FacebookTwitterLinkedIn

Vir FBI Your Computer Has Been Locked

Známý též jako: FBI Ransomware
Stupe poškození: Závažné

Návod k odstranění viru FBI "Your Computer Has Been Locked"

FBI "Your Computer Has Been Locked" takzvaný ransomware vir, který má v úmyslu podvodně přimět nic netušící počítačové uživatelé k zaplacení neexistující pokuty za údajné použití obsahu chráněného autorskými právy nebo sledování pornografie. Tento podvod zneužívá název Federal Bureau of Investigation, aby vypadal věrohodněji. Mějte na vědomí, že FBI nikdy nepoužívala ani nepoužívá takováto hlášení blokující obrazovku k boji proti internetovému pirátství nebo k vybírání pokut za jakékoli porušení zákona. Toto hlášení bylo vytvořeno kyber zločinci, kteří doufají, že uživatelé naletí na takovéto triky a zaplatí neexistující pokutu za odemčení jejich počítače. Požadovaná částka se pohybuje mezi $100 a $400.

FBI je jen jednou z mnoha organizací, jejichž jmého bylo zneužito kyberzločinci k tomu, aby po nic netušících počítačových uživatelích vymáhali peníze. Dřívější "screen locker" (neboli vir, který zablokuje obrazovku), který také zneužíval jméno FBI a používal MoneyPak pro provedení plateb se jmenoval The FBI Federal Bureau of Investigation. Existuje několik skupin virů, které zneužívají jméno FBI pro svoje podvody - Reveton, Urausy, Epubb, Gimeno a mnoho dalších. V některých falešných hlášeních internetoví zločinci také zneužívají jména antivirových společností a některé znaky související se zabezpečením aby zvýšili věrohodnost hlášení, které blokuje Váš počítač. Neměli byste věřit tomuto ani jakémukoliv jinému hlášení, které blokuje Vaši plochu a vyžaduje zaplacení pokuty, aby byla odemknuta, žádné orgány nepoužívají takovéto metody k vybírání pokut za autorská práva ani jiné porušení zákona. Všimněte si, že k výběru pokut kyberzločinci používají MoneyPak, Ukash, CashU a další služby předplacených karet. Využití těchto služeb se liší od plateb kreditními kartami a činí sledování internetových zločinců takřka nemožné. Pokud uvidíte na svém počítači hlášení, které údajně pochází od FBI a žádá po Vás zaplacení pokuty, aby Vám odblokovali počítač, můžete si být jisti, že jde o vir kategorie ransomware - nevěřte hlášení, je to podvod.

alt

FBI MoneyPak vir - podvod se zablokovaným počítačem

fbi veškerá aktivita byla nahrána

vir FBI System Failure

varování fbi proti pirátství

fbi reventon ransomware

Ransomware vir FBI "Your computer has been locked" používá takzvané exploit kity, které se nabourají do počítače díky nalezeným slabiným ve zabezpečení. Nejčastejším zdrojem těchto napadení jsou emaily, škodlivé stránky a drive-by stažení. Vzhledem k tomu, že exploit kity využívají slabiny v zabezpečení k šíření ransomware virů, internetoví uživatelé by měli aktualizovat svoje operační systémy a všechen instalovaný software. Další vhodné chování je například použití věrohodných antivirů a anti-spyware programů. Pokud je už Váš počítač napaden ransomware virem FBI "Your computer has been locked" řiďte se následjícím návodem na odstranění tohoto podvodu z Vašeho počítače.

Příklad falešného hlášení zobrazeného virem FBI "Your computer has been locked":

Všechna aktivita na tomto počítači byla zaznamenána. Pokud používáte webovou kameru, videa a fotky byly uloženy na identifikaci. Je možné Vás jednoznačně identifikovat pomocí IP adresy a přidruženého host name. Nelegálně stažený obsah(mp3, filmy, software) byly nalezeny na Vašem počítači. Tím, že jste je stáhli jste je reprodukovali a jedná se tedy o trestnou činnost podle paragrafu 100 Zákona o Ochraně autorských práv. Stahování obsahu chráněného autorksými právy na internetu nebo sítě sdílení hudby je nelegální a může být potrestáno v souladu se Zákonem o ochraně autorských práv pokutou nebo odnětím svobody až na 3 roky.

Držení nelegálně staženého obsahu může být dále potrestáno podle Paragrafu 184 odstavce 3 Trestního zákoníku a může také vést k zabavení počítače, ze kterého byly soubory staženy.

