FacebookTwitterLinkedIn

Search.conduit.com Virus

Známý též jako: Panel nástrojů Search.conduit.com
Stupe poškození: Stední

Panely nástrojů Conduit - jak zamezit přesměrování na search.conduit.com?

Co je Search.conduit.com?

Search.conduit.com jsou webové stránky, které se zviditelňují pomocí různých panelů nástrojů vyvinutých společností Conduit. Mnoho webových stránek a developerů využívají Conduit, aby zpeněžnili příchozí internetový provoz a bezplatný software. Tato služba se stala velmi oblíbenou, neboť je velmi snadné vytvořit panel nástrojů s logem webu a vlastním nastavením. Když si počítačový uživatel nainstaluje na svém počitači jakýkoliv z panelů nástrojů provozujících Conduit, domovská stránka a výchozí vyhledávač jejich internetového prohlížeče (Internet Explorer, Mozilla FireFox, Google Chrome) jsou změněny na search.conduit.com. Tato stránka používá upravený vyhledávač Google, který zobrazuje oprávněné organické výsledky vyhledávání, pokud uživatel klikne na sponzorované výsledky, Conduit a jejich společníci si rozdělí zisk.

Sama o sobě tato webová stránka nesouvisí s malwarem ani s viry. Ve většině případů je přesměrování na tuto stránku důsledkem nepozorné instalace bezplatného softwaru - většina vývojářů softwaru vážou svoje produkty s panely nástrojů. Pokud počítačový uživatel pozorně nesleduje každé okno během instalace softwaru, takového nechtěné prohlížečové doplňky se nainstalují do jejich prohlížeče, což vede k přesměrování a k změně výchozího vyhledávače. Zatímco search.conduit.com nesouvisí se spywarem ani s nakažení viry, zobrazuje klamavou reklamu, která může vést k instalaci dalších nechtěných prohlížečových doplňků nebo nechtěného softwaru. Navíc kliknutí na reklamy, které se zobrazují na domovské stránce search.conduit.com mohou vést k online dotazníkům a problémům se soukromými daty. Co je víc některé panely nástrojů na bázi Conduit zobrazují klamavé nabídky (aktualizace ovladačů, zrychlení počítače), které mohou vést k instalaci tzv. scarewaru.

Přesměrování na search.conduit.com

Přesměrování na Search.conduit.com je přímý důsledek instalace panelu nástrojů - nejde o vir ani o malware. Pokud jste si vědomě nainstalovali jeden z panelů nástrojů fungujících pomocí Conduit a používáte zástupce sociálních sítí, internetové rádio nebo další vylepšení, neměli byste se řídit následujícím návodem. Naopak pokud jste nainstalovali jeden z panelů nástrojů používajících Conduit omylem a chcete se zbavit přesměrování prohlížeče na search.conduit.com, můžete se řídit následujícím návodem. Měli byste instalovat prohlížečové doplňky s velkou obezřetností - zpomalují prohlížeče, způsobují problémy s přesměrováním a mohou vést k instalaci dalšího nevyžádaného softwaru. Zkontrolujte si nainstalované plug-iny a ponechte jen ty, které běžně používáte.

Rychlé menu:

Zabránění přesměrování na search.conduit.com:

Uživatelé Windows 10:

Přístup k Programům (odinstalovat) ve Windows 10

Klikněte pravým tlačítkem myši do levého dolního rohu obrazovky, v menu Rychlý přístup zvolte Ovládací panely. V otevřeném okně následně zvolte Programy a funkce.

Uživatelé Windows 7:

Přístup k Programy (odinstalovat) ve Windows 7

Klikněte na Start ("Windows logo" v levém dolním rohu plochy), zvolte Ovládací panely. Přejděte na Programy a klikněte na Odinstalovat program.

Uživatelé macOS (OSX):

Odinstalování aplikace v OSX (Mac)

Klikněte na Finder, na otevřené obrazovce zvolte Aplikace. Přetáhněte danou aplikaci ze složky Aplikace do Koše (v Docku), poté klikněte pravým tlačítkem na ikonu Koše a zvolte Vysypat koš .

Odstranění search.conduit.com

V okně odebíraných programů, vyhledejte "iWin Toolbar, Rihanna Toolbar, SweetIM BAr Toolbar, BrotherSoft Extreme Toolbar" zvolte je a klikněte na " Odinstalovat" nebo "Odebrat".

Po odstranění panelů nástrojů využívajících Conduit, zkontrolujte, zda ve Vašem počítači nezůstaly ještě nějaké nevyžádané části. Doporučovaný antispywarový software.

