V9.com Virus

Známý též jako: V9.com Prohlížeový pesmrováva
Rozšíení: Nízké
Stupe poškození: <strong>Stední</strong>

V9.com - jak zamezit přesměrování na search.v9.com?

V9.com je oblíbená webová stránka, která může být využita jako úvodní stránka Vašeho prohlížeče.Tato stránka nabízí svým uživatelům vyhledávací panel a odkazy na oblíbené stránky a sociální sítě. Je to oprávněný software a nesouvisí s malwarem ani s viry, nicméně majitel této internetové stránky používá klamavé reklamní praktiky k tomu, aby přilákal internetový provoz na svoje stránky. Ve většině případů je přesměrování na V9.com důsledkem instalace různých doplňků, panelů nástrojů a plug-inů do prohlížečů.

Takovéto prohlížečové doplňky, které přesměrovávají uživatelé na růžné webové stránky jsou šířeny pomocí bezplatného softwaru staženého z internetu. Přidání prohlížečových doplňků k bezplatnému softwaru je běžný způsob, jak vydělat. Vždy zkontrolujte každý krok instalace bezplatného softwaru a odznačte všechny možnosti, které se týkají domovské stránky a výchozího vyhledávače Vašeho prohlížeče. V poslední době byla přesměrování na V9.com způsobena instalací bezplatného softwaru Foxit reader. Vyhledávací panel, který používají webové stránky V9.com je upravený vyhledávač Google - pokaždé, co internetový uživatel klikne na sponzorovaný odkaz, vzniklý zisk si rozdělí vyhledávač a webová stránka, která je původcem internetové aktivity.

Přesměrování na v9.com

Používání V9.com jako domovskou stránku by nemělo vést k žádným problémům se zabezpečením ani zanesení malwaru. Nicméně, pokud máte pocit, že přesměrování na tuto stránku proběhlo bez Vašeho souhlasu a přejete si odstranit V9.com z domovské stránky Vašeho prohlížeče a nových panelů, řiďte se následujícím návodem.

Zabránění přesměrování na V9.com a search.v9.com:

Video zobrazující postup pro odstranění případně nevyžádaných prohlížečových doplňků (add-onů):

Odstranění přesměrování na V9.com a search.v9.com z Internet Exploreru:

Vyhledejte rozšíření související s V9.com: Klikněte na "Nástroje" (nebo na ikonu nástrojů v Internet Exploreru 9), zvolte "Spravovat doplňky". Vyhledejte záznamy související s V9.com (Foxit Reader atd.). Pro zpětnou změnu Vaší domovské stránky z V9.com na adresu Vámi zvolenou: klikněte na "Nástroje" (nebo na ikonu nářadí v Internet Exploreru 9) zvolte "Možnosti internetu", a v otevřeném okně odstraňte V9.com a zadejte adresu preferované domény, která se má po každém spuštění Internet Exploreru otevřít.

Jiný způsob:

Pokud i poté problémy s přesměrováváním na tuto stránku přetrvávají, resetujte Vaše nastavení Internet Exploreru na výchozí.

Uživatelé Windows XP: Klikněte na "Start", klikněte na "Spustit", v otevřeném okně zadejte "inetcpl.cpl". V novém okně klikněte na záložku "Pokročilé", a klikněte na Obnovit.

Uživatelé Windows Vista a Windows 7: Klikněte na logo Windows, ve vyhledávacím řádku zadejte "inetcpl.cpl" a klikněte na enter. V otevřeném okně klikněte na záložku "Pokročilé", a klikněte na Obnovit.

Odstranění přesměrování na V9.com a search.v9.com z FireFoxu:

Klikněte na  "Nástroje" (v horní části okna), zvolte "Doplňky". Klikněte na "Rozšíření" a zakažte položky související s V9.com. Pro obnovu Vaší domovské stránky, klikněte na "Nástroje" a zvolte "Možnosti", v otevřeném okně smažte V9.com a zadejte preferovanou doménu.

Jiný způsob

Pokud i poté problémy s přesměrováváním na tuto stránku přetrvávají, resetujte Vaše nastavení Mozilla Firefox na výchozí.

Otevřete Mozilla Firefox, v levém horním rohu hlavní obrazovky klikněte na "Firefox", v menu zvolte Pomoc a následně klikněte Informace o řešení problémů, v otevřeném okně klikněte na tlačítko "Obnovit Firefox".

Odstranění přesměrování na V9.com a search.v9.com z Google Chrome:

Klikněte na ikonku francouzského klíče nebo řádků (v pravém horním rohu), zvolte "Nástroje" a klikněte na "Rozšíření". Vyhledejte položky související s V9.com, zvolte je a následně klikněte na ikonu odpadkového koše. Pro změnu domovské stránky Google Chrome z V9.com na Vámi preferovanou - klikněte na ikonu řádku, zvolte "Nastavení". V sekci "Při spuštění" klikněte na "nastavit stránky", najeďte myší nad nechtěnou adresou a zaškrtněte X. Nyní již můžete přidat Vámi preferovanou internetovou adresu jako domovskou stránku.

Po odstranění V9.com, zkontrolujte, zda ve Vašem počítači nezůstaly ještě nějaké nevyžádané části nebo napadení malwarem. Doporučovaný antispywarový software.

