FacebookTwitterLinkedIn

Virus Babylon Toolbar

Známý též jako: Panel nástrojů Babylon
Stupe poškození: Stední

Babylon Toolbar - jak odstranit přesměrování prohlížeče na search.babylon.com?

Co je Babylon Toolbar?

Panel nástrojů Babylon Toolbar je otravný panel nástrojů prohlížeče, který mění výchozí vyhledávač a domovskou stránku internetového prohlížeče a zobrazuje klamavou reklamu. Tento panel nástrojů se instaluje na většinu hlavních prohlížečů - Google Chrome, Internet Explorer a Mozillu Firefox. Technicky vzato tento panel nástroj malware nebo virus není, lze je však zařadit do kategorie potenciálně nevyžádaných programů nebo adware. Ve většině případů je Babylon Toolbar svazován a pronikne do počítače pomocí bezplatně staženého software prostřednictvím internetových stránek nabízejících stahování zdarma, jako je například download.com či mnohé další stránky. V případě že je panel nástrojů Babylon toolbar ve Vašem počítači nainstalován, způsobuje zpravidla zpomalení fungování prohlížeče, ohrožuje soukromí a jeho používání též může vést k infikování počítače malwarem či viry (prostřednictvím klamavých reklam).

V mnoha případech instalují uživatelé panel nástrojů Babylon Toolbar nezáměrně, neboť postupují v domění, že instalují pouze jimi stažený bezplatný program. V případě, že se rozhodnete panel nástrojů Babylon odstranit zjistíte, že pravděpodobně nebudete schopni jej plně odstranit a že Vás výchozí vyhledávač (nejčastěji Google nebo Bing) bude stále změněn na search.babylon.com. Pro plné odstranění předmětného panelu nástrojů z Vašeho počítače jej budete muset z internetových prohlížečů ručně odstranit. Zatímco například překládaní pomocí Babylon Toolbar může být užitečné, díky klamavé instalaci a zavádějícím reklamám je tento panel nástrojů nutno zařadit do skupiny nevyžádaných programů (adware).

Babylon Toolbar - search.babylon.com přesměrovávací virus

Panel nástrojů Babylon Toolbar je jako nevyžádaná aplikace rozpoznáván většinou prodejců antispywaru. (Spybot Search and Destroy, SpyHunter, StopZilla atp.) Počítačoví uživatelé, kteří se rozhodnou panel nástrojů z počítače odstranit mohou použít "Přidat nebo odebrat programy" (Windows XP) nebo "Programy a funkce" (Windows 7) avšak tímto bohužel nebude Babylon Toolbar z počítače odstraněn zcela. Babylon adware je obdobný nevyžádanému rozšíření Dealta search. Pro plné odstranění postupujte podle následujících pokynů pro manuálně odstranění, současně se doporučuje následně provést dodatečnou kontrolu systému pomocí antispywarového programu.

Rychlé menu:

Odstranění Babylon Toolbar:

Uživatelé Windows 10:

Přístup k Programům (odinstalovat) ve Windows 10

Klikněte pravým tlačítkem myši do levého dolního rohu obrazovky, v menu Rychlý přístup zvolte Ovládací panely. V otevřeném okně následně zvolte Programy a funkce.

Uživatelé Windows 7:

Přístup k Programy (odinstalovat) ve Windows 7

Klikněte na Start ("Windows logo" v levém dolním rohu plochy), zvolte Ovládací panely. Přejděte na Programy a klikněte na Odinstalovat program.

Uživatelé macOS (OSX):

Odinstalování aplikace v OSX (Mac)

Klikněte na Finder, na otevřené obrazovce zvolte Aplikace. Přetáhněte danou aplikaci ze složky Aplikace do Koše (v Docku), poté klikněte pravým tlačítkem na ikonu Koše a zvolte Vysypat koš .

babylon toolbar uninstall screen

V okně odebíraných programů, vyhledejte "Babylon Toolbar" zvolte je a klikněte na " Odinstalovat" nebo "Odebrat".

