FacebookTwitterLinkedIn

V9.com Virus

Známý též jako: V9.com Prohlížeový pesmrováva
Stupe poškození: Stední

V9.com - jak zamezit přesměrování na search.v9.com?

Co je V9.com?

V9.com je oblíbená webová stránka, která může být využita jako úvodní stránka Vašeho prohlížeče.Tato stránka nabízí svým uživatelům vyhledávací panel a odkazy na oblíbené stránky a sociální sítě. Je to oprávněný software a nesouvisí s malwarem ani s viry, nicméně majitel této internetové stránky používá klamavé reklamní praktiky k tomu, aby přilákal internetový provoz na svoje stránky. Ve většině případů je přesměrování na V9.com důsledkem instalace různých doplňků, panelů nástrojů a plug-inů do prohlížečů.

Takovéto prohlížečové doplňky, které přesměrovávají uživatelé na růžné webové stránky jsou šířeny pomocí bezplatného softwaru staženého z internetu. Přidání prohlížečových doplňků k bezplatnému softwaru je běžný způsob, jak vydělat. Vždy zkontrolujte každý krok instalace bezplatného softwaru a odznačte všechny možnosti, které se týkají domovské stránky a výchozího vyhledávače Vašeho prohlížeče. V poslední době byla přesměrování na V9.com způsobena instalací bezplatného softwaru Foxit reader. Vyhledávací panel, který používají webové stránky V9.com je upravený vyhledávač Google - pokaždé, co internetový uživatel klikne na sponzorovaný odkaz, vzniklý zisk si rozdělí vyhledávač a webová stránka, která je původcem internetové aktivity.

Přesměrování na v9.com

Používání V9.com jako domovskou stránku by nemělo vést k žádným problémům se zabezpečením ani zanesení malwaru. Nicméně, pokud máte pocit, že přesměrování na tuto stránku proběhlo bez Vašeho souhlasu a přejete si odstranit V9.com z domovské stránky Vašeho prohlížeče a nových panelů, řiďte se následujícím návodem.

Rychlé menu:

Zabránění přesměrování na V9.com a search.v9.com:

Uživatelé Windows 10:

Přístup k Programům (odinstalovat) ve Windows 10

Klikněte pravým tlačítkem myši do levého dolního rohu obrazovky, v menu Rychlý přístup zvolte Ovládací panely. V otevřeném okně následně zvolte Programy a funkce.

Uživatelé Windows 7:

Přístup k Programy (odinstalovat) ve Windows 7

Klikněte na Start ("Windows logo" v levém dolním rohu plochy), zvolte Ovládací panely. Přejděte na Programy a klikněte na Odinstalovat program.

Uživatelé macOS (OSX):

Odinstalování aplikace v OSX (Mac)

Klikněte na Finder, na otevřené obrazovce zvolte Aplikace. Přetáhněte danou aplikaci ze složky Aplikace do Koše (v Docku), poté klikněte pravým tlačítkem na ikonu Koše a zvolte Vysypat koš .

V9.com odinstalace

V okně odebíraných programů, vyhledejte "WPM18.8.0.212, V9 uninstaller" zvolte je a klikněte na " Odinstalovat" nebo "Odebrat".

Po odstranění V9.com, zkontrolujte, zda ve Vašem počítači nezůstaly ještě nějaké nevyžádané části nebo napadení malwarem. Doporučovaný antispywarový software.

▼ Stáhnout odstraňovač V9.com Prohlížeový pesmrováva

Stažením kteréhokoliv softwaru ze seznamu na našich internetových stránkách souhlasíte s našimi zásadami ochrany osobních údajů a smluvními podmínkami. Veškeré námi doporučované produkty byly podrobně testovány a schváleny našimi specialisty, jakožto jedny z nejlepších řešení pro odstraňování internetových hrozeb.

Video zobrazující postup pro odstranění případně nevyžádaných prohlížečových doplňků (add-onů):

Internet Explorer logo Odstranění přesměrování na V9.com a search.v9.com z Internet Exploreru:

Vyhledejte rozšíření související s V9.com: Klikněte na ikonu "Nástroje" Internet Explorer options icon (v pravém horním rohu) zvolte "Spravovat doplňky". Vyhledejte záznamy související s V9.com (Foxit Reader atd.). Pro zpětnou změnu Vaší domovské stránky z V9.com na adresu Vámi zvolenou: Klikněte na ikonu "Nástroje" Internet Explorer options icon (v pravém horním rohu) zvolte "Možnosti internetu", a v otevřeném okně odstraňte V9.com a zadejte adresu preferované domény, která se má po každém spuštění Internet Exploreru otevřít.