Odstraňovač V9.com Prohlížeový pesmrováva

Stažením kteréhokoliv softwaru ze seznamu na našich internetových stránkách souhlasíte s našimi zásadami ochrany osobních údajů a smluvními podmínkami. Veškeré námi doporučované produkty byly podrobně testovány a schváleny našimi specialisty, jakožto jedny z nejlepších řešení pro odstraňování internetových hrozeb.

Návod na přímé zamezení přesměrování na V9.com tak, jak jej uvádí na své domovské stránce (aktualizováno):

Internet Explorer:

1 – Otevřete IE Explore
2 – Přes nábídky "Nástroje"->"Možnosti internetu” otevřete panel "Možnosti internetu"
3 – Klikněte na záložku "Obecné"
4 – Smažte odkaz na domovskou stránku V9 a vložte odkaz na jinou domovskou stránku
5 – Klikněte na nabídku "Nastavení" v oblasti "Vyhledávání", otevřete panel "Správa doplňků

6 – Odstraňte V9, potom zavřete panel "Správa doplňků"
7 – Klikněte na "Použít" nebo "OK", abyste uložili změny


Mozilla FireFox:

1 –Otevřete Firefox prohlížeč
2 –Otevřete panel "Možnosti"
3 - Klikněte na záložku "Obecné"
4 - Smažte odkaz na domovskou stránku V9 a vložte odkaz na jinou domovskou stránku
5 - Otevřete pomocí nabídky "Doplňky" panel "Správce doplňků"
6– Klikněte na "Odstranit" napravo od V9
7– Zvolte "Správa vyhledávačů" v seznamu vyhledávání
8– Odstraňte V9 a klikněte na “OK”
9– Restartujte Firefox


Google Chrome:

1 - Otevřete Chrome
2 – Klikněte na "Přizpůsobení a ovládání Google Chrome” v pravém horním rohu stránky
3 – Zvolte "Nastavení"-> klikněte na odkaz "nastavit stránky" -> smažte odkaz na V9 -> klikněte na “OK”
4 – Klikněte na "Správa vyhledávačů"-> vymažte v9 a zvolte “OK”
5 – Přes "Přizpůsobení a ovládání Google Chrome” -> "Nástroje" -> "Rozšíření" otevřete panel "Rozšíření"
6 – Odstraňte V9
7 – Restartujte Chrome

Shrnutí:

Prohlížečový přesměrovávač je druhem adwaru, který mění nastavení internetových prohlížečů, a to konkrétně domovské stránky a výchozího vyhledávače na stránky jiné, nevyžádané. Nejčastěji se tento druh adwaru dostane do operačního systému prostřednictvím stahování bezplatného softwaru. Ačkoliv se na první pohled přesměrování prohlížení může zdát jako málo riziková záležitost, ve skutečnosti, což by měli počítačoví uživatelé vědět, může přesměrování vést na stránky, které obsahují klamavou reklamu a klamavé výsledky internetového vyhledávaní. Používání takovýchto stránek, resp. vyhledávačů tak může vést k ohrožení bezpečnosti, kráděži identity či nákaze počítače malwarem.

Počítač, který byl prohlížečovým přesměrovávačem napaden se vystavuje vysokému bezpečnostnímu riziku. Pro odstranění takovýchto bezpečnostních hrozeb se tudíž doporučuje jakýkoliv nastavení prohlížečů měnící adware z počítače neprodleně odstranit. Níže jsou uvedeny příklady bezplatných stahovacích klientů, užívaných pro šíření V9.com Virus:

Bezplatní správci stahování užívaní pro šíření prohlížečových přesměrovávačů

Pro vyhnutí se instalaci V9.com Virus je tudíž třeba být při stahování a instalování bezplatného softwaru nanejvýš ostražitý. V případě, že je Vaše stahování spravováno stahovacím klientem, ujistěte se, že jste odškrtnuli možnost instalace nabízených panelů nástrojů či dalších aplikací, které by následně změnili Vaši domovskou stránku a výchozí vyhledávač:

Odmítnutí instalace prohlížečových přesměrovávačů

Některé ze zmiňovaných bezplatných stahovacích klientů neumožňují stažení/instalaci vybrazého programu, pokud uživatel instalaci nabízených panelů nástrojů apod. odmítne. V takovém případě se doporučuje instalaci zrušit a vyhledat jiný alternativní zdroj.

Příznaky napadení Vašeho počítače prohlížečovým přesměrovávačem:

  • Vaše domovská stránka a/nebo výchozí internetový vyhledávač byly změněny.
  • Vyskýt nových panelů nástrojů.
  • Zpomalení výkonu internetových prohlížečů.
  • Přidání nových záložek a oblíbených položek.
  • Nemůžete domovskou stránku nebo výchozí vyhledávač změnit.
  • Zobrazuje se Vám online reklama (nevytvářená internetovou stránkou).
  • Jste přesměrovávani na stránky, které jste nezamýšleli navštívit.

V případě, že máte o V9.com Virus nebo o jeho odstranění další informace, sdílejte prosím své poznatky níže v sekci komentáře.

Naše příruky pro odstranění malwaru jsou zdarma. Chcete-li nás podpořit, můžete nám zaslat i drobný finanční příspěvek.