Po odinstalování panelu nástrojů Babylon Toolbar způsobující přesměrování internetového prohlížeče na search.babylon.com, zkontrolujte, zda ve Vašem počítači nezůstaly ještě nějaké nevyžádané části. K provedené této kontroly můžete použít doporučovaný antispywarový software. Odstraňte veškeré záznamy, které tento program rozpozná, tak abyste se ujistili, že se Váš počítač případné spywarové a malwarové infekce opravdu zbavil.

▼ Stáhnout odstraňovač Panel nástrojů Babylon

Stažením kteréhokoliv softwaru ze seznamu na našich internetových stránkách souhlasíte s našimi zásadami ochrany osobních údajů a smluvními podmínkami. Veškeré námi doporučované produkty byly podrobně testovány a schváleny našimi specialisty, jakožto jedny z nejlepších řešení pro odstraňování internetových hrozeb.

Odstranění panelu nástrojů Babylon Toolbar (virus search.babylon.com) z prohlížečů:

Samotná odinstalace panelu nástrojů Babylon Toolbar není dostatečná, je potřeba ještě provést manuální odstranění zbylých částí z internetových prohlížečů.

Video zobrazující postup pro odstranění případně nevyžádaných prohlížečových doplňků (add-onů):

Internet Explorer logo Odstranění panelu nástrojů Babylon Toolbar (virus search.babylon.com) z Internet Exploreru:

babylon toolbar internet explorer

Klikněte na ikonu "Nástroje" Internet Explorer options icon (v pravém horním rohu) zvolte "Spravovat doplňky". Vyhledejte záznamy spojené s Babylon Toolbar  (Babylon Toolbar, Babylon toolbar helper, Babylon IE plugin, babylonToolbar.com) a zablokujte je.

Změna domovské stránky (search.babylon.com):

Pro zpětnou změnu Vaší domovské stránky z search.babylon.com na adresu Vámi zvolenou: klikněte na "Nástroje" (nebo na ikonu nářadí v Internet Exploreru 9) zvolte "Možnosti internetu", a v otevřeném okně odstraňte search.babylon.com a zadejte adresu preferované domény, která se má po každém spuštění Internet Exploreru otevřít.

Změna výchozího vyhledávače (search.babylon.com):

Klikněte na ikonu "Nástroje" Internet Explorer options icon (v pravém horním rohu) zvolte "Spravovat doplňky". V otevřeném okně označte "Poskytovatele vyhledávání", nastavte na "Google", "Bing" nebo na jiný preferovaný vyhledávač, jakožto Váš výchozí a následně odstraňte "Search the web (Babylon)".

Jiný způsob:

V případě, že problémy s odstraňováním přesměrování na panel nástrojů babylon přetrvávají, obnovte nastavení prohlížeče Internet Explorer na výchozí.

Uživatelé Windows XP: Klikněte na Start, následně na Spusti, a v otevřením okně zadejte inetcpl.cpl. V nově zobrazeném okně přejděte do záložky Upřesnit a klikněte na Obnovit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows XP

Uživatelé Windows Vista a Windows 7: Klikněte na logo Windows, do vyhledávacího pole zadejte inetcpl.cpl a klikněte enter. V otevřeném okně přejděte do záložky Upřesnit a klikněte na Obnovit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 7

Uživatelé Windows 8: Otevřete Internet Explorer a klikněte na ikonu ozubeného kola. Zvolte Možnosti internetu.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 8 - přístup

V otevřeném okně přejděte do záložky Upřesnit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 8 - Záložka Pokročilého nastavení

Klikněte na tlačítko Obnovit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 8 - klikněte na tlačítko Obnovit v Záložce Upřesnit

Volbu obnovy výchozího nastavení Internet Exploreru potvrďte kliknutím na tlačítko Obnovit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 8 - potvrzení obnovení výchozího nastavení

Google Chrome logoOdstranění škodlivých rozšíření z Google Chrome:

babylon toolbar google chrome

Klikněte v Chrome menu na ikonu řádků Google Chrome options icon (v pravém horním rohu) zvolte "Nástroje" a klikněte na "Rozšíření".  Vyhledejte "Babylon Translator", zvolte jej a následně klikněte na ikonu odpadkového koše.

