FacebookTwitterLinkedIn

Holasearch.com Toolbar

Známý též jako: Panel nástrojů Holasearch.com
Stupe poškození: Stední

Hola Search Toolbar - jak zamezit přesměrování internetového prohlížeče na holasearch.com?

Co je Holasearch.com?

Webová stránka Holasearch.com (ihola! nebo Hola Search), jež se zviditelňuje pomocí Hola Search Toolbar, je potenciálně nevyžádaný prohlížečový doplněk (kompatibilní s prohlížeči Internet Explorer. Google Chrome a Mozilla FireFox), který se instaluje do počítače uživatele spolu s bezplatně staženým softwarem a mění nastavení prohlížeče tím, že změní domovskou stránku a výchozí vyhledávač na holasearch.com. Mnozí počítačoví uživatelé uvádí, že byl Hola Search Toolbar instalován v jejich internetovém prohlížeči bez jejich předchozího souhlasu, zatímco stahovali bezplatné video kodeky, stahovací klienty nebo další freeware z internetu.

Uživatelé by si měli uvědomit, že mnohé oblíbené stránky nabízející software ke stažení jako je download.com, soft32.com, softonic.com a mnohé další používají stahovací klienty a instalační programy, aby zpeněžili svůj software nabízený k bezplatnému stažení - stahovací klienti a instalační programy nabízí instalaci dalšího softwaru (prohlížečové doplňky, panely nástrojů, atd.) v okamžiku, kdy internetoví uživatelé využívají jejich stránky. Někteří stahovací klienti používají velmi klamavé kroky během procesu instalace a je velmi složité zpozorovat tyto triky, které nainstalují adware a potenciálně nevyžádaný software do počítače, pokud nezrušíte jejich zaškrtnutí. Pokud vás prohlížeč přesměrovává na stránku holasearch.com, můžete si být jisti, že do vašeho prohlížeče pronikl "browser hijacker" (Hola Search Toolbar).

Holasearch.com browser hijacker

Používání Holasearch.com na každodenní internetové vyhledávání se nedoporučuje - tento web používá klamavý vyhledávač, který zobrazuje zavádějící placené výsledky. Kliknutí na ně může způsobit instalaci dalších nechtěných prohlížečových doplňků nebo malwaru. Navíc byste neměli klikat na reklamy zobrazené na jeho domovské stránce - pochází od pochybných reklamních sítí a kliknutí na ně může vést k problémům s malwarem nebo soukromými daty. Hola Search toolbar je potenciálně nevyžádaný program podobný programům Delta Search, Babylon and qvo6.com spadajícím do kategorie browser hijackers. Abyste se vyhnuli v budoucnu instalaci takovéhoto adwaru na svém počítači, vždy věnujte zvýšenou pozornost instalačnímu procesu při instalování softwaru staženého zdarma z internetu - vždy instalujte v režimu "pokročilá" nebo "vlastní" (namísto instalace "rychlé" nebo "standardní") a nedovolte instalaci žádných přídavných programů (panelů nástrojů, plug-inů, atd.). Pokud Vás internetový prohlížeč přesměrovává na stránky holasearch.com, postupujte podle následujících pokynů pro odstranění Hola Search Toolbar z Vašeho počítače.

Rychlé menu:

Odstranění Hola Search Toolbar (holasearch.com browser hijacker):

Uživatelé Windows 10:

Přístup k Programům (odinstalovat) ve Windows 10

Klikněte pravým tlačítkem myši do levého dolního rohu obrazovky, v menu Rychlý přístup zvolte Ovládací panely. V otevřeném okně následně zvolte Programy a funkce.

Uživatelé Windows 7:

Přístup k Programy (odinstalovat) ve Windows 7

Klikněte na Start ("Windows logo" v levém dolním rohu plochy), zvolte Ovládací panely. Přejděte na Programy a klikněte na Odinstalovat program.

Uživatelé macOS (OSX):

Odinstalování aplikace v OSX (Mac)

Klikněte na Finder, na otevřené obrazovce zvolte Aplikace. Přetáhněte danou aplikaci ze složky Aplikace do Koše (v Docku), poté klikněte pravým tlačítkem na ikonu Koše a zvolte Vysypat koš .

Odinstalování Hola Search Toolbar

V okně odebíraných programů,vyhledejte "BrowserProtect" a "holasearch toolbar" zvolte je a klikněte na " Odinstalovat" nebo "Odebrat""

Po odinstalování Hola Search Toolbar, které způsobovaly přesměrovávání Vašeho prohlížeče na internetové stránky holasearch.com zkontrolujte, zda ve Vašem počítači nezůstaly ještě nějaké nevyžádané části. K provedené této kontroly můžete použít doporučovaný antispywarový software. Odstraňte veškeré záznamy, které tento program rozpozná, tak abyste se ujistili, že se Váš počítač případné spywarové a malwarové infekce opravdu zbavil.


