V9.com Virus

Známý též jako: V9.com Prohlížeový pesmrováva
Rozšíení: Nízké
Stupe poškození: <strong>Stední</strong>

V9.com - jak zamezit přesměrování na search.v9.com?

Co je V9.com?

V9.com je oblíbená webová stránka, která může být využita jako úvodní stránka Vašeho prohlížeče.Tato stránka nabízí svým uživatelům vyhledávací panel a odkazy na oblíbené stránky a sociální sítě. Je to oprávněný software a nesouvisí s malwarem ani s viry, nicméně majitel této internetové stránky používá klamavé reklamní praktiky k tomu, aby přilákal internetový provoz na svoje stránky. Ve většině případů je přesměrování na V9.com důsledkem instalace různých doplňků, panelů nástrojů a plug-inů do prohlížečů.

Takovéto prohlížečové doplňky, které přesměrovávají uživatelé na růžné webové stránky jsou šířeny pomocí bezplatného softwaru staženého z internetu. Přidání prohlížečových doplňků k bezplatnému softwaru je běžný způsob, jak vydělat. Vždy zkontrolujte každý krok instalace bezplatného softwaru a odznačte všechny možnosti, které se týkají domovské stránky a výchozího vyhledávače Vašeho prohlížeče. V poslední době byla přesměrování na V9.com způsobena instalací bezplatného softwaru Foxit reader. Vyhledávací panel, který používají webové stránky V9.com je upravený vyhledávač Google - pokaždé, co internetový uživatel klikne na sponzorovaný odkaz, vzniklý zisk si rozdělí vyhledávač a webová stránka, která je původcem internetové aktivity.

Přesměrování na v9.com

Používání V9.com jako domovskou stránku by nemělo vést k žádným problémům se zabezpečením ani zanesení malwaru. Nicméně, pokud máte pocit, že přesměrování na tuto stránku proběhlo bez Vašeho souhlasu a přejete si odstranit V9.com z domovské stránky Vašeho prohlížeče a nových panelů, řiďte se následujícím návodem.

Rychlé menu:

Zabránění přesměrování na V9.com a search.v9.com:

Uživatelé Windows 7:

Přístup k Programy (odinstalovat) ve Windows 7

Klikněte na "Start" ("Windows logo" v levém dolním rohu plochy), zvolte "Ovládací panely". Přejděte na "Programy" a klikněte na "Odinstalovat program".

Uživatelé Windows XP:

Přístup k Přidat nebo odebrat programy ve Windows XP

Klikněte na "Start", zvolte "Nastavení" a následně klikněte na "Ovládací panely". Poté klikněte na "Přidat nebo odebrat programy".

Uživatelé Windows 8:

Přístup k Programům (odinstalovat) ve Windows 8

Klikněte pravým tlačítkem myši do levého dolního rohu obrazovky, v menu Rychlý přístup zvolte Ovládací panely. V otevřeném okně následně zvolte "Programy a funkce".

Uživatelé Mac OSX:

Odinstalování aplikace v OSX (Mac)

Klikněte na “Finder”, na otevřené obrazovce zvolte “Aplikace”. Přetáhněte danou aplikaci ze složky Aplikace do Koše (v Docku), poté klikněte pravým tlačítkem na ikonu Koše a zvolte "Vysypat koš" .

V9.com odinstalace

V okně odebíraných programů, vyhledejte "WPM18.8.0.212, V9 uninstaller" zvolte je a klikněte na " Odinstalovat" nebo "Odebrat".

Po odstranění V9.com, zkontrolujte, zda ve Vašem počítači nezůstaly ještě nějaké nevyžádané části nebo napadení malwarem. Doporučovaný antispywarový software.

STÁHNOUT
Odstraňovač V9.com

Stažením kteréhokoliv softwaru ze seznamu na našich internetových stránkách souhlasíte s našimi zásadami ochrany osobních údajů a smluvními podmínkami. Veškeré námi doporučované produkty byly podrobně testovány a schváleny našimi specialisty, jakožto jedny z nejlepších řešení pro odstraňování internetových hrozeb.