Pro odblokování Vašeho počítače a abyste se vyhnuli dalším právním důsledkům musíte zaplatit $200 pomocí GreenDot MoneyPak. Po úspěšné platbě bude Váš počítač automaticky odblokován. Neuposlechnutí této výzvy může vést k trestnímu stíhání a možnému odnětí svobody.

Odstranění viru FBI "Your computer has been locked":

1. krok

Během zapínaní se počítače stiskněte opakovaně klávesu F8, dokud se nezobrazí menu Pokročilé Možnosti Windows, potom zvolte Nouzový režim se sítí ze seznamu a stiskněte ENTER.

alt

Video ukazující jak zapnout Windows 7 v "Nouzovém režimu se sítí":

Video ukazující jak zapnout Windows 8 v "Nouzovém režimu se sítí":

2. krok

Přihlašte se na účet, který je napaden virem FBI "Your computer has been locked. Zapněte internetový prohlížeč a stáhněte věrohodný anti-spyware program. Aktualizujte ho a spusťte úplnou kontrolu systému. Odstraňte všechny položky, které objeví.

▼ Stáhnout odstraňovač FBI Ransomware

Stažením kteréhokoliv softwaru ze seznamu na našich internetových stránkách souhlasíte s našimi zásadami ochrany osobních údajů a smluvními podmínkami. Veškeré námi doporučované produkty byly podrobně testovány a schváleny našimi specialisty, jakožto jedny z nejlepších řešení pro odstraňování internetových hrozeb.

Nemůžete zapnout počítač v Nouzovém režimu se sítí? (vir FBI "Your computer has been locked" tento režim blokuje)

Pokud máte více než jeden uživatelský účet na operačním systému, přihlašte se na nenapadený účet a stáhněte si doporučený anti-spyware software, nainstalujte ho a spusťte kompletní kontrolu systému, odstraňte všechna napadení, která nalezne, ovšem pokud máte jen jeden účet, řiďte se prosím tímto návodem (ukáže Vám, jka vytvořit nový uživatelský účet pomocí Nouzového režimu s příkazovou řádkou - pomocí tohoto nově vytvořeného účtu budete moci odstranit ransomware FBI "Your computer has been locked".

Pokuf vir FBI "Your computer has been locked" také blokuje Nouzový režim se sítí Vašeho operačního systému, použíjte následující návod na odstranění:

1.Zapněte počítač v Nouzovém režimu s příkazovým řádkem - během zapínání počítače stiskněte několiktrát F8 dokud se nezobrazí Pokročilé možnosti Windows a potom vyberte Nouzový režim s příkazovým řádkem ze seznamu a stiskněte ENTER.

Zapněte počítač v Nouzovém režimu s příkazovým řádkem

2. Až se nahraje příkazový řádek napište následující: net user removevirus /add a stiskněte ENTER.

alt

3. Následně napište: net localgroup administrators removevirus /add a stiskněte ENTER.

vytvoření nového uživatele pomocí příkazového řádku

4. Nakonec napište: shutdown -r a stiskněte ENTER.

přidání nového uživatele v příkazovém řádku

5. Počkejte, až se počítač restartuje, potom ho zapněte v Normálním režimu a přihlašte se do nově vytvořeného účtu (removevirus). Tento účet nebude ovlivněn ransomwarovým napadením a budete moci stáhnout a instalovat doporučený anti-spywarový software pro odstranění viru z počítače.

nový uživatel vytvořen

6.Stáhněte a nainstalujte doporučený anti-spywarový software pro odstranění viru z počítače.

▼ Stáhnout odstraňovač FBI Ransomware

Stažením kteréhokoliv softwaru ze seznamu na našich internetových stránkách souhlasíte s našimi zásadami ochrany osobních údajů a smluvními podmínkami. Veškeré námi doporučované produkty byly podrobně testovány a schváleny našimi specialisty, jakožto jedny z nejlepších řešení pro odstraňování internetových hrozeb.

V případě, že byl nový uživatelský účet ransomwarovou infekcí též zasažen, zkuste obnovu systému:

Video zobrazující odstranění ransomwarového viru prostřednictvím "Nouzového režimu s příkazovým řádkem" a "Obnovy systému":

1. Spusťte Váš počítač v Nouzovém režimu s příkazovým řádkem - Během spuštění Vašeho počítače klikněte několikrát za sebou opakovaně na klávesu F8, dokud se Vám nezobrazí Windows menu, ve kterém vyberte ze seznamu Nouzový režim s příkazovým řádkem a stiskněte ENTER.