Jiný způsob:

V případě, že problémy s odstraňováním přesměrování na v9.com prohlížeový pesmrováva přetrvávají, obnovte nastavení prohlížeče Internet Explorer na výchozí.

Uživatelé Windows XP: Klikněte na Start, následně na Spusti, a v otevřením okně zadejte inetcpl.cpl. V nově zobrazeném okně přejděte do záložky Upřesnit a klikněte na Obnovit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows XP

Uživatelé Windows Vista a Windows 7: Klikněte na logo Windows, do vyhledávacího pole zadejte inetcpl.cpl a klikněte enter. V otevřeném okně přejděte do záložky Upřesnit a klikněte na Obnovit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 7

Uživatelé Windows 8: Otevřete Internet Explorer a klikněte na ikonu ozubeného kola. Zvolte Možnosti internetu.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 8 - přístup

V otevřeném okně přejděte do záložky Upřesnit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 8 - Záložka Pokročilého nastavení

Klikněte na tlačítko Obnovit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 8 - klikněte na tlačítko Obnovit v Záložce Upřesnit

Volbu obnovy výchozího nastavení Internet Exploreru potvrďte kliknutím na tlačítko Obnovit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 8 - potvrzení obnovení výchozího nastavení

Google Chrome logoOdstranění škodlivých rozšíření z Google Chrome:

Klikněte v Chrome menu na ikonu řádků Google Chrome options icon (v pravém horním rohu) zvolte "Nástroje" a klikněte na "Rozšíření". Vyhledejte položky související s V9.com, zvolte je a následně klikněte na ikonu odpadkového koše. Pro změnu domovské stránky Google Chrome z V9.com na Vámi preferovanou - Klikněte v Chrome menu na ikonu řádků Google Chrome options icon (v pravém horním rohu) zvolte "Nastavení". V sekci "Při spuštění" klikněte na "nastavit stránky", najeďte myší nad nechtěnou adresou a zaškrtněte X. Nyní již můžete přidat Vámi preferovanou internetovou adresu jako domovskou stránku.

Jiný způsob:

V případě, že problémy s odstraňováním přesměrování na v9.com prohlížeový pesmrováva přetrvávají, obnovte výchozí nastavení prohlížeče Google Chrome. Klikněte v menu prohlížeče Chrome na ikonu Google Chrome options icon (v pravém horním rohu) a zvolte Nástroje. V rozbaleném menu následně vyberte Rozšíření. V otevřeném okně zvolte Nastavení (v levém rohu obrazovky). Přejděte dolu na konec okna a následně klikněte na odkaz Zobrazit rozšířená nastavení….

Obnovení výchozího nastavení Google Chrome - přístup k nastavení

Následně dole na obrazovce klikněte na tlačítko Reset nastavení.

Obnovení výchozího nastavení Google Chrome - přístup k nastavení

V otevřeném okně potvrďte svoji volbu obnovy výchozího nastavení Google Chrome kliknutím na tlačítko Resetovat.

RObnovení výchozího nastavení Google Chrome - potvrzení obnovy kliknutím na tlačítko Resetovat nastavení

Mozilla Firefox logoOdstranění přesměrování na V9.com a search.v9.com z FireFoxu:

Klikněte ve Firefox menu na ikonu řádky firefox menu icon (v pravém horním rohu hlavního okna) zvolte "Doplňky". Klikněte na "Rozšíření" a zakažte položky související s V9.com. Pro obnovu Vaší domovské stránky, klikněte ve Firefox menu na ikonu řádky firefox menu icon (v pravém horním rohu hlavního okna) a zvolte "Možnosti", v otevřeném okně smažte V9.com a zadejte preferovanou doménu.

Jiný způsob:

Uživatelé, kteří mají problémy s odstraněním přesměrování na v9.com prohlížeový pesmrováva mohou obnovit nastavení prohlížeče Mozilla Firefox na výchozí.

Otevřete Mozilla Firefox, v pravém horním rohu okna klikněte na Firefox, firefox menu icon v otevřeném menu klikněte na ikonu Otevřít nabídku s nápovědou, firefox help menu

Obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox - přístup k nastavení

Zvolte Technické informace.

Obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox - přístup k nastavení

V otevřeném okně, klikněte na tlačítko the Obnovit aplikaci Firefox.

Obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox - Kliknutí na tlačítko Resetovat

V otevřením okně následně potvrďte svojí volbu obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox kliknutím na tlačítko Obnovit Firefox.

Obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox - potvrzení obnovy

safari browser logoOdstranění škodlivých rozšíření ze Safari:

Odstranění přesměrovávače ze safari krok 1 - přístup k nastavení

Ujistěte, že je Váš Safari prohlížeč aktivní a klikněte na Safari a zvolte Předvolby...

