FacebookTwitterLinkedIn

Toolbar search.ask.com

Známý též jako: Reklama Search.ask.com
Druh: Pomůcky
Stupe poškození: Nízké

Ask Toolbar - jak odstranit přesměrování na stránku search.ask.com?

Co je search.ask.com?

Ask Toolbar je prohlížečový doplňek, který slibuje zkvalitnění pobytu na internetu tím, že přidává rychlé odkazy na sociální sítě, rádiové stanice, předpovědi počasí, zpráv, atd. Tento panel nástrojů byl vyvinut věrohodnou společností (webový vyhledávač zaměřený na odpovídání na dotazů) a není vir ani malware. Zápornou stránkou tohoto prohlížečového doplňku je fakt, že pozměňuje uživatelské nastavení prohlížeče - mění Vaši domovskou stránku na ask.com a výchozí vyhledávač na search.ask.com. Všimněte si, že ve většině případů je možné tyto změny zakázat během instalace tohoto panelu nástrojů, ovšem mnoho uživatelů nevěnuje dostatečnou pozornost fázi instalace, a tak se u nich dostaví nechtěné změny internetového prohlížeče (Internet Explorer, Google Chrome, Mozilla Firefox).

Počítačoví uživatelé by měli mít na vědomí oblíbenou metodu distribuce softwaru zvanou bundling - mnoho stránek nabízejících obsah ke stažení a developerů freewaru používají tuto metodu, aby zpeněžili stahování. Internetoví uživatelé by měli dávat velký pozor při stahování a instalaci softwaru staženého zdarma z internetu - vždy instalujte v režimu "vlastní instalace" a zakažte jakékoliv změny ve Vašem prohlížeči. Ask Toolbar je potenciálně nevyžádaný program, který pokud byl instalován nevědomky, je doporučeno odstranit jej.

Ask Toolbar

Ask toolbar způsobuje problémy s přesměrováním a může způsobit snížení výkonu prohlížeče. Pokud máte pocit, že byl tento panel nástrojů instalován ve Vašem prohlížeči bez Vašeho souhlasu, měli byste se řídit přiloženým návodem a odstranit jej. Mějte na vědomí, že některé neoprávněné webové stránky používají tiché instalační programy a mohou instalovat panel nástrojů bez žádání souhlasu uživatele. Nejlepší způsob, jak se vyhnout nechtěným panelům nástrojů, je stahování softwaru z legitimních zdrojů a dbání zvýšené pozornosti během instalace. 

Rychlé menu:

Odstranění Ask Toolbar

Uživatelé Windows 10:

Přístup k Programům (odinstalovat) ve Windows 10

Klikněte pravým tlačítkem myši do levého dolního rohu obrazovky, v menu Rychlý přístup zvolte Ovládací panely. V otevřeném okně následně zvolte Programy a funkce.

Uživatelé Windows 7:

Přístup k Programy (odinstalovat) ve Windows 7

Klikněte na Start ("Windows logo" v levém dolním rohu plochy), zvolte Ovládací panely. Přejděte na Programy a klikněte na Odinstalovat program.

Uživatelé macOS (OSX):

Odinstalování aplikace v OSX (Mac)

Klikněte na Finder, na otevřené obrazovce zvolte Aplikace. Přetáhněte danou aplikaci ze složky Aplikace do Koše (v Docku), poté klikněte pravým tlačítkem na ikonu Koše a zvolte Vysypat koš .

Odstranění Ask toolbar

Po odstranění Ask Toolbar, který způsoboval přesměrovávání Vašeho prohlížeče na internetové stránky ask.com a search.ask.com zkontrolujte, zda ve Vašem počítači nezůstaly ještě nějaké nevyžádané části. K provedené této kontroly můžete použít doporučovaný antispywarový software. Odstraňte veškeré záznamy, které tento program rozpozná, tak abyste se ujistili, že se Váš počítač případné spywarové a malwarové infekce opravdu zbavil.

▼ Stáhnout odstraňovač Reklama Search.ask.com

Stažením kteréhokoliv softwaru ze seznamu na našich internetových stránkách souhlasíte s našimi zásadami ochrany osobních údajů a smluvními podmínkami. Veškeré námi doporučované produkty byly podrobně testovány a schváleny našimi specialisty, jakožto jedny z nejlepších řešení pro odstraňování internetových hrozeb.

