FacebookTwitterLinkedIn

Antivirus Security Pro

Známý též jako: Antivirus Security Pro Falešný antivirus
Stupe poškození: Vysoké

Návod pro odstranění antiviru Security Pro

Antivirus Security Pro je falešný antivirový program, pocházející z rodiny škodlivých bezpečnostních programů zvaných WinWebSec. Tento program byl vytvořen kybernetickými zločinci a jeho hlavním účelem je oklamat nic netušící počítačové uživatele a přinutit je ke koupi plné verze. K dosažění tohoto klamavého cíle Antivirus Security Pro imituje skutečný antivirový program a předstírá nalezené bezpečnostní hrozby. Program však vůbec nevede virovou databázi ani virový vyhledávač - spoleáhá pouze na falešné bezpešnostní varování prostřednictvím vyskakujících oken, tak aby počítačové uživatele vyděsil a ti tak uvěřili, že jejich počítač je malwarem a viry skutečně nakažen. Po úspěšné infiltraci do systému tento program přepíše systémové registry a nastaví se tak, aby se vždy automaticky spustit po každém zapnutí počítače, nadto blokuje spuštění instalovaných programů a správce úloh. Ve skutečnosti však žádná ze zobrazovaných hrozeb neexistuje - jedná se tudíž o podvod.

Zakoupení programu se de facto rovná přímému zaslání peněz kybernetickým zločincům, nadto těmto zpřístupníte údaje o své kreditní kartě, což ve finále povede k dalšímu odcizování peněz z Vašeho bankovního účtu. Počítačoví uživatelé by v žádném případě neměli programu důvěřovat a už vůbec si kupovat jeho plnou verzi, správným postupem, jak s programem zacházet je odstranit Antivirus Security Pro neprodleně ze svého počítače.

Antivirus Security Pro

Antivirus Security Pro se šíří prostřednictvím balíčků, kterými pronikne do operačnímu systému přes bezpečnostní zranitelnostzastaralého software. Nejčastějším zdrojem jsou přitom infikované emailové zprávy, automatická stahování či pochybné internetové stránky. Pro ochranu Vašeho počítače před takovýmto škodlivým programem byste proto měli Váš software pravidelně aktualizovat a při procházení internetu používat pouze originální verzi antiviru a antispywarového programu. Dříve identifikované falešné antivirové programy, které pocházely z rodiny WinWebSec se jmenovaly Attentive Antivirus a System Care Antivirus. V případě, že byl Váš počítač Antivirus Security Pro již nakažen, použijte následující postup pro odstranění tohoto podvodného programu z Vašeho PC.

Falešná bezpečnostní zpráva ve vyskakujícím okně Antivirus Security Pro:

Falešná bezpečnostní zpráva ve vyskakujícím okně Antivirus Security Pro

"Windows Bezpečnostní centrum: Varování! Rozpoznána podezřelá aktivita. Rozpoznána virová aktivita. Rozpoznán pokus o změnu nastavení souborů. Rozpoznán pokus o proniknutí rootkitů. Nalezené řešení - Antivirus Security Pro"

 

"Dokud není Antivirus Security Pro aktivován, některé z aktuálních kritických hrozeb nebudou ostraněny a Váš počítač bude nechráněn. Jste se jisti, že chcete pokračovat bez takovéto ochrany?"

 

"Varování! Nalezeny napadené soubory. Rozpoznána podezřelá aktivita v aplikaci setup.exe obdobná chování viru Win32/Conficker.X Pro ochranu Vaší bezpečnosti a pro zabránění ztráty dat byla činnost aplikace setup.exe dočasně omezena. Pro obnovení plné funkčnosti aplikace, použijte plnou verzi programu Antivirus Security Pro. Doporučení: Používáte omezenou verzi Antivirus Security Pro. Aktivujte prosím pro obranu proti virovým hrozbám plnou verzi Aactivate Antivirus Security Pro."


"Antivirus Security Pro - Při kontrole byly nalezeny hrozby, pro bezpečnost Vašeho počítače je nutné provést opravu."

