FacebookTwitterLinkedIn

Vir SweetIM Toolbar

Známý též jako: Panel nástrojů SweetIM
Stupe poškození: Stední

Co je to SweetIM toolbar a jak ho odstranit?

Co je SweetIM Toolbar?

SweetIM toolbarje prohlížečový doplňek, který přidává různé odkazy jako jsou hry, slevové portály, atd. ve Vašem prohlížeči pro snadný přístup. Tento panel nastrojů také mění Vaši domovskou stránku na home.sweetim.com. Zatímco někomu se může SweetIM toolbar užitečný, tento prohlížečový doplňek je možné zařadit mezi nevyžádané aplikace. Domovská stránka, ktrerou nastaví tento panel nástrojů obsahuje klamavou reklamu, která přesměruje uživatelé na dotazníkové stránky.

Navíc vyhledávač, který home.sweetim.com používá, vypadá jako Google a používá logo s barvy Googlu, ovšem tento vyhledávač zobrazuje nesouvisející reklamu, která se snadno splete se skutečnými výsledky vyhledávání. Další důvod, proč se dá SweetIM toolbar zařadit mezi nevyžádané aplikace je fakt, že je připojován k bezplatnému softwaru a nic netušící počítačoví uživatelé si jej mohou snadno nainstalovat aniž by o tom věděli. Abyste se vyhnuli podobným situacím, dobře si prohlédněte každé okno během instalace jakéhokoli programu. Někteří vývojáři bezplatného softwaru využívají takovýchto panelů nástrojů jako je SweetIM k tomu, aby zpěněžily bezplatné stahování. Navíc odinstalování SweetIM toolbar není úplné - budete jej muset ručně odstranit z Chrome a FireFoxu.

sweetim toolbar

SweetIM toolbar není malware ani virus, neinstaluje se na uživatelově počítači sám. Nejčastěji si jej omylem nainstalujete při stahování a instalaci bezplatného softwaru z internetu. Pokud jste nainstalovali SweetIM toolbar sami a jste s ním spokojeni, nemusíte nic dělat, ale pokud máte pocit, že jste ho nenainstalovali nebo tak udělali omylem, můžete použít následující návod na odstranění SweetIM toolbaru ze svých prohlížečů.

Rychlé menu:

Odstranění SweetIM Toolbar:

Uživatelé Windows 10:

Přístup k Programům (odinstalovat) ve Windows 10

Klikněte pravým tlačítkem myši do levého dolního rohu obrazovky, v menu Rychlý přístup zvolte Ovládací panely. V otevřeném okně následně zvolte Programy a funkce.

Uživatelé Windows 7:

Přístup k Programy (odinstalovat) ve Windows 7

Klikněte na Start ("Windows logo" v levém dolním rohu plochy), zvolte Ovládací panely. Přejděte na Programy a klikněte na Odinstalovat program.

Uživatelé macOS (OSX):

Odinstalování aplikace v OSX (Mac)

Klikněte na Finder, na otevřené obrazovce zvolte Aplikace. Přetáhněte danou aplikaci ze složky Aplikace do Koše (v Docku), poté klikněte pravým tlačítkem na ikonu Koše a zvolte Vysypat koš .

odstranění sweetim

zpráva o odstranění sweetim

V okně odebíraných programů, vyhledejte "Internet Explorer Toolbar by SweetPacks", "SweetIM for Messanger", "Update Manager for SweetPacks" zvolte je a klikněte na " Odinstalovat" nebo "Odebrat".

Po odstranění SweetIM Toolbar, zkontrolujte, zda ve Vašem počítači nezůstaly ještě nějaké nevyžádané části. Doporučovaný antispywarový software.

▼ Stáhnout odstraňovač Panel nástrojů SweetIM

Stažením kteréhokoliv softwaru ze seznamu na našich internetových stránkách souhlasíte s našimi zásadami ochrany osobních údajů a smluvními podmínkami. Veškeré námi doporučované produkty byly podrobně testovány a schváleny našimi specialisty, jakožto jedny z nejlepších řešení pro odstraňování internetových hrozeb.

Video zobrazující postup pro odstranění případně nevyžádaných prohlížečových doplňků (add-onů):

Odinstalování SweetIM Toolbar nestačí, odstraňte zbývající nechtěné části ze svých prohlížečů ručně. 

Internet Explorer logo Odstranění škodlivých doplňků z Internet Exploreru:

sweetim toolbar Internet Explorer

Pokud jste omylem kliknuli na "Ano" během odinstalace SweetIM Toolbar - Klikněte na ikonu "Nástroje" Internet Explorer options icon (v pravém horním rohu) zvolte "Možnosti internetu", v otevřeném okně odstraňte home.sweetim.com a zadejte svoji oblíbenou doménu, která se má otevřít při každém spuštění programu.

Jiný způsob:

V případě, že problémy s odstraňováním přesměrování na panel nástrojů sweetim přetrvávají, obnovte nastavení prohlížeče Internet Explorer na výchozí.