Změna domovské stránky (search.babylon.com):

Změna domovské stránky z search.babylon.com na Vámi preferovanou - klikněte v Chrome menu na ikonu řádků Google Chrome options icon (v pravém horním rohu) zvolte "Nastavení". V sekci "Při spuštění" klikněte na "nastavit stránky", najeďte myší nad search.babylon.com a zaškrtněte X. Nyní již můžete přidat Vámi preferovanou internetovou adresu jako domovskou stránku.

Změna výchozího vyhledávače (search.babylon.com):

Pro změnu Vašeho výchozího vyhledávače v Google Chrome: klikněte v Chrome menu na ikonu řádků Google Chrome options icon (v pravém horním rohu) zvolte "Nastavení" a klikněte na "Spravovat vyhledávače...", odstraňte "Babylon Search" a přidejte vyhledávač Vámi preferovaný.

Jiný způsob:

V případě, že problémy s odstraňováním přesměrování na panel nástrojů babylon přetrvávají, obnovte výchozí nastavení prohlížeče Google Chrome. Klikněte v menu prohlížeče Chrome na ikonu Google Chrome options icon (v pravém horním rohu) a zvolte Nástroje. V rozbaleném menu následně vyberte Rozšíření. V otevřeném okně zvolte Nastavení (v levém rohu obrazovky). Přejděte dolu na konec okna a následně klikněte na odkaz Zobrazit rozšířená nastavení….

Obnovení výchozího nastavení Google Chrome - přístup k nastavení

Následně dole na obrazovce klikněte na tlačítko Reset nastavení.

Obnovení výchozího nastavení Google Chrome - přístup k nastavení

V otevřeném okně potvrďte svoji volbu obnovy výchozího nastavení Google Chrome kliknutím na tlačítko Resetovat.

RObnovení výchozího nastavení Google Chrome - potvrzení obnovy kliknutím na tlačítko Resetovat nastavení

Mozilla Firefox logoOdstranění škodlivých pluginů z Mozilla Firefox:

babylon toolbar firefox

Klikněte ve Firefox menu na ikonu řádky firefox menu icon (v pravém horním rohu hlavního okna) zvolte "Doplňky". Klikněte na "Rozšíření" a zablokujte "Babylon", "Babylon Spelling and Proofreading", "Babylon Translation and Activation".

Změna domovské stránky (search.babylon.com):

Pro obnovu Vaší domovské stránky, klikněte ve Firefox menu na ikonu řádky firefox menu icon (v pravém horním rohu hlavního okna) a zvolte "Možnosti", v otevřeném okně smažte search.babylon.com a zadejte preferovanou doménu.

Jiný způsob:

Uživatelé, kteří mají problémy s odstraněním přesměrování na panel nástrojů babylon mohou obnovit nastavení prohlížeče Mozilla Firefox na výchozí.

Otevřete Mozilla Firefox, v pravém horním rohu okna klikněte na Firefox, firefox menu icon v otevřeném menu klikněte na ikonu Otevřít nabídku s nápovědou, firefox help menu

Obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox - přístup k nastavení

Zvolte Technické informace.

Obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox - přístup k nastavení

V otevřeném okně, klikněte na tlačítko the Obnovit aplikaci Firefox.

Obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox - Kliknutí na tlačítko Resetovat

V otevřením okně následně potvrďte svojí volbu obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox kliknutím na tlačítko Obnovit Firefox.

Obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox - potvrzení obnovy

safari browser logoOdstranění škodlivých rozšíření ze Safari:

Odstranění přesměrovávače ze safari krok 1 - přístup k nastavení

Ujistěte, že je Váš Safari prohlížeč aktivní a klikněte na Safari a zvolte Předvolby...

Odstranění přesměrovávače ze safari krok 2 - Odstranění rozšíření

V otevřeném okně Předvoleb přejděte do záložky Rozšíření. Zde vyhledejte veškerá podezřelá nedávno nainstalovaná rozšíření a odinstalujte je.

Odstranění přesměrovávače ze safari krok step 3 - změna domovské stránky

V otevřeném okně Předvoleb přejděte do záložky Obecné a ujistěte se, že uvedená internetová adresa koresponduje s URL Vámi preferované domovské stránky; v případě, že byla modifikována prohlížečovým přesměrovávačem - změňte ji.