Odstranění Ask Toolbar z internetových prohlížečů:

Video zobrazující postup pro odstranění případně nevyžádaných prohlížečových doplňků (add-onů):

Internet Explorer logo Odstranění škodlivých doplňků z Internet Exploreru:

Odstranění Ask toolbaru z Internet Exploreru

Klikněte na ikonu "Nástroje" Internet Explorer options icon (v pravém horním rohu) zvolte "Spravovat doplňky". Vyhledejte záznamy související s Ask.com (Ask Toolbar) a zakažte je. Pro zpětnou změnu Vaší domovské stránky z ask.com na adresu Vámi zvolenou: Klikněte na ikonu "Nástroje" Internet Explorer options icon (v pravém horním rohu) zvolte "Možnosti internetu", a v otevřeném okně odstraňte ask.com a zadejte adresu preferované domény, která se má po každém spuštění Internet Exploreru otevřít.

Změna výchozího vyhledávače:

Klikněte na ikonu "Nástroje" Internet Explorer options icon (v pravém horním rohu) zvolte "Spravovat doplňky". V otevřeném okně označte "Poskytovatele vyhledávání", nastavte na "Google", "Bing" nebo na jiný preferovaný vyhledávač, jakožto Váš výchozí a následně odstraňte "Ask Search".

Jiný způsob:

V případě, že problémy s odstraňováním přesměrování na reklama search.ask.com přetrvávají, obnovte nastavení prohlížeče Internet Explorer na výchozí.

Uživatelé Windows XP: Klikněte na Start, následně na Spusti, a v otevřením okně zadejte inetcpl.cpl. V nově zobrazeném okně přejděte do záložky Upřesnit a klikněte na Obnovit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows XP

Uživatelé Windows Vista a Windows 7: Klikněte na logo Windows, do vyhledávacího pole zadejte inetcpl.cpl a klikněte enter. V otevřeném okně přejděte do záložky Upřesnit a klikněte na Obnovit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 7

Uživatelé Windows 8: Otevřete Internet Explorer a klikněte na ikonu ozubeného kola. Zvolte Možnosti internetu.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 8 - přístup

V otevřeném okně přejděte do záložky Upřesnit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 8 - Záložka Pokročilého nastavení

Klikněte na tlačítko Obnovit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 8 - klikněte na tlačítko Obnovit v Záložce Upřesnit

Volbu obnovy výchozího nastavení Internet Exploreru potvrďte kliknutím na tlačítko Obnovit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 8 - potvrzení obnovení výchozího nastavení

Google Chrome logoOdstranění škodlivých rozšíření z Google Chrome:

Odstranění Ask toolbar z Google Chrome

Klikněte v Chrome menu na ikonu řádků Google Chrome options icon (v pravém horním rohu) zvolte "Nástroje" a klikněte na "Rozšíření".  Vyhledejte "Ask Toolbar", zvolte jej a následně klikněte na ikonu odpadkového koše. Pro změnu domovské stránky Google Chrome z ask.com na Vámi preferovanou - klikněte v Chrome menu na ikonu řádků Google Chrome options icon (v pravém horním rohu) zvolte "Nastavení". V sekci "Při spuštění" klikněte na "nastavit stránky", najeďte myší nad ask.com a zaškrtněte X. Nyní již můžete přidat Vámi preferovanou internetovou adresu jako domovskou stránku.

Změna výchozího vyhledávače:

Pro změnu Vašeho výchozího vyhledávače v Google Chrome: Klikněte v Chrome menu na ikonu řádků Google Chrome options icon (v pravém horním rohu) zvolte "Nastavení" a v části "Vyhledávání" klikněte na "Spravovat vyhledávače...", odstraňte "Ask" (ask.com) a přidejte vyhledávač Vámi preferovaný.

Jiný způsob:

V případě, že problémy s odstraňováním přesměrování na reklama search.ask.com přetrvávají, obnovte výchozí nastavení prohlížeče Google Chrome. Klikněte v menu prohlížeče Chrome na ikonu Google Chrome options icon (v pravém horním rohu) a zvolte Nástroje. V rozbaleném menu následně vyberte Rozšíření. V otevřeném okně zvolte Nastavení (v levém rohu obrazovky). Přejděte dolu na konec okna a následně klikněte na odkaz Zobrazit rozšířená nastavení….