Uživatelé Windows XP: Klikněte na Start, následně na Spusti, a v otevřením okně zadejte inetcpl.cpl. V nově zobrazeném okně přejděte do záložky Upřesnit a klikněte na Obnovit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows XP

Uživatelé Windows Vista a Windows 7: Klikněte na logo Windows, do vyhledávacího pole zadejte inetcpl.cpl a klikněte enter. V otevřeném okně přejděte do záložky Upřesnit a klikněte na Obnovit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 7

Uživatelé Windows 8: Otevřete Internet Explorer a klikněte na ikonu ozubeného kola. Zvolte Možnosti internetu.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 8 - přístup

V otevřeném okně přejděte do záložky Upřesnit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 8 - Záložka Pokročilého nastavení

Klikněte na tlačítko Obnovit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 8 - klikněte na tlačítko Obnovit v Záložce Upřesnit

Volbu obnovy výchozího nastavení Internet Exploreru potvrďte kliknutím na tlačítko Obnovit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 8 - potvrzení obnovení výchozího nastavení

Google Chrome logoOdstranění škodlivých rozšíření z Google Chrome:

sweetim toolbar google chrome

Klikněte v Chrome menu na ikonu řádků Google Chrome options icon (v pravém horním rohu) zvolte "Nástroje" a klikněte na "Rozšíření". Vyhledejte "SweetIM for Facebook" zvolte jej a následně klikněte na ikonu odpadkového koše. Pro změnu domovské stránky Google Chrome z home.sweetim.com na Vámi preferovanou - klikněte v Chrome menu na ikonu řádků Google Chrome options icon (v pravém horním rohu) zvolte "Nastavení". V sekci "Při spuštění" klikněte na "nastavit stránky", najeďte myší nad home.sweetim.com a zaškrtněte X. Nyní již můžete přidat Vámi preferovanou internetovou adresu jako domovskou stránku.

Jiný způsob:

V případě, že problémy s odstraňováním přesměrování na panel nástrojů sweetim přetrvávají, obnovte výchozí nastavení prohlížeče Google Chrome. Klikněte v menu prohlížeče Chrome na ikonu Google Chrome options icon (v pravém horním rohu) a zvolte Nástroje. V rozbaleném menu následně vyberte Rozšíření. V otevřeném okně zvolte Nastavení (v levém rohu obrazovky). Přejděte dolu na konec okna a následně klikněte na odkaz Zobrazit rozšířená nastavení….

Obnovení výchozího nastavení Google Chrome - přístup k nastavení

Následně dole na obrazovce klikněte na tlačítko Reset nastavení.

Obnovení výchozího nastavení Google Chrome - přístup k nastavení

V otevřeném okně potvrďte svoji volbu obnovy výchozího nastavení Google Chrome kliknutím na tlačítko Resetovat.

RObnovení výchozího nastavení Google Chrome - potvrzení obnovy kliknutím na tlačítko Resetovat nastavení

Mozilla Firefox logoOdstranění škodlivých pluginů z Mozilla Firefox:

sweetim toolbar firefox

Klikněte ve Firefox menu na ikonu řádky firefox menu icon (v pravém horním rohu hlavního okna) zvolte "Doplňky". Klikněte na "Rozšíření" a zakažte "SweetPacks Toolbar for FireFox". Pro obnovu Vaší domovské stránky, klikněte ve Firefox menu na ikonu řádky firefox menu icon (v pravém horním rohu hlavního okna) a zvolte "Možnosti", v otevřeném okně smažte home.sweetim.com a zadejte preferovanou doménu.

Jiný způsob:

Uživatelé, kteří mají problémy s odstraněním přesměrování na panel nástrojů sweetim mohou obnovit nastavení prohlížeče Mozilla Firefox na výchozí.

Otevřete Mozilla Firefox, v pravém horním rohu okna klikněte na Firefox, firefox menu icon v otevřeném menu klikněte na ikonu Otevřít nabídku s nápovědou, firefox help menu

Obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox - přístup k nastavení

Zvolte Technické informace.

Obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox - přístup k nastavení

V otevřeném okně, klikněte na tlačítko the Obnovit aplikaci Firefox.

Obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox - Kliknutí na tlačítko Resetovat

V otevřením okně následně potvrďte svojí volbu obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox kliknutím na tlačítko Obnovit Firefox.

Obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox - potvrzení obnovy

safari browser logoOdstranění škodlivých rozšíření ze Safari:

Odstranění přesměrovávače ze safari krok 1 - přístup k nastavení

Ujistěte, že je Váš Safari prohlížeč aktivní a klikněte na Safari a zvolte Předvolby...

Odstranění přesměrovávače ze safari krok 2 - Odstranění rozšíření

V otevřeném okně Předvoleb přejděte do záložky Rozšíření. Zde vyhledejte veškerá podezřelá nedávno nainstalovaná rozšíření a odinstalujte je.