 

"Varování! Stránka, kterou se chystáte zobrazit, může poškodit Váš počítač! Vaše současná bezpečnostní nastavení mohou ohrozit Váš počítač! Aktivujte si Antivirus Security Pro a surfujte po webu bezpečně (doporučeno). Ignorujte varování a navštivte stránku (nedoporučuje se)"

 

"Antivirus Security Pro" - Varování! Rozpoznána podezřelá aktivita. Pro ochranu Vašeho počítače musí být hrozba blokována"

Odstranění Antivirus Security Pro:

Antivirus Security Pro generuje falešná bezpečnostní varování, pokud uživatel hodlá prohlížet internet prostřednictvím některého z prohlížečů (Internet Explorer, Google Chrome nebo Mozilla FireFox). Pro odstranění tohoto škodlivého antiviru z Vašeho počítače si stáhněte některý z doporučovaného antispywarového software. Pokud je internetový prohlížeč již blokován prostřednictvím "Varování! Stránka, kterou se chystáte zobrazit, může poškodit Váš počítač! Vaše současná bezpečnostní nastavení mohou ohrozit Váš počítač!" klikněte na "Ignorujte varování a navštivte stránku (nedoporučuje se)" a pokračujte ve stahovacím procesu.

Antivirus Security Pro blokuje přístup k internetu

▼ Stáhnout odstraňovač Antivirus Security Pro Falešný antivirus

Stažením kteréhokoliv softwaru ze seznamu na našich internetových stránkách souhlasíte s našimi zásadami ochrany osobních údajů a smluvními podmínkami. Veškeré námi doporučované produkty byly podrobně testovány a schváleny našimi specialisty, jakožto jedny z nejlepších řešení pro odstraňování internetových hrozeb.

Nemůžete-li odstraňovač spustit, pokuste se stáhnout alternativní instalátor (přejmenovaný na iexplore.exe - většina falešných antivirových programů spuštění souborů s tímto jménem neblokuje)

JIný způsob stažení doporučovaného antispywarového programu:

Nemůžete-li se dostat do Vašeho internetového prohlížeče: Klikněte na Start a poté na Spustit. (Klikněte na logo Windows ve Windows 7 a Windows Vista)

Ve Windows XP, po otevření okna Spustit zadejte do řádku následující text:  www.pcrisk.com/download-spyware-remover a následně stiskněte ENTER. Ve Windows 7 a Windows Vista můžete napsat tento řádek přímo do vyhledávání a stisknout ENTER.

Stáhnutí odstraňovače prostřednictvím příkazu Spustit ve windows xpStáhnutí odstraňovače prostřednictvím příkazu Spustit ve windows 7

Po stisknutí enteru, se Vám zobrazí oznámení o stahování doporučeného antispywarového software. Klikněte na Spustit a postupujte podle zobrazovaných instrukcí.

Pokud stále nemůžete stáhnout doporučovaný antispywarový software - Před stažením zadejte aktivační klíč do aktivačního okna Antivirus Security Pro. Klikněte na tlačítko "Koupit plnou verzi" vespod hlavního okna a zadejte tento kód:

AF03E-A1B69411-5E496BEE-92A70D00-1AD697F6

Zadání tohoto kódu však Antivirus Security Pro z Vašeho počítače neodstraní - ale přinejmenším aspoň odstraňovací proces o něco zjednoduší. Falešný antivirový software přestane generovat bezpečnostní varování a umožní spuštění originálních antivirových a antispywarových programů.

Odstranění Antivirus Security Pro prostřednictvím Nouzového režimu s prací v síti:

1. Spusťte Váš počítač v Nouzovém režimu s prací v síti: Klikněte na Start, Vypnout, zvolte Restartovat a klikněte na OK. Během restartování Vašeho počítače klikněte několikrát za sebou opakovaně na klávesu F8, dokud se Vám nezobrazí Windows menu, ve kterém vyberete ze seznamu Nouzový režim s prací v síti.

Nouzový režim s prací v síti

Uživatelé Windows 8: Spuštění Windows 8 v Nouzovém režimu s prací v síti: Najeďte na úvodní obrazovku Windows 8, zadejte Pokročilé, ve výsledcích vyhledávání zvolte Nastavení. Klikněte na Pokročilé možnosti spuštění, v otevřeném okně "Obecné nastavení počítače" zvolte Pokročilé spuštění. Klikněte na  tlačítko "Restartovat nyní". Váš počítač se nyní restartuje s menu Pokročilé možnosti spuštění. Klikněte na tlačítko "Řešení problémů" a poté klikněte na tlačítko "Pokročilé možnosti" Následně zvolte "Nastavení spuštění". Klikněte na tlačítko "Restartovat". Váš počítač bude restartován s obrazovkou Nastavení spuštění. Stiskněte "5", spustí se Vám Nouzový režim s prací v síti.

