FacebookTwitterLinkedIn

WebCake Pop-up

Známý též jako: Reklama WebCake
Druh: Adware
Stupe poškození: Stední

WebCake - jak odstranit nevyžádanou vyskakovací reklamu od WebCake?

Co je WebCake?

WebCake je prohlížečový doplněk vytvořeny společností WebCake LLC., který funguje na prohlížečích Google Chrome, Internet Explorer a Mozilla FireFox. Toto rozšíření internetovým uživatelům slibuje úsporu času a peněz tím, že jim nabídne rychlé cenové porovnání výsledků vyhledávání. Mnohými počítačovými uživateli je tento doplněk označován jako adware nebo virus, neboť se instaluje do počítače spolu s bezplatně staženám softwarem a nadto zobrazuje nevyžádanou reklamu.

Počítačoví uživatelé, kteří si nainstalovali WebCake do svého počítače nejčastěji trpí při prohlížení internetu zobrazováním textové reklamy, vyskakovacích oken, reklamních panelů a kuponové reklamy. Kromě nevyžádané reklamy však tento prohlížečový doplněk způsobuje též zpomalení stahování a může též ohrozit bezpečnost Vašich údajů a dat. Technicky vzato však WebCake virus není, ale jedná se o tzv. potenciálně nevyžádaný program (PUP - potentially unwanted program) nebo adware. Pro vyhnutí se instalaci tohoto doplňku by měli být uživatelé obezřetní zejména při instalaci bezplatného software, když mnoho internetových stránek zprostředkovávající stahování souborů nabízí jejich stažení prostřednictvím stahovacího klienta, který právě instalaci takovýchto doplňků zahrnuje, přičemž tyto programy následně způsobují zobrazování nevyžádané reklamy, přesměrovávání prohlížečů, ohrožení bezpečnosti uživatelských údajů a dat apod.

WebCake adware

Instalaci WebCake lze předejít věnováním pozornosti při jednotlivých krocích instalace staženého bezplatného software - vždy se ujistěte, že instalujete v režimu "vlastního" nebo "pokročilého" nastavení, namísto instalace "rychlé" nebo "standardní", která ne vždy odtajní instalované položky. Vždy tudíž odmítejte jakékoliv nabídky na instalaci bezplatných prohlížečových doplňků, panelů nástrojů apod, které by mohly nastavení Vašeho internetového prohlížeče (výchozího vyhledávače, domovské adresy apod.) změnit. WebCake je každopádně pouze jedním z mnoha nevyžádaných prohlížečových doplňků, na které lze na internetu narazit, podobnými rozšířeními jsou například Ads not by this site, yontoo, DealDropDown a mnohé další. Máte-li dojem, že byl na Váš počítače program WebCake instalován bez Vašeho souhlasu, pro jeho odebrání můžete použít následující příručku pro odstranění adware.

Rychlé menu:

Odstranění WebCake:

Uživatelé Windows 10:

Přístup k Programům (odinstalovat) ve Windows 10

Klikněte pravým tlačítkem myši do levého dolního rohu obrazovky, v menu Rychlý přístup zvolte Ovládací panely. V otevřeném okně následně zvolte Programy a funkce.

Uživatelé Windows 7:

Přístup k Programy (odinstalovat) ve Windows 7

Klikněte na Start ("Windows logo" v levém dolním rohu plochy), zvolte Ovládací panely. Přejděte na Programy a klikněte na Odinstalovat program.

Uživatelé macOS (OSX):

Odinstalování aplikace v OSX (Mac)

Klikněte na Finder, na otevřené obrazovce zvolte Aplikace. Přetáhněte danou aplikaci ze složky Aplikace do Koše (v Docku), poté klikněte pravým tlačítkem na ikonu Koše a zvolte Vysypat koš .

WebCake odinstalace

V okně odebíraných programů, vyhledejte "WebCake" zvolte je a klikněte na " Odinstalovat" nebo "Odebrat"

Po odinstalování WebCake zkontrolujte, zda ve Vašem počítači nezůstaly ještě nějaké nevyžádané části. Doporučovaný antispywarový software.