Odstranění přesměrovávače ze safari krok step 3 - změna domovské stránky

V otevřeném okně Předvoleb přejděte do záložky Obecné a ujistěte se, že uvedená internetová adresa koresponduje s URL Vámi preferované domovské stránky; v případě, že byla modifikována prohlížečovým přesměrovávačem - změňte ji.

Odstranění přesměrovávače ze safari krok 4 - změna výchozího internetového vyhledávače

V otevřeném okně Předvoleb přejděte do záložky Hledat a ujistěte se, že je zde zvolen Vámi preferovaný internetový vyhledávač.

Jiný způsob:

Ujistěte, že je Váš Safari prohlížeč aktivní a klikněte na Safari a následně v rozbalovacím menu vyberte možnost Smazat historii a data stránek...

obnovení safari krok 1

V otevřeném okně zvolte veškerá historie a klikněte na tlačítko Smazat historii.

obnovení safari krok 2

Ruční odstranění SweetIM Toolbar:

Pokud se Vám nepodařilo odstranit SweetIM Toolbar pomocí výše uvedených kroků, můžete využít tento návod, na vlastní riziko. Pokud nemáte pokročilé počítačové znalosti, mohli byste poškodit svůj operační systém. Buďte opatrní a využijte tento návod jen pokud jste zkušeným počítačovým uživatelem. (Návody na ukončení procesů, odstranění záznamů v registrech...)

Ukončete tyto procesy SweetIM Toolbar:

SweetIM.exe

Odstraňte tyto záznamy SweetIM Toolbar v registru:

HKEY_CLASSES_ROOT\SWEETIE.IEToolbar.1
HKEY_CLASSES_ROOT\SWEETIE.IEToolbar
HKEY_CLASSES_ROOT\SweetIM_URLSearchHook.ToolbarURLSearchHook.1
HKEY_CLASSES_ROOT\SweetIM_URLSearchHook.ToolbarURLSearchHook
HKEY_CLASSES_ROOT\Toolbar3.SWEETIE.1
HKEY_CLASSES_ROOT\Toolbar3.SWEETIE
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\App Paths\SweetIM.exe\(Default)
HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Internet Explorer\Toolbar\WebBrowser\{EEE6C35B-6118-11DC-9C72-001320C79847}
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Internet Explorer\Toolbar\{EEE6C35B-6118-11DC-9C72-001320C79847}
HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Internet Explorer\URLSearchHooks\{EEE6C35D-6118-11DC-9C72-001320C79847}
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\App Paths\SweetIM.exe\".
HKEY_CURRENT_USER\Software\SweetIM\
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\SweetIM\

Smažte tyto soubory SweetIM Toolbar:

%COMMONAPPDATA%\SweetIM\Messenger\conf\users\main_user_config.xml
%COMMONAPPDATA%\SweetIM\Messenger\data\contentdb\cache_indx.dat
%PROGRAMFILES%\SweetIM\Messenger\default.xml
%PROGRAMFILES%\SweetIM\Messenger\mgYahooMessengerAdapter.dll
%PROGRAMFILES%\SweetIM\Messenger\msvcp71.dll
%PROGRAMFILES%\SweetIM\Messenger\msvcr71.dll
%PROGRAMFILES%\SweetIM\Messenger\SweetIM.exe

Shrnutí:

Shrnutí prohlížečový přesměrovávačProhlížečový přesměrovávač je druhem adwaru, který mění nastavení internetového prohlížeče tak, že upraví nastavení domovské stránky a výchozího vyhledávače na nevyžádanou internetovou stránku. Nejčastěji tento adware proniká do operačního systému prostřednictvím stahování bezplatného softwaru. V případě, že stahování programu probíhá prostřednictvím stahovacího klienta, ujistěte se, že jste zvolili možnost neinstalovat nabízené doplňkové panely nástrojů nebo aplikace měnící nastavení domovské stránky internetového prohlížeče nebo jeho vyhledávače. 

Pomoc při odstraňování:

V případě, že se při odstraňování panel nástrojů sweetim z Vašeho počítače vyskytnuly problémy, požádejte prosím o pomoc v našem fóru pro odstranění malware.

Přidejte komentář:

V případě, že máte o panel nástrojů sweetim nebo o jeho odstranění doplňující informace, podělte se prosím o svůj názor v sekci níže.

Zdroj: https://www.pcrisk.com/removal-guides/6774-remove-sweetim-toolbar

▼ Přidat komentář

Naše příruky pro odstranění malwaru jsou zdarma. Chcete-li nás podpořit, můžete nám zaslat i drobný finanční příspěvek.

Instrukce pro odstranění v dalších jazycích
Odstranení Vir SweetIM Toolbar resetováním prohlížece
Jak odinstalovat Vir SweetIM Toolbar
QR kód
Panel nástrojů SweetIM QR kód
Načtením tohoto QR kódu budete mít možnost snadného přístupu k odstranění Panel nástrojů SweetIM reklam na Vašem mobilním zařízení.