▼ Stáhnout odstraňovač Panel nástrojů Search.conduit.com

Stažením kteréhokoliv softwaru ze seznamu na našich internetových stránkách souhlasíte s našimi zásadami ochrany osobních údajů a smluvními podmínkami. Veškeré námi doporučované produkty byly podrobně testovány a schváleny našimi specialisty, jakožto jedny z nejlepších řešení pro odstraňování internetových hrozeb.

Odstranění přesměrování na search.conduit.com z prohlížečů:

Video zobrazující postup pro odstranění případně nevyžádaných prohlížečových doplňků (add-onů):

Internet Explorer logo Odstranění přesměrování na Search.conduit.com z Internet Exploreru:

Přesměrování na search.conduit.com v Internet Exploreru

Klikněte na ikonu "Nástroje" Internet Explorer options icon (v pravém horním rohu) zvolte "Spravovat doplňky". Vyhledejte záznamy související s Conduit Ltd. (iWin Toolbar, Rihanna Toolbar, SweetIM Bar Toolbar atd.) a zakažte je. Pro zpětnou změnu Vaší domovské stránky z search.conduit.com na adresu Vámi zvolenou: Klikněte na ikonu "Nástroje" Internet Explorer options icon (v pravém horním rohu) zvolte "Možnosti internetu", a v otevřeném okně odstraňte search.conduit.com a zadejte adresu preferované domény, která se má po každém spuštění Internet Exploreru otevřít.

Jiný způsob:

V případě, že problémy s odstraňováním přesměrování na panel nástrojů search.conduit.com přetrvávají, obnovte nastavení prohlížeče Internet Explorer na výchozí.

Uživatelé Windows XP: Klikněte na Start, následně na Spusti, a v otevřením okně zadejte inetcpl.cpl. V nově zobrazeném okně přejděte do záložky Upřesnit a klikněte na Obnovit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows XP

Uživatelé Windows Vista a Windows 7: Klikněte na logo Windows, do vyhledávacího pole zadejte inetcpl.cpl a klikněte enter. V otevřeném okně přejděte do záložky Upřesnit a klikněte na Obnovit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 7

Uživatelé Windows 8: Otevřete Internet Explorer a klikněte na ikonu ozubeného kola. Zvolte Možnosti internetu.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 8 - přístup

V otevřeném okně přejděte do záložky Upřesnit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 8 - Záložka Pokročilého nastavení

Klikněte na tlačítko Obnovit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 8 - klikněte na tlačítko Obnovit v Záložce Upřesnit

Volbu obnovy výchozího nastavení Internet Exploreru potvrďte kliknutím na tlačítko Obnovit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 8 - potvrzení obnovení výchozího nastavení

Google Chrome logoOdstranění škodlivých rozšíření z Google Chrome:

Přesměrování na search.conduit.com v Google Chrome

Klikněte v Chrome menu na ikonu řádků Google Chrome options icon (v pravém horním rohu) zvolte "Nástroje" a klikněte na "Rozšíření". Vyhledejte položky související s Conduit Ltd. Příklady: "BrotherSoft Extreme, iWin, Rihanna, SweetIM Bar atd.", zvolte je a následně klikněte na ikonu odpadkového koše. Pro změnu domovské stránky Google Chrome z search.conduit.com na Vámi preferovanou - klikněte v Chrome menu na ikonu řádků Google Chrome options icon (v pravém horním rohu) zvolte "Nastavení". V sekci "Při spuštění" klikněte na "nastavit stránky", najeďte myší nad search.conduit.com a zaškrtněte X. Nyní již můžete přidat Vámi preferovanou internetovou adresu jako domovskou stránku.

Jiný způsob:

V případě, že problémy s odstraňováním přesměrování na panel nástrojů search.conduit.com přetrvávají, obnovte výchozí nastavení prohlížeče Google Chrome. Klikněte v menu prohlížeče Chrome na ikonu Google Chrome options icon (v pravém horním rohu) a zvolte Nástroje. V rozbaleném menu následně vyberte Rozšíření. V otevřeném okně zvolte Nastavení (v levém rohu obrazovky). Přejděte dolu na konec okna a následně klikněte na odkaz Zobrazit rozšířená nastavení….

Obnovení výchozího nastavení Google Chrome - přístup k nastavení

Následně dole na obrazovce klikněte na tlačítko Reset nastavení.

Obnovení výchozího nastavení Google Chrome - přístup k nastavení

V otevřeném okně potvrďte svoji volbu obnovy výchozího nastavení Google Chrome kliknutím na tlačítko Resetovat.