▼ Stáhnout odstraňovač Reklama WebCake

Stažením kteréhokoliv softwaru ze seznamu na našich internetových stránkách souhlasíte s našimi zásadami ochrany osobních údajů a smluvními podmínkami. Veškeré námi doporučované produkty byly podrobně testovány a schváleny našimi specialisty, jakožto jedny z nejlepších řešení pro odstraňování internetových hrozeb.

Odstranění WebCake z internetových prohlížečů:

Video zobrazující postup pro odstranění případně nevyžádaných prohlížečových doplňků (add-onů):

Internet Explorer logo Odstranění škodlivých doplňků z Internet Exploreru:

Odstranění WebCake z Internet Exploreru

Klikněte na ikonu "Nástroje" Internet Explorer options icon (v pravém horním rohu) zvolte "Spravovat doplňky". Vyhledejte Web Cake záznamy ("WebCake") a zablokujte je.

Změna výchozího vyhledávače v Internet Exploreru:

Pro zpětnou změnu Vaší domovské stránky search.getwebcake.com na adresu Vámi zvolenou: Klikněte na ikonu "Nástroje" Internet Explorer options icon (v pravém horním rohu) zvolte "Možnosti internetu", a v otevřeném okně odstraňte search.getwebcake.com a zadejte adresu preferované domény, která se má po každém spuštění Internet Exploreru otevřít.

Jiný způsob:

V případě, že problémy s odstraňováním přesměrování na reklama webcake přetrvávají, obnovte nastavení prohlížeče Internet Explorer na výchozí.

Uživatelé Windows XP: Klikněte na Start, následně na Spusti, a v otevřením okně zadejte inetcpl.cpl. V nově zobrazeném okně přejděte do záložky Upřesnit a klikněte na Obnovit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows XP

Uživatelé Windows Vista a Windows 7: Klikněte na logo Windows, do vyhledávacího pole zadejte inetcpl.cpl a klikněte enter. V otevřeném okně přejděte do záložky Upřesnit a klikněte na Obnovit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 7

Uživatelé Windows 8: Otevřete Internet Explorer a klikněte na ikonu ozubeného kola. Zvolte Možnosti internetu.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 8 - přístup

V otevřeném okně přejděte do záložky Upřesnit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 8 - Záložka Pokročilého nastavení

Klikněte na tlačítko Obnovit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 8 - klikněte na tlačítko Obnovit v Záložce Upřesnit

Volbu obnovy výchozího nastavení Internet Exploreru potvrďte kliknutím na tlačítko Obnovit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 8 - potvrzení obnovení výchozího nastavení

Google Chrome logoOdstranění škodlivých rozšíření z Google Chrome:

Odstranění WebCake z Google Chrome

Klikněte v Chrome menu na ikonu řádků Google Chrome options icon (v pravém horním rohu) zvolte "Nástroje" a klikněte na "Rozšíření".  Vyhledejte "WebCake" zvolte jej a následně klikněte na ikonu odpadkového koše.

Změna výchozího vyhledávače v Google Chrome: Klikněte v Chrome menu na ikonu řádků Google Chrome options icon (v pravém horním rohu) zvolte "Nastavení", v sekci "Vyhledávání" klikněte na "Spravovat vyhledávače...", odstraňte "WebCake" (search.getwebcake.com) a zadejte vyhledávač Vámi zvolený..

Změna domovské stránky Google Chrome z search.getwebcake.com na Vámi preferovanou - klikněte v Chrome menu na ikonu řádků Google Chrome options icon (v pravém horním rohu) zvolte "Nastavení". V sekci "Při spuštění" klikněte na "nastavit stránky", najeďte myší nad search.getwebcake.com a zaškrtněte X. Nyní již můžete přidat Vámi preferovanou internetovou adresu jako domovskou stránku.

Jiný způsob:

V případě, že problémy s odstraňováním přesměrování na reklama webcake přetrvávají, obnovte výchozí nastavení prohlížeče Google Chrome. Klikněte v menu prohlížeče Chrome na ikonu Google Chrome options icon (v pravém horním rohu) a zvolte Nástroje. V rozbaleném menu následně vyberte Rozšíření. V otevřeném okně zvolte Nastavení (v levém rohu obrazovky). Přejděte dolu na konec okna a následně klikněte na odkaz Zobrazit rozšířená nastavení….

Obnovení výchozího nastavení Google Chrome - přístup k nastavení

Následně dole na obrazovce klikněte na tlačítko Reset nastavení.