▼ Stáhnout odstraňovač Panel nástrojů Holasearch.com

Stažením kteréhokoliv softwaru ze seznamu na našich internetových stránkách souhlasíte s našimi zásadami ochrany osobních údajů a smluvními podmínkami. Veškeré námi doporučované produkty byly podrobně testovány a schváleny našimi specialisty, jakožto jedny z nejlepších řešení pro odstraňování internetových hrozeb.

Odstranění Hola Search Toolbar (holasearch.com browser hijacker) z prohlížečů:

Video zobrazující postup pro odstranění případně nevyžádaných prohlížečových doplňků (add-onů):

Internet Explorer logo Odstranění škodlivých doplňků z Internet Exploreru:

Odstranění Holasearch.com z Internet Exploreru

Klikněte na ikonu "Nástroje" Internet Explorer options icon (v pravém horním rohu) zvolte "Spravovat doplňky". Vyhledejte "Browser Protect" a "Hola Toolbar" označte tyto záznamy a klikněte na "Odstranit". Změna domovské stránky z holasearch.com na Vaší oblíbenou: klikněte na ikonu "Nástroje" Internet Explorer options icon (v pravém horním rohu) zvolte "Možnosti internetu" a v otevřeném okně odstraňte holasearch.com a zadejte adresu preferované domény, která se má po každém spuštění Internet Exploreru otevřít.

Změna výchozího vyhledávače:

Klikněte na ikonu "Nástroje" Internet Explorer options icon (v pravém horním rohu) zvolte "Spravovat doplňky". V otevřeném okně označte "Poskytovatele vyhledávání", nastavte na "Google", "Bing" nebo na jiný preferovaný vyhledávač, jakožto Váš výchozí a následně odstraňte "Hola Search".

Jiný způsob:

V případě, že problémy s odstraňováním přesměrování na panel nástrojů holasearch.com přetrvávají, obnovte nastavení prohlížeče Internet Explorer na výchozí.

Uživatelé Windows XP: Klikněte na Start, následně na Spusti, a v otevřením okně zadejte inetcpl.cpl. V nově zobrazeném okně přejděte do záložky Upřesnit a klikněte na Obnovit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows XP

Uživatelé Windows Vista a Windows 7: Klikněte na logo Windows, do vyhledávacího pole zadejte inetcpl.cpl a klikněte enter. V otevřeném okně přejděte do záložky Upřesnit a klikněte na Obnovit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 7

Uživatelé Windows 8: Otevřete Internet Explorer a klikněte na ikonu ozubeného kola. Zvolte Možnosti internetu.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 8 - přístup

V otevřeném okně přejděte do záložky Upřesnit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 8 - Záložka Pokročilého nastavení

Klikněte na tlačítko Obnovit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 8 - klikněte na tlačítko Obnovit v Záložce Upřesnit

Volbu obnovy výchozího nastavení Internet Exploreru potvrďte kliknutím na tlačítko Obnovit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 8 - potvrzení obnovení výchozího nastavení

Google Chrome logoOdstranění škodlivých rozšíření z Google Chrome:

Odstranění Holasearch.com browser hijacker z Google Chrome

Klikněte v Chrome menu na ikonu řádků Google Chrome options icon (v pravém horním rohu) zvolte "Nástroje" a klikněte na "Rozšíření".  Vyhledejte "BrowserProtect" a "Hola Toolbar" zvolte jej a následně klikněte na ikonu odpadkového koše. Pro změnu domovské stránky z holasearch.com na Vámi preferovanou - klikněte v Chrome menu na ikonu řádků Google Chrome options icon (v pravém horním rohu) zvolte "Nastavení". V sekci "Při spuštění" klikněte na "nastavit stránky", najeďte myší nad holasearch.com a zaškrtněte X. Nyní již můžete přidat Vámi preferovanou internetovou adresu jako domovskou stránku..

Jiný způsob:

V případě, že problémy s odstraňováním přesměrování na panel nástrojů holasearch.com přetrvávají, obnovte výchozí nastavení prohlížeče Google Chrome. Klikněte v menu prohlížeče Chrome na ikonu Google Chrome options icon (v pravém horním rohu) a zvolte Nástroje. V rozbaleném menu následně vyberte Rozšíření. V otevřeném okně zvolte Nastavení (v levém rohu obrazovky). Přejděte dolu na konec okna a následně klikněte na odkaz Zobrazit rozšířená nastavení….

Obnovení výchozího nastavení Google Chrome - přístup k nastavení

Následně dole na obrazovce klikněte na tlačítko Reset nastavení.

Obnovení výchozího nastavení Google Chrome - přístup k nastavení

V otevřeném okně potvrďte svoji volbu obnovy výchozího nastavení Google Chrome kliknutím na tlačítko Resetovat.