Video zobrazující postup pro odstranění případně nevyžádaných prohlížečových doplňků (add-onů):

Internet Explorer Google Chrome Mozilla Firefox Safari

Internet Explorer logo Odstranění přesměrování na V9.com a search.v9.com z Internet Exploreru:

Vyhledejte rozšíření související s V9.com: Klikněte na ikonu "Nástroje" Internet Explorer options icon (v pravém horním rohu) zvolte "Spravovat doplňky". Vyhledejte záznamy související s V9.com (Foxit Reader atd.). Pro zpětnou změnu Vaší domovské stránky z V9.com na adresu Vámi zvolenou: Klikněte na ikonu "Nástroje" Internet Explorer options icon (v pravém horním rohu) zvolte "Možnosti internetu", a v otevřeném okně odstraňte V9.com a zadejte adresu preferované domény, která se má po každém spuštění Internet Exploreru otevřít.

Jiný způsob:

V případě, že problémy s odstraňováním přesměrování na v9.com virus přetrvávají, obnovte nastavení prohlížeče Internet Explorer na výchozí.

Uživatelé Windows XP: Klikněte na "Start", následně na "Spusti", a v otevřením okně zadejte "inetcpl.cpl". V nově zobrazeném okně přejděte do záložky "Upřesnit" a klikněte na Obnovit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows XP

Uživatelé Windows Vista a Windows 7: Klikněte na logo Windows, do vyhledávacího pole zadejte "inetcpl.cpl" a klikněte enter. V otevřeném okně přejděte do záložky "Upřesnit" a klikněte na Obnovit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 7

Uživatelé Windows 8: Otevřete Internet Explorer a klikněte na ikonu "ozubeného kola". Zvolte "Možnosti internetu".

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 8 - přístup

V otevřeném okně přejděte do záložky "Upřesnit".

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 8 - Záložka Pokročilého nastavení

Klikněte na tlačítko "Obnovit".

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 8 - klikněte na tlačítko Obnovit v Záložce Upřesnit

Volbu obnovy výchozího nastavení Internet Exploreru potvrďte kliknutím na tlačítko "Obnovit".

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 8 - potvrzení obnovení výchozího nastavení

Internet Explorer Google Chrome Mozilla Firefox Safari

Google Chrome logoOdstranění přesměrování na V9.com a search.v9.com z Google Chrome:

Klikněte v Chrome menu na ikonu řádků Google Chrome options icon (v pravém horním rohu) zvolte "Nástroje" a klikněte na "Rozšíření". Vyhledejte položky související s V9.com, zvolte je a následně klikněte na ikonu odpadkového koše. Pro změnu domovské stránky Google Chrome z V9.com na Vámi preferovanou - Klikněte v Chrome menu na ikonu řádků Google Chrome options icon (v pravém horním rohu) zvolte "Nastavení". V sekci "Při spuštění" klikněte na "nastavit stránky", najeďte myší nad nechtěnou adresou a zaškrtněte X. Nyní již můžete přidat Vámi preferovanou internetovou adresu jako domovskou stránku.

Jiný způsob:

V případě, že problémy s odstraňováním přesměrování na v9.com virus přetrvávají, obnovte výchozí nastavení prohlížeče Google Chrome. Klikněte v menu prohlížeče Chrome na ikonu Google Chrome options icon (v pravém horním rohu) a zvolte "Nástroje". V rozbaleném menu následně vyberte "Rozšíření". V otevřeném okně zvolte "Nastavení" (v levém rohu obrazovky). Přejděte dolu na konec okna a následně klikněte na odkaz "Zobrazit rozšířená nastavení…".

Obnovení výchozího nastavení Google Chrome - přístup k nastavení

Následně dole na obrazovce klikněte na tlačítko "Reset nastavení".

Obnovení výchozího nastavení Google Chrome - přístup k nastavení

V otevřeném okně potvrďte svoji volbu obnovy výchozího nastavení Google Chrome kliknutím na tlačítko "Resetovat".