Obnovení výchozího nastavení Google Chrome - přístup k nastavení

Následně dole na obrazovce klikněte na tlačítko Reset nastavení.

Obnovení výchozího nastavení Google Chrome - přístup k nastavení

V otevřeném okně potvrďte svoji volbu obnovy výchozího nastavení Google Chrome kliknutím na tlačítko Resetovat.

RObnovení výchozího nastavení Google Chrome - potvrzení obnovy kliknutím na tlačítko Resetovat nastavení

Mozilla Firefox logoOdstranění škodlivých pluginů z Mozilla Firefox:

Odstranění Ask toolbar z Mozilla FireFoxu

Klikněte ve Firefox menu na ikonu řádky firefox menu icon (v pravém horním rohu hlavního okna) zvolte "Doplňky". Klikněte na "Rozšíření" a odstraňte "Ask Toolbar". Pro obnovu Vaší domovské stránky, klikněte na "Nástroje" a zvolte "Možnosti", v otevřeném okně smažte ask.com a zadejte preferovanou doménu.

Jiný způsob:

Uživatelé, kteří mají problémy s odstraněním přesměrování na reklama search.ask.com mohou obnovit nastavení prohlížeče Mozilla Firefox na výchozí.

Otevřete Mozilla Firefox, v pravém horním rohu okna klikněte na Firefox, firefox menu icon v otevřeném menu klikněte na ikonu Otevřít nabídku s nápovědou, firefox help menu

Obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox - přístup k nastavení

Zvolte Technické informace.

Obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox - přístup k nastavení

V otevřeném okně, klikněte na tlačítko the Obnovit aplikaci Firefox.

Obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox - Kliknutí na tlačítko Resetovat

V otevřením okně následně potvrďte svojí volbu obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox kliknutím na tlačítko Obnovit Firefox.

Obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox - potvrzení obnovy

safari browser logoOdstranění škodlivých rozšíření ze Safari:

Odstranění přesměrovávače ze safari krok 1 - přístup k nastavení

Ujistěte, že je Váš Safari prohlížeč aktivní a klikněte na Safari a zvolte Předvolby...

Odstranění přesměrovávače ze safari krok 2 - Odstranění rozšíření

V otevřeném okně Předvoleb přejděte do záložky Rozšíření. Zde vyhledejte veškerá podezřelá nedávno nainstalovaná rozšíření a odinstalujte je.

Odstranění přesměrovávače ze safari krok step 3 - změna domovské stránky

V otevřeném okně Předvoleb přejděte do záložky Obecné a ujistěte se, že uvedená internetová adresa koresponduje s URL Vámi preferované domovské stránky; v případě, že byla modifikována prohlížečovým přesměrovávačem - změňte ji.

Odstranění přesměrovávače ze safari krok 4 - změna výchozího internetového vyhledávače

V otevřeném okně Předvoleb přejděte do záložky Hledat a ujistěte se, že je zde zvolen Vámi preferovaný internetový vyhledávač.

Jiný způsob:

Ujistěte, že je Váš Safari prohlížeč aktivní a klikněte na Safari a následně v rozbalovacím menu vyberte možnost Smazat historii a data stránek...

obnovení safari krok 1

V otevřeném okně zvolte veškerá historie a klikněte na tlačítko Smazat historii.

obnovení safari krok 2

Zdroj: https://www.pcrisk.com/removal-guides/7113-remove-ask-toolbar-search-ask-com-homepage

▼ Přidat komentář

Naše příruky pro odstranění malwaru jsou zdarma. Chcete-li nás podpořit, můžete nám zaslat i drobný finanční příspěvek.

Instrukce pro odstranění v dalších jazycích
Odstranení Toolbar search.ask.com resetováním prohlížece
Jak odinstalovat Toolbar search.ask.com
QR kód
Reklama Search.ask.com QR kód
Načtením tohoto QR kódu budete mít možnost snadného přístupu k odstranění Reklama Search.ask.com reklam na Vašem mobilním zařízení.