Obnovení výchozího nastavení Google Chrome - přístup k nastavení

V otevřeném okně potvrďte svoji volbu obnovy výchozího nastavení Google Chrome kliknutím na tlačítko Resetovat.

RObnovení výchozího nastavení Google Chrome - potvrzení obnovy kliknutím na tlačítko Resetovat nastavení

Mozilla Firefox logoOdstranění škodlivých pluginů z Mozilla Firefox:

Odstranění WebCake z Mozilly FireFox

Klikněte ve Firefox menu na ikonu řádky firefox menu icon (v pravém horním rohu hlavního okna) zvolte "Doplňky". Klikněte na "Rozšíření" a odstraňte: "WebCake".

Obnovte Vaší domovskou stránku: klikněte na "Nástroje" a zvolte "Možnosti", v otevřeném okně smažte search.getwebcake.com a zadejte preferovanou doménu.

Jiný způsob:

Uživatelé, kteří mají problémy s odstraněním přesměrování na reklama webcake mohou obnovit nastavení prohlížeče Mozilla Firefox na výchozí.

Otevřete Mozilla Firefox, v pravém horním rohu okna klikněte na Firefox, firefox menu icon v otevřeném menu klikněte na ikonu Otevřít nabídku s nápovědou, firefox help menu

Obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox - přístup k nastavení

Zvolte Technické informace.

Obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox - přístup k nastavení

V otevřeném okně, klikněte na tlačítko the Obnovit aplikaci Firefox.

Obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox - Kliknutí na tlačítko Resetovat

V otevřením okně následně potvrďte svojí volbu obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox kliknutím na tlačítko Obnovit Firefox.

Obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox - potvrzení obnovy

safari browser logoOdstranění škodlivých rozšíření ze Safari:

odstranění adwaru ze safari krok 1 - přístup k Předvolbám

Ujistěte, že je Váš Safari prohlížeč aktivní a klikněte na Safari a zvolte Předvolby....

odstranění adwaru ze safari krok 2 - odstranění rozšíření

V otevřeném okně Předvoleb přejděte do záložky Rozšíření. Zde vyhledejte veškerá podezřelá nedávno nainstalovaná rozšíření a klikněte na Odinstalovat.

Jiný způsob:

Ujistěte, že je Váš Safari prohlížeč aktivní a klikněte na Safari. V rozbalovacím menu následně vyberte možnost Smazat historii a data stránek...

resetování safari krok 1

V otevřeném okně vyberte veškerá historie a klikněte na tlačítko Smazat historii.

resetování safari krok 2

Shrnutí:

Shrnutí adwarový programNejčastěji adware nebo potenciálně nevyžádané aplikace pronikají do prohlížečů prostřednictvím stahování bezplatného softwaru. Vezměte prosím na vědomí, že nejbezpečnějším zdrojem, ze kterého je možné software bezplatně stáhnout, jsou přímo internetové stránky tvůrce. Pro vyhnutí se instalaci adwaru se tak vyplatí být náležitě ostražitý, a to zejména při stahování a instalaci bezplatného softwaru. V instalačním procesu bezplatného programu volte možnosti vlastní nebo pokročilé instalace - tímto krokem umožníte odhalení veškerých potenciálně nevyžádaných aplikací, k jejichž instalaci by došlo současně s instalací Vámi zvoleného bezplatného programu.

Pomoc při odstraňování:
V případě, že se při odstraňování reklama webcake z Vašeho počítače vyskytnuly problémy, požádejte prosím o pomoc v našem fóru pro odstranění malware.

Přidejte komentář:
V případě, že máte o reklama webcake nebo o jeho odstranění doplňující informace, podělte se prosím o svůj názor v sekci níže.

Zdroj: https://www.pcrisk.com/removal-guides/7201-remove-webcake-pop-up-ads

▼ Přidat komentář

Naše příruky pro odstranění malwaru jsou zdarma. Chcete-li nás podpořit, můžete nám zaslat i drobný finanční příspěvek.

Instrukce pro odstranění v dalších jazycích
Jak odinstalovat WebCake Pop-up
QR kód
Reklama WebCake QR kód
Načtením tohoto QR kódu budete mít možnost snadného přístupu k odstranění Reklama WebCake reklam na Vašem mobilním zařízení.