích klientů (tj. např. z download.com, softonic.com, apod.) které nabízí (klamavým způsobem) též instalaci prohlížečových doplňků ke staženému bezplatnému softwaru.

Nejčastěji podporované prohlížečové plug-iny způsobují přesměrování prohlížeče nebo nevyžádanou reklamu. LemurLeap tak neposkytuje internetovým uživatelům jakoukoliv přidanou hodnotu, funguje na reklamní bázi (zahrnující vyhledávání, reklamní panely, textové odkazy či intersticiální nebo plné stránky) a může způsobit zpomalení stahování, malwarové infekce a ohrožení počítačové bezpečnosti. Mnozí internetoví uživatelé přitom označují LemurLeap jako virus nebo malware - neboť se instaluje bez předchozího souhlasu uživatele a způsobuje zobrazování nevyžádané reklamy. Technicky vzato se však o virus nejedná, program je nutno kategorizovat jako tzv. adware nebo potenciálně nevyžádanou aplikaci. V každém případě však doporučuje LemurLeap z internetových prohlížečů odebrat.

LemurLeap - potentially unwanted application

LemurLeap je obdobný Lucky Leap a WebCake. Tyto prohlížečové pluginy jsou šířeny prostřednictvím bezplatného stahování softwaru a všechny tyto způsobují zobrazování nevyžádané reklamy (textové, vyskakující okna, reklamní panely, kuponovou reklamu) při procházení internetu. LemurLeap tak fakticky nemá žádnou přidanou hodnotu - jedná se tudíž o potenciálně nevyžádanou aplikaci, která má pouze přinést užitek zprostředkovatelům bezplatného stahování. Při instalaci bezplatného softwaru se proto ujistěte, že instalujete v režimu "vlastního" nebo "pokročilého" nastavení, namísto instalace "rychlé" nebo "standardní", která ne vždy odtajní instalované položky. Pro odstranění LemurLeap postupujte podle následujících pokynů.

Rychlé menu:

Odstranění LemurLeap:

Uživatelé Windows 10:

Přístup k Programům (odinstalovat) ve Windows 10

Klikněte pravým tlačítkem myši do levého dolního rohu obrazovky, v menu Rychlý přístup zvolte Ovládací panely. V otevřeném okně následně zvolte Programy a funkce.

Uživatelé Windows 7:

Přístup k Programy (odinstalovat) ve Windows 7

Klikněte na Start ("Windows logo" v levém dolním rohu plochy), zvolte Ovládací panely. Přejděte na Programy a klikněte na Odinstalovat program.

Uživatelé macOS (OSX):

Odinstalování aplikace v OSX (Mac)

Klikněte na Finder, na otevřené obrazovce zvolte Aplikace. Přetáhněte danou aplikaci ze složky Aplikace do Koše (v Docku), poté klikněte pravým tlačítkem na ikonu Koše a zvolte Vysypat koš .

LemurLeap odinstalace

V okně odebíraných programů, vyhledejte "LemurLeap", zvolte je a klikněte na " Odinstalovat" nebo "Odebrat".

Při testování tohoto adware byl program instalován spolu s jinými potenciálně nevyžádanými programy. Měli byste proto tudíž odinstalovat též "FilesFrog Update Checker", "Free Media Player" a "Bundled software uninstaller".

Po odinstalaci LemurLeap prověřte Váš počítač zda v něm nezůstaly ještě nějaké nevyžádané části nebo jiné malwarové infekce. Doporučovaný antispywarový software.

▼ Stáhnout odstraňovač Reklama LemurLeap

Stažením kteréhokoliv softwaru ze seznamu na našich internetových stránkách souhlasíte s našimi zásadami ochrany osobních údajů a smluvními podmínkami. Veškeré námi doporučované produkty byly podrobně testovány a schváleny našimi specialisty, jakožto jedny z nejlepších řešení pro odstraňování internetových hrozeb.

Odstranění LemurLeap z internetových prohlížečů:

Video zobrazující postup pro odstranění případně nevyžádaných prohlížečových doplňků (add-onů):

Internet Explorer logo Odstranění škodlivých doplňků z Internet Exploreru:

Odstranění LemurLeap z Internet Exploreru

Klikněte na ikonu "Nástroje" Internet Explorer options icon (v pravém horním rohu) zvolte "Spravovat doplňky". Vyhledejte "LemurLeap" a zablokujte jej.

Jiný způsob:

V případě, že problémy s odstraňováním přesměrování na reklama lemurleap přetrvávají, obnovte nastavení prohlížeče Internet Explorer na výchozí.

Uživatelé Windows XP: Klikněte na Start, následně na Spusti, a v otevřením okně zadejte inetcpl.cpl. V nově zobrazeném okně přejděte do záložky Upřesnit a klikněte na Obnovit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows XP

Uživatelé Windows Vista a Windows 7: Klikněte na logo Windows, do vyhledávacího pole zadejte inetcpl.cpl a klikněte enter. V otevřeném okně přejděte do záložky Upřesnit a klikněte na Obnovit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 7

Uživatelé Windows 8: Otevřete Internet Explorer a klikněte na ikonu ozubeného kola. Zvolte Možnosti internetu.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 8 - přístup

V otevřeném okně přejděte do záložky Upřesnit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 8 - Záložka Pokročilého nastavení

Klikněte na tlačítko Obnovit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 8 - klikněte na tlačítko Obnovit v Záložce Upřesnit

Volbu obnovy výchozího nastavení Internet Exploreru potvrďte kliknutím na tlačítko Obnovit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 8 - potvrzení obnovení výchozího nastavení

Google Chrome logoOdstranění škodlivých rozšíření z Google Chrome:

Odstranění LemurLeap z Google Chrome

Klikněte v Chrome menu na ikonu řádků Google Chrome options icon (v pravém horním rohu) zvolte "Nástroje" a klikněte na "Rozšíření".  Vyhledejte "LemurLeap" zvolte jej a následně klikněte na ikonu odpadkového koše.