Video zobrazující spuštění Windows 8 v "Nouzovém režimu s prací v síti":

Windows 8 v Nouzovém režimu s prací v síti

2. Antivirus Security Pro modifikuje hostující soubor. Užívá se mj. k přemění některých kanonických názvů webových stránek na IP adresy. Jakmile jsou tyto jednou změněny, uživatel může být přesměrován na škodlivou stránku, byť zadal do vyhledávacího řídku správnou URL. Je přitom velmi obtížné zjistit, zda zobrazovaná stránka je falešná nebo ne, pokud již došlo k poškození hostujícího souboru. Pro opravu předmětného problému, stáhněte si prosím nástroj  Microsoft FixIt který obnoví výchozí nastavení hostujícího souboru. Stáhněte si tento nástroj a následně postupujte podle zobrazovaných instrukcí. Odkaz ke stažení souboru je uveden níže:

3. Pro úplné odstranění falešného antivirovího programu z Vašeho počítače si stáhněte a nainstalujte doporučovaný antispywarový software.

▼ Stáhnout odstraňovač Antivirus Security Pro Falešný antivirus

Stažením kteréhokoliv softwaru ze seznamu na našich internetových stránkách souhlasíte s našimi zásadami ochrany osobních údajů a smluvními podmínkami. Veškeré námi doporučované produkty byly podrobně testovány a schváleny našimi specialisty, jakožto jedny z nejlepších řešení pro odstraňování internetových hrozeb.

POZNÁMKA: Škodlivé antivirové programy mohou též blokovat stahování antispywarového software, pokud jej nemůžete stáhnout z výchozího umístění, zkuste některé z alternativních stahovacích umístění níže:

Odstranění Antivirus Security Pro prostřednictvím aktivačního klíčče:

Video zobrazjící odstranění Antivirus Security Pro:

1. Počkejte až Antivirus Security Pro dokončí svojí údajnou bezpečnostní kontrolu a následně klikněte na tlačítko "Odstranit hrozby". Můžete též kliknout na tlačítko "Koupit plnou verzi" v dolním pravém rohu hlavního okna. V otevřeném okně klikněte na tlačítko "Již mám aktivační klíč".

Antivirus Security Pro zadávání aktivačního klíče krok 1

2. V otevřeném okně zadejte tento získaný registrační klíč: AF03E-A1B69411-5E496BEE-92A70D00-1AD697F6 Tímto obelstíte Antivirus Security Pro tak, že si bude myslet, že jste již zaplatili za plnou verzi. Díky tomu bude odstraňování programu o poznání jednodušší, neboť po zadání registračního klíče přestane Antivirus Security Pro blokovat spuštění instalovaného softwaru (včetně internetových prohlížečů) a Vy tak budete schopni si stáhnout antispywarový software bez jakéhokoliv přerušování.

Antivirus Security Pro zadávání aktivačního klíče krok 2

3. Po zadání licenčního kódu Antivirus Security Pro vygeneruje několik zpráv, kterými Vám pogratuluje k zakoupení plné verze a začne ředstírat odstraňovací proces rozpoznaného malware a virových infekcí.

Antivirus Security Pro zadávání aktivačního klíče

4. Zadání aktivačního klíče nicméně Antivirus Security Pro z Vašeho počítače neodstraní - bude to ovšem díky tomu o něco jednodušší. Pro plné odstranění tohoto škodlivého antiviru z Vašeho počítače si stáhněte některý z doporučovaného antispywarového software.

▼ Stáhnout odstraňovač Antivirus Security Pro Falešný antivirus

Stažením kteréhokoliv softwaru ze seznamu na našich internetových stránkách souhlasíte s našimi zásadami ochrany osobních údajů a smluvními podmínkami. Veškeré námi doporučované produkty byly podrobně testovány a schváleny našimi specialisty, jakožto jedny z nejlepších řešení pro odstraňování internetových hrozeb.