Odstranění přesměrovávače ze safari krok 4 - změna výchozího internetového vyhledávače

V otevřeném okně Předvoleb přejděte do záložky Hledat a ujistěte se, že je zde zvolen Vámi preferovaný internetový vyhledávač.

Jiný způsob:

Ujistěte, že je Váš Safari prohlížeč aktivní a klikněte na Safari a následně v rozbalovacím menu vyberte možnost Smazat historii a data stránek...

obnovení safari krok 1

V otevřeném okně zvolte veškerá historie a klikněte na tlačítko Smazat historii.

obnovení safari krok 2

Ruční odstranění panelu nástrojů Babylon Toolbar (virus search.babylon.com redirect virus):

Nebyli-li jste schopni odstranit Babylon Toolbar podle shora popisovaného postupu, užijte tento návod pro odstranění manuální. Postupujete však na vlastní riziko. Případný nedostatek počítačových znalostí může poškodit Váš operační systém. Buďte proto opatrní a postupujte proto dále pouze pokud jste zkušený počítačový uživatel (Návod pro ukončení procesů, smazání záznamů v registrech...)

Ukončete tyto procesy Babylon Toolbar:

BabylonToolbarsrv.exe

Smažte tyto záznamy v registrech Babylon Toolbar:

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Google\Chrome\Extensions\
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Internet Explorer\Toolbar
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run "Babylon Client"
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Uninstall\Babylon
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Uninstall\BabylonToolbar
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Babylon
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Babylon\Babylon Client
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\BabylonToolbar
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\BabylonToolbar\BabylonToolbar
HKEY_CLASSES_ROOT\AppID\BabylonIEPI.DLL
HKEY_CLASSES_ROOT\AppID\BabylonTC.EXE
HKEY_CLASSES_ROOT\BabyDict
HKEY_CURRENT_USER\Software\Babylon\Babylon Client
HKEY_CURRENT_USER\Software\BabylonToolbar
HKEY_CURRENT_USER\Software\BabylonToolbar\BabylonToolbar
HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Internet Explorer\MenuExt\Translate this web page with Babylon
HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Internet Explorer\MenuExt\Translate with Babylon

Smažte tyto soubory Babylon Toolbar:

%ProgramFiles%\BabylonToolbar\BabylonToolbar
%ProgramFiles%\BabylonToolbar
%AppData%\BabylonToolbar\BabylonToolbar
%AppData>%\BabylonToolbar

Shrnutí:

Shrnutí prohlížečový přesměrovávačProhlížečový přesměrovávač je druhem adwaru, který mění nastavení internetového prohlížeče tak, že upraví nastavení domovské stránky a výchozího vyhledávače na nevyžádanou internetovou stránku. Nejčastěji tento adware proniká do operačního systému prostřednictvím stahování bezplatného softwaru. V případě, že stahování programu probíhá prostřednictvím stahovacího klienta, ujistěte se, že jste zvolili možnost neinstalovat nabízené doplňkové panely nástrojů nebo aplikace měnící nastavení domovské stránky internetového prohlížeče nebo jeho vyhledávače. 

Pomoc při odstraňování:

V případě, že se při odstraňování panel nástrojů babylon z Vašeho počítače vyskytnuly problémy, požádejte prosím o pomoc v našem fóru pro odstranění malware.

Přidejte komentář:

V případě, že máte o panel nástrojů babylon nebo o jeho odstranění doplňující informace, podělte se prosím o svůj názor v sekci níže.

Zdroj: https://www.pcrisk.com/removal-guides/6754-instructions-to-remove-babylon-toolbar

▼ Přidat komentář

Naše příruky pro odstranění malwaru jsou zdarma. Chcete-li nás podpořit, můžete nám zaslat i drobný finanční příspěvek.

Instrukce pro odstranění v dalších jazycích
Odstranení Virus Babylon Toolbar resetováním prohlížece
Jak odinstalovat Virus Babylon Toolbar
QR kód
Panel nástrojů Babylon QR kód
Načtením tohoto QR kódu budete mít možnost snadného přístupu k odstranění Panel nástrojů Babylon reklam na Vašem mobilním zařízení.