Spuštění počítače v Nouzovém režimu s příkazovým řádkem

2. Po spuštění režimu příkazového řádku zadejte následující příkaz: cd restore a stiskněte ENTER.

Obnova systému prostřednictvím příkazového řádku a příkazu cd restore

3. Poté zadejte: rstrui.exe a stiskněte ENTER.

Obnova systému prostřednictvím příkazu rstrui.exe

4. V otevřem okně klikněte na "Další".

Obnova systémových souborů a nastavení

5. Zvolte některý z bodů pro obnovení a klikněte na "Další" (tímto dojde k obnově Vašeho systému k času a datu před zasažením Vašeho počítače ransomwarovým virem).

Zvolte bod pro obnovu

6. V otevřeném okně klikněte na "Ano".

Spuštění obnovy systému

7. Po obnově Vašeho počítače k dřívějšímu datu proveďte sken Vašeho počítače pomocí doporučovaného antispywarového software abyste odstranili veškeré zbývající soubory viru "FBI - Your computer has been locked".

Alternativní návod k odstranění viru FBI "Your computer has been locked":

Pokud tento ransomware blokuje Vaši obrazovku, když zapnete počítač v Nouzovém režimu se sítí, zkuste zapnout PC v Nouzovém režimu s příkazovým řádkem.

1. Během spuštění Vašeho počítače klikněte několikrát za sebou opakovaně na klávesu F8, dokud se Vám nezobrazí Windows menu, ve kterém vyberte ze seznamu Nouzový režim s příkazovým řádkem a stiskněte ENTER.

win 7 nouzový reřim s příkazovým řádkem

2. V otevřeném příkazovém řádku napište explorer a stiskněte Enter. Tento příkaz otevře okno prohlížeče, nezavírejte ho a pokračujte dalším krokem.

3. V příkazovém řádku napišteregedit a stiskněte Enter. Toto otevře okno editoru registru. 

4. V oknu editoru registru najděte HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon\

winlogon editor registru

5. Na pravé straně okna najděte "Shell" a klikněte sem pravým tlačítkem. Klikněte na Upravit. Výchozí hodnota je Explorer.exe, pokud vidíte něco jiného napsané v tomto okně vymažte to a napište Explorer.exe (můžete si poznamenat cokoliv dalšího, co bylo napsáno v poli hodnoty dat - toto je cesta ke škodlivé aplikaci) - použijte tuto informaci k tomu, abyste našli škodlivý spustitelný soubor a vymazali jej.

6.Restartujte počítač, stáhněte a spusťte originální antispywarový program a spusťte úplnou kontrolu systému. Odstraňte všechny rozpoznané záznamy viru FBI "Your computer has been locked".

▼ Stáhnout odstraňovač FBI Ransomware

Stažením kteréhokoliv softwaru ze seznamu na našich internetových stránkách souhlasíte s našimi zásadami ochrany osobních údajů a smluvními podmínkami. Veškeré námi doporučované produkty byly podrobně testovány a schváleny našimi specialisty, jakožto jedny z nejlepších řešení pro odstraňování internetových hrozeb.

Nemůžete-li spustit Váš počítač v Nouzovém režimu s prací v síti (nebo s příkazovým řádkem) spusťte Váš počítač prostřednictvím záchranného disku. Některé varianty ransomwaru totiž blokují též nouzový režim, v důsledku čehož je jeho odstranění ještě o něco obtížnější. K tomuto postupu budete potřebovat v prvé řadě přístup k jinému počítači. Po odstranění viru FBI "Your computer has been locked" z Vašeho počítače jej restartujte a následné proveďte kontrolu originálním antispywarovým softwarem, tak abyste odstranili veškeré zbývající soubory této bezpečnostní nákazy.

Další nástroje pro odstranění viru FBI "Your computer has been locked":

Zdroj: https://www.pcrisk.com/removal-guides/6772-remove-fbi-your-computer-has-been-locked-scam

▼ Přidat komentář

Naše příruky pro odstranění malwaru jsou zdarma. Chcete-li nás podpořit, můžete nám zaslat i drobný finanční příspěvek.

Instrukce pro odstranění v dalších jazycích
QR kód
FBI Ransomware QR kód
Načtením tohoto QR kódu budete mít možnost snadného přístupu k odstranění FBI Ransomware reklam na Vašem mobilním zařízení.