Je-li rozšíření LemurLeap zašedivělé a nelze odstranit ("Toto rozšíření nelze odstranit") postupujte podle následujících pokynů - jak odstranit zorzšíření v  Google Chrome ?

Jiný způsob:

V případě, že problémy s odstraňováním přesměrování na reklama lemurleap přetrvávají, obnovte výchozí nastavení prohlížeče Google Chrome. Klikněte v menu prohlížeče Chrome na ikonu Google Chrome options icon (v pravém horním rohu) a zvolte Nástroje. V rozbaleném menu následně vyberte Rozšíření. V otevřeném okně zvolte Nastavení (v levém rohu obrazovky). Přejděte dolu na konec okna a následně klikněte na odkaz Zobrazit rozšířená nastavení….

Obnovení výchozího nastavení Google Chrome - přístup k nastavení

Následně dole na obrazovce klikněte na tlačítko Reset nastavení.

Obnovení výchozího nastavení Google Chrome - přístup k nastavení

V otevřeném okně potvrďte svoji volbu obnovy výchozího nastavení Google Chrome kliknutím na tlačítko Resetovat.

RObnovení výchozího nastavení Google Chrome - potvrzení obnovy kliknutím na tlačítko Resetovat nastavení

Mozilla Firefox logoOdstranění škodlivých pluginů z Mozilla Firefox:

Odstranění LemurLeap z Mozilla FireFox

Klikněte ve Firefox menu na ikonu řádky firefox menu icon (v pravém horním rohu hlavního okna) zvolte "Doplňky". Klikněte na "Rozšíření" a odstraňte "LemurLeap".

Jiný způsob:

Uživatelé, kteří mají problémy s odstraněním přesměrování na reklama lemurleap mohou obnovit nastavení prohlížeče Mozilla Firefox na výchozí.

Otevřete Mozilla Firefox, v pravém horním rohu okna klikněte na Firefox, firefox menu icon v otevřeném menu klikněte na ikonu Otevřít nabídku s nápovědou, firefox help menu

Obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox - přístup k nastavení

Zvolte Technické informace.

Obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox - přístup k nastavení

V otevřeném okně, klikněte na tlačítko the Obnovit aplikaci Firefox.

Obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox - Kliknutí na tlačítko Resetovat

V otevřením okně následně potvrďte svojí volbu obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox kliknutím na tlačítko Obnovit Firefox.

Obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox - potvrzení obnovy

safari browser logoOdstranění škodlivých rozšíření ze Safari:

odstranění adwaru ze safari krok 1 - přístup k Předvolbám

Ujistěte, že je Váš Safari prohlížeč aktivní a klikněte na Safari a zvolte Předvolby....

odstranění adwaru ze safari krok 2 - odstranění rozšíření

V otevřeném okně Předvoleb přejděte do záložky Rozšíření. Zde vyhledejte veškerá podezřelá nedávno nainstalovaná rozšíření a klikněte na Odinstalovat.

Jiný způsob:

Ujistěte, že je Váš Safari prohlížeč aktivní a klikněte na Safari. V rozbalovacím menu následně vyberte možnost Smazat historii a data stránek...

resetování safari krok 1

V otevřeném okně vyberte veškerá historie a klikněte na tlačítko Smazat historii.

resetování safari krok 2

Shrnutí:

Shrnutí adwarový programNejčastěji adware nebo potenciálně nevyžádané aplikace pronikají do prohlížečů prostřednictvím stahování bezplatného softwaru. Vezměte prosím na vědomí, že nejbezpečnějším zdrojem, ze kterého je možné software bezplatně stáhnout, jsou přímo internetové stránky tvůrce. Pro vyhnutí se instalaci adwaru se tak vyplatí být náležitě ostražitý, a to zejména při stahování a instalaci bezplatného softwaru. V instalačním procesu bezplatného programu volte možnosti vlastní nebo pokročilé instalace - tímto krokem umožníte odhalení veškerých potenciálně nevyžádaných aplikací, k jejichž instalaci by došlo současně s instalací Vámi zvoleného bezplatného programu.

Pomoc při odstraňování:
V případě, že se při odstraňování reklama lemurleap z Vašeho počítače vyskytnuly problémy, požádejte prosím o pomoc v našem fóru pro odstranění malware.

Přidejte komentář:
V případě, že máte o reklama lemurleap nebo o jeho odstranění doplňující informace, podělte se prosím o svůj názor v sekci níže.

Zdroj: https://www.pcrisk.com/removal-guides/7321-lemurleap-adware

▼ Přidat komentář

Naše příruky pro odstranění malwaru jsou zdarma. Chcete-li nás podpořit, můžete nám zaslat i drobný finanční příspěvek.

Instrukce pro odstranění v dalších jazycích
Jak odinstalovat LemurLeap Pop-up
QR kód
Reklama LemurLeap QR kód
Načtením tohoto QR kódu budete mít možnost snadného přístupu k odstranění Reklama LemurLeap reklam na Vašem mobilním zařízení.