RObnovení výchozího nastavení Google Chrome - potvrzení obnovy kliknutím na tlačítko Resetovat nastavení

Internet Explorer Google Chrome Mozilla Firefox Safari

Mozilla Firefox logoOdstranění přesměrování na V9.com a search.v9.com z FireFoxu:

Klikněte ve Firefox menu na ikonu řádky firefox menu icon (v pravém horním rohu hlavního okna) zvolte "Doplňky". Klikněte na "Rozšíření" a zakažte položky související s V9.com. Pro obnovu Vaší domovské stránky, klikněte ve Firefox menu na ikonu řádky firefox menu icon (v pravém horním rohu hlavního okna) a zvolte "Možnosti", v otevřeném okně smažte V9.com a zadejte preferovanou doménu.

Jiný způsob:

Uživatelé, kteří mají problémy s odstraněním přesměrování na v9.com virus mohou obnovit nastavení prohlížeče Mozilla Firefox na výchozí.

Otevřete Mozilla Firefox, v pravém horním rohu okna klikněte na Firefox, firefox menu icon v otevřeném menu klikněte na ikonu "Otevřít nabídku s nápovědou", firefox help menu

Obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox - přístup k nastavení

Zvolte "Technické informace".

Obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox - přístup k nastavení

V otevřeném okně, klikněte na tlačítko the "Obnovit aplikaci Firefox".

Obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox - Kliknutí na tlačítko Resetovat

V otevřením okně následně potvrďte svojí volbu obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox kliknutím na tlačítko "Obnovit Firefox".

Obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox - potvrzení obnovy

Internet Explorer Google Chrome Mozilla Firefox Safari

safari browser logoOdstranění v9.com virus ze Safari:

Odstranění přesměrovávače ze safari krok 1 - přístup k nastavení

Ujistěte, že je Váš Safari prohlížeč aktivní a klikněte na "Safari" a zvolte "Předvolby..."

Odstranění přesměrovávače ze safari krok 2 - Odstranění rozšíření

V otevřeném okně Předvoleb přejděte do záložky "Rozšíření". Zde vyhledejte veškerá podezřelá nedávno nainstalovaná rozšíření a odinstalujte je.

Odstranění přesměrovávače ze safari krok step 3 - změna domovské stránky

V otevřeném okně Předvoleb přejděte do záložky "Obecné" a ujistěte se, že uvedená internetová adresa koresponduje s URL Vámi preferované domovské stránky; v případě, že byla modifikována prohlížečovým přesměrovávačem - změňte ji.

Odstranění přesměrovávače ze safari krok 4 - změna výchozího internetového vyhledávače

V otevřeném okně Předvoleb přejděte do záložky "Hledat" a ujistěte se, že je zde zvolen Vámi preferovaný internetový vyhledávač.

Jiný způsob:

Ujistěte, že je Váš Safari prohlížeč aktivní a klikněte na "Safari" a následně v rozbalovacím menu vyberte možnost "Smazat historii a data stránek..."

obnovení safari krok 1

V otevřeném okně zvolte "veškerá historie" a klikněte na tlačítko "Smazat historii".

obnovení safari krok 2

Návod na přímé zamezení přesměrování na V9.com tak, jak jej uvádí na své domovské stránce (aktualizováno):

Internet Explorer:

1 – Otevřete IE Explore
2 – Přes nábídky "Nástroje"->"Možnosti internetu” otevřete panel "Možnosti internetu"
3 – Klikněte na záložku "Obecné"
4 – Smažte odkaz na domovskou stránku V9 a vložte odkaz na jinou domovskou stránku
5 – Klikněte na nabídku "Nastavení" v oblasti "Vyhledávání", otevřete panel "Správa doplňků

6 – Odstraňte V9, potom zavřete panel "Správa doplňků"
7 – Klikněte na "Použít" nebo "OK", abyste uložili změny


Mozilla FireFox:

1 –Otevřete Firefox prohlížeč
2 –Otevřete panel "Možnosti"
3 - Klikněte na záložku "Obecné"
4 - Smažte odkaz na domovskou stránku V9 a vložte odkaz na jinou domovskou stránku
5 - Otevřete pomocí nabídky "Doplňky" panel "Správce doplňků"
6– Klikněte na "Odstranit" napravo od V9
7– Zvolte "Správa vyhledávačů" v seznamu vyhledávání
8– Odstraňte V9 a klikněte na “OK”
9– Restartujte Firefox


Google Chrome:

1 - Otevřete Chrome
2 – Klikněte na "Přizpůsobení a ovládání Google Chrome” v pravém horním rohu stránky
3 – Zvolte "Nastavení"-> klikněte na odkaz "nastavit stránky" -> smažte odkaz na V9 -> klikněte na “OK”
4 – Klikněte na "Správa vyhledávačů"-> vymažte v9 a zvolte “OK”
5 – Přes "Přizpůsobení a ovládání Google Chrome” -> "Nástroje" -> "Rozšíření" otevřete panel "Rozšíření"
6 – Odstraňte V9
7 – Restartujte Chrome

Shrnutí:

Prohlížečový přesměrovávač je druhem adwaru, který mění nastavení internetových prohlížečů, a to konkrétně domovské stránky a výchozího vyhledávače na stránky jiné, nevyžádané. Nejčastěji se tento druh adwaru dostane do operačního systému prostřednictvím stahování bezplatného softwaru. Ačkoliv se na první pohled přesměrování prohlížení může zdát jako málo riziková záležitost, ve skutečnosti, což by měli počítačoví uživatelé vědět, může přesměrování vést na stránky, které obsahují klamavou reklamu a klamavé výsledky internetového vyhledávaní. Používání takovýchto stránek, resp. vyhledávačů tak může vést k ohrožení bezpečnosti, kráděži identity či nákaze počítače malwarem.

Počítač, který byl prohlížečovým přesměrovávačem napaden se vystavuje vysokému bezpečnostnímu riziku. Pro odstranění takovýchto bezpečnostních hrozeb se tudíž doporučuje jakýkoliv nastavení prohlížečů měnící adware z počítače neprodleně odstranit. Níže jsou uvedeny příklady bezplatných stahovacích klientů, užívaných pro šíření V9.com Virus:

Bezplatní správci stahování užívaní pro šíření prohlížečových přesměrovávačů

Pro vyhnutí se instalaci V9.com Virus je tudíž třeba být při stahování a instalování bezplatného softwaru nanejvýš ostražitý. V případě, že je Vaše stahování spravováno stahovacím klientem, ujistěte se, že jste odškrtnuli možnost instalace nabízených panelů nástrojů či dalších aplikací, které by následně změnili Vaši domovskou stránku a výchozí vyhledávač:

Odmítnutí instalace prohlížečových přesměrovávačů

Některé ze zmiňovaných bezplatných stahovacích klientů neumožňují stažení/instalaci vybrazého programu, pokud uživatel instalaci nabízených panelů nástrojů apod. odmítne. V takovém případě se doporučuje instalaci zrušit a vyhledat jiný alternativní zdroj.

Příznaky napadení Vašeho počítače prohlížečovým přesměrovávačem:

  • Vaše domovská stránka a/nebo výchozí internetový vyhledávač byly změněny.
  • Vyskýt nových panelů nástrojů.
  • Zpomalení výkonu internetových prohlížečů.
  • Přidání nových záložek a oblíbených položek.
  • Nemůžete domovskou stránku nebo výchozí vyhledávač změnit.
  • Zobrazuje se Vám online reklama (nevytvářená internetovou stránkou).
  • Jste přesměrovávani na stránky, které jste nezamýšleli navštívit.

V případě, že máte o V9.com Virus nebo o jeho odstranění další informace, sdílejte prosím své poznatky níže v sekci komentáře.

Naše příruky pro odstranění malwaru jsou zdarma. Chcete-li nás podpořit, můžete nám zaslat i drobný finanční příspěvek.