Jiné nástroje pro odstranění Antivirus Security Pro:

Shrnutí:

Falešné antivirové programy (známí též jako "škodlivé antivirové programy" nebo "scareware") jsou takové aplikace, které se snaží počítačové uživatele přimět k zaplacení neexistentních plných verzí programů, aby tak mohlo dojít k odstranění údajně nalezených bezpečnostních infekcí (ačkoliv je počítače ve skutečnosti čistý). Tyto škodlivé programy jsou vyvíjeny počítačovými zločinci, které je vyvíjí tak, aby vypadaly přesně jako legitimní a legální antivirové softwarové programy. Nejčastěji tyto škodlivé antivirové programy pronikají do počítače prostřednictvím vyskakovacích oken nebo upozornění, které se uivatelům zobrazují při prohlížení internetu a následným stažením do počítače. Dalším klamavou strategií pro šíření scarewaru jsou tzv. exploit kity, infikované emailové zprávy, online reklamní sítě, stahování souborů z cizích počítačů či dokonce přímé telefonáty uživatelům nabízející bezplatnou podporu.

Počítač, který byl falešným antivirovým programem infikován, může být současně napaden i jiným druhem malwaru, neboť falešné antivirové prgoramy bývají nezřídka doprovázeny též trojskými koni a exploit kity. Za zmínku v tomto ohledu stojí, že malware, který počítač zasáhnul, v operačním systému poškozeného uživatele zůstává bez ohledu na to, zda dojde či nedojde k zaplacení a pořízení údajné plné verze programu. Zde je níže uvedeno několik falešných bezpečnostních zpráv, užívaných při šíření antiviru antivirus security pro falešný antivirus:

Falešná vyskakovací zpráva užívaná při šíření falešného antivirového programu, příklad 1

Falešná vyskakovací zpráva užívaná při šíření falešného antivirového programu, příklad 2

Počítačoví uživatelé, kteří se s infekcí falešným bezpečnostním softwarem potýkají, by v žádném případě neměli zakupovat jeho "plnou" verzi, neboť zaplacením na licenční kód fakticky dochází pouze k odeslání peněz a bankovních údajů kyberzločincům. Uživatelé, kteří již čísla svých kreditních karet (případně jiné důvěrné informace) poskytnuli, by měli neprodleně kontaktovat vydavatele, resp. správce kreditní karty, tak aby nedošlo k jejímu zneužití, a informovat je o tom, že se stali obětí podvodného nákupu bezpečnostního softwaru. Níže je uveden snímek stránky, jež má přimět uživatele k zakoupení neexistující plné verze antivirus security pro falešný antivirus a jiných škodlivých antivirových programů:

Příklad internetové stránky sloužící k získání platebních informací

Pro ochranu počítače před antivirus security pro falešný antivirus a dalšími škodlivými antivirovými programy by měli uživatelé:

  • Mít operační systém a instalované programy vždy aktualizované.
  • Používat legitimní antivirové a antispywarové programy.
  • Být ostražití při klikání na odkazy na sociálních sítích a v emailových zprávách.
  • Nedůvěřovat vyskovacích zprávám, které uvádějí, že je počítač nakažen a nabízí Vám stažení bezpečnostního softwaru.

c falešným antivirovým programem:

  • Rušivá vyskakující bezpečnostní varování.
  • Upozornění na upgradování a pořízení placené verze programu pro odstranění údajně nalezeného malware.
  • Zpomalení výkonu počítače.
  • Zablokování aktualizací Windows.
  • Zablokovaný správce úloh.
  • Zablokované internetové prohlížeče nebo nemožnost navštívit internetové stránky prodejců legitimních antivirových programů.

V případě, že máte o antivirus security pro falešný antivirus nebo o jeho odstranění další informace, sdílejte prosím své poznatky níže v sekci komentáře.

Zdroj: https://www.pcrisk.com/removal-guides/7312-antivirus-security-pro

▼ Přidat komentář

Naše příruky pro odstranění malwaru jsou zdarma. Chcete-li nás podpořit, můžete nám zaslat i drobný finanční příspěvek.

Instrukce pro odstranění v dalších jazycích
QR kód
Antivirus Security Pro Falešný antivirus QR kód
Načtením tohoto QR kódu budete mít možnost snadného přístupu k odstranění Antivirus Security Pro Falešný antivirus reklam na Vašem mobilním zařízení.