RObnovení výchozího nastavení Google Chrome - potvrzení obnovy kliknutím na tlačítko Resetovat nastavení

Mozilla Firefox logoOdstranění přesměrování Search.conduit.com z FireFoxu:

Přesměrování na search.conduit.com v Mozilla FireFoxu

Klikněte ve Firefox menu na ikonu řádky firefox menu icon (v pravém horním rohu hlavního okna) zvolte "Doplňky". Klikněte na "Rozšíření" a zakažte položky související s Conduit Ltd. Příklady: "BrotherSoft Extreme, iWin, Rihanna, SweetIM Bar atd.". Pro obnovu Vaší domovské stránky, klikněte na "Nástroje" a zvolte "Možnosti", v otevřeném okně smažte search.conduit.com a zadejte preferovanou doménu.

Jiný způsob:

Uživatelé, kteří mají problémy s odstraněním přesměrování na panel nástrojů search.conduit.com mohou obnovit nastavení prohlížeče Mozilla Firefox na výchozí.

Otevřete Mozilla Firefox, v pravém horním rohu okna klikněte na Firefox, firefox menu icon v otevřeném menu klikněte na ikonu Otevřít nabídku s nápovědou, firefox help menu

Obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox - přístup k nastavení

Zvolte Technické informace.

Obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox - přístup k nastavení

V otevřeném okně, klikněte na tlačítko the Obnovit aplikaci Firefox.

Obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox - Kliknutí na tlačítko Resetovat

V otevřením okně následně potvrďte svojí volbu obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox kliknutím na tlačítko Obnovit Firefox.

Obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox - potvrzení obnovy

safari browser logoOdstranění škodlivých rozšíření ze Safari:

Odstranění přesměrovávače ze safari krok 1 - přístup k nastavení

Ujistěte, že je Váš Safari prohlížeč aktivní a klikněte na Safari a zvolte Předvolby...

Odstranění přesměrovávače ze safari krok 2 - Odstranění rozšíření

V otevřeném okně Předvoleb přejděte do záložky Rozšíření. Zde vyhledejte veškerá podezřelá nedávno nainstalovaná rozšíření a odinstalujte je.

Odstranění přesměrovávače ze safari krok step 3 - změna domovské stránky

V otevřeném okně Předvoleb přejděte do záložky Obecné a ujistěte se, že uvedená internetová adresa koresponduje s URL Vámi preferované domovské stránky; v případě, že byla modifikována prohlížečovým přesměrovávačem - změňte ji.

Odstranění přesměrovávače ze safari krok 4 - změna výchozího internetového vyhledávače

V otevřeném okně Předvoleb přejděte do záložky Hledat a ujistěte se, že je zde zvolen Vámi preferovaný internetový vyhledávač.

Jiný způsob:

Ujistěte, že je Váš Safari prohlížeč aktivní a klikněte na Safari a následně v rozbalovacím menu vyberte možnost Smazat historii a data stránek...

obnovení safari krok 1

V otevřeném okně zvolte veškerá historie a klikněte na tlačítko Smazat historii.

obnovení safari krok 2

Shrnutí:

Shrnutí prohlížečový přesměrovávačProhlížečový přesměrovávač je druhem adwaru, který mění nastavení internetového prohlížeče tak, že upraví nastavení domovské stránky a výchozího vyhledávače na nevyžádanou internetovou stránku. Nejčastěji tento adware proniká do operačního systému prostřednictvím stahování bezplatného softwaru. V případě, že stahování programu probíhá prostřednictvím stahovacího klienta, ujistěte se, že jste zvolili možnost neinstalovat nabízené doplňkové panely nástrojů nebo aplikace měnící nastavení domovské stránky internetového prohlížeče nebo jeho vyhledávače. 

Pomoc při odstraňování:

V případě, že se při odstraňování panel nástrojů search.conduit.com z Vašeho počítače vyskytnuly problémy, požádejte prosím o pomoc v našem fóru pro odstranění malware.

Přidejte komentář:

V případě, že máte o panel nástrojů search.conduit.com nebo o jeho odstranění doplňující informace, podělte se prosím o svůj názor v sekci níže.

Zdroj: https://www.pcrisk.com/removal-guides/6900-remove-search-conduit-com-redirect

▼ Přidat komentář

Naše příruky pro odstranění malwaru jsou zdarma. Chcete-li nás podpořit, můžete nám zaslat i drobný finanční příspěvek.

Instrukce pro odstranění v dalších jazycích
Odstranení Search.conduit.com Virus resetováním prohlížece
Jak odinstalovat Search.conduit.com Virus
QR kód
Panel nástrojů Search.conduit.com QR kód
Načtením tohoto QR kódu budete mít možnost snadného přístupu k odstranění Panel nástrojů Search.conduit.com reklam na Vašem mobilním zařízení.