Odstranění přesměrovávače ze safari krok 2 - Odstranění rozšíření

V otevřeném okně Předvoleb přejděte do záložky Rozšíření. Zde vyhledejte veškerá podezřelá nedávno nainstalovaná rozšíření a odinstalujte je.

Odstranění přesměrovávače ze safari krok step 3 - změna domovské stránky

V otevřeném okně Předvoleb přejděte do záložky Obecné a ujistěte se, že uvedená internetová adresa koresponduje s URL Vámi preferované domovské stránky; v případě, že byla modifikována prohlížečovým přesměrovávačem - změňte ji.

Odstranění přesměrovávače ze safari krok 4 - změna výchozího internetového vyhledávače

V otevřeném okně Předvoleb přejděte do záložky Hledat a ujistěte se, že je zde zvolen Vámi preferovaný internetový vyhledávač.

Jiný způsob:

Ujistěte, že je Váš Safari prohlížeč aktivní a klikněte na Safari a následně v rozbalovacím menu vyberte možnost Smazat historii a data stránek...

obnovení safari krok 1

V otevřeném okně zvolte veškerá historie a klikněte na tlačítko Smazat historii.

obnovení safari krok 2

Návod na přímé zamezení přesměrování na V9.com tak, jak jej uvádí na své domovské stránce (aktualizováno):

Internet Explorer:

1 – Otevřete IE Explore
2 – Přes nábídky "Nástroje"->"Možnosti internetu” otevřete panel "Možnosti internetu"
3 – Klikněte na záložku "Obecné"
4 – Smažte odkaz na domovskou stránku V9 a vložte odkaz na jinou domovskou stránku
5 – Klikněte na nabídku "Nastavení" v oblasti "Vyhledávání", otevřete panel "Správa doplňků

6 – Odstraňte V9, potom zavřete panel "Správa doplňků"
7 – Klikněte na "Použít" nebo "OK", abyste uložili změny


Mozilla FireFox:

1 –Otevřete Firefox prohlížeč
2 –Otevřete panel "Možnosti"
3 - Klikněte na záložku "Obecné"
4 - Smažte odkaz na domovskou stránku V9 a vložte odkaz na jinou domovskou stránku
5 - Otevřete pomocí nabídky "Doplňky" panel "Správce doplňků"
6– Klikněte na "Odstranit" napravo od V9
7– Zvolte "Správa vyhledávačů" v seznamu vyhledávání
8– Odstraňte V9 a klikněte na “OK”
9– Restartujte Firefox


Google Chrome:

1 - Otevřete Chrome
2 – Klikněte na "Přizpůsobení a ovládání Google Chrome” v pravém horním rohu stránky
3 – Zvolte "Nastavení"-> klikněte na odkaz "nastavit stránky" -> smažte odkaz na V9 -> klikněte na “OK”
4 – Klikněte na "Správa vyhledávačů"-> vymažte v9 a zvolte “OK”
5 – Přes "Přizpůsobení a ovládání Google Chrome” -> "Nástroje" -> "Rozšíření" otevřete panel "Rozšíření"
6 – Odstraňte V9
7 – Restartujte Chrome

Shrnutí:

Shrnutí prohlížečový přesměrovávačProhlížečový přesměrovávač je druhem adwaru, který mění nastavení internetového prohlížeče tak, že upraví nastavení domovské stránky a výchozího vyhledávače na nevyžádanou internetovou stránku. Nejčastěji tento adware proniká do operačního systému prostřednictvím stahování bezplatného softwaru. V případě, že stahování programu probíhá prostřednictvím stahovacího klienta, ujistěte se, že jste zvolili možnost neinstalovat nabízené doplňkové panely nástrojů nebo aplikace měnící nastavení domovské stránky internetového prohlížeče nebo jeho vyhledávače. 

Pomoc při odstraňování:

V případě, že se při odstraňování v9.com prohlížeový pesmrováva z Vašeho počítače vyskytnuly problémy, požádejte prosím o pomoc v našem fóru pro odstranění malware.

Přidejte komentář:

V případě, že máte o v9.com prohlížeový pesmrováva nebo o jeho odstranění doplňující informace, podělte se prosím o svůj názor v sekci níže.

Zdroj: https://www.pcrisk.com/removal-guides/6896-remove-v9-com-redirect

▼ Přidat komentář

Naše příruky pro odstranění malwaru jsou zdarma. Chcete-li nás podpořit, můžete nám zaslat i drobný finanční příspěvek.

Instrukce pro odstranění v dalších jazycích
Jak odinstalovat V9.com Virus
QR kód
V9.com Prohlížeový pesmrováva QR kód
Načtením tohoto QR kódu budete mít možnost snadného přístupu k odstranění V9.com Prohlížeový pesmrováva reklam na Vašem mobilním zařízení.