RObnovení výchozího nastavení Google Chrome - potvrzení obnovy kliknutím na tlačítko Resetovat nastavení

Mozilla Firefox logoOdstranění škodlivých pluginů z Mozilla Firefox:

Odstranění Holasearch.com z Mozilla FireFox

Klikněte ve Firefox menu na ikonu řádky firefox menu icon (v pravém horním rohu hlavního okna) zvolte "Doplňky". Klikněte na "Rozšíření" a odeberte "BrowserProtect" a "Hola Toolbar". Pro obnovu Vaší domovské stránky, klikněte na "Nástroje" a zvolte "Možnosti", v otevřeném okně smažte holasearch.com a zadejte preferovanou doménu.

Jiný způsob:

Uživatelé, kteří mají problémy s odstraněním přesměrování na panel nástrojů holasearch.com mohou obnovit nastavení prohlížeče Mozilla Firefox na výchozí.

Otevřete Mozilla Firefox, v pravém horním rohu okna klikněte na Firefox, firefox menu icon v otevřeném menu klikněte na ikonu Otevřít nabídku s nápovědou, firefox help menu

Obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox - přístup k nastavení

Zvolte Technické informace.

Obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox - přístup k nastavení

V otevřeném okně, klikněte na tlačítko the Obnovit aplikaci Firefox.

Obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox - Kliknutí na tlačítko Resetovat

V otevřením okně následně potvrďte svojí volbu obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox kliknutím na tlačítko Obnovit Firefox.

Obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox - potvrzení obnovy

safari browser logoOdstranění škodlivých rozšíření ze Safari:

Odstranění přesměrovávače ze safari krok 1 - přístup k nastavení

Ujistěte, že je Váš Safari prohlížeč aktivní a klikněte na Safari a zvolte Předvolby...

Odstranění přesměrovávače ze safari krok 2 - Odstranění rozšíření

V otevřeném okně Předvoleb přejděte do záložky Rozšíření. Zde vyhledejte veškerá podezřelá nedávno nainstalovaná rozšíření a odinstalujte je.

Odstranění přesměrovávače ze safari krok step 3 - změna domovské stránky

V otevřeném okně Předvoleb přejděte do záložky Obecné a ujistěte se, že uvedená internetová adresa koresponduje s URL Vámi preferované domovské stránky; v případě, že byla modifikována prohlížečovým přesměrovávačem - změňte ji.

Odstranění přesměrovávače ze safari krok 4 - změna výchozího internetového vyhledávače

V otevřeném okně Předvoleb přejděte do záložky Hledat a ujistěte se, že je zde zvolen Vámi preferovaný internetový vyhledávač.

Jiný způsob:

Ujistěte, že je Váš Safari prohlížeč aktivní a klikněte na Safari a následně v rozbalovacím menu vyberte možnost Smazat historii a data stránek...

obnovení safari krok 1

V otevřeném okně zvolte veškerá historie a klikněte na tlačítko Smazat historii.

obnovení safari krok 2

Shrnutí:

Shrnutí prohlížečový přesměrovávačProhlížečový přesměrovávač je druhem adwaru, který mění nastavení internetového prohlížeče tak, že upraví nastavení domovské stránky a výchozího vyhledávače na nevyžádanou internetovou stránku. Nejčastěji tento adware proniká do operačního systému prostřednictvím stahování bezplatného softwaru. V případě, že stahování programu probíhá prostřednictvím stahovacího klienta, ujistěte se, že jste zvolili možnost neinstalovat nabízené doplňkové panely nástrojů nebo aplikace měnící nastavení domovské stránky internetového prohlížeče nebo jeho vyhledávače. 

Pomoc při odstraňování:

V případě, že se při odstraňování panel nástrojů holasearch.com z Vašeho počítače vyskytnuly problémy, požádejte prosím o pomoc v našem fóru pro odstranění malware.

Přidejte komentář:

V případě, že máte o panel nástrojů holasearch.com nebo o jeho odstranění doplňující informace, podělte se prosím o svůj názor v sekci níže.

Zdroj: https://www.pcrisk.com/removal-guides/7171-remove-holaserach-browser-redirect-virus

▼ Přidat komentář

Naše příruky pro odstranění malwaru jsou zdarma. Chcete-li nás podpořit, můžete nám zaslat i drobný finanční příspěvek.

Instrukce pro odstranění v dalších jazycích
Odstranení Holasearch.com Toolbar resetováním prohlížece
Jak odinstalovat Holasearch.com Toolbar
QR kód
Panel nástrojů Holasearch.com QR kód
Načtením tohoto QR kódu budete mít možnost snadného přístupu k odstranění Panel nástrojů Holasearch.com reklam na Vašem mobilním zařízení.